21+

21+

Δολοφονικό τάκλιν στο Ρέιντζερς-Σλάβια Πράγας (video)

19/3/2021 00:09
Μάρτυρες ενός εγκληματικού φάουλ έγιναν όσοι παρακολουθούσαν το παιχνίδι της Ρέιντζερς με την Σλάβια Πράγας, καθώς ο παίκτης των γηπεδούχων, Κεμάρ Ρουφ βρήκε με τα σκαριά το κεφάλι του γκολκίπερ Κόλαρ, ο οποίος αποχώρησε με φορείο.

Η Σλάβια Πράγας κέρδισε με 2-0 την Ρέιντζερς στην Γκλασκόβη και προκρίθηκε στους «8» του Γιουρόπα Λιγκ αλλά έχασε με σοβαρό τραυματισμό τον γκολκίπερ Όντρει Κόλαρ.

Στο 61ο λεπτό ο Τσέχος γκολκίπερ βγήκε για να μπλοκάρει την μπάλα αλλά δέχτηκε χτύπημα στο κεφάλι από τον Κεμάρ Ρουφ, ο οποίος αποβλήθηκε απευθείας με κόκκινη κάρτα, λίγα λεπτά μετά την είσοδο του στο ματς.Ο 26χρονος αποχώρησε με φορείο και στην Σλάβια Πράγας αναμένουν με αγωνία τις ιατρικές εξετάσεις του άτυχου τερματοφύλακα.