Βεϊκαουσλίγκα Βαθμολογία και Στατιστικά
Βαθμολογία ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ: Βεϊκαουσλίγκα 2026
| Α/Α | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ | B | N | I | H | Γ | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Βεϊκαουσλίγκα | ||||||||
| 1 |
|
22 | 43 | 12 | 7 | 3 | 38:23 | |
| 2 |
|
22 | 42 | 11 | 9 | 2 | 29:16 | |
| 3 |
|
22 | 37 | 11 | 4 | 7 | 36:27 | |
| 4 |
|
22 | 36 | 10 | 6 | 6 | 36:29 | |
| 5 |
|
22 | 34 | 10 | 4 | 8 | 25:25 | |
| 6 |
|
22 | 33 | 9 | 6 | 7 | 29:22 | |
| 7 |
|
22 | 32 | 9 | 5 | 8 | 26:19 | |
| 8 |
|
22 | 31 | 8 | 7 | 7 | 28:23 | |
| 9 |
|
22 | 25 | 7 | 4 | 11 | 34:37 | |
| 10 |
|
22 | 19 | 4 | 7 | 11 | 25:33 | |
| 11 |
|
22 | 15 | 3 | 6 | 13 | 18:44 | |
| 12 |
|
22 | 14 | 3 | 5 | 14 | 17:43 | |
| Όμιλος Πρωταθλητή | ||||||||
| 1 |
|
32 | 61 | 17 | 10 | 5 | 43:27 | |
| 2 |
|
32 | 59 | 17 | 8 | 7 | 66:39 | |
| 3 |
|
32 | 53 | 14 | 11 | 7 | 46:33 | |
| 4 |
|
32 | 48 | 14 | 6 | 12 | 41:40 | |
| 5 |
|
32 | 46 | 12 | 10 | 10 | 52:47 | |
| 6 |
|
32 | 40 | 11 | 7 | 14 | 32:43 | |
| Γκρουπ Υποβιβασμού | ||||||||
| 1 |
|
27 | 39 | 11 | 6 | 10 | 35:26 | |
| 2 |
|
27 | 38 | 11 | 5 | 11 | 45:39 | |
| 3 |
|
27 | 32 | 8 | 8 | 11 | 29:33 | |
| 4 |
|
27 | 27 | 6 | 9 | 12 | 29:37 | |
| 5 |
|
27 | 21 | 4 | 9 | 14 | 22:49 | |
| 6 |
|
27 | 19 | 4 | 7 | 16 | 22:49 | |
Πλέι Άουτ
Υποβιβασμός
Ιστορικό Αγώνων
Φόρμα Ομάδων (τελευταίοι αγώνες)
Top Scorers
| ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | ΠΕΝ. | |
|---|---|---|---|
| Borchers Mads |
Ελσίνκι
|
22 | 0 |
| Hytoenen Teemu |
Ίλβες
|
16 | 2 |
| Karjalainen Rasmus |
Ούλου
|
14 | 3 |
| Conteh Alie |
Ίντερ Τούρκου
|
13 | 1 |
| Moreno Jaime |
Κουόπιο
|
12 | 2 |
| Akinyemi Adeleke |
Γκνιστάν
|
12 | 0 |
| Kanga Jardell |
Ίλβες
|
10 | 6 |
| Muzaci Albijon |
Τούρκου
|
9 | 1 |
| Latonen Joakim |
Γκνιστάν
|
7 | 2 |
| Sjoegrell Herman |
Γιάρο
|
7 | 3 |
Κίτρινες Κάρτες
| ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | |
|---|---|---|
| Yapi Romaric |
Λάχτι
|
9 |
| Pires Kelvin |
Σεϊναγιόεν JK
|
9 |
| Gasc Valentin |
Κουόπιο
|
8 |
| Vidjeskog Adam |
Γιάρο
|
8 |
| Pirinen Juha |
Ούλου
|
8 |
| Patut Emmanuel |
Μάριεχαμν
|
7 |
| Haemaelaeinen Juuso |
Ίντερ Τούρκου
|
7 |
| Skau Jesper Svenungsen |
Γιάρο
|
7 |
| Dantas Nicolas Gianini |
Λάχτι
|
7 |
| Kirilov Martin |
Ελσίνκι
|
7 |
Κόκκινες Κάρτες
| ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | |
|---|---|---|
| Magassa Brahima |
Κουόπιο
|
2 |
| Bamba Goudouss |
Ίλβες
|
1 |
| Haeggstroem Oscar |
Τούρκου
|
1 |
| Arko-mensah Edmund |
Γκνιστάν
|
1 |
| Barbosa Neemias |
Λάχτι
|
1 |
| Vaeisaenen Sauli |
Ίλβες
|
1 |
| Ojala Matias |
Ούλου
|
1 |
| Haukioja Martti |
VPS Βάσα
|
1 |
| Kaukua Tuomas |
Ούλου
|
1 |
| Jatta Kalifa |
Ούλου
|
1 |
Over/Under
| ΟΜΑΔΑ | Over | Under |
|---|---|---|
Κουόπιο
|
34% 11/32 |
66% 21/32 |
Ίντερ Τούρκου
|
34% 11/32 |
66% 21/32 |
Ελσίνκι
|
66% 21/32 |
34% 11/32 |
Γκνιστάν
|
47% 15/32 |
53% 17/32 |
Ούλου
|
41% 13/32 |
59% 19/32 |
VPS Βάσα
|
38% 12/32 |
63% 20/32 |
Λάχτι
|
37% 10/27 |
63% 17/27 |
Τούρκου
|
44% 12/27 |
56% 15/27 |
Ίλβες
|
59% 16/27 |
41% 11/27 |
Σεϊναγιόεν JK
|
48% 13/27 |
52% 14/27 |
Γιάρο
|
44% 12/27 |
56% 15/27 |
Μάριεχαμν
|
44% 12/27 |
56% 15/27 |
| Συνολικά | 45% | 55% |
# Goals
| ΟΜΑΔΑ | 0-1 | 2-3 | 4-6 | 7+ |
|---|---|---|---|---|
Κουόπιο
|
22% 7/32 |
56% 18/32 |
19% 6/32 |
3% 1/32 |
Ίντερ Τούρκου
|
41% 13/32 |
41% 13/32 |
16% 5/32 |
3% 1/32 |
Ελσίνκι
|
22% 7/32 |
38% 12/32 |
34% 11/32 |
6% 2/32 |
Γκνιστάν
|
19% 6/32 |
47% 15/32 |
28% 9/32 |
6% 2/32 |
Ούλου
|
44% 14/32 |
34% 11/32 |
16% 5/32 |
6% 2/32 |
VPS Βάσα
|
44% 14/32 |
28% 9/32 |
28% 9/32 |
0% 0/32 |
Λάχτι
|
33% 9/27 |
52% 14/27 |
15% 4/27 |
0% 0/27 |
Τούρκου
|
37% 10/27 |
41% 11/27 |
22% 6/27 |
0% 0/27 |
Ίλβες
|
19% 5/27 |
37% 10/27 |
41% 11/27 |
4% 1/27 |
Σεϊναγιόεν JK
|
22% 6/27 |
56% 15/27 |
22% 6/27 |
0% 0/27 |
Γιάρο
|
19% 5/27 |
59% 16/27 |
19% 5/27 |
4% 1/27 |
Μάριεχαμν
|
15% 4/27 |
67% 18/27 |
19% 5/27 |
0% 0/27 |
| Συνολικά | 28% | 46% | 23% | 3% |
Goal/No Goal
| ΟΜΑΔΑ | Over | Under |
|---|---|---|
Κουόπιο
|
53% 17/32 |
47% 15/32 |
Ίντερ Τούρκου
|
44% 14/32 |
56% 18/32 |
Ελσίνκι
|
47% 15/32 |
53% 17/32 |
Γκνιστάν
|
59% 19/32 |
41% 13/32 |
Ούλου
|
44% 14/32 |
56% 18/32 |
VPS Βάσα
|
41% 13/32 |
59% 19/32 |
Λάχτι
|
48% 13/27 |
52% 14/27 |
Τούρκου
|
48% 13/27 |
52% 14/27 |
Ίλβες
|
56% 15/27 |
44% 12/27 |
Σεϊναγιόεν JK
|
52% 14/27 |
48% 13/27 |
Γιάρο
|
48% 13/27 |
52% 14/27 |
Μάριεχαμν
|
44% 12/27 |
56% 15/27 |
| Συνολικά | 49% | 51% |
Κατανομή Χρονου Σκοραρίσματος
| Χρόνοι σκοραρίσματος | 0-45 λεπ. | 45-90 λεπ. |
|---|---|---|
| Goals υπέρ | 43% | 57% |
| Goals κατά | 44% | 56% |
| Μέσος χρόνος goal υπέρ | 48.19 λεπ. | |
| Μέσος χρόνος goal κατά | 49.33 λεπ. | |
Συνολικά Τέρματα
| Τέρματα | Μ.Ο. Τερμάτων | |
|---|---|---|
| Σύνολο | 462 | 2.61 |
| Εντός | 261 | 1.47 |
| Εκτός | 201 | 1.14 |
| - Η γηπεδούχος ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 61 λεπτά | ||
| - Η φιλοξενούμενη ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 79 λεπτά | ||
Συχνότερα Σκορ
| ΣΚΟΡ | % | |
|---|---|---|
| 1 - 1 | 15.3% (27/177) | |
| 1 - 0 | 13.0% (23/177) | |
| 2 - 1 | 7.9% (14/177) | |
| 2 - 0 | 7.9% (14/177) | |
| 0 - 1 | 7.9% (14/177) | |
| 0 - 0 | 7.3% (13/177) | |
| 3 - 0 | 4.5% (8/177) | |
| 1 - 2 | 4.5% (8/177) | |
| 0 - 2 | 4.0% (7/177) | |
Συχνότερα Γκολ
| ΓΚΟΛ | % | |
|---|---|---|
| 2 | 27.1% (48/177) | |
| 1 | 20.9% (37/177) | |
| 3 | 18.6% (33/177) | |
| 4 | 11.3% (20/177) | |
| 0 | 7.3% (13/177) | |
| 5 | 6.2% (11/177) | |
| 6 | 5.6% (10/177) | |
| 7 | 2.8% (5/177) | |
Αποτέλεσμα
| ΑΠΟΤ. | % | |
|---|---|---|
| 1 | 44.6% (79/177) | |
| X | 27.1% (48/177) | |
| 2 | 28.2% (50/177) | |
Ημίχρονο / Τελικό
| Η/Τ | % | |
|---|---|---|
| 1/1 | 27.7% (49/177) | |
| 1/X | 6.2% (11/177) | |
| 1/2 | 2.3% (4/177) | |
| X/1 | 14.1% (25/177) | |
| X/X | 16.4% (29/177) | |
| X/2 | 4.5% (8/177) | |
| 2/1 | 2.8% (5/177) | |
| 2/X | 4.5% (8/177) | |
| 2/2 | 21.5% (38/177) | |
Συνολικά Τέρματα
| Τέρματα | Μ.Ο. Τερμάτων | |
|---|---|---|
| Σύνολο | 462 | 2.61 |
| Εντός | 261 | 1.47 |
| Εκτός | 201 | 1.14 |
| - Η γηπεδούχος ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 61 λεπτά | ||
| - Η φιλοξενούμενη ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 79 λεπτά | ||
Όλα όσα χρειάζεστε στο... πιάτο σας. Σε αυτή τη σελίδα θα βρείτε όλες τις βαθμολογίες από όλες τις διοργανώσεις και κατηγορίες παγκοσμίως με περισσότερες από 100 χώρες και πρωταθλήματα.
Μπορείτε να διαβάσετε τη συνολική βαθμολογία, τα στατιστικά εντός - εκτός έδρας της κάθε ομάδας, όχι μόνο για την αγωνιστική περίοδο που «τρέχει», αλλά και για περισσότερες σεζόν που επιθυμείτε.
Επίσης, υπάρχουν στατιστικά με το ιστορικό αγώνων, φόρμα ομάδων (τελευταίοι αγώνες), στατιστικά Goal (Over - Under, G/G, N/G, 0-1, 2-3, 4-6, 7+), κατανομή χρόνου σκοραρίσματος (0-45', 45-90', Goals εντός, Goals εκτός, Μέσος χρόνος goal εντός, Μέσος χρόνος goal εκτός), Top Scorers, κίτρινες - κόκκινες Κάρτες, συχνότερα σκορ (ημίχρονο - τελικό), αποτέλεσμα (ημίχρονο - τελικό), Ημίχρονο / Τελικό και συνολικά τέρματα (εντός - εκτός).