Σούπερ Λιγκ: Ανατροπή στο 90+1’ για Ολυμπιακό!

Σούπερ Λιγκ: Ανατροπή στο 90+1’ για Ολυμπιακό!

Αφορά τον αγώνα ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ


Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 2ο λεπτό στην έδρα του Λεβαδειακού, ο Ολυμπιακός έκανε την ανατροπή (2-1) με γκολ των Αφελάι (73’) και Μήτρογλου (90’+1’) και μείωσε προσωρινά στο -1 τη διαφορά του από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ.

Με πρωταγωνιστή τον Αφελάι ο οποίος πέρασε στο δεύτερο μέρος και άλλαξε την εικόνα του ματς (γκολ και ασίστ), ο Ολυμπιακός κέρδισε με 2-1 τον Λεβαδειακό στη Λιβαδειά και επέστρεψε στις νίκες μετά από δύο αγωνιστικές, μειώνοντας προσωρινά στο -1 τη διαφορά από την κορυφή

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τον Λεβαδειακό, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια στην άμυνα των «ερυθρολεύκων» στο 2ο λεπτό και πήρε προβάδισμα με κεφαλιά του Τόμας από την μικρή περιοχή.

Ο Ολυμπιακός «άγγιξε» την ισοφάριση στο 7’, με τον Τσόρι να στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι των γηπεδούχων, ωστόσο η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη για την ομάδα του Μίτσελ η οποία δεν μπορούσε να διασπάσει εύκολα την άμυνα του Λεβαδειακού, απειλώντας ξανά στο πρώτο μέρος με σουτ των Τσόρι (32’) και Μήτρογλου (34’).

Από την πλευρά τους οι Βοιωτοί ήταν ιδιαίτερα επικίνδυνοι στις αντεπιθέσεις και στο 27’ είχαν μεγάλη ευκαιρία με τον Oρτέγκα για να πετύχουν 2ο γκολ, ωστόσο ο Ρομπέρτο έδιωξε σωτήρια το σουτ του Ισπανού.

Στην επανάληψη οι «ερυθρόλευκοι» είχε καλή στιγμή με τον Κασάμι στο 53’ για να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα και δέκα λεπτά μετά ο Μίτσελ έριξε στο ματς τον Αφελάι κάνοντας κίνηση...ματ.

Και αυτό διότι ο Ολλανδός άσος άλλαξε την εικόνα του ματς, καθώς με δικό του γκολ στο 73' «έγραψε» το 1-1, ενώ ο ίδιος στο 79’ έχασε ευκαιρία με σουτ για να ολοκληρώσει την ανατροπή. Ο Ολυμπιακός συνέχιζε να πιέζει και μετά από σέντρα του Αφελάι στο 88’, ο Ντοσεβί δεν κατάφερε να ευστοχήσει από καλή θέση, ενώ ένα λεπτό μετά ο Σηφάκης είπε «όχι» σε σουτ του Μήτρογλου.

Ωστόσο στο 90+1’, μετά από σέντρα του Αφελάι, ο Μήτρογλου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Έλληνα γκολκίπερ, ολοκληρώνοντας την ανατροπή για τον Ολυμπιακό που έφυγε με τη νίκη από τη Λιβαδειά, μειώνοντας έτσι στο -1 από την κορυφή.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
1Χ2OverUnderX2
1.028.7525.001.302.605.49
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.103.6014.002.051.50
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
6.502.201.955.75

Σχολιασμός

23 σχόλια:

στις 13/12/2014 21:40
Για να μπορειτε να νικατε τον Λεβαδειακο με Καλογεροπουλο, Σηφακη,Εποπτες και τον Μητρογλου για σκορερ πρεπει να ειστ μεγαλη ομαδα.

στις 13/12/2014 21:41
*εισται

στις 13/12/2014 21:41
*ειστε

στις 13/12/2014 21:42
Δεν λεω ειμαστε και εμεις, αλλα εσεις κανατε και ακριβες μεταγραφες.

στις 13/12/2014 21:45
ρε καποιοι ας βγουν απο το πηγάδι! !! ΤΟ ΠΙΑΣΑΜΕ και το σκορακι...

στις 13/12/2014 23:03
ANTE GAMHSOYYYYYYYYYYYY

στις 13/12/2014 23:03
╔═══╗╔╗───╔═══╗╔╗╔═╗╔═══╗ ║╔═╗║║║───║╔═╗║║║║╔╝║╔═╗║ ║╚═╝║║║───║║─║║║╚╝╝─║║─║║ ║╔══╝║║─╔╗║╚═╝║║╔╗║─║╚═╝║ ║║───║╚═╝║║╔═╗║║║║╚╗║╔═╗║ ╚╝───╚═══╝╚╝─╚╝╚╝╚═╝╚╝─╚╝ ╔╗───╔═══╗╔═╗╔═╗╔═══╗╔╦╦╗ ║║───║╔══╝║║╚╝║║║╔══╝║║║║ ║║───║╚══╗║╔╗╔╗║║╚══╗║║║║ ║║─╔╗║╔══╝║║║║║║║╔══╝╚╩╩╝ ║╚═╝║║╚══╗║║║║║║║╚══╗╔╦╦╗ ╚═══╝╚═══╝╚╝╚╝╚╝╚═══╝╚╩╩╝

στις 13/12/2014 23:39
Το ξαναλεω γιατι κοιταμε τι κανει ο οσφπ??? ο οποιος εαν εξαιρεσουμε το ανρθωπινο? δε ξερω .. λαθος του σηφακη η λιβαδεια επαιξε στα ισα το ματς.... ακομα και αν το ειχε στησει ο κομποτης... τα παιδια τις λιβαδειας... ετρωγαν σιδερα...........! κανενα οφσαυτ στο γκολ....... μαθαμε σε καθε γκολ να λεμε και κατι..... καθαρο ηταν... σιγουρα το να κερδιζεις στο 91 εχεις υποψιες..... αλλα εαν αναλογιστομυε τις ανατροπες τις δικες μας του παο με τον πανιωνιο με τον οφη το γκολ του τσεναμο στη τουμπα... τη παναχαικη θα δειτε οτι δεν ειναι ολα μαυρο ασπρο........! Δικαια σημερα κερδισε ο ολυμπιακος... να δουμε εμεις αυριο

στις 13/12/2014 23:42
ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΟΥΣΤΗΔΕΣ ΚΩΛΟΦΑΡΔΟΙ ΕΙΝΑΙ !!!

στις 13/12/2014 23:48
από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ.

στις 14/12/2014 00:58
Aste ta koufa magkes...Simera milise i psixi tou monimou prwtathliti evrwpis...kaneis allos.Deixame poso skliro karidi eimaste alla parola auta den prepei na paragkwnizoume tis adynamies tis omadas mas oi opoies fanikan se akomi ena pexnidi prwtathlimatos...ligo i xalarwtita kai ligo gnwstes amyntikes mas adynamies paraligo na mas stoixisoun tous treis vathmous....Nmzw o Vaggelas prepei na kanei akomi mia episkepsi sto Renti,auti ti fora na trixei ta dontia giati den paei allo...

στις 14/12/2014 00:59
*monimou prwtathliti ellados

στις 14/12/2014 01:50
ante re bgite bazelia na pite oti einai stimeno

στις 14/12/2014 02:54
RE POUTANES PALI STIMENA RE KARIOLES PIREOTISES AFTI TIN FORA ME GOAL OFSIDE POUTANAS TIS EUROPIS TO GOAL TOU PAKISTANOU MITROGLOU EINE OFSIDE ESTO KAI LIGO POUTANAKIA ELATE LEWFORO THA EXEIS POUTSA KAI KSILOO KARIOLES

στις 14/12/2014 08:26
Σημασία έχει που δικαιώθηκα, και πήγα ταμείο, χάρις στην ανατροπή που έφτιαξε ο πρόεδρος. Αφού δεν του έκατσε με τον ΠΑΣ, ήταν σίγουρο ότι θα φτιαχνόταν η μόντα στο επόμενο "οικογενειακό διπλό" που έτυχε να είναι το χθεσινό ματς. Κατά τα άλλα, ακόμη κι αν σήμερα οι "κομάντος αυτοκτονίας" της Κέρκυρας καταφέρουν (λέμε τώρα), να με κερδίσουν, πάλι μπροστά είμαι! Καμαρώστε εσείς που "νικήσατε" σε ένα... στημένο οικογενειακό διπλό!Και πάντα τέτοια, το είχα ανάγκη να πάω ταμείο με την "ανατροπή"! Μην τα κονομάει ολομόναχος ο χοντρούλης...

στις 14/12/2014 09:39
Ευχαριστώ απο τα βάθη της καρδιάς μου τον κύριο Μαρινάκη για το Χριστουγεννιάτικο δώρο που μου έκανε συνολικής αξίας 1200 ευρώ...(ΟΠΑΠ+bet 365). Να ναι πάντα γερός και να μας βοηθάει...!!!

στις 14/12/2014 10:53
kalo dwro xontroboyxesa ston lao....vgalame to xristoygenniatiko trapezi...to skato myrizei apo xiliometra......ta idia toy ta parartimata toy gyrnane tin plati...na nai kala o referee me ta offside toy.......axaxaxax........IRTHAME REEEEEEEEEEE.........

στις 14/12/2014 10:54
ARMENOS I POLY ANTIKEIMENIKOTITA SKOTWNEI....DES GEORGIOY......AXAXAXAX

στις 14/12/2014 10:59
MITROFLOY KSEKINA APOTOKSINWSI APO TA PITOGYRA RE........XAXAXAX......EXEIS GINEI TAGARI SKETO......MALAKA PAIZEI NA KATEVAZEI 2-3 GIA PRWINO....AXAXAX.......TOY XRONOY MONO POYTSES THA TRWTE GAY-RAKIA.......AXAXAXA

στις 14/12/2014 10:59
*GLOY

στις 14/12/2014 11:13
ακομα δεν ειδαμε τιποτα...

στις 14/12/2014 11:31
i niki tou olimpiakou paidia itan kathari.min leme malakis.apla 1 im. 2 teliko symfwnimeno.an ithele o olimpiakos to katharize apo to 1 imixrono to mats.den perimena na skontajei ekei mesa etsi kai alliws.apla pali kapoioi konomisan kai mazi tous kai gw pou vala to im.1 me apodosi pesmeni kata 2 monades.estw kai ayta pou kerdisa kala itan.

στις 14/12/2014 15:33
Sifakissssssszs termatofilakas vazei Kai golaki

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.