2η Κατηγορία Βαθμολογία και Στατιστικά
Βαθμολογία ΒΕΛΓΙΟ: 2η Κατηγορία 2026/2027
| Α/Α | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ | B | N | I | H | Γ | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
|
9 | 24 | 8 | 0 | 1 | 23:7 | |
| 2 |
|
9 | 19 | 6 | 1 | 2 | 12:4 | |
| 3 |
|
8 | 15 | 5 | 0 | 3 | 15:9 | |
| 4 |
|
8 | 15 | 5 | 0 | 3 | 10:10 | |
| 5 |
|
8 | 15 | 5 | 0 | 3 | 12:13 | |
| 6 |
|
8 | 13 | 4 | 1 | 3 | 14:10 | |
| 7 |
|
8 | 13 | 4 | 1 | 3 | 16:14 | |
| 8 |
|
9 | 12 | 4 | 0 | 5 | 14:15 | |
| 9 |
|
8 | 11 | 3 | 2 | 3 | 11:13 | |
| 10 |
|
8 | 9 | 2 | 3 | 3 | 14:17 | |
| 11 |
|
9 | 9 | 2 | 3 | 4 | 13:16 | |
| 12 |
|
9 | 8 | 2 | 2 | 5 | 12:16 | |
| 13 |
|
8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 7:11 | |
| 14 |
|
9 | 5 | 1 | 2 | 6 | 13:22 | |
| 15 |
|
8 | 4 | 1 | 1 | 6 | 8:17 | |
Άνοδος
Πλέι Οφ Ανόδου
Υποβιβασμός
Ιστορικό Αγώνων
Επόμενοι Αγώνες
Φόρμα Ομάδων (τελευταίοι αγώνες)
| Α/Α | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ | Β | Ν | Ι | Η | Γ | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Μπίρσχοτ | 5 | 15 | 5 | 0 | 0 | 14:3 | |
| 2 | Ντέντερ | 5 | 10 | 3 | 1 | 1 | 6:2 | |
| 3 | Έουπεν | 5 | 9 | 3 | 0 | 2 | 9:6 | |
| 4 | Πάτρο Εϊσντέν Μαασμέχελεν | 5 | 9 | 3 | 0 | 2 | 8:6 | |
| 5 | Φρανκ Μπορέν | 5 | 9 | 3 | 0 | 2 | 7:8 | |
| 6 | Σπόρτινγκ Χασέλτ | 5 | 9 | 3 | 0 | 2 | 10:11 | |
| 7 | Βίρτον | 5 | 7 | 2 | 1 | 2 | 10:9 | |
| 8 | ΚΣΚ Λόκερεν | 5 | 7 | 2 | 1 | 2 | 10:9 | |
| 9 | Σερένγκ | 5 | 7 | 2 | 1 | 2 | 9:8 | |
| 10 | Γάνδη U23 | 5 | 7 | 2 | 1 | 2 | 7:7 | |
| 11 | Λιρς Κεμπενζονέν | 5 | 4 | 1 | 1 | 3 | 4:6 | |
| 12 | Άντερλεχτ U23 | 5 | 4 | 1 | 1 | 3 | 7:13 | |
| 13 | Γκενκ U23 | 5 | 3 | 0 | 3 | 2 | 3:7 | |
| 14 | Κλαμπ Μπριζ U23 | 5 | 3 | 0 | 3 | 2 | 9:13 | |
| 15 | ΡΦΚ Λιέγης | 5 | 1 | 0 | 1 | 4 | 8:16 | |
Top Scorers
| ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | ΠΕΝ. | |
|---|---|---|---|
| Vula Arnold |
Μπίρσχοτ
|
8 | 0 |
| Hachem Abdelsamad |
Βίρτον
|
6 | 2 |
| Bastian Maxime |
Φρανκ Μπορέν
|
6 | 0 |
| Kim Myung-jun |
Γκενκ U23
|
4 | 0 |
| Nainggolan Radja |
Πάτρο Εϊσντέν Μαασμέχελεν
|
4 | 2 |
| Van Keymolen Siebe |
Σπόρτινγκ Χασέλτ
|
4 | 1 |
| Paulet Simon |
ΡΦΚ Λιέγης
|
4 | 3 |
| Robberechts Milan |
Κλαμπ Μπριζ U23
|
4 | 0 |
| Mabanza Vancy |
ΚΣΚ Λόκερεν
|
4 | 2 |
| Ngoyi Javan |
Σπόρτινγκ Χασέλτ
|
4 | 0 |
Κίτρινες Κάρτες
| ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ |
|---|
Κόκκινες Κάρτες
| ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | |
|---|---|---|
| Nzoko Djoully |
Γκενκ U23
|
2 |
| Gyamfi Dennis |
Μπίρσχοτ
|
1 |
| Mabani Fostave |
Σερένγκ
|
1 |
| Namri Anas |
Σερένγκ
|
1 |
| Francotte Mathias |
Φρανκ Μπορέν
|
1 |
| Garcia Andre |
Κλαμπ Μπριζ U23
|
1 |
| Qevani Arnold |
ΡΦΚ Λιέγης
|
1 |
| Mnoga Haji |
Πάτρο Εϊσντέν Μαασμέχελεν
|
1 |
| Ondo Eyi Harry |
ΡΦΚ Λιέγης
|
1 |
| Scarpinati Matteo |
Σερένγκ
|
1 |
Over/Under
| ΟΜΑΔΑ | Over | Under |
|---|---|---|
Μπίρσχοτ
|
67% 6/9 |
33% 3/9 |
Ντέντερ
|
22% 2/9 |
78% 7/9 |
Έουπεν
|
75% 6/8 |
25% 2/8 |
Φρανκ Μπορέν
|
63% 5/8 |
38% 3/8 |
Σπόρτινγκ Χασέλτ
|
50% 4/8 |
50% 4/8 |
Βίρτον
|
63% 5/8 |
38% 3/8 |
ΚΣΚ Λόκερεν
|
63% 5/8 |
38% 3/8 |
Πάτρο Εϊσντέν Μαασμέχελεν
|
78% 7/9 |
22% 2/9 |
Γάνδη U23
|
50% 4/8 |
50% 4/8 |
Κλαμπ Μπριζ U23
|
75% 6/8 |
25% 2/8 |
Γκενκ U23
|
67% 6/9 |
33% 3/9 |
Σερένγκ
|
56% 5/9 |
44% 4/9 |
Λιρς Κεμπενζονέν
|
50% 4/8 |
50% 4/8 |
ΡΦΚ Λιέγης
|
78% 7/9 |
22% 2/9 |
Άντερλεχτ U23
|
50% 4/8 |
50% 4/8 |
| Συνολικά | 60% | 40% |
# Goals
| ΟΜΑΔΑ | 0-1 | 2-3 | 4-6 | 7+ |
|---|---|---|---|---|
Μπίρσχοτ
|
22% 2/9 |
33% 3/9 |
44% 4/9 |
0% 0/9 |
Ντέντερ
|
44% 4/9 |
56% 5/9 |
0% 0/9 |
0% 0/9 |
Έουπεν
|
13% 1/8 |
63% 5/8 |
25% 2/8 |
0% 0/8 |
Φρανκ Μπορέν
|
38% 3/8 |
50% 4/8 |
13% 1/8 |
0% 0/8 |
Σπόρτινγκ Χασέλτ
|
38% 3/8 |
38% 3/8 |
0% 0/8 |
25% 2/8 |
Βίρτον
|
25% 2/8 |
50% 4/8 |
13% 1/8 |
13% 1/8 |
ΚΣΚ Λόκερεν
|
0% 0/8 |
63% 5/8 |
25% 2/8 |
13% 1/8 |
Πάτρο Εϊσντέν Μαασμέχελεν
|
22% 2/9 |
44% 4/9 |
33% 3/9 |
0% 0/9 |
Γάνδη U23
|
13% 1/8 |
38% 3/8 |
50% 4/8 |
0% 0/8 |
Κλαμπ Μπριζ U23
|
25% 2/8 |
25% 2/8 |
25% 2/8 |
25% 2/8 |
Γκενκ U23
|
22% 2/9 |
33% 3/9 |
44% 4/9 |
0% 0/9 |
Σερένγκ
|
11% 1/9 |
44% 4/9 |
44% 4/9 |
0% 0/9 |
Λιρς Κεμπενζονέν
|
25% 2/8 |
63% 5/8 |
13% 1/8 |
0% 0/8 |
ΡΦΚ Λιέγης
|
22% 2/9 |
22% 2/9 |
44% 4/9 |
11% 1/9 |
Άντερλεχτ U23
|
38% 3/8 |
25% 2/8 |
25% 2/8 |
13% 1/8 |
| Συνολικά | 24% | 43% | 27% | 6% |
Goal/No Goal
| ΟΜΑΔΑ | Over | Under |
|---|---|---|
Μπίρσχοτ
|
44% 4/9 |
56% 5/9 |
Ντέντερ
|
22% 2/9 |
78% 7/9 |
Έουπεν
|
75% 6/8 |
25% 2/8 |
Φρανκ Μπορέν
|
25% 2/8 |
75% 6/8 |
Σπόρτινγκ Χασέλτ
|
38% 3/8 |
63% 5/8 |
Βίρτον
|
50% 4/8 |
50% 4/8 |
ΚΣΚ Λόκερεν
|
63% 5/8 |
38% 3/8 |
Πάτρο Εϊσντέν Μαασμέχελεν
|
78% 7/9 |
22% 2/9 |
Γάνδη U23
|
38% 3/8 |
63% 5/8 |
Κλαμπ Μπριζ U23
|
63% 5/8 |
38% 3/8 |
Γκενκ U23
|
56% 5/9 |
44% 4/9 |
Σερένγκ
|
67% 6/9 |
33% 3/9 |
Λιρς Κεμπενζονέν
|
38% 3/8 |
63% 5/8 |
ΡΦΚ Λιέγης
|
78% 7/9 |
22% 2/9 |
Άντερλεχτ U23
|
50% 4/8 |
50% 4/8 |
| Συνολικά | 52% | 48% |
Κατανομή Χρονου Σκοραρίσματος
| Χρόνοι σκοραρίσματος | 0-45 λεπ. | 45-90 λεπ. |
|---|---|---|
| Goals υπέρ | 35% | 65% |
| Goals κατά | 41% | 59% |
| Μέσος χρόνος goal υπέρ | 54.06 λεπ. | |
| Μέσος χρόνος goal κατά | 50.48 λεπ. | |
Συνολικά Τέρματα
| Τέρματα | Μ.Ο. Τερμάτων | |
|---|---|---|
| Σύνολο | 194 | 3.08 |
| Εντός | 113 | 1.79 |
| Εκτός | 81 | 1.29 |
| - Η γηπεδούχος ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 50 λεπτά | ||
| - Η φιλοξενούμενη ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 70 λεπτά | ||
Συχνότερα Σκορ
| ΣΚΟΡ | % | |
|---|---|---|
| 3 - 0 | 11.1% (7/63) | |
| 1 - 2 | 11.1% (7/63) | |
| 0 - 1 | 11.1% (7/63) | |
| 1 - 0 | 9.5% (6/63) | |
| 3 - 1 | 6.3% (4/63) | |
| 2 - 0 | 6.3% (4/63) | |
| 3 - 2 | 4.8% (3/63) | |
| 2 - 2 | 4.8% (3/63) | |
| 2 - 1 | 4.8% (3/63) | |
Συχνότερα Γκολ
| ΓΚΟΛ | % | |
|---|---|---|
| 3 | 27.0% (17/63) | |
| 1 | 20.6% (13/63) | |
| 2 | 15.9% (10/63) | |
| 4 | 12.7% (8/63) | |
| 5 | 9.5% (6/63) | |
| 6 | 4.8% (3/63) | |
| 7 | 3.2% (2/63) | |
| 0 | 3.2% (2/63) | |
| 8 | 3.2% (2/63) | |
Αποτέλεσμα
| ΑΠΟΤ. | % | |
|---|---|---|
| 1 | 49.2% (31/63) | |
| X | 14.3% (9/63) | |
| 2 | 36.5% (23/63) | |
Ημίχρονο / Τελικό
| Η/Τ | % | |
|---|---|---|
| 1/1 | 31.7% (20/63) | |
| 1/X | 3.2% (2/63) | |
| 1/2 | 4.8% (3/63) | |
| X/1 | 11.1% (7/63) | |
| X/X | 7.9% (5/63) | |
| X/2 | 14.3% (9/63) | |
| 2/1 | 6.3% (4/63) | |
| 2/X | 3.2% (2/63) | |
| 2/2 | 17.5% (11/63) | |
Συνολικά Τέρματα
| Τέρματα | Μ.Ο. Τερμάτων | |
|---|---|---|
| Σύνολο | 194 | 3.08 |
| Εντός | 113 | 1.79 |
| Εκτός | 81 | 1.29 |
| - Η γηπεδούχος ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 50 λεπτά | ||
| - Η φιλοξενούμενη ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 70 λεπτά | ||
Όλα όσα χρειάζεστε στο... πιάτο σας. Σε αυτή τη σελίδα θα βρείτε όλες τις βαθμολογίες από όλες τις διοργανώσεις και κατηγορίες παγκοσμίως με περισσότερες από 100 χώρες και πρωταθλήματα.
Μπορείτε να διαβάσετε τη συνολική βαθμολογία, τα στατιστικά εντός - εκτός έδρας της κάθε ομάδας, όχι μόνο για την αγωνιστική περίοδο που «τρέχει», αλλά και για περισσότερες σεζόν που επιθυμείτε.
Επίσης, υπάρχουν στατιστικά με το ιστορικό αγώνων, φόρμα ομάδων (τελευταίοι αγώνες), στατιστικά Goal (Over - Under, G/G, N/G, 0-1, 2-3, 4-6, 7+), κατανομή χρόνου σκοραρίσματος (0-45', 45-90', Goals εντός, Goals εκτός, Μέσος χρόνος goal εντός, Μέσος χρόνος goal εκτός), Top Scorers, κίτρινες - κόκκινες Κάρτες, συχνότερα σκορ (ημίχρονο - τελικό), αποτέλεσμα (ημίχρονο - τελικό), Ημίχρονο / Τελικό και συνολικά τέρματα (εντός - εκτός).