Σούπερ Λιγκ: «Άλωσε» τη Λεωφόρο στο 90+4’ ο ΟΦΗ!

Σούπερ Λιγκ: «Άλωσε» τη Λεωφόρο στο 90+4’ ο ΟΦΗ!



Με γκολ του Μακρή στο 90+4’ ο ΟΦΗ κέρδισε με 2-1 τον Παναθηναϊκό και έφυγε με τους τρεις βαθμούς της νίκη από τη Λεωφόρο. Προηγήθηκε με τον Μερεμπιασβίλι (21’) η ομάδα του Γκατούζο, ισοφάρισαν με αυτογκόλ του Τριποτσέρη (77’) οι «πράσινοι» που προβλημάτισαν πριν τα παιχνίδια με Αιντχόβεν και Ολυμπιακό.

Την πρώτη του εκτός έδρας νίκη τη φετινή σεζόν πανηγύρισε στη Λεωφόρο ο ΟΦΗ, ο οποίος κέρδισε με 2-1 τον Παναθηναϊκό χάρη σε γκολ του Μακρή στο 90+4’!

Η ομάδα του Γκατούζο μπλόκαρε στο πρώτο ημίχρονο τους «πράσινους», καθώς δεν απειλήθηκε σημαντικά και κατάφερε να προηγηθεί στο 21’ με γυριστό βολέ του Μερεμπιασβίλι!

Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι είχαν καλή στιγμή στο 25’ για δεύτερο γκολ, με τον Κουτρουμπή να προλαβαίνει τον Πετρόπουλο πριν αυτός εκτελέσει τον Στιλ!

Ο Παναθηναϊκός παρά την κατοχή, δεν κατάφερε να ανησυχήσει τον Λόρια στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο στην επανάληψη έχασε μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση, με το Ατζαγκούν να στέλνει τη μπάλα ελάχιστα άουτ στο 50’ από πλεονεκτική θέση.

Σούπερ Λιγκ: «Άλωσε» τη Λεωφόρο στο 90+4’ ο ΟΦΗ!Οι «πράσινοι» απείλησαν ξανά με φάουλ του Νάνο στο 55’, όμως στη συνέχεια είχαν την υπεροχή του ματς χωρίς να μπορούσαν να απειλήσουν, με τον ΟΦΗ από την πλευρά του να είχε περιοριστεί σε παθητικό ρόλο.

Η επόμενη καλή στιγμή ήρθε στο 75’ με πλασέ του Ντίνα (η μπάλα κόντραρε και έφυγε δίπλα από το δοκάρι) και τελικώς στο 77’ μετά από κόρνερ ο Κουτρουμπής έπιασε την κεφαλιά, με τη μπάλα να βρίσκει στον Τριποτσέρη και να καταλήγει στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-1.

Μετά την ισοφάριση, ο Παναθηναϊκός κυνήγησε την ανατροπή αλλά δεν μπόρεσε να διασπάσει την άμυνα του ΟΦΗ, ο οποίος στο 90+4’ «πάγωσε» τη Λεωφόρο, με τον Μακρή να νικάει τον Μπούρμπο και να «γράφει» το 2-1 μετά από κόρνερ του Μιλιάζες.

Έτσι ο Παναθηναϊκός έμεινε στους 10 βαθμούς έχοντας μπροστά του τα δύσκολα εκτός έδρας παιχνίδια με Αιντχόβεν (την Πέμπτη για το Γιουρόπα Λιγκ) και Ολυμπιακό (την Κυριακή για το πρωτάθλημα).

Από την πλευρά του, ο ΟΦΗ άφησε πίσω του τη βαριά ήττα από τον ΠΑΟΚ και ανέβηκε στην 9η θέση με 9 βαθμούς.

Παναθηναϊκός: Στιλ, Μπούρμπος, Κουτρουμπής, Σίντελφελντ, Νάνο (80’ Μπούι), Λαγός (65’ Ντίνας), Ζέκα Πράνιτς, Ατζαγκούν, Κλωναρίδης (56’ Πέτριτς), Καρέλης

ΟΦΗ: Λόρια, Τριποτσέρης, Αντελέγιε, Πετρόπουλος (64’ Λαμπρόπουλος), Ράζακ, Φερνάντεθ (86’ Σίσιτς), Μερεμπασβίλι, Περογαμβράκης (58’ Τζορτζ), Στάθης, Μακρής, Μιλιάζες.





Στοιχεία για τον αγώνα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
1Χ2OverUnder12X2
1.354.507.251.701.801.142.78
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.752.406.501.751.70
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.401.802.9012.50

Σχολιασμός

37 σχόλια:

στις 19/10/2014 18:06
ante bazelakia ta leme se 18 agwnistikes pali

στις 19/10/2014 18:06
paxar0s

στις 17/10/2014 01:01

ΠΑΙΖΕΙ ΤΗΝ ΠΕΜΤΗ ΜΕ ΑΙΝΤΧΟΦΕΝ Ο ΒΑΖΕΛΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΓΙΟΥΡΟΠΑ ΛΙΓΚ.ΚΑΚΗ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΓΚΑΤΟΥΖΟ ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΤΡΩΕΙ 3ΑΡΕΣ 4ΑΡΕΣ ΚΑΙ 5ΑΡΕΣ ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΛΕΣ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΚΕΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΑΓΟΦΟΡΟ!!2 ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΦΑΝ ΜΠΕΤ

στις 19/10/2014 18:07
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΒΑΖΕΛΟΙ ΕΤΣΙ ΤΑΜΕΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

στις 19/10/2014 18:07
ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 6-0 ΘΑ ΦΑΤΕ ΜΟΥΝΟΠΑΝΑ ΒΑΖΕΛΟΙ

στις 19/10/2014 18:11
paxare ηρεμισε λιγο..

στις 19/10/2014 18:12
ειδαμε και πως κερδισες εσυ εχτες..

στις 19/10/2014 18:14
ΣΚΥΛΕΣ ΤΗΣ ΛΥΣΣΑΣ ΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΧΧΑΧΧΑΧΑΑ

στις 19/10/2014 18:16
axxax klafte vazelia itta tora itta kai me psv tin pemnti

στις 19/10/2014 18:21
πολυ χαλια ο παο για ακομα 1 φορα και με τετιες εμφανισεις σιγουρα θα χασει απο την αιτχοβεν

στις 19/10/2014 18:22
εγω χ ειχα πει αλλα για 1 λεπτο το εχασα

στις 19/10/2014 18:22
VAZELIA TO SOUROTIRI THA MEGALOSEI KAI ALLO TIN KIRIAKI!!!

στις 19/10/2014 18:43
ANTE GEIA,ANTE GEIA...IKANOYS SAS EXW NA PEITE OTI EFTEGAN TA BALLBOY POY DEN EDINAN GRIGORA THN BALA....XAXAXAXAXA ANTE GEIA REEEEE

στις 19/10/2014 18:47
ΟΙ ΧΩΡΙΣΜΕΝΟΙ,ΟΙ ΠΕΘΑΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΒΑΖΕΛΟΙ ΔΕΝ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝΕ ΠΟΤΕ ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑ

στις 19/10/2014 18:55
kala sas glentise o ofi...!!!

στις 19/10/2014 18:57
gentikoule ofi ole ole ole ole

στις 19/10/2014 19:26
Ofh re

στις 19/10/2014 19:32
ΔΩΣΤΕ ΣΤΟΝ ΒΑΖΕΛΟ ΟΥΖΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΖΟΥΖΕΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΓΑΜΑΕΙ ΚΑΙ Ο ΓΚΑΤΟΥΖΟ ΧΑΧΧΑΧΧΑΧΧΑΧΧΑΑΧΧΑΑ ΜΟΛΙΣ ΜΟΥ ΡΘΕ...ΕΙΜΑΙ ΠΟΙΗΤΗΣ ΤΕΛΙΩΣΕ

στις 19/10/2014 19:33
oi fapes einai ametrhtes... FAPA8HNAIKE!!!

στις 19/10/2014 19:40
ama pezi o berg me gavro tha xasete

στις 19/10/2014 19:55
Ti egine re poutanakia???Ofi ginate simera re mpoyrdela???Tha ta poume sto mpoyurdelo sas ti kuriaki poutanakia kai meta tha eksafanistite gia kana mina

στις 19/10/2014 19:57
Re Paxare arxidaki....ta xonepses apo persi i akoma mesa sou ton exeis???Ante rimadia pou tha milisete kiolas

στις 19/10/2014 19:58
Kalos ta glossata ta paidia 0-3

στις 19/10/2014 20:24
ΓΛΗΤΩΣΕ ΤΗΝ ΓΚΕΛΑ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΛΕΠΤΟ Ο ΟΦΗ.

στις 19/10/2014 20:29
parta mori etsi re ofi trele gattuso

στις 19/10/2014 21:08
xaxaxa bazelakia palamakia gia tn filotimh prospatheia ths omadas den eixe apopse?

στις 19/10/2014 21:28
parte ta arxidia mas vazelakia kai ante gamithite kai eseis kai o malakas o proponiti sas

στις 19/10/2014 22:32
φαπα

στις 19/10/2014 22:54
teomenen opws esu 8a gineis juve thn tetarth... parto xampari, oute sthn 5ada den 8a eisai fetos.. kai sthn eurwph... asto kalutera!

στις 20/10/2014 03:11
βαζελες κλαφτε τωρα...ετσι γαμανε οι κρητικοι

στις 20/10/2014 14:56
O FootballFaN-2 στην κοσμαρα του μέχρι και η διαιτησία του αδικισε τι άλλο θα ακούσουμε. Ξυπνά ρε και παιξε μπάλα!!!!!

στις 20/10/2014 14:57
Σορυ footballFan meta eida to epomeno sxolio

στις 20/10/2014 14:58
Φαπαθηναικος!!!

στις 20/10/2014 15:00
Μόνο η ΠΑΟΚΑΡΑ παιζει!!!!

στις 20/10/2014 15:01
mexri na ksefouskosei

στις 20/10/2014 15:01
Δώσανε 4' καθυστέρησης για να βάλει γκολ ο βαζελος αλλά πήγε και το 'φαγε

στις 20/10/2014 15:01
ΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 20/10/2014 15:25
Χαχααχαχαχαχαχχαααχαχ,νομιζετε πως χασαμε απο την Οφη και αν χανουμε αο την Οφη εσεις θα μας εχετε ευκολα και πριν σας ριξουμε την τριαρα χασαμε απο Αστερα φιλε και αΠΟ αλλες κατοτερες ρερερεεεε

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.