Λίγκα 1 Βαθμολογία και Στατιστικά
Βαθμολογία ΡΟΥΜΑΝΙΑ: Λίγκα 1 2025/2026
| Α/Α | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ | B | N | I | H | Γ | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Σουπερλίγκα | ||||||||
| 1 |
|
30 | 60 | 17 | 9 | 4 | 53:27 | |
| 2 |
|
30 | 56 | 16 | 8 | 6 | 47:30 | |
| 3 |
|
30 | 54 | 16 | 6 | 8 | 48:27 | |
| 4 |
|
30 | 53 | 15 | 8 | 7 | 49:40 | |
| 5 |
|
30 | 52 | 14 | 10 | 6 | 42:28 | |
| 6 |
|
30 | 50 | 15 | 5 | 10 | 37:28 | |
| 7 |
|
30 | 46 | 13 | 7 | 10 | 48:40 | |
| 8 |
|
30 | 43 | 11 | 10 | 9 | 39:44 | |
| 9 |
|
30 | 42 | 11 | 9 | 10 | 37:29 | |
| 10 |
|
30 | 41 | 11 | 8 | 11 | 39:32 | |
| 11 |
|
30 | 37 | 10 | 7 | 13 | 39:37 | |
| 12 |
|
30 | 32 | 7 | 11 | 12 | 24:31 | |
| 13 |
|
30 | 32 | 8 | 8 | 14 | 30:58 | |
| 14 |
|
30 | 25 | 7 | 4 | 19 | 27:46 | |
| 15 |
|
30 | 23 | 5 | 8 | 17 | 29:50 | |
| 16 |
|
30 | 12 | 2 | 6 | 22 | 25:66 | |
| Γκρουπ Υποβιβασμού | ||||||||
| 1 |
|
8 | 37 | 4 | 2 | 2 | 13:7 | |
| 2 |
|
8 | 36 | 4 | 2 | 2 | 13:7 | |
| 3 |
|
9 | 33 | 5 | 2 | 2 | 11:8 | |
| 4 |
|
9 | 33 | 3 | 3 | 3 | 13:17 | |
| 5 |
|
8 | 32 | 3 | 2 | 3 | 12:14 | |
| 6 |
|
8 | 25 | 1 | 3 | 4 | 8:10 | |
| 7 |
|
8 | 25 | 2 | 3 | 3 | 8:10 | |
| 8 |
|
8 | 22 | 2 | 4 | 2 | 11:10 | |
| 9 |
|
8 | 22 | 2 | 3 | 3 | 11:12 | |
| 10 |
|
8 | 13 | 1 | 4 | 3 | 9:14 | |
| Πλέι οφ | ||||||||
| 1 |
|
8 | 46 | 5 | 1 | 2 | 7:6 | |
| 2 |
|
8 | 45 | 6 | 0 | 2 | 12:5 | |
| 3 |
|
9 | 42 | 4 | 3 | 2 | 7:6 | |
| 4 |
|
9 | 38 | 3 | 3 | 3 | 12:11 | |
| 5 |
|
9 | 33 | 1 | 2 | 6 | 8:14 | |
| 6 |
|
9 | 31 | 1 | 3 | 5 | 5:9 | |
Στεάουα Βουκουρεστίου *
+23 βαθμούς
UTA Αράντ *
+22 βαθμούς
Μιερκουρέα Τσίουκ *
+16 βαθμούς
Μποτοσάνι *
+21 βαθμούς
Οτελούλ Γκαλάτι *
+21 βαθμούς
Φαρούλ Κονστάντζα *
+19 βαθμούς
Πετρολούλ Πλοέστι *
+16 βαθμούς
Χέρμανσταντ *
+12 βαθμούς
Ουνιρέα 2004 Σλομπόζια *
+13 βαθμούς
Μεταλογκλόμπους *
+6 βαθμούς
Ουνιβερσιτάτεα Κραϊόβα *
+30 βαθμούς
Ουνιβερσιτάτεα Κλουζ *
+27 βαθμούς
Κλουζ *
+27 βαθμούς
Ντιναμό Βουκουρεστίου *
+26 βαθμούς
Ραπίντ Βουκουρεστίου *
+28 βαθμούς
Άργκες Πιτέστι *
+25 βαθμούς
Τσάμπιονς Λιγκ Προκριματικά
Κόνφερενς Λιγκ Προκριματικά
Πλει-Οφ Κόνφερενς Λιγκ
Ιστορικό Αγώνων
Επόμενοι Αγώνες
Φόρμα Ομάδων (τελευταίοι αγώνες)
| Α/Α | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ | Β | Ν | Ι | Η | Γ | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Κλουζ | 5 | 11 | 3 | 2 | 0 | 4:1 | |
| 2 | Στεάουα Βουκουρεστίου | 5 | 10 | 3 | 1 | 1 | 10:4 | |
| 3 | Ντιναμό Βουκουρεστίου | 5 | 10 | 3 | 1 | 1 | 8:5 | |
| 4 | Μιερκουρέα Τσίουκ | 5 | 10 | 3 | 1 | 1 | 6:3 | |
| 5 | Ουνιβερσιτάτεα Κραϊόβα | 5 | 10 | 3 | 1 | 1 | 4:5 | |
| 6 | Ουνιβερσιτάτεα Κλουζ | 5 | 9 | 3 | 0 | 2 | 7:3 | |
| 7 | UTA Αράντ | 5 | 8 | 2 | 2 | 1 | 5:3 | |
| 8 | Οτελούλ Γκαλάτι | 5 | 8 | 2 | 2 | 1 | 7:9 | |
| 9 | Χέρμανσταντ | 5 | 7 | 1 | 4 | 0 | 6:5 | |
| 10 | Μποτοσάνι | 5 | 6 | 1 | 3 | 1 | 6:7 | |
| 11 | Πετρολούλ Πλοέστι | 5 | 6 | 1 | 3 | 1 | 6:7 | |
| 12 | Ουνιρέα 2004 Σλομπόζια | 5 | 3 | 0 | 3 | 2 | 6:8 | |
| 13 | Μεταλογκλόμπους | 5 | 3 | 0 | 3 | 2 | 7:9 | |
| 14 | Φαρούλ Κονστάντζα | 5 | 2 | 0 | 2 | 3 | 5:8 | |
| 15 | Άργκες Πιτέστι | 5 | 1 | 0 | 1 | 4 | 3:7 | |
| 16 | Ραπίντ Βουκουρεστίου | 5 | 1 | 0 | 1 | 4 | 4:9 | |
Top Scorers
| ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | ΠΕΝ. | |
|---|---|---|---|
| Lukic Jovo |
Ουνιβερσιτάτεα Κλουζ
|
18 | 0 |
| Tanase Florin |
Στεάουα Βουκουρεστίου
|
15 | 11 |
| Dobre Alex |
Ραπίντ Βουκουρεστίου
|
15 | 2 |
| Mailat Sebastian |
Μποτοσάνι
|
13 | 3 |
| Cordea Andrei |
Κλουζ
|
13 | 4 |
| Eppel Marton |
Μιερκουρέα Τσίουκ
|
12 | 2 |
| Bettaieb Adel |
Άργκες Πιτέστι
|
11 | 0 |
| Isfan Alexandru |
Φαρούλ Κονστάντζα
|
10 | 2 |
| Olaru Darius |
Στεάουα Βουκουρεστίου
|
10 | 1 |
| Al Hamlawi Assad |
Ουνιβερσιτάτεα Κραϊόβα
|
10 | 1 |
Κίτρινες Κάρτες
| ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | |
|---|---|---|
| Dican Victor |
Φαρούλ Κονστάντζα
|
11 |
| Sadriu Leard |
Άργκες Πιτέστι
|
10 |
| Kramer Lars |
Ραπίντ Βουκουρεστίου
|
9 |
| Rata Vadim |
Άργκες Πιτέστι
|
9 |
| Oancea Dorinel |
Άργκες Πιτέστι
|
9 |
| Pascanu Alexandru |
Ραπίντ Βουκουρεστίου
|
9 |
| Papp Paul |
Πετρολούλ Πλοέστι
|
9 |
| Keita Kader |
Ραπίντ Βουκουρεστίου
|
8 |
| Lameira Joao |
Οτελούλ Γκαλάτι
|
8 |
| Ivanov Antoni |
Χέρμανσταντ
|
8 |
Κόκκινες Κάρτες
| ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | |
|---|---|---|
| Pospelov Dmytro |
UTA Αράντ
|
2 |
| Bancu Nicusor |
Ουνιβερσιτάτεα Κραϊόβα
|
2 |
| Cicaldau Alexandru |
Ουνιβερσιτάτεα Κραϊόβα
|
2 |
| Iacob Paul |
Οτελούλ Γκαλάτι
|
2 |
| Negut Cristian |
Χέρμανσταντ
|
2 |
| Palmes Raul |
Μιερκουρέα Τσίουκ
|
2 |
| Zivulic Diego |
Οτελούλ Γκαλάτι
|
2 |
| Birligea Daniel |
Στεάουα Βουκουρεστίου
|
1 |
| Petrescu Dan |
Κλουζ
|
1 |
| Bodo Efraim |
Μιερκουρέα Τσίουκ
|
1 |
Over/Under
| ΟΜΑΔΑ | Over | Under |
|---|---|---|
Ουνιβερσιτάτεα Κραϊόβα
|
45% 17/38 |
55% 21/38 |
Ραπίντ Βουκουρεστίου
|
51% 20/39 |
49% 19/39 |
Ουνιβερσιτάτεα Κλουζ
|
47% 18/38 |
53% 20/38 |
Κλουζ
|
49% 19/39 |
51% 20/39 |
Ντιναμό Βουκουρεστίου
|
41% 16/39 |
59% 23/39 |
Άργκες Πιτέστι
|
33% 13/39 |
67% 26/39 |
Στεάουα Βουκουρεστίου
|
53% 20/38 |
47% 18/38 |
UTA Αράντ
|
47% 18/38 |
53% 20/38 |
Μποτοσάνι
|
44% 17/39 |
56% 22/39 |
Οτελούλ Γκαλάτι
|
50% 19/38 |
50% 19/38 |
Φαρούλ Κονστάντζα
|
45% 17/38 |
55% 21/38 |
Πετρολούλ Πλοέστι
|
26% 10/38 |
74% 28/38 |
Μιερκουρέα Τσίουκ
|
49% 19/39 |
51% 20/39 |
Ουνιρέα 2004 Σλομπόζια
|
50% 19/38 |
50% 19/38 |
Χέρμανσταντ
|
47% 18/38 |
53% 20/38 |
Μεταλογκλόμπους
|
63% 24/38 |
37% 14/38 |
| Συνολικά | 46% | 54% |
# Goals
| ΟΜΑΔΑ | 0-1 | 2-3 | 4-6 | 7+ |
|---|---|---|---|---|
Ουνιβερσιτάτεα Κραϊόβα
|
32% 12/38 |
42% 16/38 |
26% 10/38 |
0% 0/38 |
Ραπίντ Βουκουρεστίου
|
21% 8/39 |
56% 22/39 |
23% 9/39 |
0% 0/39 |
Ουνιβερσιτάτεα Κλουζ
|
37% 14/38 |
34% 13/38 |
29% 11/38 |
0% 0/38 |
Κλουζ
|
28% 11/39 |
46% 18/39 |
26% 10/39 |
0% 0/39 |
Ντιναμό Βουκουρεστίου
|
28% 11/39 |
51% 20/39 |
18% 7/39 |
3% 1/39 |
Άργκες Πιτέστι
|
44% 17/39 |
38% 15/39 |
18% 7/39 |
0% 0/39 |
Στεάουα Βουκουρεστίου
|
32% 12/38 |
29% 11/38 |
37% 14/38 |
3% 1/38 |
UTA Αράντ
|
24% 9/38 |
47% 18/38 |
29% 11/38 |
0% 0/38 |
Μποτοσάνι
|
26% 10/39 |
46% 18/39 |
28% 11/39 |
0% 0/39 |
Οτελούλ Γκαλάτι
|
32% 12/38 |
34% 13/38 |
34% 13/38 |
0% 0/38 |
Φαρούλ Κονστάντζα
|
26% 10/38 |
53% 20/38 |
21% 8/38 |
0% 0/38 |
Πετρολούλ Πλοέστι
|
37% 14/38 |
55% 21/38 |
8% 3/38 |
0% 0/38 |
Μιερκουρέα Τσίουκ
|
23% 9/39 |
44% 17/39 |
31% 12/39 |
3% 1/39 |
Ουνιρέα 2004 Σλομπόζια
|
37% 14/38 |
37% 14/38 |
24% 9/38 |
3% 1/38 |
Χέρμανσταντ
|
18% 7/38 |
55% 21/38 |
26% 10/38 |
0% 0/38 |
Μεταλογκλόμπους
|
21% 8/38 |
39% 15/38 |
39% 15/38 |
0% 0/38 |
| Συνολικά | 29% | 44% | 26% | 1% |
Goal/No Goal
| ΟΜΑΔΑ | Over | Under |
|---|---|---|
Ουνιβερσιτάτεα Κραϊόβα
|
45% 17/38 |
55% 21/38 |
Ραπίντ Βουκουρεστίου
|
56% 22/39 |
44% 17/39 |
Ουνιβερσιτάτεα Κλουζ
|
45% 17/38 |
55% 21/38 |
Κλουζ
|
56% 22/39 |
44% 17/39 |
Ντιναμό Βουκουρεστίου
|
54% 21/39 |
46% 18/39 |
Άργκες Πιτέστι
|
36% 14/39 |
64% 25/39 |
Στεάουα Βουκουρεστίου
|
55% 21/38 |
45% 17/38 |
UTA Αράντ
|
58% 22/38 |
42% 16/38 |
Μποτοσάνι
|
51% 20/39 |
49% 19/39 |
Οτελούλ Γκαλάτι
|
42% 16/38 |
58% 22/38 |
Φαρούλ Κονστάντζα
|
61% 23/38 |
39% 15/38 |
Πετρολούλ Πλοέστι
|
47% 18/38 |
53% 20/38 |
Μιερκουρέα Τσίουκ
|
51% 20/39 |
49% 19/39 |
Ουνιρέα 2004 Σλομπόζια
|
50% 19/38 |
50% 19/38 |
Χέρμανσταντ
|
55% 21/38 |
45% 17/38 |
Μεταλογκλόμπους
|
61% 23/38 |
39% 15/38 |
| Συνολικά | 51% | 49% |
Κατανομή Χρονου Σκοραρίσματος
| Χρόνοι σκοραρίσματος | 0-45 λεπ. | 45-90 λεπ. |
|---|---|---|
| Goals υπέρ | 44% | 56% |
| Goals κατά | 41% | 59% |
| Μέσος χρόνος goal υπέρ | 49.66 λεπ. | |
| Μέσος χρόνος goal κατά | 50.55 λεπ. | |
Συνολικά Τέρματα
| Τέρματα | Μ.Ο. Τερμάτων | |
|---|---|---|
| Σύνολο | 773 | 2.52 |
| Εντός | 440 | 1.43 |
| Εκτός | 333 | 1.08 |
| - Η γηπεδούχος ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 63 λεπτά | ||
| - Η φιλοξενούμενη ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 83 λεπτά | ||
Συχνότερα Σκορ
| ΣΚΟΡ | % | |
|---|---|---|
| 1 - 1 | 12.7% (39/307) | |
| 1 - 0 | 11.7% (36/307) | |
| 2 - 1 | 10.1% (31/307) | |
| 0 - 1 | 10.1% (31/307) | |
| 0 - 0 | 7.2% (22/307) | |
| 0 - 2 | 6.2% (19/307) | |
| 2 - 0 | 5.9% (18/307) | |
| 2 - 2 | 5.5% (17/307) | |
| 1 - 2 | 5.5% (17/307) | |
Συχνότερα Γκολ
| ΓΚΟΛ | % | |
|---|---|---|
| 2 | 24.8% (76/307) | |
| 1 | 21.8% (67/307) | |
| 3 | 19.5% (60/307) | |
| 4 | 15.3% (47/307) | |
| 5 | 8.5% (26/307) | |
| 0 | 7.2% (22/307) | |
| 6 | 2.3% (7/307) | |
| 7 | 0.7% (2/307) | |
Αποτέλεσμα
| ΑΠΟΤ. | % | |
|---|---|---|
| 1 | 45.0% (138/307) | |
| X | 26.7% (82/307) | |
| 2 | 28.3% (87/307) | |
Ημίχρονο / Τελικό
| Η/Τ | % | |
|---|---|---|
| 1/1 | 27.4% (84/307) | |
| 1/X | 5.2% (16/307) | |
| 1/2 | 1.3% (4/307) | |
| X/1 | 15.3% (47/307) | |
| X/X | 16.6% (51/307) | |
| X/2 | 11.4% (35/307) | |
| 2/1 | 2.3% (7/307) | |
| 2/X | 4.9% (15/307) | |
| 2/2 | 15.6% (48/307) | |
Συνολικά Τέρματα
| Τέρματα | Μ.Ο. Τερμάτων | |
|---|---|---|
| Σύνολο | 773 | 2.52 |
| Εντός | 440 | 1.43 |
| Εκτός | 333 | 1.08 |
| - Η γηπεδούχος ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 63 λεπτά | ||
| - Η φιλοξενούμενη ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 83 λεπτά | ||
Όλα όσα χρειάζεστε στο... πιάτο σας. Σε αυτή τη σελίδα θα βρείτε όλες τις βαθμολογίες από όλες τις διοργανώσεις και κατηγορίες παγκοσμίως με περισσότερες από 100 χώρες και πρωταθλήματα.
Μπορείτε να διαβάσετε τη συνολική βαθμολογία, τα στατιστικά εντός - εκτός έδρας της κάθε ομάδας, όχι μόνο για την αγωνιστική περίοδο που «τρέχει», αλλά και για περισσότερες σεζόν που επιθυμείτε.
Επίσης, υπάρχουν στατιστικά με το ιστορικό αγώνων, φόρμα ομάδων (τελευταίοι αγώνες), στατιστικά Goal (Over - Under, G/G, N/G, 0-1, 2-3, 4-6, 7+), κατανομή χρόνου σκοραρίσματος (0-45', 45-90', Goals εντός, Goals εκτός, Μέσος χρόνος goal εντός, Μέσος χρόνος goal εκτός), Top Scorers, κίτρινες - κόκκινες Κάρτες, συχνότερα σκορ (ημίχρονο - τελικό), αποτέλεσμα (ημίχρονο - τελικό), Ημίχρονο / Τελικό και συνολικά τέρματα (εντός - εκτός).