Πρωταθλήτρια ξανά η Κρουζέιρο (video)

Αφορά τον αγώνα ΣΑΠΕΚΟΕΝΣΕ - ΚΡΟΥΖΕΪΡΟ

Το δεύτερο διαδοχικό και τέταρτο συνολικά πρωτάθλημα στην ιστορία της «σφράγισε» η Κρουζέιρο, η οποία επικράτησε με 2-1 της Γκοϊάς και πηγαίνει με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία στον επαναληπτικό τελικό Κυπέλλου με την Ατλέτικο Μινέιρο!

Πρωταθλήτρια Βραζιλίας για 2η σερί χρονιά στέφθηκε η Κρουζέιρο, η οποία επικράτησε με 2-1 της Γκοϊάς και απέκτησε διαφορά ασφαλείας από τη Σάο Πάουλο.

Η ομάδα του Μαρσέλο Ολιβέιρα προηγήθηκε με τον Ρικάρντο Γκουλάρτ στο 13ο λεπτό και παρότι οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν 10 λεπτά αργότερα με τον Σαμουέλ, ο Ριμπέιρο με γκολ στο 63’ διαμόρφωσε το τελικό 2-1 που επέτρεψε στους γηπεδούχους να πανηγυρίσουν τον τίτλο.

Έτσι η Κρουζέιρο πηγαίνει με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία στον επαναληπτικό τελικό Κυπέλλου με την Ατλέτικο Μινέιρο, όπου καλείται να ανατρέψει το εις βάρος της 2-0 του πρώτου αγώνα.

Στοιχεία για τον αγώνα: ΣΑΠΕΚΟΕΝΣΕ - ΚΡΟΥΖΕΪΡΟ