21+

21+

21+

21+

Λεβαδειακός: «Το χέρι του Μουκουντί ήταν… κομμένο – Περήφανο το ελληνικό ποδόσφαιρο που το κοσμούν τέτοιοι διαιτητές»

Συντάκτης: Agones team
Agones team
1/9/2024 23:19
Ο Λεβαδειακός στο match report που ανάρτησε για την ήττα από την ΑΕΚ ανέφερε πως ο διαιτητής Φώτης Πολυχρόνης δεν έδωσε καταφανέστατο πέναλτι και δεν κλήθηκε από το VAR.

Ο Λεβαδειακός ηττήθηκε με 3-0 από την ΑΕΚ στην Λιβαδειά, με τους Βοιωτούς να «βράζουν» για τη διαιτησία του Φώτη Πολυχρόνη. Οι νεοφώτιστοι έχουν μεταξύ άλλων έντονα παράπονα για πέναλτι που δεν δόθηκε στην ομάδα τους στο 15ο λεπτό με το σκορ στο 0-0, κάτι που σχολιάζουν καυστικά στο match report που έχει αναρτηθεί στην επίσημη ιστοσελίδα της ΠΑΕ.

Αναλυτικά:

«Στο 15ο λεπτό, ο Όζμπολτ έκλεψε από τον αντίπαλο τερματοφύλακα, έκανε το σουτ στην εστία αλλά όπως φάνηκε από το ριπλέι, η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Μουκουντί πριν καταλήξει κόρνερ.

Χέρι, που ο διαιτητής Πολυχρόνης θεώρησε… κομμένο και δεν έδωσε το καταφανέστατο πέναλτι, ενώ δεν κλήθηκε ούτε από το VAR. Είναι προφανές ότι το ελληνικό ποδόσφαιρο θα πρέπει να αισθάνεται περήφανο που το κοσμούν τέτοιοι διαιτητές.

Εκτός αυτού εντύπωση προκάλεσε το γεγονός ότι ο διαιτητής της συνάντησης χαρίστηκε δύο φορές στον ποδοσφαιριστή Λαμέλα της ΑΕΚ σε κίτρινη κάρτα, πέραν αυτής που ορθώς του έδειξε στο 12ο λεπτό.

Από εκεί και πέρα πέρα, αξιομνημόνευτη είναι ακόμα μία φάση του α’ ημιχρόνου, όπου όπως φαίνεται στο βίντεο, ο ποδοσφαιριστής του Λεβαδειακού… παραπατάει και πέφτει στο έδαφος