Αντσελότι: «Θα μιλήσω με τη διοίκηση στο φινάλε της σεζόν»

Αντσελότι: «Θα μιλήσω με τη διοίκηση στο φινάλε της σεζόν»



Αμφίβολο είναι το μέλλον του Κάρλο Αντσελότι στην Ρεάλ μετά τον αποκλεισμό της «βασίλισσας» από την Γιουβέντους στα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ. «Θα συζητήσουμε με την ομάδα στο φινάλε της σεζόν» δήλωσε σε σχετικό ερώτημα ο Ιταλός τεχνικός.

Αρκετά πιθανό είναι το ενδεχόμενο ο Κάρλο Αντσελότι να μην καθίσει ξανά στον πάγκο της Ρεάλ. Το κλίμα για τον Ιταλό τεχνικό είναι βαρύ μετά τον αποκλεισμό από τη Γιουβέντους και με δεδομένο την τιμωρία δύο αγωνιστικών που του επιβλήθηκε από την ισπανική ομοσπονδία για το ειρωνικό χειροκρότημα στον διαιτητή στο ματς με τη Βαλένθια, ο έμπειρος τεχνικός μπορεί να μην βρεθεί ξανά στον πάγκο της Ρεάλ.

Ο Αντσελότι ρωτήθηκε μετά το παιχνίδι για το μέλλον του και ο ίδιος δήλωσε πως θα καθίσει στο ίδιο τραπέζι με τους ανθρώπους της Ρεάλ στο φινάλε της σεζόν:

«Έχουμε ακόμα δύο παιχνίδια. Θα πρέπει να τελειώσουμε καλά τη σεζόν και μετά θα μιλήσω με τη διοίκηση. Για την ακρίβεια, η διοίκηση θα αξιολογήσει τη δουλειά μου. Εάν ο σύλλογος είναι χαρούμενος με αυτά που έχω κάνει, τότε το μέλλον μου έχει ήδη αποφασιστεί. Θέλω να μείνω αλλά ξέρετε πως είναι τα πράγματα στο ποδόσφαιρο».

Όσον αφορά το παιχνίδι με τη Γιουβέντους, ο Αντσελότι υποστήριξε ότι η πρόκριση για τη Ρεάλ χάθηκε στο πρώτο παιχνίδι:

«Χάσαμε την πρόκριση στο πρώτο παιχνίδι. Σήμερα τα δώσαμε όλα αλλά δεν είχαμε τύχη. Είχαμε τον έλεγχο του αγώνα και δημιουργήσαμε αρκετές ευκαιρίες, όμως ήμασταν λίγο άτυχοι. Δεν πρέπει να επικεντρωνόμαστε στο δικό τους γκολ. Είχαμε αρκετές ευκαιρίες, όμως δεν καταφέραμε να πετύχουμε δεύτερο γκολ.

Η ομάδα έκανε ότι έπρεπε να κάνει. Εάν πρέπει να κατηγορήσουμε κάτι είναι το παιχνίδι μας στο Τορίνο. Το ποδόσφαιρο βασίζεται σε μικρές λεπτομέρειες. Πέρσι κερδίσαμε το Τσάμπιονς Λιγκ χάρη σε γκολ στις καθυστερήσεις και όλοι λέγανε ότι είχαμε τύχη. Σήμερα δεν ίσχυε το ίδιο. Ότι και να έγινε, είμαι περήφανος για τους παίκτες μου
»

Όσο για την εμφάνιση του Γκάρεθ Μπέιλ, ο οποίος σπατάλησε ευκαιρίες και αποδοκιμάστηκε από τον κόσμο, ο Αντσελότι ανέφερε: «Έπαιξε καλύτερα. Δούλεψε σκληρά, όπως όλοι οι παίκτες. Δώσαμε τον καλύτερο μας εαυτό, όμως δεν ήταν αρκετό για να φτάσουμε στον τελικό»




Στοιχεία για τον αγώνα: ΕΣΠΑΝΙΟΛ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ
1Χ2OverUnder1X12
5.504.251.401.452.152.41.12
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
5.002.501.801.502.00
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
5.002.102.206.50

Σχολιασμός

21 σχόλια:

στις 14/05/2015 01:54
o mpeil prospa8hse pio poly ap olous k ayton vrhkan na kra3oun? osoi to kanane pantws einai gia poly 3ylo...

στις 14/05/2015 01:57
edw krazan ton cassilas.dn katalabainw auto ton kosmo..

στις 14/05/2015 02:01
as xalarwsoun ligo... nomizoun ka8e xrono oti 8a paroun to ch.l. kanoun... dn ginetai ayto... as yposthri3oun ligaki aytous p prospa8oun k na mn to gamane entelws...

στις 14/05/2015 02:09
ego tus krazo olous mono cr k james pezun alla xoris modric de pane oute gia psomi

στις 14/05/2015 09:13
o kalyteros xtes htan o beil kai paleue monos tou dystyxws giati opws panta sta megala mats o cr7 htan afantos...k opws leei o filos apo panw xwris modric de pane oute mexri to fourno gia pswmi

στις 14/05/2015 10:35
anceloti den exeis kanei swsti diaxeirisi tou roster kai eythinesai esy giayto.exeis kajei paiktes opws o kentira kai o coentrao vazeis se lathos theseis paiktes sou opws ton isco kai ton balekai poilises xavi alonso ton kalitero paikti tis bayern sta mats me barca kai di maria pou sou pire persi to choulou.kai 2 xronies xwris prwtathlima stin ispania gia tin real twn 600 miriwn butet einai tragiko.ase ta kleidia se kanan allon na prospathisei

στις 14/05/2015 10:36
kai gia osous vrizoun mourinho...2 prwtathlimata exei i real ta tel.10 xronia kai 1 o mourinho to pire.ayta

στις 14/05/2015 10:51
Ο Μπέιλ ήταν καλήτερος εχθές σε σχέση με άλλες φορές. Επίσης και ο Κασίγιας. Ο Ανσελότι θα κάτσει τι επειδή δε πήρες μόνο το Super Cup και τίποτα άλλο θα σε διώξουν δε το νομίζω. Hala Madrid!! Του χρόνου θα επιστρέψουμε.. Α! και ο Ρονάλντο μια χαρά έπαιξε απλώς το 2ο ημίχρονο δε έπαιρνε πολλή την μπάλα στα πόδια του έβγαζε ασσίστ.

στις 14/05/2015 12:35
arias παλι τρολλαρεις οτι εισαι μπαρτσα οπως μου ειχες πει??

στις 14/05/2015 13:55
POTE DE TROLARA MONO MSN

στις 14/05/2015 14:10
poios MSN re MPETOVLAKA. To MSN pe8ane... SKYPE gia panta twra.. ksupna ampalo

στις 14/05/2015 15:11
XD msn= messi suarez neymar XDDD

στις 14/05/2015 16:16
axaxxaxa ola ta lefta arias

στις 14/05/2015 16:42
βασικα το προβλημα με τον αντσελοτι ειναι πως οσες απουσιες και να εχει η ρεαλ αυτος ειναι κολλημενος στο 4-3-3 και δεν ξερω γιατι.

αριας...B.B.C Bale,Benzema,Cristiano

στις 14/05/2015 17:22
msn mono tpt alo

στις 14/05/2015 18:17
bale,cristiano,benzema,james,kros,

marcelo,pepe,ramos και αλλοι.....

μιλαμε για ονειρικο ροστερ!!!αντσελοτι κατι δεν κανεις καλα!!

στις 14/05/2015 18:38
na figi k na erthi o klop na gini tis poutanas an k gia na ime antikimenikos i real plirose tous polous traumatismous fetos k i omada paraitan mpoukomeni kourasmeni dialimeni sto kalitero simio ala etsi ine to podosfero den pirazi hala madrid gia panta tou xronou tha epistrepsoume na iste sigouri.....

στις 14/05/2015 20:05
egw 8a efeyga apo monos moy ama hmoyn sthn 8esh toy...paixtes EKATOMMYRIWN! kai paizoyn me sentres...dhladh gelaei o kosmos!

στις 14/05/2015 21:17
Αν δε φυγει απο την ομαδα σας ροναλτο και πεπε ομαδα δε θα εχετε. Δε φταιει ουτε ο Αντσελοτι ουτε κανενας .Ξυπνηστε επιτελους εκει στη Ρεαλ.

στις 14/05/2015 21:25
Τι είπε; 'Εχασε την πρόκριση στο πρώτο ματς; Mε 2-1 σκορ; Tι εννοεί ο ποιητής; Είσαι ή δεν είσαι Ρεάλ; 8-0 να είχες χάσει,έχεις την υποχρέωση να κάνεις το 9-0.'Ασχετα το ότι υποστηρίζω Μπαρτσελονάρα,κάποιες φορές κάποιοι άνθρωποι μου δίνουν την αίσθηση ότι δεν ξέρουν πού βρίσκονται.Την Ρεάλ κοουτσάρεις ρεεεεεεεεεεεεεεε.

στις 14/05/2015 23:40
ΕΛΑ ΜΩΡΕ ΤΩΡΑ ΚΑΝΑΝ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑΝ ΚΑΙ ΧΟΝΤΡΟΚΟΝΟΜΙΣΑΝ ΚΑΙ ΕΞΙΛΑΣΤΥΡΙΟ ΘΥΜΑ ΠΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΑΠΛΟ, ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΑΛΛΟΣ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ..!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.