Σάντος: «Στην καρδιά μου όλοι οι Έλληνες»

Σάντος: «Στην καρδιά μου όλοι οι Έλληνες»



Ο Φερνάντο Σάντος δεν ξέχασε για ακόμα μια φορά την Ελλάδα, σπεύδοντας να ευχαριστήσει τους Έλληνες, μιλώντας στα ελληνικά κατά τη διάρκεια των δηλώσεών του στη μεικτή ζώνη.

Η Πορτογαλία κατέκτησε την κορυφή της Ευρώπης για πρώτη φορά στην ιστορία της και ο Φερνάντο Σάντος, στη μεγαλύτερη στιγμή της καριέρας του, δεν ξέχασε τους Έλληνες.

Μιλώντας στα ελληνικά σε πορτογαλικό Μέσο, ο Πορτογάλος τεχνικός ευχαρίστησε τους Έλληνες, τονίζοντας πως όλοι είναι στην καρδιά του:

«Ευχαριστώ πολύ όλους τους Έλληνες. Είστε όλοι στην καρδιά μου», ανέφερε χαρακτηριστικά ο Σάντος μιλώντας στα ελληνικά. Ο ίδιος πρόσθεσε: «Αξίζαμε αυτή τη νίκη. Αυτή η ομάδα αποτελείται από πολλούς νέους παίκτες, πιστεύω ότι έχουμε σπουδαίο μέλλον. Ήρθε η ώρα να πανηγυρίσουμε. Θέλω να ευχαριστήσω όλους όσους μας υποστήριξαν, από τη φάση των ομίλων μέχρι το τέλος της διοργάνωσης. Αυτή στιγμή θέλω να πάω σπίτι να φιλήσω τη μητέρα μου, τη γυναίκα μου, τα παιδιά μου, όλους τους φίλους μου.

Πάντα έλεγα στους παίκτες μου ότι έχουμε πολύ ταλέντο και ποιότητα. Κι ό,τι αυτό θα είναι πάνω απ΄' όλα που θα μας οδηγούσε στην επιτυχία. Θα έπρεπε να παλέψουμε κάθε ματς κι αν το κάναμε αυτό θα μπορούσαμε να βγούμε πρωταθλητές Ευρώπης. Αυτό ήταν πάντα το μήνυμά μου κι αυτό μας οδήγησε σήμερα και το κάναμε πράξη. Είναι μία νίκη της Πορτογαλίας, για όλο το έθνος, όχι του Φερνάντο Σάντος. Εννοείται ότι δεν συγκρίνεται με το 2004, αλλά το περιμέναμε πώς και πώς
», ανέφερε μεταξύ άλλων.




Ομάδες που αφορά: ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ, ΣΑΝΤΟΣ

Σχολιασμός

23 σχόλια:

στις 11/07/2016 03:14
Ωωω γλυκουλης

στις 11/07/2016 03:37
Μεγαλος κοουτσ

στις 11/07/2016 04:09
Μπράβο στον Σαντος τίποτα αλλο ο μόνος λόγος που μπορώ ν χαρώ που η Πορτογαλια ειναι πρωταθλήτρια Ευρώπης !!!

στις 11/07/2016 07:36
Μεγάλε Σάντος

[+]  DimitrisPAOK... στις 11/07/2016 09:36

στις 11/07/2016 09:37
Αγωνιστεις*....Αλλα αυτος επαιξε σαν προπονητης....ΠΑΟΚΙ Σαντοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

στις 11/07/2016 13:52
ΔΗΜΗΤΡΗΣ-ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ.

στις 11/07/2016 14:45
Μια παρατηρηση ομως θα κανω για ολα τα ειδησεογραφικα blog και site της Ελλαδας,κατι σαν ενα παραπονο..Αυτη η ομοσπονδια που ειχε την ιδεα ,να προτεινει σε αυτον τον ανθρωπο να ειναι ο αντικαταστατης του Ρεχαγκελ,τελικα τα ευσημα ποτε θα τα παρει??Στην Ελλαδα ξερουμε μονο να ριχνουμε λασπη και να απολογιζουμε ευθυνες στις <<στραβοτιμονιες>>,,Γιατι κανεις πουστης ,δεν αναγνωριζει την δουλεια που γινεται στην Ελληνικη ομοσπονδια ,που πλεον θεωρηται προτυπο επιλογων, απο ομοσπονδιες της Πορτογαλιας που ακολουθησαν το παραδειγμα μας ,και εφεραν τον Φερναντο στην τεχνικο ποστο που εδωσε την ευρωπαικη κουπα στην Πορτογαλια...Που καταξιωθηκε ο συγκεκριμενος προπονητης??ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ !!ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΛΕΟΝ ΚΟΛΟΛΑΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΠΙΔΑ ΣΩΤΗΡΙΑΣ!!ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΟ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ!!

στις 11/07/2016 14:45
TERASTIOS ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ!!..ΕΜΕΙΝΕ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΣΥΓΧΡΟΝΟΥ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΚΟΥ, ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ!

στις 11/07/2016 14:54
Ο ποιο τυχερος προπονητης στον κοσμο

στις 11/07/2016 15:23
Elpizw Na Xana Erthi Sthn Ethniki Ellada

στις 11/07/2016 15:24
BEAVIS πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω το σχολιο σου!!!Γιατι ειμαστε κολολαος επειδη εχεις συνηθησει να μπαινεις στο ιντερνετ και να διαβαζεις κριτικες???Αυτοι που κραζουν τα παντα ειναι μειονοτητα...Ποιος σοβαρος ανθρωπος ειπε ποτε αρνητικα σχολεια για τον Σαντος ειδικα οταν παιρναμε αποτελεσματα και ας μην παιζαμε μπαλα!!!

στις 11/07/2016 16:46
φιλε η ΕΠΟ ομως αποφασισε να του προτεινει να παραλαβει την ΕΘνικη ομαδα ..Και σε εφτασε στους 8 του euro και στους 16 toy mundial..Δεν το ειχα σκεφτει εγω ουτε εσυ να αναλαβει την ΕΘνικη μας ομαδα...ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΩ ΦΙΛΟΣ,..

στις 11/07/2016 16:49
Aκουσες ποτε κανενα καλο σχολιασμο, για την Επο απο καναλια ή ειδησεογραφικα blogs??To κατεχουνε λοιπον το τοπι εκει στην ΕΠΟ...

στις 11/07/2016 21:01
Χαρηκα για τη νικη της Πορτογαλιας, μονο και μονο επειδη ηταν ο Σαντος εκει.

Α ναι, και ταμειο με το Χ βεβαια...

στις 11/07/2016 22:45
μπραβο του του μαγκα που το σηκωσε παντα ολοι οι φιλελληνες ειναι αδερφια μας και βλεπουν προκοπη αγραφος νομος

στις 11/07/2016 22:51
Έλα ρε μανικ πες τα για τον μαλακα με την διπολική διαταραχή που μας έχει σπάσει τ αρχιδια ο βλακας ολκής ο αλι μπαμπα και τα 40 προφίλ του

στις 11/07/2016 23:46
Πες τα εσυ ρε manic και ας μην σε πολυκαταλαβαινουμε..Η προσπαθεια αρκει χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ Τι γραφεις παλι Αρλεκιν??Ρε biribiri Ψυχιατρε δεν ειναι ποστ του αστερα θεσσαλονικης να το γαματε..Γραφουμε σοβαρα...Βαλε λιγο betadine στην κολοτρυπιδα σου που σε τσουζει,και ασε τις διπολικες διαταραχες πλατυελμινθα χιουμοριστα...

στις 12/07/2016 00:21
μας αντεγραψες κοουτς...εισαι μεγαλος..εκανες οτι και ο Ρεχαγκελ ..τσου-κου τσουκου γκολ 1-0 αντε γεια

στις 12/07/2016 11:03
τυχερος σαντος?ειναι δνατον επι 10+ χρονια να φερνεις αποτελεσματα σε οποια ομαδα εχεις δουλεψει και ακομα να σε λενε τυχερο?απλως ο ανθρωπος ειναι γατα στην τακτικη και στη διαχειρηση των παικτων.

στις 12/07/2016 11:53
Οχι ρε παιδια τι τυχη?Ο ανθρωπος ξερει πολλα κιλα μπαλιτσα..Δεν υπηρχε θεωρεια θεωρια χωρις Σαντος η Πορτογαλια να σηκωνε κουπα..Αν ηταν ακομα σε μας, θα ειμασταν ανετα παλι στην διοργανωση και οκταδα...Απλα Τεραστιος

στις 13/07/2016 14:31
t4sos?Psofa na dw kati...

στις 13/07/2016 15:19
Μακαρι να ξαναερθει καποτε στην εθνικη

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.