Forum / Συζητήσεις

Επιλογή κατηγορίας » Συζήτηση για το Στοίχημα » Υπολογισμος Κερδων με R GROUP συστημα
22/06/2016 22:21
Καλησπέρα!! Οποιος νωρίζει θα ηθελα να με βοηθησει στο εξης...παιζω τελευταια ένα συστημα με R groups στον ΟΠΑΠ και θελω να μαθω να υπολογιζω τα κερδη...Επιλεγω 4 αγωνες, για κάθε αγωνα υπαρχουν δυο ενδεχομενα-ζητουμενα...ή να κερδισει το φαβορι με χ ημιχρονο (αποδοσεις από 3.5 εως 4) ή να κερδισει με 1 γκολ διαφορα ( αποδοσεις από 3.25 εως 3.6) και βεβαια παιζει το σεναριο να συμβουν ταυτοχρονα και τα δυο...εκτος από την απλη περιπτωση που επιβεβαιωθεί ένα ενδεχομενο από κάθε group, στις υπολοιπες περιπτώσεις που "κατσουν" όλα ή σε καποια groups επιβεβαιωθουν και τα δυο ενδεχομενα πως υπολογιζω τα κερδη;; Μπορει αποιος να με βοηθησει;;;

23/06/2016 14:17
Λοιπον ας πουμε οτι παιζεις 2 αγωνες για να μη μακρηγορουμε κ να το καταλαβεις πιο ευκολα...παιζεις πχ την Γαλλια Χ/1 ημτ και 1-0 σκορ σου δινει 4 αποδοση το ενα 5 το αλλο..στο αλλο γκρουπ παιζεις την Γερμανια Χ/1 κ 1-0 ας πουμε οτι δινουν παλι τις ιδιες αποδοσεις

εσυ τωρα για να πιασεις πρεπει να πιασεις ενα παιχνιδι απο καθε γκρουπ τουλαχιστον..αν πχ πιασεις πρωτο το σκορ κ στο αλλο το ημτ κανεις 5*4=20 συντελεστη

αν πιασεις κ τα δυο απ το πρωτο γκρουπ κ ενα απ το δευτερο υπολογιζεις 5*4=20 + 4*4=16 συνολο 36 συντελεστη

αν τα πιασεις ολα κανεις 5*4 5*5 4*5 4*4

το ιδιο ισχυει κ στις τετραδες που παιζεις

ελπιζω να ημουν σαφης και να καταλαβες

23/06/2016 15:00
Καλησπερα και ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!!

Εχω την εξης απορια: αυτες οι πραξεις 5*4 5*5 4*5 4*4 που μου εγραψες και καταλαβα πως προκυπτουν απο την εξηγηση σου,μεταξυ τους ξαναπολλαπλασιαζονται ή προστιθενται;;

Δηλαδή,εχουμε (5*4)+(5*5) +(4*5)+ (4*4)=81 Ή εχουμε (5*4)χ(5*5) χ(4*5)χ (4*4)=160000 ;;;; χαχαχα γελαω γιατι συνειδητοποιω οτι παρα ειναι πολλα για να ειναι αληθινα και μαλλον το πρωτο σεναριο ισχυει...παρολα αυτα επιβεβαιωσε το μου αν θες :)

Τελος αυτο το αθροισμα που προκυπτει το πολλαπλασιαζω με 0,25 αν δεν εχω βαλει πολλαπασιαστη για να μαθω τα πιθανα κερδη;;

23/06/2016 15:20
Προσθεση τα κανεις,η καθε δυαδα ειναι διαφορετικο γεγονος,στο συγκεκριμενο παραδειγμα αν τα πιασεις ολα σου βγαζει 81 συντελεστη με 25 λεφτα θα παρεις 20 ευρω..στην ουσια ειναι σαν να επαιζες 4 διαφορετικα δελτια αλλα τα παιζεις σε ενα

23/06/2016 15:23
Και κατι τελευταιο ας υποθεσουμε λοιπον στην τετραδα αγωνων me R GROUP οτι επιβεβαιωνονται και οι 8 προβλεψεις..ο υπολογισμος ειναι ο κατωθι;;

(RA1xRΒ1) + (RA1xRΒ2)

+

(RA1xRΓ1) + (RA1xRΓ2)

+

(RA1xRΔ1) + (RA1xRΓΔ2)

= ΤΑ 3 ΑΘΡΟΙΣΜΑΤΑ ΜΑΖΙ (1)

+

(RA2xRΒ1) + (RA2xRΒ2)

+

(RA2xRΓ1) + (RA2xRΓ2)

+

(RA2xRΔ1) + (RA2xRΓΔ2)

= ΤΑ 3 ΑΘΡΟΙΣΜΑΤΑ ΜΑΖΙ (2)

Οποτε ετσι αθροιζω τα (1) και (2) μαζι και τερμα???

Ή συνεχιζω καταυτο το τροπο με τα RB1,RB2 κ.ο.κ μεχρις ωτου να φτασω να κανω την ιδια διαδικασια και με το RΔ2;;;

Ελπιζω να μη σε ζαλισα,ειναι μια διαδικασια που δυσκολα εξηγειται δια πληκτρολογιου και ο κοπος που εκανες ηδη για να μου απαντησεις ειναι υπερπολυτιμος,ομως ειναι που δε βγαζω ακρη με τους πρακτορες του ΟΠΑΠ (δεν ξερουν!!! ή βαριουνται να απαντησουν) και που θελω να δω αν αξιζει να συνεχισω να παιζω ετσι αλλιως να το αλλαξω σε καποιο αλλο συστημα...!! Ευχαριστω εκ των προτερων!!

23/06/2016 15:32
Στην τετραδα για να πας ταμειο πρεπει να πιασεις 1 παιχνιδι απο καθε γκρουπ γιατι ζητας τετραδες,αν πιασεις απ τα 3 γκρουπ ολα τα ζητουμενα που εχεις προβλεψει και στο 4 γκρουπ δεν πιασεις κανενα απο τα δυο πολυ απλα δεν κερδιζεις..εκτος αν παιζεις συστημα 3 4 αλλα θα σου ανεβει πολυ το κοστος

γενικως τα Ρ γκρουπ ειναι πιο πολυ οταν παιζεις σκορακια η μεγαλες αποδοσεις απο 7 8 κ απανω

23/06/2016 15:42
Στην τετραδα τα υπολογιζεις ετσι

Α1*Β1*Γ1*Δ1 αν εχεις πιασει πχ ενα παιχνιδι απο καθε γκρουπ

αν πιασεις κ τα 2 απ το πρωτο γκρουπ κ ενα απ τα αλλα κρατας το παραπανω κ προσθετεις αλλη μια τετραδα

Α2*Β1*Γ1*Δ1 αν υποθεσουμε οτι πιανεις κ τα 2 του δευτερου γκρουπ σου βγαζει αλλες 2 τετραδες

Α1*Β2*Γ1*Δ1 και Α2*Β2*Γ1*Δ1 κ παει κατα αυτον τον τροπο

κ για να υπολογισεις ας πουμε οτι η πρωτη τετραδα σου δινει αποδοση 40 με 25 λεφτα θα παρεις 10ευρω,η δευτερη πχ σου δινει 60 αποδοση θα παρεις 15 απο αυτην την τετραδα και ουτω καθεξης

23/06/2016 15:43
Ναι το καταλαβα αυτο οτι πρεπει να πιασεις οπωσδηποτε ενα απο τα δυο σε καθε γκρουπ...αλλα εγω θελω να μαθω και αν μπορεις να μου απαντησεις, αν ο τροπος υπολογισμου των κερδων που σου εγραψα παραπανω ειναι σωστος στην περιπτωση που επιβεβαιωθουν και τα 8 ζητουμενα μου (4χ2);;;

Το δικο μου σκεπτικο κρυβοταν στην ελπιδα οτι αν κατσουν ολα αυτα και τα 8 δηλαδη αθροιστικα ή πολλπλασιαστικα θα μου εβγαζαν ενα καλο κερδος και ας μην ηταν αποδοσεις του 7ή του 8 :)

23/06/2016 15:47
Ευχαριστωωωωωωω!! Ειδα λιγο καθυτσερημενα τη τελευταια σου απαντηση και ειχα στειλει ηδη το μνμ μου!!! Να σαι καλα βοηθησες πολυ!!:) :)

23/06/2016 15:52
ενταξει ημιχρονα τελικα η τπτ ασσο αντερ κ τετοια αμα παιζεις κ βγαζεις απο 4 με 5 αποδοση το καθε παιχνιδι ενα 100αρικο μπορει να το τσιμπησεις απο μια τετραδα..αν παιζεις μικρες αποδοσεις δεν σε πολυσυμφερει

Απάντηση

Σχόλιο:  

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.

Παίξε Online Στοίχημα

Δοκίμασε μία από τις παρακάτω δοκιμασμένες και νόμιμες Ελληνικές στοιχηματικές εταιρίες: