Ήττα-«καμπανάκι» για ΠΑΟΚ στη Βέροια (video)

Ήττα-«καμπανάκι» για ΠΑΟΚ στη Βέροια (video)



Ο ΠΑΟΚ προβλημάτισε στο φιλικό κόντρα στη Βέροια και ηττήθηκε με 2-1 στην πρωτεύουσα της Ημαθίας, κρατώντας μόνο την πολύ καλή εμφάνιση του Ζάιρο, ο οποίος σκόραρε στο ντεμπούτο του. Έξαλλος με Μυστακίδη ο Τούντορ.

Ήττα-«καμπανάκι» για τον ΠΑΟΚ πριν το πρώτο παιχνίδι με την Μπρόντμπι για τα πλει-οφ του Γιουρόπα Λιγκ. Ο «δικέφαλος του Βορρά» προβλημάτισε με την απόδοση του και ηττήθηκε με 2-1 στη Βέροια.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος, προκάλεσαν αρκετά προβλήματα στην άμυνα του ΠΑΟΚ και κατάφεραν να προηγηθούν στο 23’ με κοντινή κεφαλιά του Ναζλίδη, ο οποίος πήδηξε ανενόχλητος μετά από κόρνερ του Αμπντούν και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Μετά το γκολ, ο ΠΑΟΚ κέρδισε μέτρα και στο 37’ έφτασε κοντά στην ισοφάριση, όμως ο Καντιμοίρης απόκρουσε το σουτ του Ροντρίγκες, ο οποίος έκανε ντεμπούτο και έδειξε καλά στοιχεία.

Ήττα-«καμπανάκι» για ΠΑΟΚ στη Βέροια (video)Στην επανάληψη ο Ιγκόρ Τούντουρ άλλαξε όλη του την ενδεκάδα, έχοντας αρκετά παράπονα από τους παίκτες του. Ο ρυθμός ήταν πιο πεσμένος σε σχέση με αυτόν του πρώτου μέρους και η πρώτη καλή στιγμή ήρθε στο 63’ με τον Τάτο, ο οποίος έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ.

Ο ΠΑΟΚ θα μπορούσε να σκοράρει στο 68’ με σουτ του Μυστακίδη και στο 73’ κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα με γκολ του Ζάιρο. Μετά από μακρινή μπαλιά του Σαββίδη και κακή εκτίμηση του Τσουμάνη, ο Βραζιλιάνος κατέβασε ωραία τη μπάλα με το στήθος και την έστειλε στα δίχτυα, σκοράροντας στην πρώτη ενέργεια του στο ματς.

Στο 78’ ο σκόρερ του ΠΑΟΚ έφτασε κοντά σε δεύτερο γκολ, όμως το σουτ του πέρασε λίγο άουτ. Οι Θεσσαλονικείς είχαν τον έλεγχο και στο 90’ είχαν σημαντική στιγμή για να σκοράρουν, όμως ο Μυστακίδης προτίμησε να σουτάρει αντί να πασάρει σε τουλάχιστον δύο συμπαίκτες του.

Αυτή η ενέργεια εκνεύρισε τον Τούντορ, ο οποίος ζήτησε αμέσως από τον παίκτη του να βγει από το γήπεδο και να πάει στα αποδυτήρια, αφήνοντας την ομάδα του με δέκα για περίπου τέσσερα λεπτά!

Μάλιστα, ένα λεπτό μετά τη φάση, η Βέροια κατάφερε να σκοράρει με ωραίο σουτ του Μεραμπιασβίλι, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1! Αξίζει να σημειωθεί πως ο Κροάτης τεχνικός ήταν τόσο εκνευρισμένος με τη φάση του Μυστακίδη και δεν έκανε δηλώσεις στην κάμερα της Nova!

Βέροια: Καντιμοίρης, Μαλόν (Νάστος 71'), Εντζεγκουέλε, Μαραγκός, Γιαννούλης (Τσουμάνης 46'), Βεργώνης (Παυλίδης 46'), Μπαλάφας, Γιουσούφ Γεωργιάδης 78'), Μαγέφσκι (Τάτος 58'), Αμπντούν (Μερεμπασβίλι 71'), Ναζλίδης (Μελικιώτης 78').

ΠΑΟΚ (α΄ μέρος): Όλσεν, Βίτορ, Κόστα, Κοροβέσης, Κωνσταντινίδης, Τζιόλης, Κάτσε, Πέλκας, Μακ, Ροντρίγκες, Κουλούρης.

ΠΑΟΚ (β΄ μέρος): Γλύκος, Τζαβέλλας, Σκόνδρας, Μαλεζάς, Πούγγουρας, Μαντούρο, Δεληγιαννίδης, Σαββίδης, Μυστακίδης, Ζάιρο, Σαλπιγγίδης

Τα γκολ:









Ομάδες που αφορά: ΠΑΟΚ, ΒΕΡΟΙΑ

Σχολιασμός

11 σχόλια:

στις 15/08/2015 00:35
Τον παοκ μου βαζουνε σε ημερησια διαταξη ,και με τρωγανε τα αρχιδια μου τι εκανε η καλαματα με την βεροια,δεν βαζουνε τιποτα νεα για τον Ατρομητο που σκιζει κολοτρυπιδες φετος ,μου βαζει καθε μερα για το παοκακι...

στις 15/08/2015 01:30
Και την μανα σου την πηδανε καθε μερα αλλα δεν το κανουμε και ειδηση... την καθε πουτσοομαδα αν εβαζαν θα ταν ηλιθιο. ΜΟΝΟ ΠΑΟΚ

στις 15/08/2015 02:10
Κοιταξε να δεις αν το εβλεπα σε καμια καρτελα στοιχηματισμου αυτο θα σκεφτομουνα και εγω ,αλλα δεν υπηρχε σε καμια εταιρια στοιχηματος ,οποτε μαλλον ηταν στα ισια το ματσακι εδω...@t4sos πεστου τα ρε συ κραχτον τον κολογαυρο...Πεστου οτι γυρισαμε την μανα σου ποιοτικη ταινια πορνο και χεστηκαμε στα φραγκα.Πεστο οτι εχω σοβαρη επιχειρηση να γυρισουμε και την γκομενα του σε τσοντα οπως την μανα σου...Παντως επι τη ευκαιρια που το εβαλε αυτο το μαυρο παλουκι στην ταινια μεσα στον κολο η μαμα σου ρε συ??...

στις 15/08/2015 02:20
Την καθε πουτσοομαδα...Βρε μαλακα παλι πουτσα δεν εφαγες απο τον Ατρομητο στα πλει οφφς...Εχεις καλυτερη ομαδα νομιζεις??ας μην εδινε τα ματσακια ο Σπανος ο αλογομουρης και ελα να μου πεις μετα αν τον περναγες στην βαθμολογια που τα τελευταια 7 χρονια εχει με διαφορα περισσοτερες νικες μεσα εξω στα μεταξυ σας...ΤΡΙΜΑΛΑΚΑ ΜΠΟΥΓΑΤΣΟΚΟΦΤΗ εχεις καλυτερη ομαδα νομιζεις ταβερνα γωνια βαθος κηπος εισαι βλακα μπαοκιστη...

στις 15/08/2015 02:56
Μπα?Επιτελους διαβαζω σχολια ουσιας αν εξαιρεσω τον κατ'επαναληψη υβριστη προκλητικο και δολοφονο της Ελληνικης γλωσσας ''t4so'' ,επιτελους διαβαζω σχολιασμους σοβαρους κατι σαν να αναβαθμιστηκε το agones...Ετσι τετοιες συγκρισεις πρεπει να γινονται ατρομητοι να μαλωνουνε με παοκτζηδες...Αυτο ναι προσδιδει ρεαλιστικο χαρακτηρα και ποδοσφαιρικη ποιοτητα των χρηστων του ιστοτοπου.Αυτες μαλιστα ειναι ισοδυναμες περιπου ομαδες προς συγκριση με επικρατηση βεβαια του Ατρομητου μην παρεξηγηθω για κανενα ασχετο,ξερω την μπαλιτσα μου καλα...Αλλα οπως και να το κανεις ,ειναι ομοια μεγεθη σε ονομα κυριως...

στις 15/08/2015 08:55
Αλλος γελοιος. Εχεις το σημα της παρτιζαν και υποστηριζεις ατρομητο. Τραγικος. Ουδεν σχολιο.

στις 15/08/2015 15:47
Ο Αστέρας είναι πολύ καλύτερος και από τον Ατρόμητο και από την ΑΕΚ.

στις 15/08/2015 21:17
Γιατι εσυ που μας το παιζεις Παοκι εχεις σημα ΠΑΟΚ μορη λουμπινα?που σε κανανε ρομπα στο αλλο οι γαυροι??Μην μας αντιπρωσωπευετε ρε λουμπινες κιλοτες ξερουμε απο μονοι μας να μιλησουμε για ΠΑΟΚ...Αιντε γαμησου μην σε ξαναδω να μιλας για ΠΑΟΚ γιατι σε γαμησα σε λεω..το ακους πουστρακι t4so??

στις 15/08/2015 21:24
Αιντε μας εχετε ξφτιλισει τσογλανια.Ντρεπομαστε να γραψουμε οι σοβαροι Παοκτζηδες.Ετσι ειμαστε εμεις οι Παοκτζηδες ρε καφασια?Ειναι καλυτερη η Σαλκε απο τον ΠΑΟΚ που μου μοστραρεις γελοτωποιε?Μην σε ξαναδω παλιολουστρο.

στις 15/08/2015 22:17
mariner μάζεψε τα κορίτσια σου γιατί ξέρεις πόσο σέβομαι τον κόσμο σας.Να γράψουν απλά νεοελλήνικα δεν ξέρουν.Οχί ότι ψάχνουμε για τίποτα φιλόλογους αλλά η πολλή αμετροέπεια βλάπτει.Τώρα όσο για το αν ο παοκ είναι καλύτερη ομάδα από την Σάλκε δεν ξέρω σε τι κατάσταση θα είναι φέτος η Σάλκε αλλά για τον Ατρόμητο ξέρω καλά οτί ειναί ένα κλικ πάνω από παοκ τα τελεύταια 8 χρόνια υπολόγισε νίκες ηττές εντός εκτός στα μεταξύ μας και βάλε βαθμό..Με διαφορά είμαστε καλύτεροι!!!!!!!!!

στις 16/08/2015 00:35
Oχι απλα θα τα μαζεψω θα τον γαμησω τον βρωμοπουστα ετσι και ειναι συνδεμιτης τον βρηκα και εγω ξερεις Μανολη γαμαω πραγματικα βγαζω τσουνα εξω οχι με λογια...Μην γραφεις αστεια ρε συ για Ατρομητους και fentagin trexantin bentadine και αλατι στις πληγες...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.