Οι 16 πιθανοί αντίπαλοι του Ολυμπιακού στο Γιουρόπα Λιγκ

Οι 16 πιθανοί αντίπαλοι του Ολυμπιακού στο Γιουρόπα Λιγκ



Ολοκληρώθηκε το πάζλ των «32» του Γιουρόπα Λιγκ με τον Ολυμπιακό να μαθαίνει τους 16 πιθανούς αντιπάλους του ενόψει της κλήρωσης της Δευτέρας.

Μετά την ολοκλήρωση των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ συμπληρώθηκε το πάζλ των «32» της διοργάνωσης και παράλληλα αυτό των πιθανών αντιπάλων του Ολυμπιακού, ο οποίος είναι ο μοναδικός εκπρόσωπος της Ελλάδας στην Ευρώπη μετά τον αποκλεισμό του ΠΑΟΚ από τη Γκινγκάμπ.

Οι «ερυθρόλευκοι» βρίσκονται στο γκρουπ των ισχυρών ως καλύτεροι τρίτοι των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ κάτι που σημαίνει πως θα αντιμετωπίσουν μία εκ των δώδεκα ομάδων που τερμάτισαν δεύτερες στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ, είτε μία από τέσσερις χειρότερες τρίτες των ομίλων της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

Μεταξύ των πιθανών αντιπάλων του Ολυμπιακού βρίσκονται δυνατές ομάδες όπως Λίβερπουλ, Τότεναμ, Ρόμα, Βόλφσμπουργκ αλλά και η κάτοχος του τίτλου Σεβίλλη.

Η κλήρωση θα γίνει τη Δευτέρα και ώρα 14:00 ενώ να σημειωθεί ότι από φέτος θα αφορά μόνο τη φάση των «32», καθώς η κλήρωση για τους «16» έχει προγραμματιστεί για τις 27 Φεβρουαρίου.

Αναλυτικά:


Ισχυροί:

Ολυμπιακός (Ελλάδα)
Σπόρτινγκ Λισαβόνας (Πορτογαλία)
Αθλέτικ Μπιλμπάο (Ισπανία)
Ζενίτ Αγ.Πετρούπολης (Ρωσία)
Γκλάντμπαχ (Γερμανία)
Μπριζ (Βέλγιο)
Μπεσίκτας (Τουρκία)
Σάλτσμπουργκ (Αυστρία)
Ντιναμό Μόσχας (Ρωσία)
Ίντερ (Ιταλία)
Φέγενορντ (Ολλανδία)
Έβερτον (Αγγλία)
Νάπολι (Ιταλία)
Ντιναμό Κιέβου (Ουκρανία)
Φιορεντίνα (Ιταλία)
Λέγκια (Πολωνία)

Ανίσχυροι:

Άντερλεχτ (Βέλγιο)
Άγιαξ (Ολλανδία)
Λίβερπουλ (Αγγλία)
Ρόμα (Ιταλία)
Βιγιαρεάλ (Ισπανία)
Τορίνο (Ιταλία)
Τότεναμ (Αγγλία)
Σέλτικ (Σκωτία)
Αϊντχόφεν (Ολλανδία)
Ντνιέπρ (Ουκρανία)
Σεβίλλη (Ισπανία)
Βόλφσμπουργκ (Γερμανία)
Γιανγκ Μπόις (Ελβετία)
Άαλμποργκ (Δανία)
Γκινγκάμπ (Γαλλία)
Τράμπζονσπορ (Τουρκία)




Στοιχεία για τον αγώνα: ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1Χ2OverUnder1X
10.007.251.121.452.154.2
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
6.503.001.452.101.45
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
5.002.102.206.50

Σχολιασμός

31 σχόλια:

στις 12/12/2014 00:39
Ολυμπιακός - Ρόμα! χχ0χ0χ0χ0αχ0αχ0αχα θα ήθελα να το δώ αυτό.

στις 12/12/2014 00:51
Olympiakos-Anterlechet Xaxaxax 3-0 kai 3-1 theiko match tha ginei

στις 12/12/2014 00:56
Κοιτάξτε στους ανίσχυρους τι ομάδες έχει!!!

στις 12/12/2014 00:59
Η καλύτερη επιλογή Ααλμποργκ, γκινγκαμπ, Γιούνγκ Μπόις ...

στις 12/12/2014 00:59
olympiakos-liverpool auto to match na petixi kai figame gia gipedo

στις 12/12/2014 01:03
ολυμπιακοσ γκινγκαμπ, πρεπει να γαμησουμε τισ γαλιδουλεσ και να ξεχρεωσουμε την πουτσα που ριξανε στα ξαδερφακια μασ τα παοκακια

στις 12/12/2014 01:17
Γιανγκ Μπόις (Ελβετία)

Άαλμποργκ (Δανία)

Γκινγκάμπ (Γαλλία)

Τράμπζονσπορ (Τουρκία)

Σέλτικ (Σκωτία)

Άντερλεχτ (Βέλγιο)

με αυτες μπορει να περασει

στις 12/12/2014 04:11
kaliteri epilogi sevilla. sigoura pragmata.-

στις 12/12/2014 09:52
astronauti otan ftaseis 2 fores stous 4 tou champions kai 1 ston teliko kai alles 2 stous 8 tou champions panta milaw....kateva apo ton ploutwna pou zeis kai kaneis mpeeeeee kai xanaela na milisoume.gataki e gataki

στις 12/12/2014 10:31
OSFP VS VIGIAREAL THA PAEI SIGOURA...

στις 12/12/2014 11:01
Y6Y

στις 12/12/2014 11:22
οι ομαδες που μπορουν να κανουν στον ολυμπιακο ζημια κατα προσωπικη μ γνωμη ειναι οι εξεις..Ρομα,Λιβερπουλ,Βολφσμπουργκ,Σεβιλλη...ολοι οι υπολιποι κοντραροντε

στις 12/12/2014 11:31
THN TOTENAM ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΑΝΤΙΠΑΛΟ...ΜΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ

στις 12/12/2014 11:58
Γαυρος-Σελτικ

στις 12/12/2014 12:08
ΠΑΓΩΜΕΝΟ ΜΠΑΛΑΚΙ ΣΤΗΝ ΚΛΗΡΩΣΗ... ΣΕΒΙΛΛΗ

στις 12/12/2014 12:08
2.2.2.2.2 γιατι η ομαδα σου ποτε δεν θα καταφερει να παιξει με μια απο αυτες τις ομαδες...

στις 12/12/2014 12:59
ama pesi me eidhoven o arias tha rixi 9ara opote makria apo eidhoven kai oi alles omades in kales de tha ine efkola ta mats gia ton gavro kali txii kai makari na prokrithi

στις 12/12/2014 12:59
kati mou lei tha pesi me young boys h me sevili

στις 12/12/2014 13:15
οπως ειπε κ ο Mitchel, μακρυά απο Ισπανία.

στις 12/12/2014 15:31
STA @@ MAS............................

στις 12/12/2014 15:55
kai h diakopes gia thn poutana ths eurwphs synexizetai!!!xaxaxaxaxaxxxaxax

στις 12/12/2014 17:00
με γιουβεντους ,αθλετικο.το 90% των ματς παιχτηκε στην μεγαλη περιοχη του ολυμπιακου..περιμενω τωρα να δω το 100%

στις 12/12/2014 17:01
Η σεντρα θα ειναι το πεναλτυ!!!!!!!

στις 12/12/2014 17:40
Μακαρι να τυχει με καμια ευκολη για αρχη , Και μακαρι να παει μακρια στο europa καθως ειναι η μονη ελληνικη ομαδα στην ευρωπη και οσο νανε ειναι Ελληνικη . Αμα ο ολυμπιακος παιξει οπως και στο CL πιστευω πως καμια ομαδα δεν μπορει να τον σταματησει (του europa)

στις 12/12/2014 17:53
Spathas Wolfsburg

στις 12/12/2014 19:14
MONO ANISXIROI DEN EINAI.

στις 12/12/2014 20:06
εγώ πιστεύω ότι θα κληρωθεί ή με Ρόμα ή με Σεβίλλη ή με Άντερλεχτ!για να δούμε!

στις 12/12/2014 20:08
και πιστεύω ότι με Άντερλεχτ, Σέλτικ Τράμπζονσπορ και Τορίνο δεν θα έχει πρόβλημα!

στις 12/12/2014 22:05
ΜΕ ΤΡΑΜΠΖΟΝΣΠΟΡ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ Ο ΑΒΡΑΑΜ ΜΕ ΑΝΟΙΚΤΕΣ ΑΓΚΑΛΕΣ.

στις 12/12/2014 22:24
Θα είναι και γαμώ, αν πάει ΟΣΦΠ-ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ...........

στις 13/12/2014 10:55
Γιουρόπα Λιγκ? Καλυτερα να το

πουν Τσανμπιονς Λιγκ 2 με τετοιες

ομαδες.

Μονο η Μιλαν λειπει.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.