Χαμόγελα για Παναθηναϊκό και ΠΑΟΚ, με Φενέρ ο Ατρόμητος!

Χαμόγελα για Παναθηναϊκό και ΠΑΟΚ, με Φενέρ ο Ατρόμητος!



Την Γκαμπάλα από το Αζερμπαϊτζάν θα κληθεί να ξεπεράσει ο Παναθηναϊκός για να μπει στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ, ενώ ο ΠΑΟΚ θα διασταυρώσει τα ξίφη του με την Μπρόντμπι της Δανίας. Με Φενέρμπαχτσε ο Ατρόμητος!

Με ανάμεικτα συναισθήματα υποδέχτηκαν την κλήρωση των πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ οι ελληνικές ομάδες!

Ο Παναθηναϊκός έχει θεωρητικά το ευκολότερο έργο, αφού θα αντιμετωπίσει την Καμπάλα από το Αζερμπαϊτζάν, ομάδα που απέκλεισε στον προηγούμενο γύρο τον Απόλλωνα Λεμεσού με συνολικό σκορ 2-1.

Η αντίπαλος του Παναθηναϊκού ήταν τρίτη στο Αζερμπαϊτζάν και ήδη πέρασε τρεις γύρους στο Γιουρόπα Λιγκ. Αρχικά απέκλεισε την Ντιναμό Τιφλίδας (2-0, 1-2), ακολούθησε η πρόκριση κόντρα στην Τσουκαρίτσκι (2-0, 0-1) και χθες απέκλεισε τον Απόλλωνα Λεμεσού (1-1, 1-0).

Από την άλλη, ο ΠΑΟΚ θα διασταυρώσει τα ξίφη του με την δανική Μπρόντμπι, η οποία στον προηγούμενο γύρο απέκλεισε την Ομόνοια με συνολικό σκορ 2-2.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ τερμάτισε 3η στο περσινό πρωτάθλημα με -16 από την πρωτοπόρο Μίντιλαντ, ενώ στο τρέχον έχει τρεις ήττες σε ισάριθμα ματς και βρίσκεται στην τελευταία θέση. Εκτός από την Ομόνοια, απέκλεισε τη Γιούβενες από το Σαν Μαρίνο με δύο νίκες (9-0, 2-0) και στη συνέχεια την Μπερόε από τη Βουλγαρία (0-1, 0-0).

Τέλος, τη χειρότερη δυνατή κλήρωση είχε ο Ατρόμητος, αφού οι Περιστεριώτες θα αντιμετωπίσουν την Φενέρμπαχτσε του Βίτορ Περέιρα και των πολλών αστέρων (Ρόμπιν Φαν Πέρσι, Νάνι, Μειρέλες, Ντιέγκο κ.α.).

Η αντίπαλος του Ατρόμητου τερμάτισε στην 2η θέση του τουρκικού πρωταθλήματος και έχει κλέψει τις εντυπώσεις στο μεταγραφικό παζάρι με τις μεταγραφές των Φαν Πέρσι και Νάνι. Παρόλα αυτά η ομάδα του Βίτορ Περέιρα δεν κατάφερε να προκριθεί στα πλει-οφ του Τσάμπιονς Λιγκ μετά την ήττα με 3-0 από την Σαχτάρ στην Ουκρανία.

Τα πρώτα παιχνίδια θα γίνουν στις 20 Αυγούστου στις έδρες των ελληνικών ομάδων, ενώ οι ρεβάνς θα γίνουν στις 27 του ίδιου μήνα.

Αναλυτικά τα ζευγάρια:


Ατρόμητος-Φενέρμπαχτσε
ΠΑΟΚ-Μπρόντμπι
Παναθηναϊκός-Γκαμπάλα
Άλταχ-Μπελενένσες
Στεάουα-Ρόζενμποργκ
Πλζεν-Βοϊβοντίνα
Γιάμπλονετς-Άγιαξ
Μόλντε-Σταντάρ Λιέγης
Ζίλινα-Αθλέτικ Μπιλμπάο
Τουν-Σπάρτα Πράγας
Ζόρια-Λέγκια Βαρσοβίας
Ντίναμο Μινσκ-Σάλτσμπουργκ
Γιουνγκ Μπόις-Καραμπάκ
Μιλσιάμι-Σεντ Ετιέν
Λίμπερετς-Χάιντουκ
Κράσνονταρ-Ελσίνκι
Οντ Γκρένλαντ- Ντόρτμουντ
Άστρα-Άλκμααρ
Σαουθάμπτον-Μίντιλαντ
Λεχ Πόζναν-Βιντεότον
Ραμποτνίσκι-Ρουμπίν Καζάν
Μπορντό-Καϊράτ



Ομάδες που αφορά: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ, ΠΑΟΚ

Σχολιασμός

34 σχόλια:

στις 07/08/2015 14:22
Αν περασει ο Ατρομητος την Φενερ Βαζουμε ολοι το σημα του για 1 βδομαδα

στις 07/08/2015 14:23
Ο παο αν δεν περασει γκαμπαλα για φαπες

στις 07/08/2015 14:25
Λογικα περναμε!!!!

στις 07/08/2015 14:26
Με την καλυτερη επιλογη ο παο, με τιποτα ο ατρομητος

στις 07/08/2015 14:30
Με τιποτα ο ατρομητος δεν ειναι αστερας. αν αποκλειστει ο παο να διαλυθει τελειωα. Ο παοκ παιζει με μια μετρια ομαδα. Θα ειναι ενδιαφερον

στις 07/08/2015 14:30
Τελειως*

στις 07/08/2015 14:31
Πάει ο ατρόμητος :(

στις 07/08/2015 14:31
Λογικά παο και παοκ θα περάσουν

στις 07/08/2015 14:32
Ο ΠΑΟΚ ΘΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΑΥΤΕΣ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ. ΚΑΛΑ Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΞΕΓΡΑΜΕΝΟΣ.Ο ΠΑΟ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΣ ΓΙΑ ΟΛΑ

στις 07/08/2015 14:35
ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΓΙΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ Η ΓΙΑ ΓΚΑΜΠΑΛΑ? ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΒΑΛΑ.

στις 07/08/2015 14:43
Σιγαα ρ κολογαυρε. Αυτοι ειστε προδοτες τις ελλαδας .

στις 07/08/2015 14:44
ΓΑΥΡΟΙ ΑΡΕΙΑΝΟΙ ΓΑΜΙΕΣΤΕ . ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΤΟΥ ΕΘΝΟΥΣ

στις 07/08/2015 15:24
an paroun ena x eki mesa pou tha einai athlos edw mesa tha diskoleftoune an peksei sklura o atromitos

στις 07/08/2015 15:24
πουτσα θα ξαναφανε οι πουτανες της ευρωπης ζελες...χαχαχα πουτανακιαααααα ;)

στις 07/08/2015 15:49
Όντως χαμογέλασε η κλήρωση στην ΠΑΟΚΑΡΑ ΜΑΣ και στον Παο. Ο Ατρόμητος σκούρα τα πράγματα. Επίσης Όντ-Ντόρτμουντ εκεί θα δυκσολευτεί η Ντόρτμουντ.

στις 07/08/2015 15:55
Atromitara glentise tous!!!

στις 07/08/2015 16:15
"g.4" εμείς σας συμπαθούσαμε αλλά εσείς γίνατε από πελατάκια του βάζελου αρχιθυγατρική του χοντρού.Αφήστε που ο ανώμαλος ο μαλλιάς έλεγε "ΟΦΑΡΑ ΟΛΕΟΛΕΟΛΕ Γ... ΤΟΝ Μ..... ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΕΟΕ!".Μετά εγώ πως να υποστηρίζω εσάς;

στις 07/08/2015 16:18
Ο ΠΑΟΚ ΛΟΓΙΚΑ ΠΕΡΝΑΕΙ,Ο ΠΑΟ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΟΣ ΓΙΑ ΟΛΑ.ΔΕ ΘΕΛΩ ΜΙΑ ΖΩΗ Η ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΦΑΠΑ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΠΑΟΚΑΡΑ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΘΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΚΑΙ Η ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ;ΑΝ ΟΜΩΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ Ο ΑΡΗΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Ο ΧΟΝΤΡΟΣ ΚΙ ΟΧΙ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΑΡΗΣ.ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ Ο ΟΣΦΠ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΜΕΓΑΘΗΡΙΟ.

στις 07/08/2015 16:23
eukoli klirosi gia ton pao mpori na perasi eukola arki na min kani pexnidia opos me tin mpriz sto deutero

o paok exei mia klirosi sta metra tou opote ola pezontai

eno o atromitos anamenotan na pesi se diskoli klirosi exei liges elpides na perasi mpori i fener na exei kanei megales metagrafes ala einai akoma prepi na desi san omada

στις 07/08/2015 16:31
krima gia atromito

στις 07/08/2015 17:02
Ο ΠΑΟΚ ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΛΗΡΩΣΗ ΑΠΟ ΠΑΟ.ΚΡΙΜΑ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ.ΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΟΥΝΟΙ ΗΡΘΑΝ ΕΔΩ ΜΕ ΣΤΗΣΙΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ.ΕΜΕΙΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΜΕ ΟΜΑΔΑ ΔΑΝΙΕΖΙΚΗ Η ΟΠΟΙΑ ΜΕ ΣΤΗΣΙΜΟ ΑΠΕΚΛΕΙΣΕ ΤΗΝ ΟΜΟΝΟΙΑ.ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΟΥΝΟΙ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ Ο ΠΑΟ ΕΙΝΑΙ ΣΚΛΗΡΟΙ.Η ΜΠΡΟΝΤΜΠΙ ΘΑ ΤΟ ΣΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ.

στις 07/08/2015 17:06
Η ΓΚΑΜΠΑΛΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΒΑΛΑ.

στις 07/08/2015 17:57
ατρομηταρα κλεισε στοματα και γαμα τους τουρκαλαδες

στις 07/08/2015 18:05
ΚΑΝΟΝΙΣΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟς Κ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΡΕΖΙΛΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ 2

ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΠΟΙΟΙ ΘΑ ΣΑς ΦΤΑΙΝΕ ΠΑΛΙ

ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕς Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΚΤΛ

στις 07/08/2015 18:11
"MHTSOTAKHS-2015" και "manolis.S3" η ΠΑΟΚΑΡΑ και η Πανάθα πρέπει να προκριθούνε.Αν δεν προκριθούν θα το στήσει ο "Θείος".Η Ατρομητάρα θέλω πάρα πολύ να προκριθεί και να "γλεντήσει" τους Τούρκους.Στην Ελλάδα υπάρχει μια ομάδα η οποία βρίσκεται στη Θεσσαλονίκη,πιο συγκεκριμένα στο Χαριλάου,έχει ρίζες λίγο από Πειραιά,λίγο από ΗΠΑ,λίγο από Τουρκία,λίγο από Ισραήλ,λίγο από Γερμανία,λίγο από Ολλανδία και λίγο από Αζερμπαιτζάν.Είναι ο μεγαλύτερος δορυφόρος του ΟΣΦΠ με μεγάλη διαφορά από τους υπόλοιπους και λέει την ΠΑΟΚΑΡΑ Τούρκους."manolis.S3" πάντως μπράβο σου που υποστηρίζεις ελληνικές ομάδες κι όχι τις ρίζες σου.Δε θα μιλάτε ρε εσείς.Είστε παράρτημα του γαύρου.Φέτος αν θα ανεβεί που δεν πιστεύω θα τον ανεβάσει ο ΟΣΦΠ.

στις 07/08/2015 18:18
"babapsy" δε θα λες πολλά-πολλά βρε δε σε παίρνει με τις ακαθαρσίες που έχει το σωματείο σου.Πέρσι το διπλό που έκανες στην Τούμπα (0-1) ήτανε στημένο από 3 εβδομάδες πριν.Το ότι πέρσι σε έσπρωξε 100-0 η διαιτησία σε 21 αγώνες του πρωταθλήματος δεν το αναφέρεις;Και η Παναγιά αποφασίζει!Αυτό να το θυμάσε!

στις 07/08/2015 18:35
atromitos pernai sigoura ala pao k paok poli diskola .......

στις 07/08/2015 18:36
gianni tha rteis....tha kanoume trampalaaaaa...kanonise axriste super ouaou koouts na apokleistes apo ayto to swmateio tis xwras twn tourkosporwn

στις 07/08/2015 19:47
ΑΝΤΙΧΟΥΛΙΓΚΑΝΟς ΞΑΝΑΡΧΙΣΕ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΣΟΥ ΟΣΟ ΠΑς ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΕΙς ΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟς ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙς ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ

ΣΕ ΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΙ ΟΛΟΙ ΜΕ ΤΙς ΠΑΠΑΡΙΕς ΠΟΥ ΛΕς Κ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙς ΝΑ ΡΕΖΙΛΕΥΕΣΑΙ ΧΑΧΑΧΑ

ΔΕ ΞΑΝΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΕΧΕΙς ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΣΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΩ ΑΜΑΡΤΙΑ ΧΑΧΑΧΑ

στις 07/08/2015 19:48
ΠΟΣΟΥς ΝΕΦΕΛΙΜ ΕΙΔΕς ΣΗΜΕΡΑ??

ΜΕ ΤΟΥς ΙΛΟΥΜΙΝΑΤΙ ΜΙΛΗΣΕς ΚΑΘΟΛΟΥ??

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 07/08/2015 20:30
Ξέρω πάρα πολύ καλά τι είναι όλα αυτά περί "νεφελίμ" και "ιλουμινάτι".Εγώ έχω διαβάσει τόνυος για μασονία και τα έχω μάθει όλα.Αλλά αυτή είναι η αλήθεια.

στις 07/08/2015 20:31
*τόνους*

στις 07/08/2015 20:40
XAXAXAXA ΠΡΩΤΑ ΞΑΔΕΡΦΙΑ ΑΛΕΞ

ΑΝΤΙΧΟΥΛΙΓΚΑΝΟς ΞΕΡΩ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΞΕΡΕΙς

ΒΛΕΠΩ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΒΛΕΠΕΙς

ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΘΥΜΑΣΑΙ

ΔΕ ΣΕ ΔΙΑΛΕΞΑΝΕ ΤΥΧΑΙΑ

στις 08/08/2015 01:02
Θα περασει ο Ατρομητος

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.