Σούπερ Λιγκ Βαθμολογία και Στατιστικά
Βαθμολογία ΕΛΒΕΤΙΑ: Σούπερ Λιγκ 2026/2027
| Α/Α | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ | B | N | I | H | Γ | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
|
10 | 28 | 9 | 1 | 0 | 31:7 | |
| 2 |
|
10 | 22 | 6 | 4 | 0 | 33:18 | |
| 3 |
|
10 | 19 | 6 | 1 | 3 | 23:17 | |
| 4 |
|
10 | 16 | 5 | 1 | 4 | 17:19 | |
| 5 |
|
10 | 14 | 4 | 2 | 4 | 18:22 | |
| 6 |
|
10 | 13 | 4 | 1 | 5 | 14:13 | |
| 7 |
|
10 | 13 | 4 | 1 | 5 | 17:20 | |
| 8 |
|
10 | 12 | 3 | 3 | 4 | 17:22 | |
| 9 |
|
10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 17:27 | |
| 10 |
|
10 | 9 | 3 | 0 | 7 | 21:21 | |
| 11 |
|
10 | 8 | 2 | 2 | 6 | 13:26 | |
| 12 |
|
10 | 6 | 1 | 3 | 6 | 7:16 | |
Πλέι Οφ
Πλέι Άουτ
Ιστορικό Αγώνων
Φόρμα Ομάδων (τελευταίοι αγώνες)
| Α/Α | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ | Β | Ν | Ι | Η | Γ | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Λουγκάνο | 5 | 13 | 4 | 1 | 0 | 17:4 | |
| 2 | Γιούνγκ Μπόις | 5 | 11 | 3 | 2 | 0 | 14:9 | |
| 3 | Σιόν | 5 | 10 | 3 | 1 | 1 | 12:8 | |
| 4 | Σερβέτ | 5 | 9 | 3 | 0 | 2 | 10:7 | |
| 5 | Σεντ Γκάλεν | 5 | 9 | 3 | 0 | 2 | 7:8 | |
| 6 | Ζυρίχη | 5 | 8 | 2 | 2 | 1 | 11:10 | |
| 7 | Λουκέρνη | 5 | 7 | 2 | 1 | 2 | 12:13 | |
| 8 | Βαντούζ | 5 | 6 | 2 | 0 | 3 | 9:7 | |
| 9 | Γκρασχόπερς | 5 | 4 | 1 | 1 | 3 | 6:14 | |
| 10 | Τουν | 5 | 3 | 1 | 0 | 4 | 8:13 | |
| 11 | Βασιλεία | 5 | 3 | 1 | 0 | 4 | 7:13 | |
| 12 | Λωζάνη | 5 | 1 | 0 | 1 | 4 | 1:9 | |
Top Scorers
| ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | ΠΕΝ. | |
|---|---|---|---|
| Essende Samuel |
Γιούνγκ Μπόις
|
11 | 2 |
| Boteli Winsley |
Σιόν
|
6 | 1 |
| Celar Zan |
Βασιλεία
|
6 | 3 |
| Monsberger Marcel |
Βαντούζ
|
6 | 0 |
| Fassnacht Christian |
Γιούνγκ Μπόις
|
5 | 0 |
| Umeh Emmanuel |
Ζυρίχη
|
4 | 0 |
| Keny Philippe |
Ζυρίχη
|
4 | 2 |
| Dalipi Lutfi |
Βαντούζ
|
4 | 0 |
| Cabrera Juan |
Βαντούζ
|
4 | 0 |
| Mutandwa Kingstone |
Σερβέτ
|
4 | 2 |
Κίτρινες Κάρτες
| ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | |
|---|---|---|
| Custodio Olivier |
Λωζάνη
|
5 |
| Blum Lewin |
Γιούνγκ Μπόις
|
4 |
| Bertone Leonardo |
Λουκέρνη
|
4 |
| Simani Denis |
Βαντούζ
|
4 |
| Bislimi Uran |
Λουγκάνο
|
4 |
| Naressi Pedro |
Σερβέτ
|
4 |
| Ciganiks Andrejs |
Λουκέρνη
|
4 |
| Sow Karim |
Λωζάνη
|
4 |
| Freimann Bung Hua |
Λουκέρνη
|
4 |
| Hack Alexander |
Ζυρίχη
|
3 |
Κόκκινες Κάρτες
| ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | |
|---|---|---|
| Sylla Fode |
Σιόν
|
2 |
| Buerki Marco |
Τουν
|
1 |
| Pihlstroem Elias |
Λουγκάνο
|
1 |
| Schaffran Leon |
Βαντούζ
|
1 |
| Imourane Hassane |
Γκρασχόπερς
|
1 |
| Bamert Jan |
Τουν
|
1 |
| Cisse Moussa |
Βασιλεία
|
1 |
| Fernandes Edimilson |
Γιούνγκ Μπόις
|
1 |
| Kone Sekou |
Λωζάνη
|
1 |
| Kabwit Oscar |
Λουκέρνη
|
1 |
Over/Under
| ΟΜΑΔΑ | Over | Under |
|---|---|---|
Λουγκάνο
|
90% 9/10 |
10% 1/10 |
Γιούνγκ Μπόις
|
90% 9/10 |
10% 1/10 |
Σιόν
|
90% 9/10 |
10% 1/10 |
Σεντ Γκάλεν
|
70% 7/10 |
30% 3/10 |
Ζυρίχη
|
90% 9/10 |
10% 1/10 |
Σερβέτ
|
50% 5/10 |
50% 5/10 |
Βασιλεία
|
80% 8/10 |
20% 2/10 |
Λουκέρνη
|
80% 8/10 |
20% 2/10 |
Τουν
|
80% 8/10 |
20% 2/10 |
Βαντούζ
|
100% 10/10 |
0% 0/10 |
Γκρασχόπερς
|
60% 6/10 |
40% 4/10 |
Λωζάνη
|
40% 4/10 |
60% 6/10 |
| Συνολικά | 77% | 23% |
# Goals
| ΟΜΑΔΑ | 0-1 | 2-3 | 4-6 | 7+ |
|---|---|---|---|---|
Λουγκάνο
|
10% 1/10 |
20% 2/10 |
70% 7/10 |
0% 0/10 |
Γιούνγκ Μπόις
|
0% 0/10 |
10% 1/10 |
90% 9/10 |
0% 0/10 |
Σιόν
|
0% 0/10 |
60% 6/10 |
30% 3/10 |
10% 1/10 |
Σεντ Γκάλεν
|
10% 1/10 |
40% 4/10 |
40% 4/10 |
10% 1/10 |
Ζυρίχη
|
0% 0/10 |
50% 5/10 |
50% 5/10 |
0% 0/10 |
Σερβέτ
|
30% 3/10 |
50% 5/10 |
20% 2/10 |
0% 0/10 |
Βασιλεία
|
20% 2/10 |
30% 3/10 |
50% 5/10 |
0% 0/10 |
Λουκέρνη
|
10% 1/10 |
30% 3/10 |
60% 6/10 |
0% 0/10 |
Τουν
|
20% 2/10 |
10% 1/10 |
60% 6/10 |
10% 1/10 |
Βαντούζ
|
0% 0/10 |
50% 5/10 |
40% 4/10 |
10% 1/10 |
Γκρασχόπερς
|
10% 1/10 |
40% 4/10 |
30% 3/10 |
20% 2/10 |
Λωζάνη
|
50% 5/10 |
10% 1/10 |
40% 4/10 |
0% 0/10 |
| Συνολικά | 13% | 33% | 48% | 5% |
Goal/No Goal
| ΟΜΑΔΑ | Over | Under |
|---|---|---|
Λουγκάνο
|
60% 6/10 |
40% 4/10 |
Γιούνγκ Μπόις
|
80% 8/10 |
20% 2/10 |
Σιόν
|
70% 7/10 |
30% 3/10 |
Σεντ Γκάλεν
|
60% 6/10 |
40% 4/10 |
Ζυρίχη
|
90% 9/10 |
10% 1/10 |
Σερβέτ
|
50% 5/10 |
50% 5/10 |
Βασιλεία
|
70% 7/10 |
30% 3/10 |
Λουκέρνη
|
70% 7/10 |
30% 3/10 |
Τουν
|
70% 7/10 |
30% 3/10 |
Βαντούζ
|
90% 9/10 |
10% 1/10 |
Γκρασχόπερς
|
70% 7/10 |
30% 3/10 |
Λωζάνη
|
40% 4/10 |
60% 6/10 |
| Συνολικά | 68% | 32% |
Κατανομή Χρονου Σκοραρίσματος
| Χρόνοι σκοραρίσματος | 0-45 λεπ. | 45-90 λεπ. |
|---|---|---|
| Goals υπέρ | 45% | 55% |
| Goals κατά | 33% | 67% |
| Μέσος χρόνος goal υπέρ | 49.09 λεπ. | |
| Μέσος χρόνος goal κατά | 51.1 λεπ. | |
Συνολικά Τέρματα
| Τέρματα | Μ.Ο. Τερμάτων | |
|---|---|---|
| Σύνολο | 228 | 3.80 |
| Εντός | 117 | 1.95 |
| Εκτός | 111 | 1.85 |
| - Η γηπεδούχος ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 46 λεπτά | ||
| - Η φιλοξενούμενη ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 49 λεπτά | ||
Συχνότερα Σκορ
| ΣΚΟΡ | % | |
|---|---|---|
| 2 - 1 | 10.0% (6/60) | |
| 4 - 2 | 6.7% (4/60) | |
| 2 - 2 | 6.7% (4/60) | |
| 1 - 2 | 6.7% (4/60) | |
| 0 - 1 | 6.7% (4/60) | |
| 3 - 2 | 5.0% (3/60) | |
| 3 - 0 | 5.0% (3/60) | |
| 2 - 4 | 5.0% (3/60) | |
| 1 - 3 | 5.0% (3/60) | |
Συχνότερα Γκολ
| ΓΚΟΛ | % | |
|---|---|---|
| 3 | 23.3% (14/60) | |
| 6 | 18.3% (11/60) | |
| 4 | 16.7% (10/60) | |
| 5 | 13.3% (8/60) | |
| 1 | 11.7% (7/60) | |
| 2 | 10.0% (6/60) | |
| 7 | 5.0% (3/60) | |
| 0 | 1.7% (1/60) | |
Αποτέλεσμα
| ΑΠΟΤ. | % | |
|---|---|---|
| 1 | 43.3% (26/60) | |
| X | 16.7% (10/60) | |
| 2 | 40.0% (24/60) | |
Ημίχρονο / Τελικό
| Η/Τ | % | |
|---|---|---|
| 1/1 | 25.0% (15/60) | |
| 1/X | 6.7% (4/60) | |
| 1/2 | 6.7% (4/60) | |
| X/1 | 13.3% (8/60) | |
| X/X | 8.3% (5/60) | |
| X/2 | 15.0% (9/60) | |
| 2/1 | 5.0% (3/60) | |
| 2/X | 1.7% (1/60) | |
| 2/2 | 18.3% (11/60) | |
Συνολικά Τέρματα
| Τέρματα | Μ.Ο. Τερμάτων | |
|---|---|---|
| Σύνολο | 228 | 3.80 |
| Εντός | 117 | 1.95 |
| Εκτός | 111 | 1.85 |
| - Η γηπεδούχος ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 46 λεπτά | ||
| - Η φιλοξενούμενη ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 49 λεπτά | ||
Όλα όσα χρειάζεστε στο... πιάτο σας. Σε αυτή τη σελίδα θα βρείτε όλες τις βαθμολογίες από όλες τις διοργανώσεις και κατηγορίες παγκοσμίως με περισσότερες από 100 χώρες και πρωταθλήματα.
Μπορείτε να διαβάσετε τη συνολική βαθμολογία, τα στατιστικά εντός - εκτός έδρας της κάθε ομάδας, όχι μόνο για την αγωνιστική περίοδο που «τρέχει», αλλά και για περισσότερες σεζόν που επιθυμείτε.
Επίσης, υπάρχουν στατιστικά με το ιστορικό αγώνων, φόρμα ομάδων (τελευταίοι αγώνες), στατιστικά Goal (Over - Under, G/G, N/G, 0-1, 2-3, 4-6, 7+), κατανομή χρόνου σκοραρίσματος (0-45', 45-90', Goals εντός, Goals εκτός, Μέσος χρόνος goal εντός, Μέσος χρόνος goal εκτός), Top Scorers, κίτρινες - κόκκινες Κάρτες, συχνότερα σκορ (ημίχρονο - τελικό), αποτέλεσμα (ημίχρονο - τελικό), Ημίχρονο / Τελικό και συνολικά τέρματα (εντός - εκτός).