Έπεσε η Κέρκυρα, στη θέση της ο Λεβαδειακός!

Έπεσε η Κέρκυρα, στη θέση της ο Λεβαδειακός!



Η Επιτροπή Εφέσεων της ΕΠΟ πήρε την απόφαση να αποβάλει την Κέρκυρα από το πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ λόγω της εικονικής μεταβίβασης των μετοχών της ΠΑΕ. Στη θέση της ο Λεβαδειακός.

Ολική ανατροπή στην υπόθεση της Κέρκυρας. Μπορεί η Πρωτοβάθμια Επιτροπή της Σούπερ Λιγκ να απάλλαξε τους «Φαίακες» από τις κατηγορίες για εικονική μετάβαση των μετοχών της ΠΑΕ, ωστόσο η Επιτροπή Εφέσων της ΕΠΟ αποφάσισε να αποβάλει την ομάδα από το πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ.

Η απόφαση είναι τελεσίδικη και τη θέση της Κέρκυρας θα πάρει ο Λεβαδειακός ο οποίος δικαιώνεται για την έφεση που είχε καταθέσει.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Η Επιτροπή Εφέσεων της ΕΠΟ συνεκδικάζοντας τις εφέσεις της ΠΑΕ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ, του Υπεύθυνου Ασκησης Δίωξης Ποδοσφαιρικών Αδικημάτων κ. ΠΑΝ.ΚΑΡΡΑ και της ΠΑΕ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ κατά της υπ΄αριθμ. 244/28-7-2015 απόφασης της ΠΕ/S.L. και της ΠΑΕ ΑΟ ΚΑΣΣΙΟΠΗ, με την υπ΄αριθμ. 67/7-8-2015 απόφασή της δέχεται τυπικά και κατ΄ ουσίαν αυτές.

Εξαφανίζει την προσβαλλόμενη δι΄ αυτών 244/2015 απόφαση της ΠΕ/SUPER LEAGUE. Διακρατεί και δικάζει στην ουσία την υπόθεση. Επιβάλλει στην ΠΑΕ ΑΟ ΚΑΣΣΙΟΠΗ την πειθαρχική ποινή της αποβολής από το Πρωτάθλημα της SUPER LEAGUE της αγωνιστικής περιόδου 2014-2015. Διατάσσει την απόδοση των παραβόλων στη ΠΑΕ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ και στην ΠΑΕ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ.



Ομάδες που αφορά: ΚΕΡΚΥΡΑ, ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

Σχολιασμός

25 σχόλια:

στις 07/08/2015 15:50
Αντε γαμησου Κομποτη λαμογιο και ολο το κυκλωμα

στις 07/08/2015 15:50
Emmm Htheles Na Kaneis Apatewnies Twra Thn Pathses Th Nomizeis Oti Kaneis Metafereis Plasto Xrhma Sto Exwteriko Dixws Na Se Paroune Xampari Dikasthria Podosfairou Einai Reeeee Xhpna Kerkyra Me To Pontikonysi

στις 07/08/2015 15:54
Και οι δυο παραρατηματα ειναι να πανε να γαμη.....!!!!

στις 07/08/2015 15:56
Όχι Γιάννης Γιαννάκης.Δε θα είναι στη σούπερ λίγδα η μία θυγατρική θα είναι η άλλη.Ούτως ή άλλως ο Κομπότης έδωσε βαθμό στην Κέρκυρα για να σωθεί.Ένα αρχιλαμόγιο του συστήματος που χουφτώνει κοριτσάκια και τα έχει πλακάκια με το Μαρινάκη και με το "Θείο" είναι ο Κομπότης.Άσε που βρίζει τις μάνες του κόσμου.Τρομοκρατεί οπαδούς των ομάδων,περνάει με κόκκινο και τρέχει με 200.Και μόνο αυτό;Έχει όπλα,απειλεί με δολοφονία αφήστε που έχει κρυφό παιδί κι έχει δολοφονήσει κόσμο για κόσμο.Θα βάλω φέτος το φίλο μου τον Κωστούλα να σας ρίξει στη Γ´ κι αυτός να βγει Ευρώπη πανηγυρικά στην 4άδα.Κι εσύ Κομποτάκο στη Γ´.16ος θα τερματίσεις.

στις 07/08/2015 15:59
Ta Paixa Me Auta Pou Leei O Kyrios

στις 07/08/2015 16:05
GAMO TO LEVADIAKO...GIDIA E GIDIA!!

στις 07/08/2015 16:11
Όπως λέει κι ο "lerok" ο ΑΕΚτσής από πάνω και οι δύο παραρτήματα είναι.Και μάλιστα ενεργά.Μαντέψτε ποιός αρχιτέκτονας (εδώ εννοώ κάτι άλλο) τις ανέβασε στην Ά.Ο "Θείος Σώκρατες" είναι η σωστή απάντηση.Αυτός φταίει για όλα.Μη στενοχωριέστε.Ο ολυμπιλαγός θέλει Άρη,Κέρκυρα,Λεβαδειακό,Εργοτέλη,Βέροια,Πλατανιά,Πανιώνιο,Ολυμπιακό Βόλου,Σκόντα Ξάνθη,ΑΕΛ Καλλονής,Αστέρα Τρίπολης,ΠΑΣ Γιάννινα,Ατρόμητο,Αιγάλεω,Καβάλα,Ιωνικό κι ένα σωρό ακόμα θυγατρικές για να παίρνει πρωταθλήματα και κύπελλα κάθε χρόνο.Αυτά τα τρώει ο χοντρός και παχαίνει κάθε χρόνο κι από λίγο ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!

στις 07/08/2015 16:42
και οι 2 ομαδες ειστε για τον πουτσο

στις 07/08/2015 16:55
Έχεις δίκιο "g.4"!Αν δεν έβριζες κιόλας όλα θα'ταν τελεία.

στις 07/08/2015 17:02
O OLYMPIAKOS ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΑΕΚΑΚΙ ΝΑ ΤΟΥ ΡΙΧΝΕΙ ΕΞΑΡΑ, ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ?

στις 07/08/2015 17:04
Οπως και να'χει στο ντέρμπι αν το θέλετε με μια έντονη ζέστη που θα έχει εκείνο το απόγευμα θα ρίξει 5 στην ΑΕΚΑΡΑ η οποία θα αξίζει πολλά κι ο ΟΣΦΠ δε θα την αφήνει.

στις 07/08/2015 17:07
ΨΑΞΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΑ. ΕΞ ΑΛΛΟΥ ΕΘΕΥΡΕΤΗΣ ΤΩΝ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΩΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΒΑΖΕΛΟΣ.

στις 07/08/2015 17:13
Και ποιά ομάδα είναι παράρτημα του ΠΑΟ "MANIATHS_30";

στις 07/08/2015 17:13
Μάλλον ποιές ομάδες;

στις 07/08/2015 17:23
Σωστο θα ηταν να ανεβει ο Απολλων Σμυρνης ή στην χειροτερη να παιξουν μπαραζ Λεβαδειακος - Απολλων Σμυρνης

στις 07/08/2015 18:02
Το σωστό αυτό είναι.Φυσικά είναι γνωστό πως η ΑΠΟΛΛΩΝΑΡΑ είναι 2-3 κλάσεις ανώτερη απ'τη σουβλακερί του Κομπότη άρα πρέπει να κερδίσει όπως στο κύπελλο περνώντας με 4-1 από τη Βοιωτία.Αλλά όταν είναι "ΕΝΑΣ ΑΓΩΝΑΣ ΜΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ" ο "Θείος" θα πληρώσει "κοράκι" να σφυρίζει υπέρ της ομαδούλας του Κομπότη.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΟ (ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΓΟΝΟ) ΣΤΗΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑΡΑ!

στις 07/08/2015 18:03
Ο Απόλλων πρέπει να ανεβεί και να μείνει στη Β΄ το λαμόγιο ο Κομπότης.

στις 07/08/2015 18:09
Επιτέλους επεσε η Κέρκυρα πακιστανικη ομαδα ηταν

στις 07/08/2015 18:11
Του χοντρού του ψυχακια

στις 07/08/2015 18:33
e ne i livadia ine pio voliki gia to gauro omada apo tin kerkira pfffffff

στις 07/08/2015 18:47
xamogela o poulido...tha xanapexei ekei pou perase ton kalitero xrono tis zwis tou me souvlaia klarina kai mpires...kai ejaxne o osfp pou na twn dwsei daneiko...

στις 07/08/2015 20:20
ΒΡΕ ΚΟΜΠΟΤΗ ΛΑΜΟΓΙΟ,ΑΠΑΤΕΩΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΠΑΛΙ.ΒΡΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΓΑΜΗΣΕΣ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΩΝ ΛΟΥΛΗΔΩΝ ΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ ΠΟΥ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΦΕΣΕΩΝ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΕΚΑΝΑΝ ΚΟΜΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΧΑΡΗ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΩΡΑΚΙ?ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΠΑΙΔΕΡΑΣΤΗ ΟΛΑ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ.Η ΜΠΑΡΟΒΙΑ ΟΜΩΣ ΣΤΗΝ ΡΟΔΟ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΣΤΟ ΚΛΑΣΙΜΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΝΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΤΡΕΧΕΣ ΜΕ 200 ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΗΣ ΡΟΔΟΥ ΚΑΙ ΕΦΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΟΛΟ ΤΟ ΖΩΙΚΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΗΣΙ?

στις 07/08/2015 20:22
***ΣΕ ΕΙΧΕ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΠΟΛΥ ΚΛΑΣΙΜΟ ΚΑΙ ΤΑ ΕΙΧΕΣ ΠΑΡΕΙ ΚΡΑΝΙΟ ΚΟΜΠΟΤΑΚΟ!!!ΧΑΧΑΧΑ

στις 07/08/2015 20:42
"bookadoros" μπράβο ρε φίλε.Πες την αλήθεια όπως είναι!Γιατί έχεις απόλυτο δίκιο.

στις 07/08/2015 23:31
tapez mia zoi sas gamama kai ua sas gamame

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.