Ανακοινώθηκε ο Μπερμπάτοφ!

Ανακοινώθηκε ο Μπερμπάτοφ!

Αφορά τον αγώνα ΒΕΡΟΙΑ - ΠΑΟΚ


«Έσκασε» η βόμβα! Ο ΠΑΟΚ ανακοίνωσε και επίσημα την απόκτηση του Ντιμίταρ Μπερμπάτοφ, ο οποίος θα αγωνίζεται με τα ασπρόμαυρα για τον επόμενο χρόνο.

Τη μεγαλύτερη μεταγραφή της ιστορίας του «σφράγισε» και τυπικά ο ΠΑΟΚ. Ο «δικέφαλος του Βορρά» ανακοίνωσε την απόκτηση του Ντιμίταρ Μπερμπάτοφ και παρουσίασε το βιογραφικό του Βούλγαρου επιθετικού.

Ο 34χρονος θα αγωνίζεται στον «δικέφαλο του Βορρά» ως το καλοκαίρι του 2016, ενώ σύμφωνα με τις πληροφορίες, αναμένεται την Πέμπτη στη Θεσσαλονίκη για να ολοκληρωθεί και τυπικά η μεταγραφή.

Η ανακοίνωση:


"Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την απόκτηση του Ντίμιταρ Μπερμπάτοφ, ο οποίος θα αγωνίζεται με τα ασπρόμαυρα μέχρι τις 30.6.2016.

Ο Βούλγαρος επιθετικός γεννήθηκε στις 30 Ιανουαρίου 1981 και στην πολύ πλούσια καριέρα του μέχρι σήμερα συνέδεσε το όνομά του με το γκολ. Οι αριθμοί του εντυπωσιάζουν, καθώς σε 635 ματς με τις ομάδες του, έχει πετύχει 274 γκολ! Έχει πετύχει άλλα 48 σε 78 παιχνίδια με την Εθνική Βουλγαρίας.

Η μεγάλη καριέρα του Ντίμιταρ Μπερμπάτοφ ξεκίνησε από την ΤΣΣΚΑ Σόφιας το 1998 (65 ματς – 38 γκολ) από την οποία μεταπήδησε τον Ιανουάριο του 2001 στη Μπάγερ Λεβερκούζεν. Στις Ασπιρίνες παρέμεινε ως το καλοκαίρι του 2006 (208 ματς – 96 γκολ), όταν η Τότεναμ δαπάνησε πάνω από 15 εκατομμύρια ευρώ για να τον αποκτήσει (101 ματς – 46 γκολ).

Άλλα 40 εκατομμύρια έδωσε ο Σερ Άλεξ Φέργκιουσον για να τον πάρει το 2008 στο Μάντσεστερ όπου έμεινε ως το 2012 (149 ματς – 56 γκολ). Στη συνέχεια αγωνίστηκε στην Φούλαμ (54 ματς – 20 γκολ) και τελευταίος του σταθμός ήταν για 1,5 χρόνο η Μονακό (53 ματς – 18 γκολ).

Έχει κατακτήσει 2 Πρωταθλήματα, 2 Λιγκ Καπ και 2 Σούπερ Καπ Αγγλίας, 1 Παγκόσμιο Κύπελλο Συλλόγων, 1 Κύπελλο Βουλγαρίας, ανάμεσα σε δεκάδες άλλες προσωπικές διακρίσεις, όπως αυτή του πρώτου σκόρερ στην Πρέμιερ Λιγκ (2010-11 με 20 γκολ) και στο Κύπελλο ΟΥΕΦΑ (2001-02, 7 γκολ με ΤΣΣΚΑ Σόφιας)

Καλωσορίζουμε στον μεγάλο Σύλλογό μας έναν σπουδαίο ποδοσφαιριστή! Καλή επιτυχία Ντίμιταρ"!

Τα καλύτερα στιγμιότυπα του Μπερμπάτοφ όπως τα επέλεξε το κανάλι του ΠΑΟΚ:




Όλα τα γκολ με τη φανέλα της Μονακό:




Όλα τα γκολ με τη φανέλα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ:






Στοιχεία για τον αγώνα: ΒΕΡΟΙΑ - ΠΑΟΚ
1Χ2OverUnder1X12X2
8.504.301.271.552.002.8611
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
7.752.251.672.071.52
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
4.251.652.4520.00

Σχολιασμός

37 σχόλια:

στις 02/09/2015 11:41
ΟΟΟΟΟΟΟΟ ΠΑΟΚ

στις 02/09/2015 11:42
ΓΑΥΡΟΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ.

ΕΤΣΙ ΓΑΜΑΕΙ Ο ΒΟΥΛΓΑΡΟΣ.

στις 02/09/2015 11:42
ΕΡΧΕΤΕ ΔΙΠΛΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΥΤΣΟΕΔΡΑ ΣΑΣ

στις 02/09/2015 11:47
ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΘΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΝ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ΣΤΟ EUROPA LEAGUE. ΥΠΕΓΡΑΨΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΟΠΟΤΕ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ.

ΓΑΥΡΟΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΣΑΣ

στις 02/09/2015 11:49
esien.campiaso kai tora mpermpatob good job alla to protathllima einai prasino

στις 02/09/2015 11:52
ooooo t4sos t4sos ai gamisou ooooo t4sos t4sos

στις 02/09/2015 12:17
Αντε ρε μεγαλε Σαββιδη!!!!!!

στις 02/09/2015 12:46
paixtaras mpaokia,alla k pali 8a mas klasete t arxidia opws ka8e xrono!!!

στις 02/09/2015 12:50
που ειναι τωρα ο θρυλος να μας το παιξει δυνατος με καμπιασο και αλλα παλτα που μαζεψε απο την περασμενη ευρωπη;; Μπερμπατοφ και ξερο ψωμι μαλακες διπλο στο καραισκακη και τα λεμε στην τουμπα!

στις 02/09/2015 13:20
THODORIS ΦΥΣΑΕΙ ΠΟΛΥ ΣΤΟΝ ΒΑΡΔΑΡΗ?

στις 02/09/2015 13:23
Χαχαχαχα καλα κερδιστε πρωτα εμας κα μετα εξεταζουμε τις αιτησεις σας για γαυρο...χαχαχα 34 επιθετικος ειναι οχι στοπερ....καλο ονομα παντως οπως και να χει για παοκακι καλος ειναι!!

στις 02/09/2015 13:27
ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΠΕΛΑΤΕΣ ΘΑ ΕΙΣΤΕ παοκακι...

στις 02/09/2015 13:29
gt o cabiaso amintikos einai . oso kalos ine o cabiaso alo toso ine kai o berbatov kai ekane kales xronies ara tin ilikia tou

στις 02/09/2015 13:44
Οπως και να το κανεις οι μεταγραφες του Ολυμπιακου δεν συγκρινονται ουτε με Παοκ ουτε με Παναθηναικο ουτε με κανεναν... Τους κρατησε ολους και πολυ καλους παικτες... Χαλασε καπου στα 22.000.000€ και πηρε λευτα μονο απο Καται και Ενεν ... Και δεν ειναι μονο τα λευτα για να γινουν οι μεταγραφες ειναι και τα συμβολαια που εχουν ολοι οι παικτες του Ολυμπιακου.. Πχ στον Παοκ μονο οι Αθανασιαδης - Ρικαρντο Κοστα - Μπερμπατοφ εχουν μεγαλα συμβολαια..

στις 02/09/2015 13:56
Το κείμενό μου θα είναι υεράστιο αλλά ελπίζω να μπορείτε να το διαβάσετε: Η μεταγραφή αυτή για τον ΠΑΟΚ είναι αρκετά καλή αλλά ο παίκτης είναι 34 ετών. Βέβαια να θυμάστε το εξής σοφό: Σε τούτη τη ζωή από τη γέννησή σας για να μην σας πω κι από τη σύλληψή σας μέχρι και την ώρα που θα "κλείσετε τα μάτια σας" και θα πάτε να μείνετε κοντά στο Θεό εάν υπάρχει να ζείτε την κάθε σας ημέρα. Δε λέω εντάξει να προνοήσετε αλλά στη ζωή θα σας δωθούν πολλές ευκαιρίες. Φυσικά αρκεί να μην περάσετε το χρονικό όριο. Εδώ το χρονικό όριο του καθενός το ορίζει ο εαυτός του. Δηλαδή και να αποτύχεις υπάρχουν πολλές ευκαιρίες ακόμα. Και οι "χυλόπιτες" είναι μέσα στο πρόγραμμα. Και οι αποτυχία και ο θάνατος ακόμη. Θα προσπαθήσετε όμως να σκεφτείτε λογικά. "Θα προσπαθήσω" θα λέτε από μέσα σας. Κι επειδή κι εγώ στα 16 μου έχω ζήσει πολλά θα σας πω το εξής απλό: "ΜΗ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣΤΕ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΕ. ΓΙΑ ΟΛΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΝΟΗΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ. ΑΥΤΟΣ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ. ΟΤΑΝ ΛΕΩ Ο ΘΕΟΣ ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ

στις 02/09/2015 14:24
mpravo re paok apo ti liges fores pou tha to pw alla thelw toso poly na paw se mats tou paok (eite me astera h olympiako mono kai mono na dw cambiasso berbatov) o savidis exei arxisei kai strofarei gt tis prwtes xronies ston paok oloi ekei oi paragontes koitazan pws tha arpaksoun tipota apo th tseph tou mpravo kai pali mpravo

στις 02/09/2015 14:25
o kaliteros paiktis pou irthe fetos ellada.meta einai o essien kai meta o cambiasso.san onoma.twra san axia tha fanoun sto gipedo.mpravo ston ivan...ta akoumpise

στις 02/09/2015 14:29
Καταπληκτικη ενισχυση για την Ελλαδα..Και δεν μιλαω μονο για Μπερματοφ...Μιλαω για Εσσιεν,Καμπιασσο,Ισως και Μπουονανοτε

στις 02/09/2015 14:39
ρε ποιος μπερμπατοφ..ο ανθρωπος πριν 3-4 χρονια ηταν παιχτουρα..περυσι δεν εκανε τιποτα και φετος μην περιμενετε να κανει..2-3 γκολ το πολυ και αυτα απο κανενα πεναλτυ..

στις 02/09/2015 14:57
undisputed συγγνωμη που στο χαλαω αλλα σαν ονομα ισαξιοι ειναι οι εσσιεν και καμπιασσο που επαιζαν ρεαλ και σε αλλες μεγαλες ομαδες και κατεκτησαν παρα πολλα...παρα απο τον μπερμπατοβ που το καλυτερο που εχει κανει ειανι να παιξει 25 λεπτα αλλαγη στον τελικο μαντσεστερ μπαρτσα...αυτη ειναι η αληθεια φιλε

στις 02/09/2015 14:57
δεν λεω οτι δεν ειναι παιχταρα ομως ειναι και παρα ειναι

στις 02/09/2015 15:06
pao13eegio kai xipnises den xortenis ta 3mpala mokooooooo ta onira ine tzampa

στις 02/09/2015 15:07
ρε φιλε αντε και γαμησου ρε μαλακα μονο να βριζεις ξερεις τπτ δεν ειπα ρε μαλακα αλλαξε ομαδα εσυ ρε πυστη...ελληνας ειμαι ρε μαλακα γαμωτη δικια σου την αλβανια δεν φταιω εγω που δεν ξερεις να διαβαζεις και να λες την αποψη σου...αντε και γαμησου μαλακα

στις 02/09/2015 15:21
file allo manchester allo inter kai allo chelsea...an krinw loipon sta kala tous sora1234 file ...o berbatof kai o essies proigountai.kai sto lew egw pou eimai inter.

στις 02/09/2015 15:21
Η μεταγραφή είναι πολύ καλή.Κι εγώ δεν μπορώ να πιστέψω ότι ο Μπερμπάτοφ θα παίξει στην αγαπημένη μου ομάδα.Στον ΠΑΟΚ μας.Παίχτης μιας ομάδας Μεγαθηρίου της ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ.Ο ΠΑΟΚ φέτος πρέπει να πάρει τουλάχιστον τη δεύτερη θέση μην πω και για πρωτάθλημα.Όπως επίσης και το κυπελλο.Εάν κάποια ομάδα βγει Ευρώπη μέσω κυπέλλου και ταυτόχρονα η ίδια ομάδα πέσει και κατηγορία θα το έχει στήσει ο Βαγγέλας.Εάν έχουμε πολλά Χ και 2πλά (δλδ πολλές νίκες φιλοξενούμενων ή Χ σε ματς με φαβορί τους γηπεδούχους) τότε το πρωτάθλημα και το κύπελλο θα είναι ΣΤΗΜΕΝΑ και θα τα έχει στήσει ο Μαρινάκης μαζί με τον Μπέο, τον Κομπότη, τον Ψωμιάδη, τον Σπανό, τον Πανόπουλο, τον Μποροβήλο, τον Κούγια, τον Πλεξίδα, τον Μητρόπουλο, τον Καλαϊτζή, τον Χριστοβασίλη, τον Αλαφούζο, τον Μελισσανίδη, τον Αρβανιτίδη κ.α. πολλούς αλλά πίσω απ'όλα θα κρύβεται ο "Θείος Σώκράγες" δηλαδή ο Σωκράτης Κόκκαλης.

στις 02/09/2015 15:24
undisputed13 tha fanoun ola sto gipedo nomizo kala to egrapses apo pano

στις 02/09/2015 15:52
etsi akrivws file..sto gipedo einai o kathreftis

στις 02/09/2015 16:24
ρε γαμω τησ μανουλεσ σασ τησ πουτανεσ.τι προβλημα εχεται με την αλβανια ρε βρομιαρηδεσ γαμωφασιστεσ πουσταρεσ γκευ τον πς!!ελατε ρε πουσταρεσ σεντρα οποιοσ θελει να σασ δουμε πουτανεσ ολο μπλα μπλα γαμς τη βρομια σασ !!

στις 02/09/2015 16:25
μητσοτακη γαμω τη μανα σου τη βρομιαρα και εσενα μωρη πουσταρα φλωρατζα γαμω τη ρατσα σου τη τουρκικη απογονε πουτανασ γιε

στις 02/09/2015 16:27
ξεφτηλεσ δεν ντρεπεστε να πουμε για ομαδεσ μιλατε ρε πουτανοσπερματα τη δουλεια εχεται με τησ χωρεσ αλλα οποιοσ σασ γαμαει ποναει πουτανεσ

στις 02/09/2015 16:55
Έχει δίκιο ο από πάνω.Τί σας ενοχλούν η Αλβανία, η Βουλγαρία, η Ρουμανία, η Λευκορωσία, η Μολδαβία, το Μαυροβούνιο και γενικώς τα Βαλκάνια; Κι εγώ από Αλβανία ή από Βουλγαρία είμαι αλλά η μάνα μου όταν έμαθε πως ήταν έγκυος ξεκινούσε ο χειμώνας και για καλύτερη τύχη ήρθαν στην Ελλάδα. Εγώ γεννήθηκα στη Θεσσαλονίκη όπου και κατοικώ αλλά στο μαιευτήριο με μπέρδεψαν με το νεογνό μιας αλληνής. Απλά εγώ ζω εδώ μέσα μαζί με δύο ανθρώπους που ΔΕΝ είναι οι βιολογικοί μου γονείς αλλά είναι σαν γονείς μου.Μπαμπά και μαμά τους αποκαλώ.Μετά από μερικά χρόνια συμβίωσης μαζί μου έκαναν κι ένα κοριτσάκι που αυτό ευτυχώς ΔΕΝ το μπέρδεψαν κι αυτό με άλλο μωρό.Επίσης οι γονείς μου με κάνανε καταλάθος χωρίς να το θέλουν και χωρίς να είναι παντρεμένοι.Είμαι εξώγαμο.

στις 02/09/2015 17:03
Παλικαρια αυτη η σφαλιαρα δεν την εδωσε για τον γαυρο ο Ιβαν ουτε για τον Παο την εδωσε στους δικους μας τους γκρινιαριδες που τον λεγανε τσιγκουνι και πως δεν ξερει τι του γηνετε ξερει πολυ καλα σας πλυροφορο και κατι ακομα αν δεν κανει ενα μπαμ τωρα ακομα μεσα σε 3 μερες σας λεω οτι μενου δυο μεγαλα μπαμ την προτοχρονια φυλακια και να το θυμαστε ο berbatov ειναι η αρχη !!!!!!!!!!!!

στις 02/09/2015 17:25
MPAOKAKIA THA FATE POLY POYTSA FETOS......

στις 02/09/2015 17:45
"kma" τί ομάδα είσαι;

στις 02/09/2015 18:51
ΟΛΟ ΥΠΟΣΧΕΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ, ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΤΡΙΤΟΙ-ΤΕΤΑΡΤΟΙ,ΑΠΟ 3ΑΡΕΣ ΣΕ 4ΑΡΕΣ. ΚΛΠ

στις 02/09/2015 20:55
Ο ΠΑΟΚ στην Ελλάδα μια ζωή 4ος ήταν, 4ος είναι και μια ζωή 4ος θα είναι. Αυτό σχεδόν αδύνατο να αλλάξει. 1.Ολυμπιακός, 2.Παναθηναϊκός, 3.ΑΕΚ, 4.ΠΑΟΚ, 5.Άρης, 6.Ηρακλής, 7.ΑΕ Λάρισα και πάει λέγοντας.Αυτοί είναι οι εφτά μεγάλοι της Ελλάδος ΔΙΣΤΥΧΩΣ με τη σειρά που τους έβαλα ΕΠΙΣΗΣ ΔΙΣΤΥΧΩΣ.Από εκεί και πέρα υπάρχουν αρκετές επαρχιακές ιστορικές ομάδες στην Ελλάδα αλλά δεν τις λες και τεράστιες όπως τις εφτά που ανέφερα με τη σωστή σειρά.ΔΙΣΤΥΧΩΣ Η ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ Ο ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ 4ΟΣ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΩΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΓΑΥΡΟΒΑΖΕΛΩΝ.ΠΡΟΧΤΕΣ ΤΑ ΕΦΑΓΕ ΑΠΟ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΤΟΥ ΒΑΖΕΛΟΥ.ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΣΤΗ ΒΕΡΟΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΜΑΣ Η ΤΗΣ ΑΕΚ.ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΤΟ'ΧΟΥΜΕ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΤΟ ΜΑΤΣΑΚΙ ΕΞΑΡΧΗΣ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΑΕΚ ΔΕ ΜΑΣ ΒΛΕΠΩ ΚΑΛΑ.ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗ ΔΟΞΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ ΠΟΥ ΑΝΕΒΗΚΑΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΙΓΙΝΙΑΚΑΡΑ ΟΜΩΣ.ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΤΗ ΒΕΡΟΙΑ.ΜΕ ΤΟΥΤΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΚΑΘΑΡΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΟΚ ΚΑΙ ΘΣ ΠΑΡΕΙ ΝΤΑΜΠΛ Ο ΠΑΟΚ ΟΠΩΣ ΤΟ ΒΟΛΕΪ!

στις 02/09/2015 22:39
ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ χαχαχχαχαχα ωραιος ο σαββιδης,ποντιακο κεφαλι.2 χρονια τον γυροφερνρε τελικα τον τσιμπησε

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.