Πριμέρα Ντιβιζιόν: Τεσσάρα με δοκάρια και ρεκόρ για Μπαρτσελόνα

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Τεσσάρα με δοκάρια και ρεκόρ για Μπαρτσελόνα



Η Μπαρτσελόνα έβαλε τέσσερα γκολ (4-0) κόντρα στην Μπέτις, είχε πέντε δοκάρια (!) και πέτυχε 180 γκολ μέσα στο 2015, επίδοση ρεκόρ στην Ισπανία!

Ως πρωτοπόρος της Πριμέρα αποχαιρετάει το 2015 η Μπαρτσελόνα. Οι «μπλαουγκράνα» διέλυσαν με 4-0 την Μπέτις στο «Καμπ Νου» και έπιασαν την Ατλέτικο στην κορυφή, έχοντας και παιχνίδι λιγότερο.

Η ομάδα του Λουίς Ενρίκε τα βρήκε σκούρα στο πρώτο ημίχρονο και χρειάστηκε πέναλτι-εφεύρεση του διαιτητή για να ανοίξει το σκορ. Στο 27’, ο Μέσι έπεσε πάνω στον Αδάν που είχε διώξει πρώτα τη μπάλα και ο διαιτητής έδειξε άσπρη βούλα. Ο Νεϊμάρ έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Βέστερμαν σημείωσε αυτογκόλ!

Μετά το 1-0 το γήπεδο… κατηφόρισε και στο 33’ ο Μέσι διπλασίασε το προβάδισμα της ομάδας του, πετυχαίνοντας το γκολ Νο 424 στην 500ή συμμετοχή του με τους «μπλαουγκράνα». Στο 38’ ο Σουάρες έχασε τεράστια ευκαιρία για το 3-0, ωστόσο στο 46’ δεν αστόχησε από κοντά, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ.

Η Μπαρτσελόνα είχε την απόλυτη υπεροχή και… έσπασε τα δοκάρια, έχοντας τέσσερα με τους Νεϊμάρ (61’), Μέσι (69’, 74’) και Άλβες (71’). Ενδιάμεσα (73’) ο Σουάρες είχε χαμένο τετ-α-τετ, ενώ στο 80’ ο Πετσέλα θα μπορούσε να μειώσει, ωστόσο δεν κατάφερε να ευστοχήσει από πλεονεκτική θέση.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 83’ ο Σουάρες, ωστόσο όλα τα λεφτά ήταν η ασίστ-τακουνάκι του Νεϊμάρ. Το 4-0 έμεινε μέχρι το φινάλε και θα πρέπει να σημειωθεί πως η Μπαρτσελόνα έφτασε τα 180 γκολ σε μία ημερολογιακή χρονιά, θέτοντας νέο ρεκόρ στο ισπανικό πρωτάθλημα.




Ομάδες που αφορά: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ, ΜΠΕΤΙΣ

Σχολιασμός

35 σχόλια:

[+]  t4sos στις 31/12/2015 00:34

[+]  t4sos στις 31/12/2015 00:34

στις 31/12/2015 00:35
Καλη χρονια σε ολους.

στις 31/12/2015 00:38
Η ομάδα του Λουίς Ενρίκε τα βρήκε σκούρα στο πρώτο ημίχρονο και χρειάστηκε πέναλτι-εφεύρεση του διαιτητή για να ανοίξει το σκορ.

ΒΡΕ ΒΡΕ ΒΡΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΡΕΑΛ

στις 31/12/2015 00:57
ΒΡΕ ΒΡΕ ΒΡΕ 180 ΤΕΜΑΧΙΑ ΚΑΙ ΡΕΚΟΡ. ΟΛΑ ΑΠΟ ΑΒΑΒΑ ΠΕΝΑΛΤΙ-ΕΦΕΥΡΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΑΙΤΗΤΙΚΑ ΛΑΘΗ. Α,ΡΕ ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ ΡΕΑΛΑΚΙΑ.

στις 31/12/2015 01:17
"χρειάστηκε πέναλτι-εφεύρεση του διαιτητή" αυξηση μισθου σε αυτον που τα γραφει!Καθαρο πεναλντι επεσε ατσουμπαλα στο διωξιμο της μπαλας ο τερματοφυλακας για οποιον το ειδε , για τους αλλους εχει σοδα!Εμεις δεν χρειαζομαστε τα πεναλντι για να κερδισουμε αντιθετως με εσας που τα εχετε παρει ολα σβαρνα και αδικα μαδριλενακια!

4 σοδες στον t4so παρακαλω και αν δεν χωνευει με 4 του δινουμε αλλες 4 ξεχασμενες απο το ελ κλασσικο!

Μαδριλενοι κλαψτε κλαψτε κλαψτε γιατι σας ποναμεε πολυ ,φετος δεν θα παρετε παλι τιποτα ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΤΕ ΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ! Κερδιστε καμια ξεψυχισμενη ομαδουλα μηπως παρετε κανα βαθμο γιατι οταν ερθει η ωρα να πεξεται με καμια καλη θα δειτε τα ραδικια αναποδα HAHA M(4)DRID ;)

VAMOS BARCA CAMPEONES

στις 31/12/2015 01:24
MEEEESSIII MEESSIIIIII MEEESSII MESSIII 500 match ο εξωγηινος μας, 425 goals και 26 τροπαια γιαυτον τον ανθρωπο! Σαφως και εχει κι αλλα!!!! Παικτης απο αλλο πλανητη ειναι ...

Arsene Wenger (Coach, Arsenal) - “Who is the Best Player in the World? Leo Messi. Who is the Best Player Ever? Leo Messi!”

Diego Maradona (Ex Argentina) – “I have seen the player who will inherit my place in Argentine football and his name is Messi. Messi is a genius and he can become an even better player.”

Wayne Rooney (ManUnited) – “Messi is a Joke, for me the Best Ever!”

Pele (Ex Brazil) - “At the moment, Messi is the Best!”

Juan Sebastian Veron (Ex Argentina) - “I see Maradona every time he grabs the ball and accelerates. We must protect him. I’d personally put him in a drawer of my bedside table.”

Ferrer (ex-Barcelona, Chelsea): “I played with Romario, Rivaldo, Ronaldo, Laudrup and Stoichkov but Messi is the best I’ve seen” McDermott (Assistant Newcastle) – “For those asking i do think Messi is the best eve

στις 31/12/2015 01:26
Huntelaar (Schalke) - “Who’s better, Messi or Cristiano Ronaldo? Messi. Ronaldo is good, but Messi is ten times better.”

Aguero (Man City) – “Messi won 3 Ballons d’Or and is competing for another one. He will be the best player in the world until he retires.”

Cassano (AC Milan) – “Messi is the best player in the history of football, and that’s why I prefer Barça over Real Madrid.”

Arda Turan (Galatassary) - “Messi or Ronaldo best player in the world? In the world, I would say Ronaldo. Messi is from another planet.”

Sandro Rossell (President, Barcelona) - “I think Barca will never have a player like Messi again. Messi’s greatness is present on and off the field of play.”

Roy Keane (Ex ManUnited) – “I was a big fan of Maradona growing up and of the current crop Ronaldo is good but Messi is the best I’ve ever seen. I don’t dish out praise lightly but Messi deserves it. I look for weaknesses in his game and I can’t find them.”

Bacary Sagna (Arsenal) – “Best Player I played against? Messi,

στις 31/12/2015 01:26
ΣΟΔΕΣ ΣΤΟΥΣ ΜΑΔΡΙΛΕΝΟΥΣ alert

στις 31/12/2015 01:28
Jürgen Klopp (Coach, Dortmund) – “Cristiano reminds me of German tennis player Michael Stich. He was destined to make history, but then Boris Becker showed up. Cristiano is so fast, so strong, so incredible, but he has one problem: LEO MESSI.”

στις 31/12/2015 01:46
Κλαψε κιαλο genious.

στις 31/12/2015 01:54
GeniusMSN νομίζω πως προβληματίστηκες λίγο με την τροπή που πήρε το θέμα καλά δεν λέω???αύξηση μισθών σε αυτός που γράφουν κάτι κατά μοαρτσελονας

στις 31/12/2015 01:55
Μπαρτσελονας * σορρυ για τον πουτσο κινητό ρ τι να περιμενεις

στις 31/12/2015 02:08
t4sos ο μονος που κλαιει εισαι εσυ φιλε αστα να πανε πονεμενε!

theiosKotsos δεν νομιζω ,ειπα καθα την γνωμη μου :p

στις 31/12/2015 02:08
καθαρα*

στις 31/12/2015 02:09
t4so penaldo

στις 31/12/2015 02:25
Σκασε

στις 31/12/2015 02:25
ΠΟΣΟ ΣΕ ΠΟΝΑΕΙ ΟΤΑΝ Η ΡΕΑΛ ΓΑΜΑΕΙ ΜΑΛΑΚΑ

στις 31/12/2015 02:26
ΤΟΟΟΟΟΟΣΟ 1-0

στις 31/12/2015 02:26
ΠΟΙΟΣ ΣΕ ΓΑΜΑΕΙ? ΑΥΤΟΟΟΟΟΟΣ 2-0

στις 31/12/2015 03:21
ρε τι βλακες ειστε εσεις που μαλωνετε για ξενα πρωταθληματα, ποιο βλακες και απο τους δικους μας ειστε

στις 31/12/2015 10:48
ναι κολοκυθας. ας μαλωσουμε για το δικο μας που εχει και την ποιοτητα. ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΣΟΥ ΚΟΛΟΑΡΕΙΑΝΕ

στις 31/12/2015 13:12
σκασε παναθεμασε τασουλα...ΣΚΑΣΕ... ολο παπαριες λες.. για τα πεναλντακια τωρα μωρη πουτανα τι εχεις να πεις...; η' επειδη ειναι υπερ της ομαδας που υποστηριζεις τωρα ειναι ωραια... ; εχεις χορτασει 4αρες και 6αρες μωρη πουτανα απο την μπαρτσα...κεφαλι δεν σηκωνεις..

στις 31/12/2015 14:32
t4so 4 σου εβαλα στο μπερναμπεου και αλλα 4 θα φας καμπ νου αλληλοθρησκε!

στις 31/12/2015 15:04
i alitheia ponaei taso..! i real ta teleutea 5 xronia exei ginei to poutanaki tis barcha..! POLI 5 ARA RE FILE..!

στις 31/12/2015 15:04
akoma vlepete ton xavi ston upno sas tote pou fagate ta 6 epi pep guardiola epoxes..!

στις 31/12/2015 15:30
καλα ..μην παιρνετε και στα σοβαρα αυτα που γραφει η τασουλα... ολοι ξερουμε το iq του..

στις 31/12/2015 16:26
paidia ta penalti pou edwse stin real kai enas tis barca itan ligo

min vlepw malakies oti itan ka8aro penalti re mlakes o messi paei panw stin mpala bgainei o termatofilakas diwxnei kai o messi peftei panw tou afiste ta tr na poume

στις 31/12/2015 16:37
oso gia to poios einai o kaliteros paixtis ston kosmo

o ka8enas exe3i tin gnwmi kapoioi lene ronaldo kapoioi lene messi

taso apla allakse omada file gine kamia atletico kseftilizeis tin real pragmatika

o ronaldo perisi fetos kai ta epomena xronia den 8a fenetai mesa sto gipedo

o messi me diafora einai o kaliteros gt anta kanei kalo paixnidi se anti8esi me ton ronaldo

an o messi itan o messi tou 10 kai tou 11 oles oi omades 8a tremane vlaka o ronaldo paei teliose

στις 31/12/2015 16:41
genius min asxoleisai mazi tou re kai esu stasoumugdala to paidi den kserei bala alla me auto pou evales gia ton messi na ksereis den einai mono autoi ooi proponites alli proponites exoun pei oti o ronaldo einai o kaliteros

gia paradeigma o drogna tis chealsea eipe <<ronaldo is the best but they afraid to say it >>

στις 31/12/2015 16:42
gia ta 5 xronia pou les oti me gamas panta na kserete 8a eiste katw apo mena me gamas 5 xronia se gamaga 50 xronia exei diafora auto

exeis 23 pes 24 tr me auto pou 8a pareis fetos exw 32 prwta8limata

exw 10 cl exeis 5 cl mono copa del rey me pernas

στις 31/12/2015 16:46
τασουλα σε κραζουν και οι δικοι σου..αχαχαχαχαχ εκει καταντησες...

στις 31/12/2015 16:48
aaaa mexri kai sta classico se pernaw exw 3 parapanw apo esena alla pisteuw 8a me peraseis gt exeis kaliteri omada

o messi na kserete 8a spasei ka8e rekor tou ronaldo akoma kai sta goal sto champions league

στις 31/12/2015 16:49
mexri kai o simenone eipe oti to provlima tou ronaldo einai o messi tasoula des ligo mpala

στις 31/12/2015 18:55
wraios o tolaras

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.