Πρέμιερ Λιγκ Βαθμολογία και Στατιστικά
Βαθμολογία ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ: Πρέμιερ Λιγκ 2026/2027
| Α/Α | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ | B | N | I | H | Γ | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
|
9 | 23 | 7 | 2 | 0 | 23:8 | |
| 2 |
|
8 | 22 | 7 | 1 | 0 | 19:1 | |
| 3 |
|
8 | 19 | 6 | 1 | 1 | 12:8 | |
| 4 |
|
8 | 14 | 3 | 5 | 0 | 13:8 | |
| 5 |
|
8 | 12 | 3 | 3 | 2 | 9:7 | |
| 6 |
|
7 | 11 | 3 | 2 | 2 | 7:7 | |
| 7 |
|
8 | 10 | 2 | 4 | 2 | 9:8 | |
| 8 |
|
7 | 8 | 1 | 5 | 1 | 3:3 | |
| 9 |
|
7 | 8 | 1 | 5 | 1 | 4:6 | |
| 10 |
|
7 | 7 | 1 | 4 | 2 | 8:10 | |
| 11 |
|
8 | 7 | 1 | 4 | 3 | 5:7 | |
| 12 |
|
8 | 6 | 1 | 3 | 4 | 7:12 | |
| 13 |
|
7 | 4 | 1 | 1 | 5 | 3:12 | |
| 14 |
|
7 | 3 | 0 | 3 | 4 | 6:13 | |
| 15 |
|
8 | 3 | 0 | 3 | 5 | 10:20 | |
| 16 |
|
7 | 2 | 0 | 2 | 5 | 5:13 | |
Προκριματικά Αφρικανικού Τσάμπιονς Λιγκ
CAF Confederation Cup Qualification
Πλέι Άουτ
Υποβιβασμός
Ιστορικό Αγώνων
Επόμενοι Αγώνες
|
Σάβ. 16:30 |
Τσίπα Γιουνάιτεντ
Κρούγκερ Γιουνάιτεντ
|
||||
|
Σάβ. 16:30 |
Λαμοντβίλ Γκόλντεν Άροους
Μίλφορντ
|
||||
|
Σάβ. 19:00 |
Σεκούκουνε Γιουνάιτεντ
Μαρούμο Γκάλαντς
|
||||
|
Κυρ. 16:30 |
Σουλέλε
Πολοκουάνε Σίτι
|
||||
Φόρμα Ομάδων (τελευταίοι αγώνες)
| Α/Α | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ | Β | Ν | Ι | Η | Γ | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ορλάντο Πάιρετς | 5 | 15 | 5 | 0 | 0 | 13:0 | |
| 2 | Μαμελόντι Σαντάουνς | 5 | 13 | 4 | 1 | 0 | 12:3 | |
| 3 | Αμαζούλου | 5 | 12 | 4 | 0 | 1 | 8:7 | |
| 4 | Σεκούκουνε Γιουνάιτεντ | 5 | 8 | 2 | 2 | 1 | 6:5 | |
| 5 | Κάιζερ Τσιφς | 5 | 7 | 1 | 4 | 0 | 7:6 | |
| 6 | Μίλφορντ | 5 | 6 | 1 | 3 | 1 | 6:4 | |
| 7 | Στέλενμπος | 5 | 6 | 1 | 3 | 1 | 3:3 | |
| 8 | Λαμοντβίλ Γκόλντεν Άροους | 5 | 6 | 1 | 3 | 1 | 3:3 | |
| 9 | Τσίπα Γιουνάιτεντ | 5 | 6 | 1 | 3 | 1 | 3:5 | |
| 10 | Ντούρμπαν Σίτι | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 4:5 | |
| 11 | ΤS Γκάλαξι | 5 | 4 | 1 | 1 | 3 | 3:7 | |
| 12 | Πολοκουάνε Σίτι | 5 | 3 | 0 | 3 | 2 | 3:6 | |
| 13 | Κρούγκερ Γιουνάιτεντ | 5 | 3 | 1 | 0 | 4 | 2:9 | |
| 14 | Σουλέλε | 5 | 2 | 0 | 2 | 3 | 4:10 | |
| 15 | Μαρούμο Γκάλαντς | 5 | 1 | 0 | 1 | 4 | 4:10 | |
| 16 | Ρίτσαρντς Μπέι | 5 | 1 | 0 | 1 | 4 | 7:16 | |
Top Scorers
| ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | ΠΕΝ. | |
|---|---|---|---|
| Ngwenya Thandolwenkosi |
Αμαζούλου
|
8 | 2 |
| Xulu Nqaba |
Ρίτσαρντς Μπέι
|
5 | 0 |
| Moremi Tshepang |
Ορλάντο Πάιρετς
|
4 | 0 |
| Letsoalo Victor |
ΤS Γκάλαξι
|
4 | 2 |
| Leon Brayan |
Μαμελόντι Σαντάουνς
|
3 | 1 |
| Rayners Iqraam |
Μαμελόντι Σαντάουνς
|
3 | 0 |
| Duba Wandile |
Κάιζερ Τσιφς
|
3 | 0 |
| Ndlovu Khetukuthula |
Κρούγκερ Γιουνάιτεντ
|
3 | 0 |
| Plaatjies Quwan Christiano |
Στέλενμπος
|
3 | 0 |
| Matthews Tashreeq |
Μαμελόντι Σαντάουνς
|
3 | 0 |
Κίτρινες Κάρτες
| ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ |
|---|
Κόκκινες Κάρτες
| ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | |
|---|---|---|
| Zikhali Lindokuhle |
Ρίτσαρντς Μπέι
|
1 |
| Mukumela Thendo |
Κρούγκερ Γιουνάιτεντ
|
1 |
| Manaka Edgar Diala |
Μαρούμο Γκάλαντς
|
1 |
| Maseti Sipho |
ΤS Γκάλαξι
|
1 |
| Mohamme Katlego |
Κρούγκερ Γιουνάιτεντ
|
1 |
| Chili Menzi |
Μίλφορντ
|
1 |
| Zulu Veluyeke |
ΤS Γκάλαξι
|
1 |
| Sesane Thabiso |
Σουλέλε
|
1 |
Over/Under
| ΟΜΑΔΑ | Over | Under |
|---|---|---|
Μαμελόντι Σαντάουνς
|
56% 5/9 |
44% 4/9 |
Ορλάντο Πάιρετς
|
38% 3/8 |
63% 5/8 |
Αμαζούλου
|
38% 3/8 |
63% 5/8 |
Κάιζερ Τσιφς
|
38% 3/8 |
63% 5/8 |
Μίλφορντ
|
25% 2/8 |
75% 6/8 |
Σεκούκουνε Γιουνάιτεντ
|
14% 1/7 |
86% 6/7 |
Στέλενμπος
|
25% 2/8 |
75% 6/8 |
Λαμοντβίλ Γκόλντεν Άροους
|
14% 1/7 |
86% 6/7 |
Τσίπα Γιουνάιτεντ
|
14% 1/7 |
86% 6/7 |
Πολοκουάνε Σίτι
|
43% 3/7 |
57% 4/7 |
Ντούρμπαν Σίτι
|
13% 1/8 |
88% 7/8 |
ΤS Γκάλαξι
|
50% 4/8 |
50% 4/8 |
Κρούγκερ Γιουνάιτεντ
|
43% 3/7 |
57% 4/7 |
Σουλέλε
|
43% 3/7 |
57% 4/7 |
Ρίτσαρντς Μπέι
|
75% 6/8 |
25% 2/8 |
Μαρούμο Γκάλαντς
|
43% 3/7 |
57% 4/7 |
| Συνολικά | 36% | 64% |
# Goals
| ΟΜΑΔΑ | 0-1 | 2-3 | 4-6 | 7+ |
|---|---|---|---|---|
Μαμελόντι Σαντάουνς
|
0% 0/9 |
67% 6/9 |
22% 2/9 |
11% 1/9 |
Ορλάντο Πάιρετς
|
0% 0/8 |
88% 7/8 |
13% 1/8 |
0% 0/8 |
Αμαζούλου
|
38% 3/8 |
50% 4/8 |
0% 0/8 |
13% 1/8 |
Κάιζερ Τσιφς
|
13% 1/8 |
50% 4/8 |
38% 3/8 |
0% 0/8 |
Μίλφορντ
|
38% 3/8 |
50% 4/8 |
13% 1/8 |
0% 0/8 |
Σεκούκουνε Γιουνάιτεντ
|
29% 2/7 |
57% 4/7 |
14% 1/7 |
0% 0/7 |
Στέλενμπος
|
50% 4/8 |
25% 2/8 |
25% 2/8 |
0% 0/8 |
Λαμοντβίλ Γκόλντεν Άροους
|
71% 5/7 |
29% 2/7 |
0% 0/7 |
0% 0/7 |
Τσίπα Γιουνάιτεντ
|
43% 3/7 |
57% 4/7 |
0% 0/7 |
0% 0/7 |
Πολοκουάνε Σίτι
|
29% 2/7 |
43% 3/7 |
29% 2/7 |
0% 0/7 |
Ντούρμπαν Σίτι
|
38% 3/8 |
63% 5/8 |
0% 0/8 |
0% 0/8 |
ΤS Γκάλαξι
|
50% 4/8 |
13% 1/8 |
38% 3/8 |
0% 0/8 |
Κρούγκερ Γιουνάιτεντ
|
43% 3/7 |
29% 2/7 |
29% 2/7 |
0% 0/7 |
Σουλέλε
|
14% 1/7 |
57% 4/7 |
29% 2/7 |
0% 0/7 |
Ρίτσαρντς Μπέι
|
0% 0/8 |
50% 4/8 |
50% 4/8 |
0% 0/8 |
Μαρούμο Γκάλαντς
|
29% 2/7 |
29% 2/7 |
43% 3/7 |
0% 0/7 |
| Συνολικά | 30% | 48% | 21% | 2% |
Goal/No Goal
| ΟΜΑΔΑ | Over | Under |
|---|---|---|
Μαμελόντι Σαντάουνς
|
67% 6/9 |
33% 3/9 |
Ορλάντο Πάιρετς
|
13% 1/8 |
88% 7/8 |
Αμαζούλου
|
50% 4/8 |
50% 4/8 |
Κάιζερ Τσιφς
|
75% 6/8 |
25% 2/8 |
Μίλφορντ
|
38% 3/8 |
63% 5/8 |
Σεκούκουνε Γιουνάιτεντ
|
29% 2/7 |
71% 5/7 |
Στέλενμπος
|
50% 4/8 |
50% 4/8 |
Λαμοντβίλ Γκόλντεν Άροους
|
29% 2/7 |
71% 5/7 |
Τσίπα Γιουνάιτεντ
|
43% 3/7 |
57% 4/7 |
Πολοκουάνε Σίτι
|
57% 4/7 |
43% 3/7 |
Ντούρμπαν Σίτι
|
38% 3/8 |
63% 5/8 |
ΤS Γκάλαξι
|
38% 3/8 |
63% 5/8 |
Κρούγκερ Γιουνάιτεντ
|
29% 2/7 |
71% 5/7 |
Σουλέλε
|
57% 4/7 |
43% 3/7 |
Ρίτσαρντς Μπέι
|
100% 8/8 |
0% 0/8 |
Μαρούμο Γκάλαντς
|
43% 3/7 |
57% 4/7 |
| Συνολικά | 48% | 52% |
Κατανομή Χρονου Σκοραρίσματος
| Χρόνοι σκοραρίσματος | 0-45 λεπ. | 45-90 λεπ. |
|---|---|---|
| Goals υπέρ | 36% | 64% |
| Goals κατά | 31% | 69% |
| Μέσος χρόνος goal υπέρ | 53.59 λεπ. | |
| Μέσος χρόνος goal κατά | 50.75 λεπ. | |
Συνολικά Τέρματα
| Τέρματα | Μ.Ο. Τερμάτων | |
|---|---|---|
| Σύνολο | 143 | 2.34 |
| Εντός | 76 | 1.25 |
| Εκτός | 67 | 1.10 |
| - Η γηπεδούχος ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 72 λεπτά | ||
| - Η φιλοξενούμενη ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 82 λεπτά | ||
Συχνότερα Σκορ
| ΣΚΟΡ | % | |
|---|---|---|
| 1 - 1 | 18.0% (11/61) | |
| 0 - 0 | 14.8% (9/61) | |
| 2 - 0 | 13.1% (8/61) | |
| 0 - 1 | 8.2% (5/61) | |
| 1 - 2 | 6.6% (4/61) | |
| 1 - 0 | 6.6% (4/61) | |
| 2 - 3 | 4.9% (3/61) | |
| 2 - 2 | 4.9% (3/61) | |
| 3 - 0 | 3.3% (2/61) | |
Συχνότερα Γκολ
| ΓΚΟΛ | % | |
|---|---|---|
| 2 | 34.4% (21/61) | |
| 1 | 14.8% (9/61) | |
| 0 | 14.8% (9/61) | |
| 3 | 13.1% (8/61) | |
| 4 | 9.8% (6/61) | |
| 5 | 8.2% (5/61) | |
| 6 | 3.3% (2/61) | |
| 7 | 1.6% (1/61) | |
Αποτέλεσμα
| ΑΠΟΤ. | % | |
|---|---|---|
| 1 | 31.1% (19/61) | |
| X | 39.3% (24/61) | |
| 2 | 29.5% (18/61) | |
Ημίχρονο / Τελικό
| Η/Τ | % | |
|---|---|---|
| 1/1 | 21.3% (13/61) | |
| 1/X | 6.6% (4/61) | |
| 1/2 | 0.0% (0/61) | |
| X/1 | 9.8% (6/61) | |
| X/X | 29.5% (18/61) | |
| X/2 | 13.1% (8/61) | |
| 2/1 | 0.0% (0/61) | |
| 2/X | 3.3% (2/61) | |
| 2/2 | 16.4% (10/61) | |
Συνολικά Τέρματα
| Τέρματα | Μ.Ο. Τερμάτων | |
|---|---|---|
| Σύνολο | 143 | 2.34 |
| Εντός | 76 | 1.25 |
| Εκτός | 67 | 1.10 |
| - Η γηπεδούχος ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 72 λεπτά | ||
| - Η φιλοξενούμενη ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 82 λεπτά | ||
Όλα όσα χρειάζεστε στο... πιάτο σας. Σε αυτή τη σελίδα θα βρείτε όλες τις βαθμολογίες από όλες τις διοργανώσεις και κατηγορίες παγκοσμίως με περισσότερες από 100 χώρες και πρωταθλήματα.
Μπορείτε να διαβάσετε τη συνολική βαθμολογία, τα στατιστικά εντός - εκτός έδρας της κάθε ομάδας, όχι μόνο για την αγωνιστική περίοδο που «τρέχει», αλλά και για περισσότερες σεζόν που επιθυμείτε.
Επίσης, υπάρχουν στατιστικά με το ιστορικό αγώνων, φόρμα ομάδων (τελευταίοι αγώνες), στατιστικά Goal (Over - Under, G/G, N/G, 0-1, 2-3, 4-6, 7+), κατανομή χρόνου σκοραρίσματος (0-45', 45-90', Goals εντός, Goals εκτός, Μέσος χρόνος goal εντός, Μέσος χρόνος goal εκτός), Top Scorers, κίτρινες - κόκκινες Κάρτες, συχνότερα σκορ (ημίχρονο - τελικό), αποτέλεσμα (ημίχρονο - τελικό), Ημίχρονο / Τελικό και συνολικά τέρματα (εντός - εκτός).