Μαζουακού: «Δεν μπορείς να πεις όχι στη Ρόμα»

Μαζουακού: «Δεν μπορείς να πεις όχι στη Ρόμα»



Θετικός στην προοπτική να συνεχίσει την καριέρα του στη Ρόμα δήλωσε ο Αρτούρ Μαζουακού, ο οποίος τόνισε πως αυτή τη στιγμή ανήκει στον Ολυμπιακό και σκέφτεται μόνο τους «ερυθρόλευκους».

Κολακευμένος από το ενδιαφέρον των μεγάλων ομάδων δήλωσε ο Αρτούρ Μαζουακού. Σε συνέντευξη του στη «Gazzetta dello Sport», ο 22χρονος τόνισε πως δεν μπορεί να αρνηθεί μια πρόταση της Ρόμα, ενώ επιβεβαίωσε το ενδιαφέρον της Ίντερ.

Παρόλα αυτά, ο ίδιος πρόσθεσε ότι το μυαλό του ανήκει στον Ολυμπιακό και τις υποχρεώσεις του στην ομάδα.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:


Για το ενδιαφέρον των μεγάλων ομάδων: «Έρχομαι από μία εξαιρετική σεζόν, τη δεύτερη ως επαγγελματία. Είναι τιμητικό το ενδιαφέρον που υπάρχει από μεγάλες ομάδες, κάτι που δείχνει πως τα πηγαίνω καλά. Ωστόσο, χρειάζεται να το αποδεικνύω σε κάθε ματς και να βελτιωθώ περισσότερο.

Για τη Ρόμα: «Η Ιταλία είναι ένα πρωτάθλημα με ιδιαίτερες απαιτήσεις στο κομμάτι της τακτικής. Παρακολουθώ τη Ρόμα, επειδή παίζει στο ιταλικό πρωτάθλημα που είναι ένα από τα καλύτερα πρωταθλήματα στον κόσμο. Για εμένα είναι ένα όνειρο, επειδή είναι μία ομάδα που παίζει στο Τσάμπιονς Λιγκ και διεκδικεί κάθε τίτλο στη χώρα της».

«Υπάρχουν σπουδαίοι παίκτες όπως ο Τότι και ο Ντε Ρόσι και ο κ. Γκαρσία που είναι συμπατριώτης μου. Σε μία πρόταση της Ρόμα δεν μπορείς να πεις όχι, αλλά θα δούμε τι θα συμβεί. Ξέρω επίσης ότι υπάρχει ενδιαφέρον και από την Ίντερ, όπου παίζει ο “αδερφός” μου Κοντογμπιά, όπου παίξαμε μαζί στη Λανς. Για τη ώρα το μυαλό μου είναι μόνο στον Ολυμπιακό που και εκείνος παίζει στο Τσάμπιονς Λιγκ. Στο ποδόσφαιρο μπορούν τα πάντα να συμβούν, θα χρειαστεί να περιμένουμε
».



Ομάδες που αφορά: ΡΟΜΑ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Σχολιασμός

22 σχόλια:

στις 30/07/2015 17:12
μαζουακου ολα ωραια που ειπες σιγουρα εαν πας η στην ιντερ η στη ρομα για σενα θα ειναι μια χαρα αλλα καμια απο τις δυο δεν μπορουν να διεκδικεισουν το πρωταθλημα η γιουβε απο την 10 αγωνιστικη το εχει παρει το πρωταθλημα

στις 30/07/2015 17:57
Η Ρόμα είναι καλύτερη από την Ίντερ!

στις 30/07/2015 18:20
σωστος

στις 30/07/2015 18:23
antihooliganos kai naf...relax ligo...apo ta filika to katalabate auto?? gia perusi safos...alla fetos skoura sas blepw...

Roma 0 pros8hkes(polu metria gia mena edw kai xronia apla einai pesmenes Milan kai Inter kai fanhke) kai mia Juve pou efugan oi basikoi...!! Na dw poios 8a sou kanei paixnidi twra...me Alegri den pas pou8ena opws kai emeis me Mancini!!

στις 30/07/2015 18:29
Εχει δικιο ο απο πανω η ρομα με μανωλα και τορο βγηκε 2η επειδη ιντερ και μιλαν παιζανε με ολα τα σαπακια

στις 30/07/2015 18:46
Η Ίντερ σε λίγο θα παλεύει για την παραμονή της στη Serie A άμα συνεχίσει έτσι.

στις 30/07/2015 19:01
antihooliganos apo volley kala ta pas toulaxiston??

στις 30/07/2015 19:07
nerazzurro στη serie a δεν εχει αναγκη η γιουβε βινταλ και πιρλο για να παρει το προταθλημα την στιγμη που οι αλλοι περνουν παιχτες απο τον οσφπ και οι αλλοι ειναι παιθαμενοι ετσι κ αλλιως εχει ενυσχιθει το θεμα ειναι στην ευρωπη τι θα γινει

στις 30/07/2015 19:13
Meliodas...ton alefanto mou 8umizeis!Efuge o kormos ths omadas sou...oi 3 basikoi...me liga logia autoi pou ekanan olh thn douleia kai o prwtos skorer sou. Pirlo Vidal kai Tevez!As exw enan pio piasariko proponhth egw kai 8a s elega gia prwta8lhma...me to roster pou exw se paizw sta isa! Enan Pogba exeis na se krathsei...oi alloi gerasmenoi kai kourasmenoi einai!

στις 30/07/2015 19:16
Na sou 8umisw oti kai o Toure apo osfp efuge...opote krata mikro kala8i!

στις 30/07/2015 19:22
με την διαφορα οτι πειρε και παικτες ενω ΚΑΝΕΝΑΣαλλος δεν εβαλε το χερι στην τσεπη

στις 30/07/2015 19:24
nai alla des poious ediw3e kai des poious phre ;) kanenas allos den ebale to xeri sthn tsepi?? mallon den poluparakolou8eis...8a to deis sto prwta8lhma fetos!!

στις 30/07/2015 19:44
siga th roma re mages 7 efage apo bayern...oyte o osfp den tha etrwge tosa apo thn bayern

στις 30/07/2015 21:06
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ ΟΤΙ Η ΓΙΟΥΒΕ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ 10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ.ΟΙ ΑΠΩΛΕΙΕΣ ΤΩΝ ΤΕΒΕΖ,ΠΙΡΛΟ,ΒΙΝΤΑΛ ΔΕΝ ΚΑΛΥΠΤΟΝΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ.ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΜΙΛΑΝ ΚΑΙ ΙΝΤΕΡ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΦΕΤΟΣ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΧΗ ΣΤΟ CAMPIONATO ΤΗΝ ΝΕΑ ΣΕΖΟΝ.

στις 30/07/2015 21:07
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΤΙΣ ΝΑΠΟΛΙ ΚΑΙ ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ.

στις 30/07/2015 21:43
Αμα ειναι να τον δωσεις Μαρινακη ( οπου τον δωσεις ) δωστον 10.000.000€ συν ποσοστο μεταπολωσεις γιατι εχει μεγαλες προοπτικες

Αν και για εμενα πρεπει να τον κρατησει αλλον ενα χρονο να βελτιωθει κι'αλλο και να ανεβασει κι'αλλο τις μετοχες του

στις 31/07/2015 00:00
kathe xrono megali maxi lete oti tha ginei sto campionato kai olo ahtiti to pernei i juve to idio tha ginei kai fetos giati exei metalo omadas enw oi upolipoi einai parto avgo kai kourefto

στις 31/07/2015 09:59
bookadore....aera tha perasoume kai fetos.o tevez teleiwmenos pleon pirame mario....pirlo oti itan na dwsei to edwse kai me to parapanw -xezoumismenos kai o vidal ok...irthe omos o kentira ena katharo amintiko xaf....tha doume

στις 31/07/2015 12:25
Συμφωνώ με τους από πάνω.

στις 01/08/2015 18:05
Η ΜΙΛΑΝ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠ'ΤΗΝ ΙΝΤΕΡ.

στις 01/08/2015 18:07
Gia na katalabete o Kentira exei 3exasei na paiksei mpala...kati xronia traumatias htan!! Oso gia Tevez pou efuge blepw o apo panw ton leei teleiwmeno...blaxe...prwtos skorer ths omadas kai teleiwmenos?? na fantastw to paidaki apo panw mono ellhniko prwta8lhma blepei...!! Polu apla oi apwleies twn Vidas Pirlo kai Tevez den kaluptontai fetos...dld an katantas san prwta8lhtria Italias na pairneis paixtes pou den kanoun se 3es omades opws Atletiko kai tetoia...tote ti na peis!!

στις 02/08/2015 11:51
nerazzurro4 to diko sou to mpourdelo pali 7-8 tha nai giayto araxe...kai kane mia mpanana....sou xei laxei sou xei laxei na se kinigane vlaxoi;;;

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.