Τέλος ο Μίτσελ από τον Ολυμπιακό

Τέλος ο Μίτσελ από τον Ολυμπιακό

Αφορά τον αγώνα ΞΑΝΘΗ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ


Παρελθόν από τον πάγκο του Ολυμπιακού αποτελεί ο Μίτσελ, καθώς η ΠΑΕ ανακοίνωσε τη λύση της συνεργασίας με τον Ισπανό τεχνικό. Στο εξωτερικό για τον αντικαταστάτη του κοιτάζουν οι «ερυθρόλευκοι».

Μετά από περίπου δύο χρόνια, ο Μίτσελ αποτελεί και επίσημα παρελθόν από τον Ολυμπιακό, καθώς η ΠΑΕ ανακοίνωσε τη λύση της συνεργασίας με τον Ισπανό τεχνικό.

Το κλίμα για τον Μίτσελ ήταν «βαρύ» μετά και την εμφάνιση της ομάδας στο εντός έδρας παιχνίδι με τον Πλατανιά και τελικώς η διοίκηση των «ερυθρόλευκων» αποφάσισε να διακόψει τη συνεργασία της με τον 51χρονο τεχνικό.

Υπενθυμίζεται πως ο Μίτσελ ανέλαβε το «τιμόνι» του Ολυμπιακού στις 4 Φεβρουαρίου του 2013 και στο διάστημα που βρέθηκε στην ομάδα, κατέκτησε δύο πρωταθλήματα και ένα Κύπελλο Ελλάδος.

Όσον αφορά τον αντικαταστάτη του, ο νέος προπονητής θα είναι από την ξένη αγορά, με τις πληροφορίες να αναφέρουν πως η διοίκηση βρίσκεται ήδη σε επαφές με τουλάχιστον τρεις υποψήφιους.

Η ανακοίνωση:

«Η ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ανακοινώνει το τέλος της συνεργασίας της με τον προπονητή Μίτσελ Γκονζάλεθ.

Ολόκληρη η οικογένεια του Ολυμπιακού ευχαριστεί τον Μίτσελ για την προσφορά του στον Σύλλογο και του εύχεται κάθε επιτυχία στην συνέχεια της καριέρας του».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΞΑΝΘΗ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1Χ2OverUnder1X
5.004.651.401.552.002.41
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
5.502.351.801.751.70
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
4.252.002.409.00

Σχολιασμός

56 σχόλια:

στις 06/01/2015 20:17
ΟΜΑΔΑ ΜΟΝΤΕΛΟ

ΤΗΝ ΚΑΝΑΤΕ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ!!!

στις 06/01/2015 20:23
ΜΑΡΙΝΑΚΗ ΦΥΓΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

στις 06/01/2015 20:25
τελειωσαν τα παραμυθια τι να τον κανουν τωρα; ο πρωτος που εφυγε ειταν ο σαρρης ο δευτερος ειναι ο μανατσερ που τα κονομισε και αν φυγει και ο μαρινακης τοτε εχω βγει αληθηνος σε οτι εγραψα εδω πιο παλια 100%

στις 06/01/2015 20:25
Μάλλον πάει να φέρει Αλέφαντο ή Λεμονή, αφού έβγαλε άχρηστους τους Βαλβέρδε και Μίτσελ, ο Βαγγέλας.

στις 06/01/2015 20:26
Η πλάκα με τους γαύρους εδώ του site είναι ότι μέχρι χθες λέγανε Θεός ο Βαγγέλας, σας πηδάει ο Βαγγέλας και τώρα ξεκίνησαν τα Μαρινάκη φύγε..

Η κωλοτούμπα ξεκινά!

στις 06/01/2015 20:27
beeeeeeeeeeeeee..........

στις 06/01/2015 20:27
χαχαχαχαχαχαχα τι μαλακες που ειστε οι γαυροι ρε????? διωξατε αυτον εδω ρε? πατε καθολου καλα? χαχαχαχαχαχα

στις 06/01/2015 20:28
μουρινιο αντσελοττι η γκουαρντιολα? που προσανατολιζεστε στο εξωτερικο??? χαχαχαχαχαχα

στις 06/01/2015 20:32
ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΧΟΝΤΡΕ,ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ..ΘΑ ΜΑΣ ΒΡΕΙΣ ΟΛΟΥΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΟΥ.

στις 06/01/2015 20:32
ελεως ποτε εγινε αυτο;

στις 06/01/2015 20:33
με φαινεται το πρωταθλημα θα το χασει πανηγυρικα φετος

στις 06/01/2015 20:33
Τελικά είσαι μεγάλο λαμόγιο χοντρέ

στις 06/01/2015 20:34
Αλλάζουν οι εποχές στον Ολυμπιακό..τώρα που δεν θα έχουνε την διαιτησία στο 80-20 και θα την έχουν 60-40 χρειάζονται και προπονητή για να τους καλύψει το 10%..τώρα πέρα από τον χαβαλέ..νομίζω ότι ο μιτσελ δεν είναι αυτός που φταίει για την κατάσταση του Ολυμπιακου..για μένα ο μόνος που ευθύνεται είναι ο πρόεδρος σας..

στις 06/01/2015 20:34
Να τα χάσουμε όλα, εύχομαι την κάκιστη πορεία απο δω κ πέρα σε όλες τις διοργανώσεις.

στις 06/01/2015 20:34
Akoustike Pws Thelei na Ferei Ton Staiko Vergeth Apo ton Astera Tripolis Kala H Omada Mas Den Paei Kala

An Paroume Ton Staiko Vergeti Meta Pws Tha Nikaei O Asteras Tripolis Pou Prepei Na Nikaei Gia Na Phgainei Uefa Europa League

στις 06/01/2015 20:35
μαρινακη μαλακα περυσι σε μια κρισιμη χρονικη στιγμη πουλας βαις και μητρογλου και δεν εχεις παγκο και μεσα στην γιουναιτετ με επαιζες με τον βεργο

στις 06/01/2015 20:36
επισης φετος πουλησες χολεβα αβρααμ και μανωλα και διαλυσε η αμυνα

στις 06/01/2015 20:37
και τωρα διωχνεις τον μιτσελ; θα τραβας τα βυζια σου χοντρε

στις 06/01/2015 20:42
siga ton proponhth

στις 06/01/2015 20:52
O MARINAKHS KATAFERE KAI POYLHSE THN MISH OMADA MESA SE DYO XRONIA KAI EFERE METAGRAFES THS POUTSAS...KAI SE LIGO THA POYLHSEI KAI THN OMADA KAI THA PAREI TA EKATOMYRIA KAI GEIA SAS....TI EXETE NA TRAVHXETE KAKOMOIRA GAYRAKIA...TWRA THA DEIS TI PAEI NA PEI NA EISAI OPADOS OMADAS POY THS TA EFAGAN OI PROEDROI KAI THN PETAXAN SAN SKOYPIDI....EIDIKA TWRA POY ''ERXOMASTE''

στις 06/01/2015 20:57
TOYLAXISTON AYTOS DEN TRWEI TO TAMEIO THS AEK FILE OYTE POYLAEI AMESWS TIS PAIKTOURES GIA NA VALEI TSEPA TO XRIMA OPWS O XONTROS...GIA TIS DOULEIES ASTO OLOI IDIOI EINAI...TO THEMA EINAI NA SEBONTAI TOYLAXISTON THN OMADA..

στις 06/01/2015 20:59
adios amigos ela stin realara b Michel voithos tou z.z na ginis

στις 06/01/2015 21:01
μιλανε και τα αεκακια παιδια που θα παρουνε το κυπελλο

στις 06/01/2015 21:02
ΜΑΛΛΟΝ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΗΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΑΛΛΟΣ Κ ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΡΕΜΠΕ-ΙΣΑ.ΘΑ ΦΕΡΟΥΝΕ ΚΑΝΑ ΜΑΚΛΕΛΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΙΡΟΣ ΝΑ ΠΕΣΟΥΜΕ ΟΜΑΔΙΚΩΣ ΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΚΡΕΜΟ

στις 06/01/2015 21:08
χοντρε φυγε σιγα-σιγα!!!

στις 06/01/2015 21:10
KOITAXTE NA MEINETE STH 5ADA KAI AFHSTE TA PRWTATHLIMATA FETOS...KAI TA YPOLOIPA THA TA POYME STHN EPOMENH SEZON...SAS AFHNW NA KLAFTEITE HSYXA...

στις 06/01/2015 21:12
Poli kaki kinisi apo tin dioikisi gt i omada den xriazotan alagei proponigi ala xriazotan pektes

στις 06/01/2015 21:17
Πρωσορινα ο νικοπολιδης που καταντησαμε

στις 06/01/2015 21:18
ΑΠΟ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΦΟΒΕΡΟΣ ΑΠΟ ΚΟΟΥΤΣΑΡΙΣΜΑ ΛΙΓΟΣ.ΣΤΟ ΚΑΛΟ!!!

στις 06/01/2015 21:21
ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑΤΕ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ?? ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?? ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 06/01/2015 21:22
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA RE FIMES LENE GIA {RANIERI} HAHAHAHAHA ADE ME TO KALO

στις 06/01/2015 21:23
Αντε γεια!!!!

στις 06/01/2015 21:38
Magkes psixremia,psixremia...den yparxei logos na panikovalomaste...eimaste mesa stous stoxous mas..prwtathlima,kypello alla kai europa leuage min to ksexname auto...min dwsete tin xara stous allothriskous na tragoudane ta gnwsta...kai edw pou ta leme den eime sigouros an o Vaggelas ton ediwxe h o kosmos...H omada ithele mia allagi,den xerw an auti itan i katallili auto tha to deixei o xronos...as doume ton antikatastati prwta kai meta as krinoume...as dwsoume pistwsi xronou ston proedro...

στις 06/01/2015 21:42
ΝΟΜΙΖΩ Ο ΓΕΡΟ ΣΑΒΒΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΦΕΡΦΕΛΕ ΤΟΥ ΓΑΥΡΟΥ ΘΑ ΤΑΝ ΙΔΑΝΙΚΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ ΔΙΔΥΜΟ.

στις 06/01/2015 21:44
kai kati allo re magkes poia misi omada ediwxe o Vaggelas...poioi einai autoi pou figane apo ton olympiako kai den antikatastathikan apo kalyterous kai me mikrotero kostos akomi???mono o manwlas isws kai ekei isws na einai to mono lathos tou proedrou...alla oi ypoloipes kiniseis itan oloswstes apo ton proedro oi opoies apeferan kai megalo oikonomiko kerdos gia ton olympiako....gia auto min ta midenizoume ola..

στις 06/01/2015 21:47
O olympiakos exei omada magkes min ksegelieste...san monades exoume pextes (fysika na diorthwthoun kai kapoia amyntika kena)..prepei na desoume san omada kai na veltiwthei to klima kai isws mia allagi proponiti na ta epiferei auta...ypomoni

στις 06/01/2015 22:19
Όλοι έξω από τα γραφεία της ΠΑΕ με πυρσούς και τσουγκράνες όπως στο μεσαίωνα να τρομοκρατηθεί ο Βαγγέλας.

στις 06/01/2015 22:21
Ο ολυμπιακος χρειαζεται 2 επιθετικους πρωτης γραμμης 2 χαφ και τρια στοπερ..συνολο 7..αυτο ζητησε και ο μιτσελ ..αλλα ειναι πιο ευκολο να διωξουν τον προπονητη παρα να πληρωσει για να φερει παιχταραδες..

στις 06/01/2015 22:25
Εδωσε γραμμη σε ολους τους ρουφιανους τους δημοσιογραφους και τον καθαρισε γσαν αυγο. Ολη την χρονια σερνεται ο οσφΚ γιατι δεν ενισχυθηκε.και τωρζ που πρεπει ο μπουληε να πληρωσει σας δουλευει με τιποτσ δανεικους.... Ετσι κι αλλιως ο μιτσελ φταιει για ολα.καληνυχτσ σας

στις 06/01/2015 22:44
Μεγαλο λαθος.

στις 06/01/2015 22:45
Ισως η χειροτερη επιλογη που μπορουσε να κανει ο οσφπ......... δεν βλεπω καμα λογικη εξηγηση......... επειδη κερδισε ο λιγον δυσκολα?? τον διωχνεις?? και φερνεις ποιο?? γνωστη του ελληνικο πρωταθληματος η ασχετο?!!!! Σε μια συνεντευξη που εδωσε ο μιτσελ.. ειπε εχω αφελαι ντουρμαζ μητρογλου μπενιτεθ βεργο.. και θελω να μπω στο γηπεδο να βαλω εγω το γκολ.. αυτο σου λεει ΠΡΟΕΔΡΕ Παικτες θελω οχι κοτοπουλα....... τι μου δινεις το τσοφλι εαν δεν εχει αυγο μεσα εγω θα το βαλω??

εαν οι παικτες ΔΕΝ ΤΡΑΒΟΥΣΑΝ και αυτο ειναι φανερο στο γηπεδο δηλαδη για τη κατασταση το μητρογλου φταει ο μιτσελ?? οτι ο αφελαι ειναι Νο2 σαβιολα.. φταει ο μιτσελ? μιτσελ και βαλβερδε οι ποιο σοβαρη προπονητες που ηρθαν στο οσφπ.......!!

ΚΑΠΟΤΕ ΛΕΓΑΤΕ ΓΛΕΝΤΑ ΤΟΥΣ ΜΑΡΙΝΑΚΗ... τωρα παρτε χαμπαρι ΓΛΕΝΤΑΕΙ αλλα πλεον κοιτανε πανω σε ποιον γλενταει!!

στις 06/01/2015 22:45
ΚΑΡΙΟΛΙΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΙΟ!

στις 06/01/2015 22:47
pare ranieri vaggela einai polu kalos

στις 06/01/2015 22:49
παρτε Luis Enruiqe να παρουμε εμεις τον Μιτσελ.

στις 06/01/2015 22:49
εχει πουλησει τους παντες εχει φερει το ενα παλτο μετα το αλλο αν εξαιρεσω τον μαζουακου.......! διωχνει τωρα και το μιτσελ????χαχααχα πουλα μαρινακη ΠΟΥΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!! ο Σαββιδης δεν βαζει το χερι στη τσεπη και ο Μαρινακης εχει βαλει πωλητηριο στην ομαδα.............! ο αλαφουζος ΕΝΩ ΕΧΕΙ.. δεν δινει!Ο αλλος ειπα τελος του 2015 θα μπουμε στο ναο ακομα μπουλντοζες δεν εχουν μπει θελει λεφτα απο το δημοσιο....! Τελικα σοβαρη προεδροι βλεπω κωστουλα σπανο (ασχετο με τα λαθραια) και τον βελλη.........! ΑΛΛΟΙ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΕΔΡΟΙ ΤΙΣ ΨΕΥΤΙΑΣ!

στις 06/01/2015 22:52
τραγικο λαθος προσφερε πολλα στην ομαδα και ειχε ανεβαση πολυ τον πυχη στον οσφπ συμφονω με τα παραπανω σχολεια περει τους πεχτες ο προπονιτης αξιζε παρα πολλα και προσφερε πολλα στο προταθλημα αυτο

στις 06/01/2015 22:55
τελικα σαν ελληνες φιλαθλοι απο τον ολυμπιακο μεχρι την νικη βολου θελουμε η ομαδα μας να κανει 30 νικες να μην χανει ποτε να μην τρωει ποτε γκολ και να βαζει 5 γιατι αν δεν γινουν ολα αυτα οι παιχτες ειναι παλτα ο προπονητης για το πουτσο ο προεδρος χοντρος η καραφλας και ετσι εχουμε ενα πρωταθλημα με 30 πρωταθλητες κι ολοι εχουν βαλει κι εχουν φαει τα ιδια γκολ...ομορφα κι ωραια...και δε πανα χανει η μιλαν απο τη σασσουολο και η μπαρτσα απο χεταφε...εμεις ειμαστε ελληνες φιλαθλοι γαμιαδες...βρε δε πατε ολοι στο διαολο εδω μεσα πανασχετοι απο ποδοσφαιρο...

στις 06/01/2015 22:55
OLO MALAKIES ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑΡΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΥΤΑ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΜΟΥ?????

στις 06/01/2015 22:55
διαβαζω στο γκαζζεα βιτορ μαουελ περιερα... κατι σαν μαρμελαδα βερικοκο χαχαχαα μηπως σας κανουν πλακα στ πειραια? διωξατε το μιτσελ για να παρετε αυτον? που ηταν πρην ΣΤΗΝ ΑΛ-ΑΧΛΙ? χαχαχαχα δηλαδη επειδη πηρε πρωτ. με την πορτο τον φερατε ντε μεκ καλυτερος του ισπανου?? χαχαχα!! ΣΑΝΟ ΣΑΣ ΤΑΙΖΟΥΝ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ! ουτε παρελαση (25 μαρτιου) δεν θα προλαβει ! εδιωξαν το μιτσελ για καποιον βιτορ ολιβερια και πρασινα αλογος!! ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!

στις 06/01/2015 23:04
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΞΗΓΗΣΗ ΕΧΕΙ ΣΑΛΕΨΕΙ Ο ΧΟΝΤΡΟΣ, Ο ΜΙΤΣΕΛ ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΕΡΥΣΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΝΑΡΗ?? Ο ΜΙΤΣΕΛ ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΗΓΕ ΣΤΟΥΣ ΔΕΚΑΞΙ ΣΤΟ ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΝΓΚ?? ΕΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΛΟΣ Ο ΜΙΤΣΕΛ ΠΟΥΣΤΡΟΝΙΑ Ε??? ΤΟΥ ΠΟΥΛΗΣΑΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΚΑΙ ΜΑΖΕΨΑΤΕ ΟΛΛΑ ΤΑ ΣΑΠΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΡΩΣΤΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΜΗΤΣΕΛ Ε??? ΑΙ ΣΤΟ ΔΙΑΛΛΟ ΣΑΣ ΣΙΧΑΘΗΚΑ

στις 06/01/2015 23:05
χαχαχαχα Τζιοβανι 10 σιχαθηκες τον ολυμπιακο?? χαχαχαχαχαχ μπααα αστο μαλακια φιλε... νυσταζω και δεν διαβαζω καλα!! ΧΑΧΑΧΑ

στις 06/01/2015 23:06
O Bίτορ Περέιρα γεννήθηκε στο Εσπίνιο, έπαιξε μόνο ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο και αποσύρθηκε στην ηλικία των 29 ετών. Το καλοκαίρι του 2010, έγινε βοηθός του Αντρέ Βίλας Μπόας στην Πόρτο και όταν ο τελευταίος ανέλαβε την Τσέλσι (21 Ιουνίου 2011) έγινε πρώτος τεχνικός της πρωταθλήτριας Πορτογαλίας.

Ο πορτογάλος κόουτς ανακάλυψε με το μεγάλο αστέρι Χάμες Ροδρίγες με τον οποίο συνεργάστηκε στην Πόρτο.

Τον τελευταίο συμβόλαιο στην προπονητική του καριέρα το είχε υπογράψει στην Αλ Αχλί.

στις 06/01/2015 23:16
ΟΧΙ ΑΡΜΕΝΟ ΔΕΝ ΣΙΧΑΘΗΚΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, ΣΙΧΑΘΗΚΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝΕ ΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΑΙ ΔΙΩΞΑΝΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΝΩ ΕΙΤΑΝΕ ΞΕΝΟΣ ΕΙΤΑΝΕ ΠΙΟ ΠΟΛΛΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΠΟ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝΕ ΚΑΙ ΚΑΛΛΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ, ΚΑΙ ΕΣΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΩΡΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ

στις 06/01/2015 23:19
a8anath ellinikh nootropia...mia duskolh nikh,ade 2 kai poulo o proponitis pou htan kai para polu axiologos!!dikaiologies allo tpt apo marinakh,aformh epsaxne!pragmaatika krima...gi auto 8a eimaste panta san xwra entelws asxetoi me to a8lima...les kai eftege o michel,otan diekdikouse thn eisodo stous 8 htan kala...are noumera

στις 06/01/2015 23:37
ΕΞΩ Ο ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΑΠ'ΤΟ ΛΗΜΑΝΙ!!!

στις 07/01/2015 09:55
BEEEEEEEEEEEEEEE

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.