21+

21+

21+

21+

Νταμπράουσκας: «Αφιερώνουμε τη νίκη στους οπαδούς του ΟΦΗ που περίμεναν τόσο καιρό την ομάδα να παίξει καλό ποδόσφαιρο» (video)

9/1/2023 20:11
Ο Βάλντας Νταμπράουσκας δήλωσε χαρούμενος για την εμφάνιση της ομάδας του ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα με τον Παναιτωλικό και αφιέρωσε τη νίκη στον κόσμο του ΟΦΗ.

Αναλυτικά όσα είπε ο τεχνικός του ΟΦΗ στην Cosmote TV μετά την εμφατική νίκη επί του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο (4-0):

«Στο πρώτο ημίχρονο ακολουθήσαμε το πλάνο. Μετά το γκολ δεν ήμασταν η καλύτερη ομάδα στο γήπεδο. Στο δεύτερο κομμάτι του πρώτου μέρους το ματς ήταν πολύ ισορροπημένο, δεν ήμασταν καλύτεροι, ο αντίπαλος είχε καλές διεισδύσεις, αρκετές καλές σέντρες και δε ξέρω αν σκόραρε τι κατεύθυνση θα έπαιρνε το παιχνίδι.Το πιο χαρούμενο είναι η αντίδραση των παικτών μου μετά την ανάπαυλα. Πίστεψαν ότι μπορούν και πρέπει να παίξουν με τη μπάλα, να πάρουν πρωτοβουλίες και μόνο έτσι θα έρθουν τα γκολ. Το κατανόησαν και γι’ αυτό γυρνάμε πίσω με τρεις βαθμούς. Είμαστε χαρούμενοι και θέλουμε να το αφιερώσουμε σε όλους τους αφοσιωμένους οπαδούς μας στην Κρήτη και όχι μόνο. Ξέρουμε πόσο καιρό περίμεναν την ομάδα τους να παίξει ωραίο ποδόσφαιρο και να κερδίσει».