Πριμέρα Α Βαθμολογία και Στατιστικά
Βαθμολογία ΚΟΛΟΜΒΙΑ: Πριμέρα Α 2026
| Α/Α | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ | B | N | I | H | Γ | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Απερτούρα | ||||||||
| 1 |
|
19 | 40 | 13 | 1 | 5 | 35:15 | |
| 2 |
|
19 | 35 | 11 | 2 | 6 | 31:24 | |
| 3 |
|
19 | 34 | 10 | 4 | 5 | 29:25 | |
| 4 |
|
19 | 33 | 10 | 3 | 6 | 25:15 | |
| 5 |
|
19 | 33 | 8 | 9 | 2 | 31:22 | |
| 6 |
|
19 | 31 | 8 | 7 | 4 | 27:17 | |
| 7 |
|
19 | 29 | 7 | 8 | 4 | 29:22 | |
| 8 |
|
19 | 28 | 7 | 7 | 5 | 26:26 | |
| 9 |
|
19 | 27 | 7 | 6 | 6 | 20:16 | |
| 10 |
|
19 | 26 | 7 | 5 | 7 | 31:23 | |
| 11 |
|
19 | 26 | 7 | 5 | 7 | 26:24 | |
| 12 |
|
19 | 26 | 7 | 5 | 7 | 20:25 | |
| 13 |
|
19 | 23 | 5 | 8 | 6 | 26:20 | |
| 14 |
|
19 | 22 | 4 | 10 | 5 | 17:20 | |
| 15 |
|
19 | 22 | 5 | 7 | 7 | 22:27 | |
| 16 |
|
19 | 18 | 5 | 3 | 11 | 20:33 | |
| 17 |
|
19 | 17 | 3 | 8 | 8 | 13:27 | |
| 18 |
|
19 | 17 | 5 | 2 | 12 | 15:32 | |
| 19 |
|
19 | 16 | 3 | 7 | 9 | 22:35 | |
| 20 |
|
19 | 10 | 1 | 7 | 11 | 15:32 | |
| Κλαουσούρα | ||||||||
| 1 |
|
7 | 17 | 5 | 2 | 0 | 17:4 | |
| 2 |
|
5 | 12 | 4 | 0 | 1 | 12:4 | |
| 3 |
|
5 | 12 | 4 | 0 | 1 | 9:6 | |
| 4 |
|
6 | 11 | 3 | 2 | 1 | 6:2 | |
| 5 |
|
7 | 11 | 3 | 2 | 2 | 8:7 | |
| 6 |
|
5 | 10 | 3 | 1 | 1 | 8:6 | |
| 7 |
|
6 | 10 | 2 | 4 | 0 | 7:5 | |
| 8 |
|
5 | 9 | 2 | 3 | 0 | 8:6 | |
| 9 |
|
6 | 8 | 2 | 2 | 2 | 8:6 | |
| 10 |
|
6 | 8 | 2 | 2 | 2 | 5:9 | |
| 11 |
|
7 | 7 | 1 | 4 | 2 | 6:8 | |
| 12 |
|
5 | 6 | 1 | 3 | 1 | 9:6 | |
| 13 |
|
5 | 6 | 1 | 3 | 1 | 6:5 | |
| 14 |
|
6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 5:6 | |
| 15 |
|
6 | 5 | 1 | 2 | 3 | 4:9 | |
| 16 |
|
3 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0:1 | |
| 17 |
|
5 | 2 | 0 | 2 | 3 | 5:9 | |
| 18 |
|
6 | 2 | 0 | 2 | 4 | 5:12 | |
| 19 |
|
5 | 2 | 0 | 2 | 3 | 2:12 | |
| 20 |
|
6 | 1 | 0 | 1 | 5 | 4:11 | |
Πλέι Οφ
Ιστορικό Αγώνων
Επόμενοι Αγώνες
Φόρμα Ομάδων (τελευταίοι αγώνες)
| Α/Α | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ | Β | Ν | Ι | Η | Γ | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ατλέτικο Νασιονάλ | 5 | 12 | 4 | 0 | 1 | 12:4 | |
| 2 | Ιντεπεντιέντε Μεντεγίν | 5 | 12 | 4 | 0 | 1 | 9:6 | |
| 3 | Λος Μιγιονάριος | 5 | 11 | 3 | 2 | 0 | 6:1 | |
| 4 | Αμέρικα Ντε Κάλι | 5 | 11 | 3 | 2 | 0 | 8:4 | |
| 5 | Τολίμα | 5 | 10 | 3 | 1 | 1 | 8:6 | |
| 6 | Αγκουίλας Ντοράντας | 5 | 9 | 2 | 3 | 0 | 8:6 | |
| 7 | Ντεπ. Κουκούτα | 5 | 8 | 2 | 2 | 1 | 4:4 | |
| 8 | Ατλέτικο Μπουκαραμάνγκα | 5 | 7 | 1 | 4 | 0 | 6:5 | |
| 9 | Γιανέρος | 5 | 7 | 2 | 1 | 2 | 6:6 | |
| 10 | Όνσε Κάλντας | 5 | 6 | 1 | 3 | 1 | 9:6 | |
| 11 | Ιντεπεντιέντε Σάντα Φε | 5 | 6 | 1 | 3 | 1 | 6:5 | |
| 12 | Ντεπορτίβο Κάλι | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 6:6 | |
| 13 | Φορταλέζα CEIF | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 4:5 | |
| 14 | Ντεπόρτες Περέιρα | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 1:2 | |
| 15 | Τζαγκουάρες Ντε Κόρντομπα | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 4:7 | |
| 16 | Ιντερνασιονάλ Ντε Μποκοτά | 5 | 4 | 0 | 4 | 1 | 5:6 | |
| 17 | Ατλέτικο Τζούνιορ | 5 | 2 | 0 | 2 | 3 | 5:9 | |
| 18 | Τσίκο | 5 | 2 | 0 | 2 | 3 | 2:12 | |
| 19 | Ντεπορτίβο Πάστο | 5 | 1 | 0 | 1 | 4 | 2:8 | |
| 20 | Αλιάνσα ΦΚ | 5 | 1 | 0 | 1 | 4 | 4:11 | |
Top Scorers
| ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | ΠΕΝ. | |
|---|---|---|---|
| Muriel Luis |
Ατλέτικο Τζούνιορ
|
16 | 6 |
| Guzman Yeison |
Αμέρικα Ντε Κάλι
|
15 | 7 |
| Morelos Alfredo |
Ατλέτικο Νασιονάλ
|
14 | 2 |
| Rodallega Hugo |
Ιντεπεντιέντε Σάντα Φε
|
13 | 3 |
| Estupinan Andrey |
Ντεπορτίβο Πάστο
|
13 | 4 |
| Moreno Dayro |
Όνσε Κάλντας
|
12 | 4 |
| Rivaldo Jorge |
Αγκουίλας Ντοράντας
|
11 | 3 |
| Contreras Rodrigo |
Λος Μιγιονάριος
|
9 | 1 |
| Arroyo Andres |
Φορταλέζα CEIF
|
9 | 3 |
| Rodriguez Steven |
Ντεπορτίβο Κάλι
|
9 | 1 |
Κίτρινες Κάρτες
| ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ |
|---|
Κόκκινες Κάρτες
| ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | |
|---|---|---|
| Pertuz Juan |
Γιανέρος
|
2 |
| Mosquera Yan |
Τζαγκουάρες Ντε Κόρντομπα
|
2 |
| Estupinan Andrey |
Ντεπορτίβο Πάστο
|
2 |
| Gonzalez Yony |
Ιντεπεντιέντε Μεντεγίν
|
2 |
| Hernandez Junior |
Τολίμα
|
2 |
| Gil Nicolas |
Ντεπορτίβο Πάστο
|
2 |
| Jimenez Santiago |
Ντεπορτίβο Πάστο
|
2 |
| Peralta Jaime |
Ντεπ. Κουκούτα
|
2 |
| Quintero Dennis |
Γιανέρος
|
2 |
| Rivas Jesus |
Ατλέτικο Τζούνιορ
|
2 |
Over/Under
| ΟΜΑΔΑ | Over | Under |
|---|---|---|
Ατλέτικο Νασιονάλ
|
67% 20/30 |
33% 10/30 |
Ατλέτικο Τζούνιορ
|
50% 15/30 |
50% 15/30 |
Ντεπορτίβο Πάστο
|
48% 13/27 |
52% 14/27 |
Αμέρικα Ντε Κάλι
|
43% 12/28 |
57% 16/28 |
Όνσε Κάλντας
|
46% 12/26 |
54% 14/26 |
Τολίμα
|
39% 11/28 |
61% 17/28 |
Ιντεπεντιέντε Σάντα Φε
|
46% 13/28 |
54% 15/28 |
Ιντερνασιονάλ Ντε Μποκοτά
|
57% 16/28 |
43% 12/28 |
Ντεπορτίβο Κάλι
|
28% 7/25 |
72% 18/25 |
Λος Μιγιονάριος
|
48% 12/25 |
52% 13/25 |
Ιντεπεντιέντε Μεντεγίν
|
58% 14/24 |
42% 10/24 |
Αγκουίλας Ντοράντας
|
50% 12/24 |
50% 12/24 |
Ατλέτικο Μπουκαραμάνγκα
|
44% 11/25 |
56% 14/25 |
Γιανέρος
|
23% 6/26 |
77% 20/26 |
Φορταλέζα CEIF
|
44% 11/25 |
56% 14/25 |
Τζαγκουάρες Ντε Κόρντομπα
|
48% 12/25 |
52% 13/25 |
Αλιάνσα ΦΚ
|
36% 9/25 |
64% 16/25 |
Τσίκο
|
46% 11/24 |
54% 13/24 |
Ντεπ. Κουκούτα
|
44% 11/25 |
56% 14/25 |
Ντεπόρτες Περέιρα
|
36% 8/22 |
64% 14/22 |
| Συνολικά | 45% | 55% |
# Goals
| ΟΜΑΔΑ | 0-1 | 2-3 | 4-6 | 7+ |
|---|---|---|---|---|
Ατλέτικο Νασιονάλ
|
27% 8/30 |
50% 15/30 |
20% 6/30 |
3% 1/30 |
Ατλέτικο Τζούνιορ
|
17% 5/30 |
67% 20/30 |
13% 4/30 |
3% 1/30 |
Ντεπορτίβο Πάστο
|
26% 7/27 |
52% 14/27 |
19% 5/27 |
4% 1/27 |
Αμέρικα Ντε Κάλι
|
32% 9/28 |
50% 14/28 |
14% 4/28 |
4% 1/28 |
Όνσε Κάλντας
|
15% 4/26 |
58% 15/26 |
27% 7/26 |
0% 0/26 |
Τολίμα
|
29% 8/28 |
46% 13/28 |
25% 7/28 |
0% 0/28 |
Ιντεπεντιέντε Σάντα Φε
|
18% 5/28 |
57% 16/28 |
25% 7/28 |
0% 0/28 |
Ιντερνασιονάλ Ντε Μποκοτά
|
21% 6/28 |
50% 14/28 |
25% 7/28 |
4% 1/28 |
Ντεπορτίβο Κάλι
|
36% 9/25 |
52% 13/25 |
12% 3/25 |
0% 0/25 |
Λος Μιγιονάριος
|
28% 7/25 |
48% 12/25 |
24% 6/25 |
0% 0/25 |
Ιντεπεντιέντε Μεντεγίν
|
25% 6/24 |
46% 11/24 |
29% 7/24 |
0% 0/24 |
Αγκουίλας Ντοράντας
|
25% 6/24 |
58% 14/24 |
17% 4/24 |
0% 0/24 |
Ατλέτικο Μπουκαραμάνγκα
|
24% 6/25 |
56% 14/25 |
20% 5/25 |
0% 0/25 |
Γιανέρος
|
27% 7/26 |
62% 16/26 |
12% 3/26 |
0% 0/26 |
Φορταλέζα CEIF
|
20% 5/25 |
64% 16/25 |
16% 4/25 |
0% 0/25 |
Τζαγκουάρες Ντε Κόρντομπα
|
24% 6/25 |
48% 12/25 |
28% 7/25 |
0% 0/25 |
Αλιάνσα ΦΚ
|
36% 9/25 |
44% 11/25 |
20% 5/25 |
0% 0/25 |
Τσίκο
|
33% 8/24 |
42% 10/24 |
21% 5/24 |
4% 1/24 |
Ντεπ. Κουκούτα
|
16% 4/25 |
48% 12/25 |
36% 9/25 |
0% 0/25 |
Ντεπόρτες Περέιρα
|
50% 11/22 |
18% 4/22 |
32% 7/22 |
0% 0/22 |
| Συνολικά | 26% | 51% | 22% | 1% |
Goal/No Goal
| ΟΜΑΔΑ | Over | Under |
|---|---|---|
Ατλέτικο Νασιονάλ
|
43% 13/30 |
57% 17/30 |
Ατλέτικο Τζούνιορ
|
53% 16/30 |
47% 14/30 |
Ντεπορτίβο Πάστο
|
52% 14/27 |
48% 13/27 |
Αμέρικα Ντε Κάλι
|
36% 10/28 |
64% 18/28 |
Όνσε Κάλντας
|
77% 20/26 |
23% 6/26 |
Τολίμα
|
50% 14/28 |
50% 14/28 |
Ιντεπεντιέντε Σάντα Φε
|
71% 20/28 |
29% 8/28 |
Ιντερνασιονάλ Ντε Μποκοτά
|
64% 18/28 |
36% 10/28 |
Ντεπορτίβο Κάλι
|
44% 11/25 |
56% 14/25 |
Λος Μιγιονάριος
|
52% 13/25 |
48% 12/25 |
Ιντεπεντιέντε Μεντεγίν
|
67% 16/24 |
33% 8/24 |
Αγκουίλας Ντοράντας
|
67% 16/24 |
33% 8/24 |
Ατλέτικο Μπουκαραμάνγκα
|
52% 13/25 |
48% 12/25 |
Γιανέρος
|
50% 13/26 |
50% 13/26 |
Φορταλέζα CEIF
|
68% 17/25 |
32% 8/25 |
Τζαγκουάρες Ντε Κόρντομπα
|
48% 12/25 |
52% 13/25 |
Αλιάνσα ΦΚ
|
48% 12/25 |
52% 13/25 |
Τσίκο
|
21% 5/24 |
79% 19/24 |
Ντεπ. Κουκούτα
|
60% 15/25 |
40% 10/25 |
Ντεπόρτες Περέιρα
|
36% 8/22 |
64% 14/22 |
| Συνολικά | 53% | 47% |
Κατανομή Χρονου Σκοραρίσματος
| Χρόνοι σκοραρίσματος | 0-45 λεπ. | 45-90 λεπ. |
|---|---|---|
| Goals υπέρ | 38% | 62% |
| Goals κατά | 41% | 59% |
| Μέσος χρόνος goal υπέρ | 51.86 λεπ. | |
| Μέσος χρόνος goal κατά | 52.27 λεπ. | |
Συνολικά Τέρματα
| Τέρματα | Μ.Ο. Τερμάτων | |
|---|---|---|
| Σύνολο | 650 | 2.50 |
| Εντός | 393 | 1.51 |
| Εκτός | 257 | 0.99 |
| - Η γηπεδούχος ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 59 λεπτά | ||
| - Η φιλοξενούμενη ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 90 λεπτά | ||
Συχνότερα Σκορ
| ΣΚΟΡ | % | |
|---|---|---|
| 1 - 1 | 16.5% (43/260) | |
| 1 - 0 | 11.5% (30/260) | |
| 2 - 1 | 10.0% (26/260) | |
| 2 - 0 | 8.5% (22/260) | |
| 0 - 0 | 8.1% (21/260) | |
| 1 - 2 | 7.3% (19/260) | |
| 2 - 2 | 6.9% (18/260) | |
| 0 - 1 | 6.5% (17/260) | |
| 3 - 0 | 4.2% (11/260) | |
Συχνότερα Γκολ
| ΓΚΟΛ | % | |
|---|---|---|
| 2 | 28.5% (74/260) | |
| 3 | 22.7% (59/260) | |
| 1 | 18.1% (47/260) | |
| 4 | 11.5% (30/260) | |
| 0 | 8.1% (21/260) | |
| 5 | 7.7% (20/260) | |
| 6 | 2.3% (6/260) | |
| 7 | 0.8% (2/260) | |
| 8 | 0.4% (1/260) | |
Αποτέλεσμα
| ΑΠΟΤ. | % | |
|---|---|---|
| 1 | 45.8% (119/260) | |
| X | 31.5% (82/260) | |
| 2 | 22.7% (59/260) | |
Ημίχρονο / Τελικό
| Η/Τ | % | |
|---|---|---|
| 1/1 | 26.2% (68/260) | |
| 1/X | 5.4% (14/260) | |
| 1/2 | 1.9% (5/260) | |
| X/1 | 17.3% (45/260) | |
| X/X | 20.4% (53/260) | |
| X/2 | 9.2% (24/260) | |
| 2/1 | 2.3% (6/260) | |
| 2/X | 5.8% (15/260) | |
| 2/2 | 11.5% (30/260) | |
Συνολικά Τέρματα
| Τέρματα | Μ.Ο. Τερμάτων | |
|---|---|---|
| Σύνολο | 650 | 2.50 |
| Εντός | 393 | 1.51 |
| Εκτός | 257 | 0.99 |
| - Η γηπεδούχος ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 59 λεπτά | ||
| - Η φιλοξενούμενη ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 90 λεπτά | ||
Όλα όσα χρειάζεστε στο... πιάτο σας. Σε αυτή τη σελίδα θα βρείτε όλες τις βαθμολογίες από όλες τις διοργανώσεις και κατηγορίες παγκοσμίως με περισσότερες από 100 χώρες και πρωταθλήματα.
Μπορείτε να διαβάσετε τη συνολική βαθμολογία, τα στατιστικά εντός - εκτός έδρας της κάθε ομάδας, όχι μόνο για την αγωνιστική περίοδο που «τρέχει», αλλά και για περισσότερες σεζόν που επιθυμείτε.
Επίσης, υπάρχουν στατιστικά με το ιστορικό αγώνων, φόρμα ομάδων (τελευταίοι αγώνες), στατιστικά Goal (Over - Under, G/G, N/G, 0-1, 2-3, 4-6, 7+), κατανομή χρόνου σκοραρίσματος (0-45', 45-90', Goals εντός, Goals εκτός, Μέσος χρόνος goal εντός, Μέσος χρόνος goal εκτός), Top Scorers, κίτρινες - κόκκινες Κάρτες, συχνότερα σκορ (ημίχρονο - τελικό), αποτέλεσμα (ημίχρονο - τελικό), Ημίχρονο / Τελικό και συνολικά τέρματα (εντός - εκτός).