Σούπερ Λιγκ: Τραγική εμφάνιση και ήττα για ΠΑΟΚ

Σούπερ Λιγκ: Τραγική εμφάνιση και ήττα για ΠΑΟΚ



Ο ΠΑΟΚ πραγματοποίησε απογοητευτική εμφάνιση στη Κομοτηνή και ηττήθηκε με 3-1 από τον Πανθρακικό, ο οποίος πήρε μεγάλη βαθμολογική «ανάσα» στη μάχη για τη σωτηρία. Ντιγκινί (7’), Τζάνης (44’) και Ιγκόρ (79’ πεν.) τα γκολ, μείωσε με γκολ-οφσάιντ ο Παπαδόπουλος (63’), αποβλήθηκε στο 82’ ο Σκόνδρας.

Δεν κατάφερε να φύγει ούτε με βαθμό από την Κομοτηνή ο ΠΑΟΚ. Η ομάδα του Γεωργιάδη πραγματοποίησε απογοητευτική εμφάνιση και ηττήθηκε με 3-1 από τον Πανθρακικό, με τους γηπεδούχους να παίρνουν σπουδαίο τρίποντο στη μάχη για την παραμονή τους στην Σούπερ Λιγκ.

Αυτή ήταν η πρώτη ήττα του «δικεφάλου του Βορρά» απέναντι στον Πανθρακικό, με τους οπαδούς του ΠΑΟΚ να αποδοκιμάζουν την ομάδα τους στο φινάλε της αναμέτρησης.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν επιθετικά το παιχνίδι, ωστόσο ο Πανθρακικός κατάφερε να σκοράρει στην πρώτη ευκαιρία που του παρουσιάστηκε, χάρη σε εξαιρετικό σουτ του Ντιγκινί στο 7ο λεπτό του αγώνα.

Ο ΠΑΟΚ είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων ωστόσο δεν κατάφερε σε κανένα σημείο του πρώτου μέρους να διασπάσει την διπλή ζώνη άμυνας του Πανθρακικού. Στον αντίποδα, οι γηπεδούχοι είχαν καλή ευκαιρία στο 33’ με κεφαλιά του Τζάνη που έδιωξε εντυπωσιακά ο Ιτάντζ και στο 44’ ο Έλληνας άσος κατάφερε να δώσει προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του, μετά από τραγικό λάθος του Παπαγιαννόπουλου.

Στην επανάληψη ο Γεωργιάδης έριξε στο παιχνίδι τους Περέιρα και Τζαβέλλα και ο πρώτος είχε καλή ευκαιρία στο 49’ για να χριστεί σκόρερ. Στο 58’ σημειώθηκε η μεγαλύτερη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Αθανασιάδη να αποκρούει εντυπωσιακά τη κεφαλιά του Παπαδόπουλου και πέντε λεπτά μετά ο Έλληνας φορ κατάφερε να χριστεί σκόρερ –από θέση οφσάιντ- έπειτα από κεφαλιά-πάσα του Περέιρα.

Παρόλα αυτά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη για τον ΠΑΟΚ. Η ομάδα του Γεωργιάδη δεν κατάφερε να απειλήσει για το γκολ της ισοφάρισης και στο 77', μετά από μονομαχία του Παπαδόπουλου με τον Ηλιάδη στην περιοχή του Πανθρακικού, ο διαιτητής καταλόγισε αυστηρό πέναλτι το οποίο μετουσίωσε σε γκολ το Ιγκόρ. Το 3-1 ήταν και το τελικό αποτέλεσμα, με τον ΠΑΟΚ να τελειώνει το παιχνίδι με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Σκόνδρα στο 82’.

Πανθρακικός: Αθανασιάδης, Μεχία, Μελίσσης, Κάσες (66' Ηλιάδης), Μπαϊκαρά, Εμπόου, Ρομέου, Ντιγκινί (90+1' Χασομέρης), Τσουμάνης, Τζανής (46' Ιγκόρ), Ποτουρίδης

ΠΑΟΚ: Ιτάνζ, Παπαγιαννόπουλος (46' Τζαβέλλας), Βίτορ, Κωνσταντινίδης, Σκόνδρας, Τζιόλης, Νομπόα, Μακ (81' Κουλούρης), Γκολάσα (46' Περέιρα), Παπαδόπουλος, Αθανασιάδης



Ομάδες που αφορά: ΠΑΟΚ, ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

Σχολιασμός

22 σχόλια:

στις 21/03/2015 21:45
TI ΕΓΙΝΕ ΡΕ ΠΟΥΤΑΝΑΚΙΑ; ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ; ΚΑΙ ΜΕ ΓΚΟΛ ΟΦΣΑΙΝΤ ΚΙΟΛΑΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΘΑΡΣΗ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠOΔΟΣΦΑΙΡΟ.ΓΕΛΙΟΙ ΚΑΙ ΞΕΦΤΙΛΕΣ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ..ΕΥΓΕ ΜΠΟΥΓΑΤΣΟΜΑΓΚΕΣ ΟΣΟ ΝΥΧΤΩΝΕΙ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΤΟΞΟΒΟΛΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΒΑΘΙΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΥ ΑΦΟΥ ΕΧΕΤΕ ΒΓΑΛΕΙ ΑΙΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΛΥ ΧΩΣΙΜΟ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΠΑΡΘΕΝΕΣ ΠΑΝΑΘΕΜΑ ΣΑΣ!!!

στις 21/03/2015 22:11
2-3 goal h nikh t paok k m erxesai 3-1??? e eisye tragikoi, ti allo

na pw...

στις 21/03/2015 22:11
eiste*

στις 21/03/2015 22:18
den pirazi paokara ... oso giaftous pou krazoun apla thafmazoun jambo! :D

στις 21/03/2015 22:42
ειπαμε για το τοπικο τηs επσμ και οχι στην α1 γιατι εχει σουπερ ομαδεs..στιs μικρεs κατηγοριεs με τα λαγυνα την λητη και το δρυμο .α και κατι αλλο κυριε μαρκαριαν αναθεωριστε ορισμενεs επιλογεs που θα παs με αθανασιαδη αυτοσ σκονταφτη στην μπαλλα...

στις 21/03/2015 23:24
ΣΠΙΤΙ Σ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΧΑΡΕ

στις 21/03/2015 23:51
ARE PAOK AN KAI EIMAI ALLI OMADA SE LEIPAME KRIMA

στις 22/03/2015 00:27
Krakste tora pou mporeitai ksekoliarides....!!! tou xronou tha kruveste opos mexri ton xeimona seas eftege i panagia k den koitate ton malaka ton dikos sas pou prokalei via se ola ta gipeda o kathisterimenos...!!!! oso gia tin omada sta play ox na tous do..... tora as kanoun oti dokimes theleoun.... k kala kanane pou dosane ston panthrakiko vathmous gt o kologauros paei pali na sosei tin leivadia k ton Nionio, min tou g*** tpt

στις 22/03/2015 00:34
δεν είμαι καμία Ελληνική ομάδα γιατί καμία δεν αξίζει. Ο ΠΑΟΚ είναι για το πούτσο ομάδα και το ελληνικό ποδόσφαιρο είναι κατεστραμμένο

στις 22/03/2015 00:34
καταλάβετε το

στις 22/03/2015 08:28
παιδια ο πανθρακικος δεν πεφτει β

στις 22/03/2015 10:15
ΠΑΙΔΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΘΕΣΙΝΟ ΔΙΠΛΟ ΤΟΥ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ ΕΠΙ ΤΟΥ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ ΣΤΟ ΑΓΡΙΝΙΟ ΤΗΝ ΣΚΑΠΟΥΛΑΡΕ ΤΟ ΛΑΜΟΓΙΟ Ο ΚΟΜΠΟΤΗΣ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ.ΕΠΙΣΗΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΠΑΝΘΡΑΞ ΧΘΕΣ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΠΑΝΕ ΝΑ ΡΙΞΟΥΝ ΚΑΙ ΤΙΣ 3 ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ (ΗΔΗ ΟΦΗ ΚΑΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΕΧΟΥΝ ΠΕΣΕΙ) ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΣΠΑΣΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΛΑΣΟΜΠΑΝΙΕΡΑΚΙΑ ΤΟΝ ΜΠΟΥΧΕΣΤΡΙΔΗ ΤΟΝ ΜΑΡΙΝΑΚΗ.

στις 22/03/2015 10:18
ΠΗΓΑΙΝΕ Ο ΧΟΝΤΡΟΣ 3 ΦΟΡΕΣ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΤΟΥ.ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΝ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΑΕΚ,ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΟ ΚΟΛΑΡΑΚΙ ΧΑΒΟΥΖΑ.ΕΝΑ ΕΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΧΟΝΤΡΟΥ ΘΑ ΥΠΟΒΙΒΑΖΟΝΤΑΙ.ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΕΙΡΑ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ,ΚΕΡΚΥΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ Η ΚΑΛΛΟΝΗ.ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΤΟΝ ΘΕΛΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΗΝ Α΄ ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΠΟΤΕ.

στις 22/03/2015 10:40
Βουλγαρικο καρναβαλι καλωσηρθες και παλι.... Γελαει ο κοσμος ολος .... Μπουκαδωρε καλα ξυπνητουρια και φιλια στην μανα σ...

στις 22/03/2015 11:28
Ο τσιμπουκαδωρος περα απο γνωστης παρασκηνιου ειναι και μεντιουμ... Συνεχισε να σκορπας το γελιο οπαδε της λουζερπουλ...

στις 22/03/2015 13:19
to pairnei to prwta8lima o paok?

στις 22/03/2015 13:52
panta o paok pernei kokini karta poloi gkantemides

στις 22/03/2015 13:53
makari na min pame 7 uthesi

στις 22/03/2015 14:29
ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΑ ΝΕΥΡΑ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ?? ΔΕΝ ΠΗΡΑΤΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ?? ΤΙ ΣΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙ ΛΕΝΕ?? ΑΦΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΕΙΝΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΤΡΟΠΟ..!!

στις 22/03/2015 15:50
Δεν νευριαζουμε αλλα οταν μιλανε κ οι ανυπαρκτοι για πρωταθλημα απο τον οκτωμβρη ε τοτε να πανε στα ταρταρα και ακομα πιο κατω...(οπως παει ο μπαουγκ δλδ...)

στις 22/03/2015 19:02
ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΩΡΕ ΚΑΝΑΝΕ ΕΝΑ ΑΣΤΕΙΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩς ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΛΛΟΣ..!!!

στις 26/03/2015 17:40
ΕΛΑ ΠΑΡΕ ΚΑΙ Τ' ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣ ΚΟΛΟΓΑΥΡΕ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΟΥ ......... ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΑΛΤΑ ΚΑΙ ΓΑΜΗΣΟΥ, ΕΣΥ & ΟΙ ΓΚΕΙ ΟΠΑΔΟΙ ΣΟΥ !! Αντε καλο βραδυ σ' ολα τα ΠΑΟΚΙΑ !!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.