Τσάμπιονς Λιγκ: Όλα μηδέν στην Ουκρανία (video)

Τσάμπιονς Λιγκ: Όλα μηδέν στην Ουκρανία (video)

Αφορά τον αγώνα ΠΑΝΤΕΡΜΠΟΡΝ - ΜΠΑΓΕΡΝ


Σε ένα παιχνίδι με πολλά σκληρά μαρκαρίσματα και φτωχό θέαμα, Σαχτάρ και Μπάγερν έμειναν στο 0-0 στην Ουκρανία, με τους Βαυαρούς να παίζουν με δέκα παίκτες από το 65’ λόγω αποβολής του Τσάμπι Αλόνσο.

Σε ένα παιχνίδι που θα ξεχαστεί γρήγορα, Σαχτάρ και Μπάγερν έμειναν στο 0-0 στην Ουκρανία και η πρόκριση θα κριθεί στον επαναληπτικό του Μονάχου σε δύο εβδομάδες.

Στον αγώνα κυριάρχησαν τα πολλά νεύρα και τα σκληρά μαρκαρίσματα, με τις φάσεις να ήταν ελάχιστες μπροστά από τις δύο εστίες.

Η Μπάγερν είχε την υπεροχή, ωστόσο δεν μπορούσε να δημιουργήσει αξιόλογες ευκαιρίες και η μοναδική καλή της στιγμή ήταν στο 31’ με ένα άστοχο πλασέ του Μίλερ από την περιοχή.

Στην επανάληψη, οι Βαυαροί έμειναν με αριθμητικό μειονέκτημα λόγω αποβολής του Τσάμπι Αλόνσο στο 65’, ο οποίος πήρε το δρόμο για τα αποδυτήρια στην 100η του εμφάνιση στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Η εξέλιξη αυτή ανάγκασε την Μπάγερν να παίξει πιο συντηρητικά, ωστόσο η Σαχτάρ δεν επιχείρησε να πάρει ρίσκα, με αποτέλεσμα το παιχνίδι να κυλούσε χωρίς ευκαιρίες.

Οι Ουκρανοί δεν κατάφεραν να απειλήσουν την εστία του Νόιερ, με το 0-0 να μένει μέχρι το φινάλε και όλα θα κριθούν στον επαναληπτικό του Μονάχου.





Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΝΤΕΡΜΠΟΡΝ - ΜΠΑΓΕΡΝ
1Χ2OverUnder1X
12.507.001.101.352.454.49
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
12.003.001.251.851.60
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
5.502.202.106.00

Σχολιασμός

17 σχόλια:

στις 18/02/2015 00:01
Ε ρε πουστη μ δηλαδη αν εχουν τον θεο τους, εριξα τσελσι Χ/Χ και ηρθε 2/Χ και εριξα την κωλομπαγερ Χ/2 και ηρθε Χ/Χ

στις 18/02/2015 00:05
egw epiasa skor 1-1 tin PARI kai exasa tin BAYERN tin eixa 0-2. eleoc!

στις 18/02/2015 00:07
Ταρχιδια μου πιασατε δηλαδη... Ο κουβας του κουβα... Ποτε θα καταλαβετε ρε ζωα οτι το στοιχημα ειναι κλεψιμο..παγκοσμιως το ποδοσφαιρο δεν βλεπετε πως εχει γινει...ολα για το χρημα-στοιχημα

στις 18/02/2015 00:12
entelws sapio match... meta to 8-0 me amvourgo, na vgainei 0-0 me saxtar, ligo periergo dn einai???

στις 18/02/2015 01:19
Eλάτε θα περάσουν οι Γερμανοί πάντα έτσι γίνεται 0-0 μες στην σαχτάρ 6-0 θα έρθει στο Μόναχο!! Τα κάνει αυτά η Μπάγερν!! Πάντως ούτε εγώ περίμενα Χ/Χ τελικό και χωρίς σκόρ.

στις 18/02/2015 01:54
a re karmoirides epeidi nikise 8-0 h omada tis modas nomizete oti tha riksei 20 stin saxtar..toso anideoi eiste..milame gia tsou lou vre tagarotagara kai milame gia mia saxtar opou eine apeira ebeiri apo tetia mats...emeis plerothikame me to 1x sto 2.91 eseis klapste tora me to 2plo tis bayernitsa sas...ta 3bala kai ta 4bala apo tin realara tha eksakolouthite na ta trote vodia xaxaxaxaxaxaxa..tn 4ara apo tn volsfburg tin ksexnate malakismena e??hahaha KLAPSTE KOUVADES

στις 18/02/2015 02:34
des istoria ths real me th bayern k meta petas tis torpilomalakies, milas san mikro paidaki p vlepei mpalla apo perusi, h kaluterh pelatissa einai h real gia bayern, m exeis to thrasos kiolas k les tn bayern omada ths modas, an einai omada ths modas h bayern, tote h city, h chelsea k h pari ti einai??? malakismeno anideo zw-on

στις 18/02/2015 02:37
me auta p les pistepse me ginesai polu rompa file m. mn 3anamilhseis apla gt tha xreiastoume perikefalaia tn epomenh fora na prostateutoume aptis mlkies p tha peis, ROMPA e ROMPA...

στις 18/02/2015 02:39
k to poio gelio re gelie, einai p m les san epixeirhma oti h shaxtar einai empeirh apo tetoia match, xaxaxa dld h bayern ti na pei... poso ka8usteras mporei na eisai... ROMPA leme k 3ekoumpwth...

στις 18/02/2015 02:42
http://www.finalscore.gr/search/searchformatches.html?t1=600&t2=478&s=%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B1-%CE%9C%CF%80%CE%AC%CE%B3%CE%B5%CF%81%CE%BD%20%CE%9C%CE%BF%CE%BD%CE%AC%CF%87%CE%BF%CF%85-vs-%CE%A1%CE%B5%CE%AC%CE%BB%20%CE%9C%CE%B1%CE%B4%CF%81%CE%AF%CF%84%CE%B7%CF%82

στις 18/02/2015 02:43
gia na voulwnoun merikoi...

στις 18/02/2015 11:16
vre tagari otan tha gineis vasilisa tis europhs tote tha ksanamiliseis gia tin real..oi paiktes p exoun peksei stin real h bayern mono sto manager borei na tous exei ase mas tora.kai nai re file h saxtar eine poly ebeirh omada alla dn eipa oti dn eine h bayern.kai xese mas me tin kolobayern sou p to 2005 oute ikseres poios htane termatofulakas loulh.

στις 18/02/2015 15:01
έτσι ρε να φύγουν και τα γερμαναράκια!

στις 18/02/2015 15:23
Re vlaka paokara Thes na m peis oti o bale einai kaluteros apton roben ee vlakako?h o ronaldo? o ribery kai o roben se xinoun sto mounoxilou poustraki

στις 18/02/2015 15:47
entaksi o Arxhg0s eine mikros gia na anaferei mono ronaldo kai bale eno milao gia poly pio palia opote moko kai gala.k1n1g0s dn eipa re file oti dn exei kalous goalkeeper h bayern mn berdevese..eipa oti aftos o anideos apo pio pano dn kserei kan poios htan termatofulakas stin bayern to 2005..

στις 18/02/2015 18:43
Sigkineis ton ronaldo me ton ribery ..! kai seis tou apantate re malakes ti na sas po ..! TI EXEI KANEI O ENAS KAI TI EXEI KANEI O ALLOS .. 3erete i istoria gia auto iparxei .. !! TI POUTSA ME TI VOURTSA ..! salami

στις 19/02/2015 00:32
re ka8usterhmene paokara4alex, ti m milas gia istoria... ennoeite k 3erw poios htan to 2005 k akoma pio palia, k afou einai mikros o Arxhg0s p sou anaferei mono ronaldo, ta prwta ch.l. pws ta phre??? mhpws edwse kwlo xxaxaxaa vlaka gamw ton diktatora sas, poutana vasilisa... o backenbauer px dn s ekane gia kalos paixths etsi??? o lottar matteus oute??? o Gerd Müller??? o Sepp Maier oute??? o Uli Hoeneß tpt etsi??? Karl-Heinz Rummenigge dn s lene kati etsi gidario... vlaka istorike??? thes k pio sugxronous??? ante poulo twra k mn milas rompa file m... ante me th poutana th vasilisa s...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.