Τσαμπιονς Λιγκ: Την αποκαθήλωσε! (video)

Τσαμπιονς Λιγκ: Την αποκαθήλωσε! (video)

Αφορά τον αγώνα ΙΝΤΕΡ - ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ


Με γκολ του Μοράτα, η Γιουβέντους ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Ρεάλ στο «Μπερναμπέου» και σε συνδυασμό με το 2-1 του Τορίνο πήρε την πρόκριση για τον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ, εκεί όπου θα διεκδικήσει απέναντι στην Μπαρτσελόνα το 3ο τρόπαιο της ιστορίας της.

Μετά από 12 χρόνια, η Γιουβέντους επιστρέφει σε τελικό Τσάμπιονς Λιγκ! Η «Γηραιά Κυρία» ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Ρεάλ στη Μαδρίτη και πήρε την πρόκριση για τον τελικό του Βερολίνου, αφήνοντας εκτός συνέχειας την πρωταθλήτρια Ευρώπης.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο πρώην Μαδριλένος, Αλβάρο Μοράτα. Ο Ισπανός φορ νίκησε από κοντά τον Κασίγιας (57’) και χάρισε την πρόκριση την ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι. Προηγήθηκε με πέναλτι του Ρονάλντο (23’) η Ρεάλ, η οποία όμως δεν μπόρεσε να βρει απάντηση στο γκολ του Μοράτα και να οδηγήσει το παιχνίδι στην παράταση.

Μπαρτσελόνα – Γιουβέντους είναι το ζευγάρι του εφετινού τελικού στο «Ολίμπιασταντιον» του Βερολίνου (6/6), με την «Γηραιά Κυρία» να δίνει το «παρών» για 8η φορά σε τελικό. Οι πρωταθλητές Ιταλίας θα διεκδικήσουν το 3ο τρόπαιο της ιστορίας τους, καθώς μετρούν δύο κατακτήσεις (1985, 1996) και πέντε αποτυχίες (1973, 1983, 1997, 1998, 2003).

Τσαμπιονς Λιγκ: Την αποκαθήλωσε! (video)Η Ρεάλ χρειάζονταν γκολ για να πάρει σκορ πρόκρισης και δεν έχασε χρόνο, απειλώντας από τα πρώτα λεπτά με κεφαλιά του Μπέιλ (1’), κοντινό σουτ του Μπενζεμά (6’) και με εκτέλεση φάουλ του Ρονάλντο (11’).

Η Γιουβέντους είχε την πρώτη καλή στιγμή στο 14’ με σουτ του Βιντάλ (απόκρουσε ο Κασίγιας) και στο 20’ η «βασίλισσα» «άγγιξε» το 1-0, με τον Μπουφόν να αποκρούει με υπερένταση το σουτ του Μπέιλ.

Ωστόσο τρία λεπτά μετά ο έμπειρος πορτιέρο δεν κατάφερε να σταματήσει τον Ρονάλντο από το σημείο του πέναλτι. Ο Κιελίνι ανέτρεψε τον Χάμες στην περιοχή και ο Πορτογάλος «έγραψε» το 1-0 από τα έντεκα βήματα.

Οι γηπεδούχοι επιχείρησαν να πετύχουν ακόμα ένα γκολ πριν πάνε στα αποδυτήρια. Στο 30’ ο Μπουφόν μπλόκαρε την κεφαλιά του Μπενζεμά, ενώ στο 41’ το σουτ του Ρονάλντο έφυγε δίπλα από τα δοκάρι. Στο ίδιο λεπτό, ο Μπουφόν πραγματοποίησε ακόμα μια απόκρουση, διώχνοντας στην γωνία του το σουτ του Μπεζενμά.

Με το σκορ στο 1-0, η Γιουβέντους χρειάζονταν γκολ για να ξαναπάρει προβάδισμα πρόκρισης. Η «Γηραιά Κυρία» απείλησε στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους με άστοχο σουτ του Μαρκίζιο (51’) και στο 57’ ήρθε η ισοφάριση με τον Μοράτα. Μετά από φάουλ του Πίρλο, ο Πογκμπά πήρε την κεφαλιά και έδωσε στον Ισπανό φορ, ο οποίος νίκησε από κοντά τον Κασίγιας, «πληγώνοντας» ξανά την πρώην ομάδα του μετά το γκολ στο πρώτο αγώνα.

Παρότι η Ρεάλ είχε χρόνο για να αντιδράσει, η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι δεν κατάφερε να βρει απάντηση στο γκολ του Μοράτα. Ο Ρονάλντο δεν μπήκε ποτέ στο δεύτερο μέρος, ενώ ο Μπέιλ δεν κατάφερε να ευστοχήσει στις ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν. Στο 63’ ο Μαρσέλο έκανε το γύρισμα, όμως το πλασέ του Ουαλού στην κίνηση δεν βρήκε στόχο. Ομοίως στο 73’, ο Μπέιλ δεν κατάφερε να σκοράρει με κοντινή κεφαλιά, στέλνοντας τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

Νωρίτερα (68’), ο Χάμες «άγγιξε» το 2-1 με μακρινό σουτ, όμως η μπάλα έφυγε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μπουφόν. Στον αντίποδα, η Γιουβέντους έχασε δύο «χρυσές» ευκαιρίες για να «κλειδώσει» την πρόκριση, με τον Κασίγιας να λέει «όχι» σε σουτ των Μαρκίζιο (70’) και Πογκμπά (88’).

Στο 79’ ο Αλέγκρι έβαλε και τρίτο στόπερ, τον Μπαρτζάλι αντί του Πίρλο και η Γιουβέντους κράτησε το 1-1 μέχρι το φινάλε, «σφραγίζοντας» την μεγάλη πρόκριση για τον τελικό του Βερολίνου.





Στοιχεία για τον αγώνα: ΙΝΤΕΡ - ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.953.153.301.751.751.21.231.61
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
2.501.903.751.551.90
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.201.803.0015.00

Σχολιασμός

79 σχόλια:

στις 13/05/2015 23:43
POUTSOBANANA

στις 13/05/2015 23:45
krima alla den peirazei , metra h prospathia

στις 13/05/2015 23:45
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ-ΓΙΟΥΒΕ Ο ΤΕΛΙΚΟΣ ΣΤΙΣ 6 ΙΟΥΝΙΟΥ!!! ΠΟΥΤΣΑ ΡΕΑΛ ΕΝΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΜΑΛΑΚΕΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ Ο ΜΟΝΟΣ ΜΑΓΚΑΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΥΠΟΤΑΞΕΙ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΚΥΡΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΝΑΟ!! ΑΣ ΠΑΡΕΙ ΚΑΣΑΜΙ Η ΡΕΑΛ ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΘΑ ΝΙΚΟΥΣΕ...ΤΩΡΑ ΚΛΑΨΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΟΥΤΕ Ο ΜΠΕΙΛ ΟΥΤΕ Ο ΡΟΝΑΛΝΤΟ ΟΥΤΕ Ο ΧΑΜΕΣ ΕΚΑΝΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΤΑ ΤΟ 1-1 ΕΙΧΕ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΜΑΤΣ ΚΙΝΗΣΗΣ ΑΓΧΟΥΣ ΠΟΥ ΕΦΕΡΑΝ ΣΕ ΤΡΑΓΙΚΑ ΛΑΘΗ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΤΗΝ ΡΕΑΛ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΕ ΑΝΤΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΟΥΤ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΙΑΝΕΙ Ο ΜΠΟΥΦΟΝ.ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΗ ΜΠΑΡΤΣΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΙ ΚΑΙ ΤΑ 3 ΚΥΠΕΛΛΑ ΦΕΤΟΣ..VISCA BARCA

στις 13/05/2015 23:46
ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΤΟ ΤΟΡΙΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΕ!!!!

στις 13/05/2015 23:47
Oυτε με το κορακι με το μερος τους δεν μπορεσαν να νικησουν.

στις 13/05/2015 23:49
Gamo to spiti tous .empola ston mpufon to papara

στις 13/05/2015 23:49
Pousa oi jiuve kai to perni o messi..

στις 13/05/2015 23:49
Poutsa*

στις 13/05/2015 23:50
sas gamaei o paok kai i real olous

στις 13/05/2015 23:51
Esi arias cr7 isoun zwo prodoti pseuti. Ena 10 xrono eisai pou sta diskola paratas ta pisteuo s

στις 13/05/2015 23:52
ante osi legate 100% oti tha perasi i real pigentai klapse tora mazi me ton ronaldo pou se pexnidi imiteliko CL bgalate tin real favori 100%

στις 13/05/2015 23:53
Υποκλιση στον Μπουφόν.Τι έβγαλε ο άνθρωπος.Ελπίζω ό,τι δεν έφαγε σήμερα,να τα μαζέψει στον τελικό.

στις 13/05/2015 23:53
Loserpool esi cl tha dis se 10 xronia

στις 13/05/2015 23:54
ενταξει μην τα λεμε καθε φορα τα ιδια αυτη η χρονια ηταν τραγικη και ως εδω που φτασαμε παλι καλα.ερχονται καποτε οι στιγμες που ακομη και οι μεγαλοι συλλογοι εχουν αναγκη απο ενα refresh ρε αδερφε για ενα δυναμικο come back την επομενη σεζον.....αντε να δουμε!!!!!

στις 13/05/2015 23:55
Les christiano? As to elpisoyme r file

στις 13/05/2015 23:55
ronaldo apla anyparktos....teleiwse san paiktis.simera eprepe na parei tin real apo to xeri kai sto telos den mporouse oute na trexei.o bale ekana matsara simera alla den exei to teleiwma.anceloti ton mpoulo se ola fetos.

στις 13/05/2015 23:56
μπράβο στην Γιουβε το άξιζε

στις 14/05/2015 00:00
πουτσα μες το μπερναμπεο αντε γεια ....

στις 14/05/2015 00:01
undisputed13 ο ροναλντο το'χω ξαναγραψει και αλλοι με λεγαν εβαλε 42 γκολ και αλλα 10 και μα μα μα...απο φετος εχει αρχισει η πτωτικη του πορεια.σημερα στο ματς απο σεντρες του μαρσελο δυο φορες σηκωθηκε ο μπειλ και ο ροναλντο μονο και μονο για να τις παρει αυτος επεφτε πανω στον μπειλ και εχανε την ισοροπια του και τα στελνε αουτ.ματαιοδοξια στο ζενιθ λες και ειναι 18 παιδακι και θελει να αποδειξει οτι ξερει μπαλα.εε,δυστυχως γι'αυτον ειναι 30

στις 14/05/2015 00:03
Δεν έπαιξε η Ρεαλάρα τόσο καλά για κληδώσει την πρόκριση,. Χάσαμε πάμπολλες ευκαιρίες αλλά τίποτα. Η Γιουβέντους πέτυχε το γκολ που ήθελε και ήταν τυχερή στην άμυνα. Δε θα δούμε ell clasico όπως προοριζόταν. Μπαρτσελόνα- Γιουβέντους ο τελικός. Κρίμα που δεν πέρασε η Ρεαλάρα.

στις 14/05/2015 00:05
t4sos kai na paro se 10 xronia CL des ligo ti omada exei i liverpool kai ti i real

στις 14/05/2015 00:08
Πελον νομιζω δεν υπαρχει συγκριση ροναλντο -μεσσι. Ο μεσσι ειναι αρκετα μπροστα. Ο ενας μπορει να παρει μονος του την ομαδα στην παλτη και ο αλλος αν δεν ερθει η μπαλα στην περιοχη η στο κεφαλι του να μην φανει καθολου. Ο ενας αν βρεει κλειστη η ανοιχτη αμυνα θα την κανει σμπαραλια κ ο αλλος σε τετιες αμυνες αντι να παρει πρωτοβουλιες και να βασιστεις πνω του η λυση ειναι σεντρα και σεντρα . Πλεον βλεπω τον ροναλντο ως τον καλυτερο σεντερ φορ δηλ ενας επιθετικο π ξερει να σκοραρει καλυτερα απο καθε αλλον αλλα τον μεσσι ως τον μοναδικο επιπεδα μπροστα . ... Ο ισκο πρεπει να φυγει καλος παιχτης αλλα στις 10 φορες που θα επιχειρησει να δημιουργησει να γεμισει δεν θα καταφερει κατι . Δεν εχει ιδεες πολλες φορες δεν παιζει εξυπνα .η απωλεια του μπντριτς κοστιζει στη ρεαλ .και αντε να ερθει ο ντανιλο γτ ο καρβαχαλ δεν μ πολυαρεσει . Επισης θεωρω λαθος π η ρεαλ εδιωξε τον μορατα .

στις 14/05/2015 00:09
giorgosliverpool εε?

στις 14/05/2015 00:10
Ισως φταιει οτι ο ροναλντο εφτασε τα 30 και σιγουρα παιζει ρολο

στις 14/05/2015 00:11
ελα παιδια ο ροναλντο δυστυχως μας τελιωσε νωρις ζοριστηκε εκει να φτασει τον μεσσι τα δωσε ολα μια τετρετια πηρε και 2-3 χρυσες μπαλες ποσες πηρε και καθαρισε σερνεται ο ανθρωπος και εχει αρχισει τωρα αυτα που εκανε στην σπορτινγκ μικρος τα τσαλιμια και τις προσποιησεις τιποτα αλλο

στις 14/05/2015 00:12
Καλα φιλε και ομμεσσι στα 30 μπορει αν ειναι και χειροτερα

στις 14/05/2015 00:14
chris_doukas13 για ξαναπες το γιατι δεν το'πιασα

στις 14/05/2015 00:14
Πάντως ο Ρονάλντο πρέπει να τελειώνει από Ρεάλ.Έδωσε ό,τι έδωσε και πήρε ό,τι πήρε.Δεν μπορεί ομάδα δεκάδων εκατομμυρίων να στήνεται γύρω από έναν παίκτη.Δεν αφήνει φάουλ (πόσα γκολ έβαλε φέτος από φάουλ;),δεν αφήνει πέναλτυ,περιμένει από όλους την ασίστ και τρελαίνεται και με τους συμπαίκτες του όταν δεν του βγαίνει.Δεν παίζει η Ρεάλ για τον Ρονάλντο άλλα ο Ρονάλντο για την Ρεάλ.Όταν φύγει,ο Μπέιλ και οι άλλοι θα κάνουνε παπάδες.

στις 14/05/2015 00:17
Ti lete r pedia? den bazi goal o cr7?eleos

στις 14/05/2015 00:18
για τον μπειλ το μονο σιγουρο ειναι οτι θα κανει παπαδες το ειπε και ο αντζεντης του ΔΩΣΤΕ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΣΤΟΝ ΜΠΕΙΛ σημερα ποσες φασεις εγιναν που ο μαρσελο με καθετες πασες και σεντρε εψαχνε τον μπειλ και εμπαινε στην μεση ο ροναλντο και η εχανε το κοντρο η εκανε τις χιλιες δυο μαλακιες οι οποιες δεν εβγαζαν πουθενα ενω ο αλλος θα μπορουσε ειτε να πατησει περιοχη ειτε με σεντρα να δημιουργησει περισσοτερους κινδυνους

στις 14/05/2015 00:18
Giorgos liverpool .. i omada apla den iparxi allo eiste teliomenoi.. feugi sterling -gerrard kai telos

στις 14/05/2015 00:19
Ti les r file....

στις 14/05/2015 00:20
Eime apo kinito christiano tha s apantiso aurio gt auto p les den isxii..

στις 14/05/2015 00:20
Λεω ο μεσσι μπορει στα 30 του να ειναι για καμια βραζιλια . Και ο ροναλντο ενας παιχτης 33 χρονων και να βαζει σταθερα 20 25 γκολ . Ποτε δεν ξερεις

στις 14/05/2015 00:21
νε ρε φιλε τασο εσυ και αλλοι πολλοι κολλατε στο οτι ο ροναλντο εχει φετος 42 γκολ.μα εγω σαν φιλαθλος δεν θελω ο ροναλντο να βαζει 5 γκολ στην γραναδα και σε τετοια ματς που καθοριζουν ουσιαστικα την χρονια μιας ομαδας να μου κρυβεται.τι εκανε σε αυτα τα δυο ματς ο ροναλντο και τι εκανε το σαββατο με την βαλενθια που παιζοταν το πρωταθλημα?τιποτα

στις 14/05/2015 00:22
TREBLE

στις 14/05/2015 00:24
chris_doukas13 χα εδω ασε με να διαφωνησω μαζι σου διοτι αν πραγματι παει αγγλια εκει σφιγγουν τα πραγματα εκει ακομα και η QPR κοβει βαθμους απο ομαδες τετραδας εδω στις αντιστοιχες θεσεις βρισκονται η κορδοβα και η γραναδα οι οποιες μαζευουν 8αρες και 9αρες ετσι?

στις 14/05/2015 00:29
ΑΠΛΑ Η ΡΕΑΛ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΤΟΝ ΔΙΑΣΥΡΜΟ! ΟΣΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ΣΤΟΝ ΡΟΝΑΛΝΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΣΕ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΘΥΜΑΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ! Ο ΑΛΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΕΛΕΙΟΤΕΡΟ ΕΧΕΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ. ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΚΡΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΠΟΝΑΕΙ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΗΣ ΡΕΑΛ!

στις 14/05/2015 00:32
εμενα προσωπικα δεν με ποναει και συμβιβαζομαι με την πραγματικοτητα(αν σε μενα απευθυνεσαι)

στις 14/05/2015 00:34
mpravo sti giouve an k de to axize i mpala omos etsi ine krima gt tha vlepame wreo teliko real barca enoo twra mapa pisteuo omos k tha to xanapo oti oli i teliki ine 50 50 me opion k na pezis gt ine ena mats ok i barca ine kaliteri ala mi to denete kompo oti to pirate..k oso gia ton alo pou lei gia cr7 des ti goal k ti assist exi fetos k des ti exi o benzema k o bale apo 15 goal exoun ti perimenis o james pou pezi sto kentro exi 12 den ginete etsi na paris titlous prepi na pezoun oli k ibarca vriskete eki pou vriskete xaris tous pektarades pou exi dipla tou neymar k souares fetos apo 25 30 goal k ales poses asist gia na mi leme oti theloume...

στις 14/05/2015 00:35
chris doukas θα το δεις και θα το δούμε όλοι.Ο Μεσσι θα συνειδητοποιήσει και θα δεχτεί να τελειώσει την καριέρα του την ώρα που πρέπει.Ο Ρονάλντο,θες χαρακτήρας,θες ματαιοδοξία,ποτέ δε θα του φτάνει κάτι και θα με θυμηθείτε όλοι ότι κάποια στιγμή θα αυτοαπομυθοποιηθεί.Αρχής γενομένης,με την "εγώ" συμπεριφορά του σήμερα.

στις 14/05/2015 00:36
Όλο το γήπεδο είναι μια ιαχή

είμαστε ο μπλαουγράνα κόσμος

δεν έχει σημασία από που ερχόμαστε

απ' τον βορρά ή απ' το νότο

τώρα είμαστε σύμφωνοι

μια σημαία μας κάνει αδέρφια

Μπλαουγκράνα στον άνεμο μια δυνατή φωνή έχουμε ένα όνομα, το ξέρουν όλοι, Μπάρσα! Μπάρσα! Μπάρσα! Παίκτες, οπαδοί, όλοι ενωμένοι είμαστε δυνατοί είναι πολλά τα χρόνια γεμάτα επιτυχίες είναι πολλά τα γκολ που έχουμε φωνάξει και το έχουμε αποδείξει, το έχουμε αποδείξει, ότι ποτέ κανείς δεν θα μπορέσει να μας λυγίσει. Μπλαουγκράνα στον άνεμο μια δυνατή φωνή έχουμε ένα όνομα, το ξέρουν όλοι, Μπάρσα! Μπάρσα! Μπάρσα!

στις 14/05/2015 00:38
epidi den ginete sinexia na pezi o enas o suares perase monos tou tin pari o neymar evale 3 mpalakia stin bayern me ti city pali papades o souares pou na paroun moni tous mats o bale me to ilithio mali den pai na koureuti me spai taneura me ti kordo=ela k o benzema na pari monos tou mats pote egine auto pote...

στις 14/05/2015 00:38
δηλαδη φετος ολα μια χαρα απο την ρεαλ και ροναλντο τουρμπο ειναι και συνεχιζουμε μπρος ολοταχως αυτο μου λες τωρα.εγω θα το ξαναπω ΤΙ ΕΚΑΝΕ ο ροναλντο στα ματς της ημιτελικης φασης και τι με την βαλενθια που υποτιθεται πως ειμασταν ακομα στο κολπο του πρωταθληματος?τιποτα.εγω δεν θελω να μου βαζει ειπα 5αρες στην γραναδα χεστηκα αν βαλει 5 στην γραναδα και δωσει αλλες 4 ασσιστ εδω τι εκανε?

στις 14/05/2015 00:41
polu konta h barca kai an pexei sobara to phre to treble...to axize h real alla ti n kanoume!!ola ta lefta to stigmiotipo me to ballboy kai tn evra :)...o paxaros ola ta lefta ,o olimpiakos nikise juve ,h juve apoklise th real ara o osfp kaliteros apo thn real!!!

''ΑΣ ΠΑΡΕΙ ΚΑΣΑΜΙ Η ΡΕΑΛ ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΘΑ ΝΙΚΟΥΣΕ...'' xaxaxaxaxa trooooooollllll

στις 14/05/2015 00:53
DITE STO 1.06 https://www.youtube.com/watch?v=wKWCsMGqrdY

στις 14/05/2015 00:53
XDD

στις 14/05/2015 00:56
αριας αποφασισε

στις 14/05/2015 01:02
Christiano. o ronaldo mexri to pagkosmio kipelo silogon opos kai olokliri i real den pezota

στις 14/05/2015 01:03
Den pezontan..meta opos oles oi omades san ton paok kaname kilia kai se ekino

στις 14/05/2015 01:04
Se ekino to diastima xorise me tin poutana tin irina kai eixe to 1/4 ton opadon na ton apodokimazi

στις 14/05/2015 01:04
και λοιπον και εγω αυτο ειπα εμμεσως πλην σαφως οτι εκανε 3-4 καλες χρονιες για να περασει τον μεσσι πηρε 2-3 χρυσες μπαλες και φετος δεν υπαρχει στα μεγαλα ματς

στις 14/05/2015 01:05
ποιος τη γαμαει μωρε αυτη για κοσμημα τις εχουν τις πουτανες πολυτελειας μωρε διπλα τους

στις 14/05/2015 01:06
Me ti ithiko kai xoris simpektes ,tin ora p exi o meesi suarez kai neymar ,tha kani kati?

στις 14/05/2015 01:07
Iparxi kourasi stin omada kai apogoiteysi opos AKRIVOS PERSI i mpartsa

στις 14/05/2015 01:08
Ego pisteuo tou xronou tha pame poli kalitera idika an paroume reus-pogba.

στις 14/05/2015 01:08
Sry gia ta lathi eime apo kin

στις 14/05/2015 01:09
στο παγκοσμιο κυπελλο ο ροναλντο δεν εβαλε γκολ στο τελικο?

στις 14/05/2015 01:13
παντως εγω το χα πει και την προηγουμενη εβδομαδα οτι το καλυτερο θα ηταν με την εικονα της ομαδας μετα το ματς του τορινου ενας τιμιτικος αποκλεισμος απο την γιουβε με 1-1(οπως και εγινε)για να γλιτωσουμε τα χειροτερα στον τελικο.η χρονια παντως κρινεται αποτυχημενη με τελικο απολογισμο 0/4

στις 14/05/2015 01:13
ποιο παγκοσμιο κυπελλο? το μουντιαλ της βραζιλιας εννοεις?

στις 14/05/2015 01:35
Συλλογων ρ!! Και δεν καναμε 0/4 αλλα 1/5 αφου το κατακτησαμε

στις 14/05/2015 01:36
Ρεαλ ♥

στις 14/05/2015 01:37
★★★★★★★★★★ 10 cl κανεις αλλος αντε γεια

στις 14/05/2015 01:38
το σουπερ καπ ευρωπης νομιζω συμπειλαμβανεται στα κυπελλα της προηγουμενης σεζον.οντως ρε 10 can't hold us

στις 14/05/2015 09:38
ΡΕΑΛ ΜΕ 550 ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΜΠΑΤΖΕΤ Κ ΠΗΡΕ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ

ΡΟΝΑΛΝΤΟ ΚΛΑΨΕ ΡΕ ΜΟΥΝΟΠΑΝΟ ΜΑς ΠΗΓΕς ΚΟΥΒΑ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ ΟΑΧΟΧΑΟΧΑΟΧΑΟΧΑΑΧΑΧΑ

στις 14/05/2015 11:33
Ο Bale το ξερουμε οτι στα τελειωματα ειναι τεραστιο αμπαλι,αλλα εστω προσπαθουσε συνεχως στο δευτερο να παιρνει προσπαθειες,ασχετο αν αστοχουσε.Ο αλλος εξαφανισμενος(εβαλε το πεναλτυ ομως οποτε nothing's wrong) ο Ronaldo εκανε την κλασικη του εμφανιση,1 ευκολο goal(απο το μισο μετρο ή πεναλτυ) και μετα μεσα στην περιοχη για κεφαλιες ή μια καλη σεντρα.Δεν φανηκε στο δευτερο και η Ρεαλ αποκαθηλωθηκε λογω και του γεγονοτος οτι ειχε παρει σεβασμο λογω μιας κεφαλιας στο 93' περυσι αλλα τεσπα.O James και o Isco μονο μπορουν να την σωζουν αλλα τους εκλεισε καλα η Juve.

Εγω στην Ευρωπη ειμαι απο παλια Barca και μετα Juve.Ολα καλα λοιπον.

στις 14/05/2015 13:05
t4sos το να εισαι ενας αντικειμενικος και υγειης φιλαθλος δεν σημαινει πως παρατας τα πιστευω σου! και καλυτερα να μην μιλας περι ηλικιας γιατι η συμπεριφορα σου (να βριζεις δηλαδη μια ομαδα που σε κερδισε ΔΙΚΑΙΑ) αρμοζει σε παιδι 8 χρονων και κατω

στις 14/05/2015 17:00
klarino exthes araza spiti ilikrina san to cl den exei alla opos peksane etsi me kanane na valw to world party na dw sapila

στις 14/05/2015 18:45
tocheguevara ne ego pira sevasmo sto 93 ala to axiza k fanike se oli ti diorganosi k stin paratasi eno esi gia na paris sevasmo eginan ta megalitera skandala pou eginan pote se cl me tin tselsi gia na paris epitelous to cl gi auto liga ta logia sou karnavali na milas gia tin omada sou k ase tous alous persi pou pirea ta arxidia de milouses mexri ton ianouario pou espaga ta rekor me 22 nikes de milouses gia ton ampal ton mesi pou itan exafanismenos 4 mines k epexe ena 2mino meta de misouses k xafnika epidi twra ola pane kala sti omada sou kirios logo ton polon traumatismon pou ixe i real kirios gia to protathlima milao cl ok axizis na ise teliko ala eprepe na ie k i real gt itan kaliteri akoma k etsi opote enas opadakos tis plakas ise pou emfanize mono otan pane ola kala k oso gia messi ronaldo gia mpes na this ti exoun kani fetos ta goal tous k se posa matas k tis asist k ela vresme ........

στις 14/05/2015 18:49
μαθετε να χανετε κιολας! με τα σφυριγματα και δεν μπορειτε να κερδισετε. αντε γεια

στις 14/05/2015 20:19
Carmelo to oti den mpaino otan den paei kala h omada mallon mono esy to ksereis....Oso gia ta alla akyra pragmatika tha xaso apla xrono na apadao.Skandala emeis(gia 1 kai mono paixnidi vgikame Uefalona) alla oxi eseis pou pernete se ispania kai europh averta ta penalty.Oso gia ton Messi o Ronaldo einai praktika adynato na ton ftasei akoma ki an o Messi valei 0 goal kai 0 assist kai o Ronaldo 100 goal kai 100 assist.O Messi einai protos stis dhmiourgoumenes faseis(PERA APO TIS ASSIST OPOU KI EKEI PROTOS EINAI),PROTOS STIS ntrples,2 goal piso apo ton ronaldo(TOU RONALDO OMOS TA GOAL EINAI KATEGISMOS PENALTY KAI TAP-IN).Akoma,o Messi organonei to paixnidi kai skorarei tautoxrona.Kanei ta panta so ghpdo pera ap ta statisitka tou agaphmenoy soy.Oso gia tis Assist tou ronaldo einai o,ti pio geloio exo akouse.Enai H EPITOMH THS PARAPLANHSHS TWN STATISTIKWN.Exei isos thn xeiroterh pasa apo olous tous theoroumenos megalous torinous kai mh podosfairstes kai omos exei polles assist.Des video me a

στις 14/05/2015 20:23
A kai mhn ksexaso oti sto deutero miso ths xronias(dhladh proto miso tou 2015) dhladh to pio krisimo kai dyskolo miso ths xronias pera apo tis emfaniseis kai thn prosfora sthn omada(opou tha prepei na vlepeis kai na ksereis kai ligh mpala gia na ta katalaveis) o Messi ton kseytilizei akoma kai sta statistika

Messi: 30 match 30 goal 18 assist

Ronaldo 27 match 23 goal 9 assist

Kserei omos o Ronaldo na dinei pseftika lefta so nepal.Giati vgike tora oti den edose tipota nomizo.

στις 14/05/2015 20:59
no ta edose

στις 14/05/2015 21:00
k epexe k 3 mats ligotero

στις 14/05/2015 21:00
dixe k to 1o miso omos o messi itan 000 suarez k neymar oi kuvalites masssssssssss

στις 14/05/2015 21:07
Ο Ροναλτο ειναι μονο για να κλαιει και να χανει σοβα ρους αγωνες.Η Γιουβε εδειξε οτι εχει ομαδα μ αρχ.... και σας εστειλε για υπνο. Τωρα αν σας πειραξε που αποκλειστηκατε δεν πειραζει. Αλωστε ο κλαψας εδειξε οτι εχει και μυαλο για αυτο και εφυγε αμεσως για τα αποδυτηρια.Οσο για την ηλικια μη λετε μαλακιες ο αλλος ειναι 38 και επεξε σαν 20αρης.Γι αυτο κυριοι της Ρεαλ αντε γεια.

στις 14/05/2015 22:15
arias esy real eisai mhn paristaneis pos eisai Barca.Den exeis dei to proto miso gia auto milas.

στις 14/05/2015 22:25
mono barcaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

στις 14/05/2015 22:26
pote den imun real

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.