Στην ΑΕΚ για τρία χρόνια ο Ντίντακ

Στην ΑΕΚ για τρία χρόνια ο Ντίντακ



Την απόκτηση του Ισπανού αριστερού μπακ, Ντίντακ Βιλά Ροσεγιό για τα επόμενα τρία χρόνια ανακοίνωσε η ΑΕΚ. «Ήρθα σε ομάδα για τίτλους», τόνισε ο ποδοσφαιριστής.

Ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ για τα επόμενα 3 χρόνια είναι ο Ντιντάκ Βίλα. Ο Ισπανός αριστερός μπακ πέρασε με επιτυχία τις ιατρικές εξετάσεις και έβαλε την υπογραφή του σε συμβόλαιο μέχρι το καλοκαίρι του 2018.

Ο 26χρονος ξεκίνησε την καριέρα του στην Εσπανιόλ και το 2011 ήταν βασικό στέλεχος της Εθνικής Ισπανίας U21 που κατέκτησε το Ευρωπαϊκό Ελπίδων. Την ίδια χρονιά υπέγραψε στην Μίλαν ωστόσο το σύνδρομο κοιλιακών - προσαγωγών έκανε την εμφάνισή του και τα επόμενα χρόνια ταλαιπωρήθηκε από αρκετά προβλήματα που έβαλαν «φρένος» σε μια ιδιαίτερα υποσχόμενη καριέρα.

Ο Καταλανός σημείωσε μόλις μια συμμετοχή με την Μίλαν αφού παραχώρησε δανεικός κατά σειρά στις Εσπανιόλ (2011-12) Μπέτις (2013-14) και Εϊμπάρ (2014-15). Με την τελευταία είχε 15 συμμετοχές στην Πριμέρα Ντιβιζιόν.

«Είμαι πολύ χαρούμενος, διότι υπέγραψα συμβόλαιο σε μία μεγάλη ομάδα που επιδιώκει να κατακτά τίτλους και αυτό για εμένα είναι εξαιρετικά σημαντικό» ήταν τα πρώτα λόγια του Ισπανού αριστερού μπακ.

«Για την καριέρα μου θεωρώ ότι είναι ένα πολύ μεγάλο βήμα το ότι ανήκω πλέον σε μία ομάδα που θέλει να κερδίζει σε κάθε της παιχνίδι. Είμαι έτοιμος να την βοηθήσω άμεσα και πιστεύω ότι και εγώ μπορώ να πάρω πάρα πολλά από τη συνεργασία μου με την ΑΕΚ αλλά και η ΑΕΚ θα κερδίσει πολλά από εμένα».

Η ανακοίνωση:


«Η ΠΑΕ ΑΕΚ ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον Ισπανό ποδοσφαιριστή Ντίντακ Βιλά Ροσεγιό που υπέγραψε συμβόλαιο τριών ετών.

Ο Ντίντακ Βιλά Ροσεγιό γεννήθηκε στις 9 Ιουνίου του 1989. Αγωνίζεται ως αριστερός οπισθοφύλακας και ξεκίνησε την καριέρα του από την Εσπανιόλ. Το 2011 αποκτήθηκε από τη Μίλαν, η οποία τον παραχώρησε δανεικό κατά σειρά στις Εσπανιόλ (2011-12) Μπέτις (2013-14) και Εϊμπάρ (2014-15) με τις οποίες έκανε «γεμάτες» σεζόν στην Πριμέρα Ντιβιζιόν.

Ο Καταλανός ποδοσφαιριστής έχει αγωνιστεί με τις εθνικές ομάδες της Ισπανίας κάτω των 19, 20, 21 και 23 ετών»



Ομάδες που αφορά: ΑΕΚ, ΕΣΠΑΝΙΟΛ

Σχολιασμός

21 σχόλια:

στις 07/08/2015 16:44
ρε χανουμια με τον μπουανανοτε τι θα γινει τελικα...μαλλον σας δουλευει ο τιγληθ σας..χαχαχα

στις 07/08/2015 16:54
"g,4" θα μπορούσαμε να είμαστε οι καλύτεροι φίλοι και σύμμαχοι αλλά εδώ θα συμφωνήσω.Τί θα κάνει φέτος ο "τίγρης";Η απάντηση είναι δεν ξέρω.Αλήθεια που είναι ρε συ εκείνη η Εμμανουέλα η οπαδός;Τώρα τί θα κάνετε ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!

στις 07/08/2015 17:04
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑΤΕ ΤΟΝ ΝΤΙΝ-ΝΤΑΝ ΘΑ ΒΑΡΑΕΙ Η ΚΑΜΠΑΝΑ ΣΤΗΝ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ.

στις 07/08/2015 17:21
Πριν παρει μεταγραφη για την Μιλαν ηταν απο τους ανερχομενους Ισπανους μπακ... Η συνεχεια δεν ηταν αναλογη

στις 07/08/2015 17:50
Παει αυτο το παικτακι θα καταστραφει τελειως στο περιπτερο που πηγε και εβαλε την υπογραφη του...Τεραστιο ταλεντο και ακομα ειχε ελπιδες,προφανως υφισταται καποιο θεμα για να μην κοσμει εστω και σαν αναπληρωματικος μετριου μεγεθους ομαδες της Ισπανιας δεδομενου του ταλεντου του....Κριμα στο παιδι....

στις 07/08/2015 17:58
MANIATHS-30 λίγα τα λόγια σου για την ομαδάρα του "Τίγρη"!

στις 07/08/2015 18:41
koitate min o tigris kane kommatia fetos to paidovouvalo...kai ta mayra korakia kanoun tin emfaisi tous sto karaiskakisss..ekei na deite klama meta

στις 07/08/2015 19:25
Μακάρι να τον κάνει τον υγραντήρα το Μαρινάκη κομμάτια ο "Τίγρης".

στις 07/08/2015 21:24
Nti ntak eseis cabiasso emeis ...i diafora mas aekakia

στις 07/08/2015 21:32
tromeros7 o papas pou trwte den exei teleiwmo...me ola ta lefta apo to cl kai sas pernei cambiasso kai xereste...nai ontws i diafora fenete

στις 07/08/2015 21:42
ΠΗΡΑΤΕ 36 ΧΡΟΝΩΝ ΑΜΥΝΤΙΚΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙ??ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ??

ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΜΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΠΟΥ ΠΑΛΙ ΠΗΡΕ Ο ΧΟΝΤΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΠΑΜ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΜΠΙΑΣΟ Ο ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ...ΤΟΤΕ ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΣΚΟΝΗ ΦΕΤΟΣ..!!!

στις 07/08/2015 21:44
Α ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ g.4 ΠΑΙΞΕ Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΚΑΤΣΕ ΣΑΝ ΤΟΝ ΑΡΗ ΚΑΝΑ 2-3 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΜΑΘΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΞΑΝΑ ΛΕΜΕ ΣΕ 5 ΧΡΟΝΙΑ...

στις 07/08/2015 22:22
Νταξει δικιο εχεις ο Ντιντακ εχει κανει γεματες σεζον με την Μιλαν..Τον θεωρω ολοκληρωμενο παικτη με πολλες εμπειριες απο το Τσαμπιονς Λιγκ , ειναι ρεκοντμαν με την εθνικη Ισπανιας.. Ο Ζορντι Αλμπα ειναι μπακ-απ του... ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΕΧΕΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

στις 07/08/2015 23:46
Η ΑΕΚ όσο υπάρχει χούντα,παράγκα και ψευτιά τίτλους δε βλέπει.Έτσι γουστάρει ο χοντρός.Το ίδιο ισχύ ισχύει για ΠΑΟΚ και ΠΑΟ.Το θέμα είναι πως ο ΠΑΟΚ κι ο ΠΑΟ είναι αρκετά ανώτερες ομάδες από την ΑΕΚ σε ποιότητα.Αν και η ΑΕΚ μου είναι μια ομάδα αρκετά συμπαθής δεν πιστεύω πως θα καταφέρει να περάσει τον ΠΑΟΚ και να χτυπήσει Αστέρα.Εγώ θέλω στη Β´ Εθνική να δω το αρχιλαμόγιο τον Κομπότη.

στις 07/08/2015 23:49
Οι πιο πουλημένες και πιο σιχαμένος ομάδες στην Ελλάδα είναι οι Άρης,Εργοτέλης,Πανιώνιος,Κέρκυρα,Λεβαδειακός,Πλατανιάς και Βέροια.Να μη σώσουν και κάνουν ούτε ένα διπλό ούτε ένα Χ εκτός έδρας ούτε μια νίκη στην έδρα τους.Να μη σώσουν και βγουν ΠΟΤΕ Ευρώπη.Αν βγει ο Άρης ή ο νιόνιος ή ο τέλης Ευρώπη θα είναι καταστροφή.

στις 07/08/2015 23:49
*σιχαμένες*

στις 07/08/2015 23:50
Αν κάποιο παράρτημα του γαύρου με πρωτοπαλίκαρο τον Άρη Πειραιώς,Τουρκίας,ΗΠΑ και Ισραήλ βγει Ευρώπη θα το κάνει όλο το έργο ο "Θείος" κι όχι η ΠΑΟΚΑΡΑ.

στις 08/08/2015 00:14
ama erthi o buonanote h aek efige gia protathlima tha to dite ;)

στις 08/08/2015 04:17
Προπονητη να παρει η ΑΕΚ και σε 2-3 χρονια με μερικες σοβαρες προσθηκες θα κανει καλη ομαδα

στις 08/08/2015 15:32
Γατάκια εκλεισε και ο μπουανανοτε ετοιμαστειτε

Μπαμ μπαμ σκαει η κοιλια του χοντρου

στις 08/08/2015 21:50
μακραν η καλυτερη μεταγραφη του φετινου καλοκαιριου ολοι οι αλλοι ειναι GTP τελειως ομως

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.