Μπουονανότε: «Ήρθα με όρεξη για τίτλους»

Μπουονανότε: «Ήρθα με όρεξη για τίτλους»



Την αποθέωση από περίπου 500 φίλους της ΑΕΚ γνώρισε ο Ντιέγκο Μπουονανότε κατά την άφιξη του στην Αθήνα. «Έχω έρθει με πολύ όρεξη για να κατακτήσω πρωταθλήματα με την ΑΕΚ» δήλωσε ο Αργεντινός.

Ο Ντιέγκο Μπουονανότε έφτασε στην Ελλάδα για λογαριασμό της ΑΕΚ, γνωρίζοντας την αποθέωση από περίπου 500 φίλους της «Ένωσης».

Ο Αργεντινός ήρθε στην Αθήνα με την οικογένεια του και τον ατζέντη και στα πρώτα του λόγια, δήλωσε συγκινημένος για την υποδοχή που του επιφύλασσαν οι οπαδοί της ΑΕΚ:

«Είμαι πολύ συγκινημένος. Αυτό συμβαίνει για πρώτη φορά στην καριέρα μου. Θέλω να παίξω για να κάνω αυτόν τον κόσμο χαρούμενο. Και αυτό που θέλω να τους πω είναι να έχουν την ίδια όρεξη που έχω και εγώ για να πάρουμε τίτλους με την ομάδα και να είναι δίπλα μας», δήλωσε ο Μπουονανότε και πρόσθεσε:

Μπουονανότε: «Ήρθα με όρεξη για τίτλους»«Είμαι πολύ χαρούμενος που ήρθα. Θέλω να κατακτήσω τίτλους με την ΑΕΚ, είμαι πολύ χαρούμενος για την υποδοχή του κόσμου θα κάνω τα πάντα για να τους ευχαριστήσω. Ευχαριστώ τον Μπράνκο Μιλοβάνοβιτς που μου έδωσε την ευκαιρία να έρθω σε μια ακόμα μεγάλη ομάδα, μετά την Ρίβερ».

Για τους στόχους του: «Η ΑΕΚ είναι μια πολύ μεγάλη ομάδα. Ένας μεγάλος σύλλογος που θέλει να κερδίζει τίτλους. Αυτός είναι και ο δικός μου στόχος. Ανυπομονώ να παίξω στην ΑΕΚ, το θέλω πολύ και θέλω να κερδίσω τίτλους. Είμαι πολύ χαρούμενος που βρίσκομαι εδώ. Ξέρω σε ποια ομάδα έχω έρθει και έχω πολύ όρεξη να δουλέψω σκληρά για να κατακτήσω πρωταθλήματα με την ΑΕΚ».

Για το πότε θα είναι απολύτως έτοιμος να μπει στην ομάδα: «Έκανα προετοιμασία όλο αυτό το διάστημα με την Γρανάδα. Και η ΑΕΚ είναι ακόμα στο διάστημα της προετοιμασίας. Το πότε θα μπω στην ομάδα, είναι θέμα προπονητή».

Για τον λόγο που αποφάσισε να έρθει στην ΑΕΚ: «Ξέρω πως είναι μια πολύ μεγάλη ομάδα και στόχος είναι να κατακτά τίτλους, όπως και η Ρίβερ Πλέιτ. Γι αυτό και ήρθα εδώ, είμαι χαρούμενος και έχω πολύ όρεξη να μπω στο γήπεδο και να βοηθήσω».



Ομάδες που αφορά: ΕΛΛΑΔΑ, ΑΕΚ

Σχολιασμός

23 σχόλια:

στις 14/08/2015 22:56
Pame paixtaraaa

στις 14/08/2015 22:59
ΠΑΜΕ ΡΕ ΚΑΒΛΙΑΡΗ ΓΙΑ ΤΙΤΛΟΥΣ ΦΕΤΟΣ!!!

στις 14/08/2015 23:06
krima pou tha meineis me thn ore3h

στις 14/08/2015 23:10
τα αρχίδια μου θα πάρεις να τα κρεμάσεις στο λαιμό σου μαλάκα που θες κ τίτλους με την ανάπηρη ομάδα!!!!!!!!!!

στις 14/08/2015 23:11
Gia na milaei gia titlous profanws den xerei se poia omada hrthe.Den tou ta exigisan kala ekei stin aek...Parepiptontos re pedia gia thimiste mou poia htan i teleutaia xronia pou pire prwtathlima i aek?giati ksexasa...

στις 14/08/2015 23:13
AAA ok to vrika!

Η 16η Απριλίου του 1994 είναι μια ημέρα που ενδεχομένως πολλοί θα έχουν διαγράψει από τη μνήμη τους. Βλέπετε από εκείνο το Σαββάτο πάνε 21 χρόνια και οι θύμησες δεν μπορεί παρά να λιγοστεύουν στο πέρασμα των ετών...

στις 14/08/2015 23:27
Δεν του εξηγυσαν ακομη οτι τους τιτλους στο ελλαδισταν τους κλεβει ολους ο οσφκ;;;για να παιρνουν τα λαμογια τα εκατομυρια απο το τσου λου και απο το συοιχημα

στις 14/08/2015 23:29
Ο κοκκαλης ειναι η καταστροφη ολης της Ελλαδας... Κατασκοπος της σταζυ...

στις 14/08/2015 23:48
manga kles ? KLAPSE RE POUSTI GIA AYTO GENITHIKES

στις 14/08/2015 23:48
GIA NA TROS POUTSA K NA KLES

στις 14/08/2015 23:50
ME +20 THA TO PARUM K THA VAETE TON MAIO OLOI ESIS OI GAVROI POU KOROIDEVETE TR MIA POUTSA STO KOLO SAS K THA PESETE APO TO BALKONI TO PROTATHLIMA MAS ANIKI MLKES IRTHAME STISTE TUS KOLOUS TON MANADON SAS NA TIS XISUME

στις 14/08/2015 23:56
ολοι καπως ετσι ερχεστε αλλα παντα με την ορεξη μενετε μουαχαχαχα

στις 14/08/2015 23:59
Ο κόκκαλης είναι η καταστροφή όλης της Ελλάδας... Κατάσκοπος της σταζυ...Αυτό το κτήνος κατέστρεψε τη χώρα.Έκλεβε το δημόσιο,ήταν πράκτορας της Ιντερπόλ,αποφάσιζε για όλα στον ελληνικό αθλητισμό,ανεβοκατέβαζε κυβερνήσεις,ήταν φίλος του Σημίτη του Γερμανού (άλλη ποντικομαμή και τούτη) και τον έβαλε εκεί ο Ανδρέας Παπανδρέου ο αλήτης.Άσε που έχει με τη Siemens και σκάνδαλα.Χρωστάει,κλέβει και είναι φιλογερμανός.Ένας ανθέλληνας είναι.Πίσω απ'όλα αυτό το κάθαρμα κρύβεται.Κατάσκοπος των ναζί ήταν ο πατέρας του.Δοσίλογοι,προδότες και υποκριτές.Τόσα χρόνια ανέβαζε στην Ά κάτι ομαδούλες τύπου Λεβαδειακού,Εργοτέλη,Κέρκυρας,Αστέρα Τρίπολης και Άρη.

στις 15/08/2015 00:04
Μπουονανότε μάθε πως ήρθες στο "Ελλαδιστάν" όπου ο Κόκκαλης,ο Μαρινάκης και η παράγκα τα σηκώνει όλα.Πρωταθλήματα και κύπελλα.Λεφτά από Τσου.Λου.,στοίχημα και ούκο λίγα στημένα παιχνίδια ακόμη και στο εξωτερικό.Θα σταθούμε στο πλευρό της ΑΕΚΑΡΑΣ για να το σηκώσει ο "Τίγρης".Σε αυτήν την δύσκολη εποχή που βιώνουμε όλοι οι Έλληνες στο ποδόσφαιρο και πιο συγκεκριμένα στο ελληνικό πρωτάθλημα θα πρέπει Σαββίδης,Μελισσανίδης,Αλαφούζος και Κωστούλας να ενώσουν τις δυνάμεις τους και να νικήσουν την ερυθρόλευκη παράγκα και το ερυθρόλευκο κατεστημένο το οποίο δημιούργησε με μεράκι ο "Θείος Σώκρατες" και συνέχισε να συντηρεί σ'αυτό ο "Θείος Βαγγέλας".

στις 15/08/2015 00:07
θα του κοπει του φιλου μας γρηγορα

στις 15/08/2015 00:08
Παρόλα αυτά ελπίζουμε όλοι μας να είναι μια καλή μεταγραφή και να τα πάει καλά η ομάδα για να καταφέρει τουλάχιστον να μπει στην 5άδα.Κανονικά ο "Τίγρης" το παίρνει άνετα (+20) αλλά επειδή ο χοντρός κι ο "Θείος" διστυχώς αποφασίζουν στο "Ελλαδιστάν" η ΑΕΚΑΡΑ αν καταφέρει να το πάρει θα είναι ένα θαύμα.

στις 15/08/2015 00:17
Και πάλευαν ομάδες αξιόλογες που δεν έχουν καμιά σχέση με χοντρούς και με λιγνούς ο Απόλλων Αθηνών,το Αγρίνιο,ο Πάνθραξ,η Νίκη,η Δόξα κι ο Απόλλων Καλαμαριάς για να ανεβούν στην Ά αλλά ο "Θείος Σώκρατες" επειδή δεν τους γούσταρε τους κρατούσε Β´ και Γ´.Τόσα χρόνια ανεβαίνανε στην Ά κάτι ομαδούλες τύπου Άρη,Κέρκυρας,Λεβαδειακού,Εργοτέλη,Αστέρα Τρίπολης,Βέροιας,Ολυμπιακού Βόλου,Πλατανιά και Ξάνθης.Γιατί;Έτσι ήθελε ο Κόκκαλης ο πιο βρώμικος όλων.

στις 15/08/2015 03:02
Kalo paixtraki alla stn aek pige na parei titlous?? Min koroideuomaste k me ta3i mas eleos na eimaste antikimenikoi

στις 15/08/2015 04:10
ANΤΙΗOOLIGANE Εμαθες το σκοπο του να εισαι Παοκτζης ΜΠΡΑΒΟ νεε μου!Να σταθητε στο πλευρο της ΑΕΚ και μπραβο σας γιατι με την ομαδα που επελεξες να αγαπας δεν εχεις ζησει ακομα την χαρα ενος πρωταθληματος ιδιως αν εχεις την καυλα να το παρεις απο ενα συλλογο παγκοσμιου επιπεδου οπως ο Ολυμπιακος...Και ναι η ΑΕΚ εχει περισσοτερες πιθανοτητες απο τον Παοκ αν παρει ποτε κανεις στα επομενα δεκαπεντε χρονια πρωταθλημα αυτος θα ειναι η ΑΕΚ...Εχεις αντιληψη νεε μου ευγε σου...

στις 15/08/2015 06:00
ΑΝΤΙΧΟΥΛ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΣΣΕΤΑ ΑΛΛΑΞΕ κ ΧΑΠΙΑ

ΣΕ ΒΑΡΕΘΗΚΑΜΕ ΧΑΧΑΧΑ

ΟΜΑΔΟΥΛΑ ΕΙΣΑΙ ΟΝΤΩς

στις 15/08/2015 09:33
Έχει δίκιο ρε!Ανάφτε και κανένα κεράκι μέρες που'ναι!

στις 15/08/2015 22:24
To παληκαρακι γραφει ακριβως τα ιδια πραγματα σε καθε ποστ..Εντωμεταξυ εχω την υποψια οτι δεν τα κανει καν copy paste γραφει στο χερι ο ηλιθιος χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

στις 15/08/2015 22:25
Χρονια πολλα μαγκες οτι επιθυμειτε...Η Παναγια η μεγαλόχαρη ας προστατευει αυτον τον τοπο και τους κατοικους του..

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.