21+

Χέρτα Βερολίνου - Στουτγκάρδη

24/4/2022 18:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 1002
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 734 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Χέρτα Βερολίνου - Στουτγκάρδη στις 6/5/2023

• Θεατές: 54589
90+6'

90+6'

54589 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+6'

Κατοχή: Χέρτα Βερολίνου: 44%, Στουτγκάρδη: 56%.

90+5'

Ο Sasa Kalajdzic από την ομάδα Στουτγκάρδη κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Dedryck Boyata

90+3'

Ο Maximilian Mittelstaedt έδωσε την ασίστ για το γκολ.

90+3'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ishak Belfodil σκοράρει με το δεξί πόδι!

90+3'

Ο Maximilian Mittelstaedt από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

90+3'

Ελεύθερο για την ομάδα Χέρτα Βερολίνου

90+2'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90+1'

Ο Konstantinos Mavropanos από την ομάδα Στουτγκάρδη πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

90+1'
Σέντρα

Ο Borna Sosa κάνει τη σέντρα

90+1'

Ο Sasa Kalajdzic της ομάδας Στουτγκάρδη παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

90+1'
Σέντρα

90'
Απόκρουση

Ο Lucas Tousart απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90'

Ο Borna Sosa από την ομάδα Στουτγκάρδη εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

90'
Σέντρα

Ο Enzo Millot από την ομάδα Στουτγκάρδη προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

90'

Η ομάδα Στουτγκάρδη παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

89'

Ο Tanguy Coulibaly από την ομάδα Στουτγκάρδη είναι σε θέση οφσάιντ

88'

Ο Ishak Belfodil από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου είναι σε θέση οφσάιντ

87'

Ο Tiago Tomas δίνει τη θέση του στον Tanguy Coulibaly

87'

Ο Chris Fuehrich δίνει τη θέση του στον Enzo Millot

86'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alexis Tibidi από την ομάδα Στουτγκάρδη ανατρέπει τον Maximilian Mittelstaedt

86'

Ο Sasa Kalajdzic από την ομάδα Στουτγκάρδη κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

86'

Ο Marcel Lotka κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

86'
Σέντρα

86'

86'

85'

Ο Tiago Tomas από την ομάδα Στουτγκάρδη δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

85'

Κατοχή: Χέρτα Βερολίνου: 43%, Στουτγκάρδη: 57%.

85'

Η ομάδα Στουτγκάρδη κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

83'

Η ομάδα Χέρτα Βερολίνου ξεκινάει αντεπίθεση

83'

Ο Erik Thommy από την ομάδα Στουτγκάρδη εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

82'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Maximilian Mittelstaedt από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου ανατρέπει τον Alexis Tibidi

81'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Wataru Endo από την ομάδα Στουτγκάρδη ανατρέπει τον Jurgen Ekkelenkamp

80'

78'

Ο Davie Selke δίνει τη θέση του στον Jurgen Ekkelenkamp

78'

Ο Niklas Stark υποπίπτει σε χέρι

78'
Απόκρουση

Ο Fredrik Andre Bjoerkan απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

78'

Ένας παίκτης από την ομάδα Στουτγκάρδη στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

77'
Απόκρουση

Ο Marcel Lotka απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

77'

77'

Ο Tiago Tomas από την ομάδα Στουτγκάρδη στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

76'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ishak Belfodil από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου ανατρέπει τον Erik Thommy

74'

Ο Vladimir Darida δίνει τη θέση του στον Niklas Stark

74'

73'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lucas Tousart από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου ανατρέπει τον Alexis Tibidi

71'

Ο Orel Mangala δίνει τη θέση του στον Alexis Tibidi

71'

Κατοχή: Χέρτα Βερολίνου: 45%, Στουτγκάρδη: 55%.

71'

Η ομάδα Χέρτα Βερολίνου κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

70'
Απόκρουση

Ο Konstantinos Mavropanos απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

70'

Ο Vladimir Darida από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

70'
Απόκρουση

Ο Hiroki Ito απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

70'
Σέντρα

Ο Ishak Belfodil κάνει τη σέντρα

69'

69'

Ο Peter Pekarik αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

69'

68'

Η ομάδα Χέρτα Βερολίνου κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

68'

66'

66'

Ο Tiago Tomas σουτάρει προς την εστία αλλά ο Marcel Lotka μπλοκάρει

65'

Το σουτ του Tiago Tomas μπλοκάρεται

64'

Κίτρινη κάρτα για τον Vladimir Darida

64'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Vladimir Darida από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου ανατρέπει τον Borna Sosa

64'

63'

Ο Suat Serdar δίνει τη θέση του στον Maximilian Mittelstaedt

63'

Ο Kevin-Prince Boateng δίνει τη θέση του στον Ishak Belfodil

63'

63'
Απόκρουση

Ο Peter Pekarik απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

63'

61'
Σέντρα

Ο Erik Thommy κάνει τη σέντρα

61'

Κατοχή: Χέρτα Βερολίνου: 46%, Στουτγκάρδη: 54%.

61'
Απόκρουση

Ο Marc-Oliver Kempf απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

60'

Ένας παίκτης από την ομάδα Στουτγκάρδη στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

60'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Vladimir Darida από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου ανατρέπει τον Hiroki Ito

60'

Η ομάδα Χέρτα Βερολίνου κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

59'

Καλή ενέργεια από τον Tiago Tomas ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

59'
Σέντρα

57'

Ο Chris Fuehrich σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Marcel Lotka ελέγχει την φάση

56'

55'
Απόκρουση

Ο Dedryck Boyata απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

55'

55'

54'

53'

Πως το έχασε αυτό; Ο Konstantinos Mavropanos έχει μια υπέροχη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά κατά κάποιο τρόπο καταφέρνει να χάσει τον στόχο!

53'

Η ομάδα Στουτγκάρδη ξεκινάει αντεπίθεση

51'

Η ομάδα Στουτγκάρδη κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

50'

50'

50'

50'
Γέμισμα

Ο Wataru Endo εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

49'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lucas Tousart από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου ανατρέπει τον Waldemar Anton

49'

Η ομάδα Στουτγκάρδη κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

48'

48'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Orel Mangala από την ομάδα Στουτγκάρδη ανατρέπει τον Santiago Ascacibar

46'

Ο Marvin Plattenhardt δίνει τη θέση του στον Fredrik Andre Bjoerkan

46'

45+6'

45+5'

45+5'
Σέντρα

45+4'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

45+3'

45+2'

Ο Lucas Tousart από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου είχε προσπάθεια εκτός στόχου

45+2'

Ο Marvin Plattenhardt από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

45+1'
Απόκρουση

45+1'
Γέμισμα

Ο Marvin Plattenhardt εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

45+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Chris Fuehrich από την ομάδα Στουτγκάρδη ανατρέπει τον Santiago Ascacibar

45+1'

45'

Κατοχή: Χέρτα Βερολίνου: 48%, Στουτγκάρδη: 52%.

45'

45'

43'

Η ομάδα Στουτγκάρδη κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

43'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Wataru Endo από την ομάδα Στουτγκάρδη ανατρέπει τον Marvin Plattenhardt

41'

Κίτρινη κάρτα για τον Wataru Endo

41'

41'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Santiago Ascacibar από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου ανατρέπει τον Konstantinos Mavropanos

41'

41'

40'

40'

39'

39'

Κατοχή: Χέρτα Βερολίνου: 50%, Στουτγκάρδη: 50%.

39'

37'

35'

Το σουτ του Orel Mangala μπλοκάρεται

35'

Το σουτ του Borna Sosa μπλοκάρεται

35'

35'

34'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Waldemar Anton από την ομάδα Στουτγκάρδη ανατρέπει τον Marvin Plattenhardt

34'

Ο Chris Fuehrich από την ομάδα Στουτγκάρδη εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

34'
Σέντρα

Ο Orel Mangala από την ομάδα Στουτγκάρδη προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

32'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Orel Mangala από την ομάδα Στουτγκάρδη ανατρέπει τον Peter Pekarik

32'

32'

31'

Κατοχή: Χέρτα Βερολίνου: 56%, Στουτγκάρδη: 44%.

30'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Waldemar Anton από την ομάδα Στουτγκάρδη ανατρέπει τον Lucas Tousart

29'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Suat Serdar από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου ανατρέπει τον Erik Thommy

29'

27'

Η ομάδα Χέρτα Βερολίνου κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

27'

26'

Κατοχή: Χέρτα Βερολίνου: 58%, Στουτγκάρδη: 42%.

26'

24'

Ο Pascal Stenzel είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Erik Thommy

24'

Ο Kevin-Prince Boateng από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου είναι σε θέση οφσάιντ

24'

24'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Pascal Stenzel να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

24'

Ο Pascal Stenzel είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

23'

21'
Σέντρα

Ο Davie Selke από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

21'
Σέντρα

Ο Tiago Tomas από την ομάδα Στουτγκάρδη προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

21'

20'

19'

19'
Σέντρα

Ο Sasa Kalajdzic κάνει τη σέντρα

19'

Κατοχή: Χέρτα Βερολίνου: 55%, Στουτγκάρδη: 45%.

18'
Απόκρουση

Ο Florian Mueller απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

18'

16'
Απόκρουση

16'
Σέντρα

Ο Marvin Plattenhardt κάνει τη σέντρα

16'

Ένας παίκτης από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

15'

Ο Wataru Endo σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Marcel Lotka ελέγχει την φάση

14'

Ο Davie Selke από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

13'
Σέντρα

Ο Pascal Stenzel από την ομάδα Στουτγκάρδη προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

12'

Ο Chris Fuehrich από την ομάδα Στουτγκάρδη κάνει μία ωραία πάσα μέσα στην περιοχή αλλά οι συμπαίκτες του δεν μπορουν να την εκμεταλλευτούν.

11'

11'

10'

10'
Σέντρα

7'

Κατοχή: Χέρτα Βερολίνου: 69%, Στουτγκάρδη: 31%.

7'
Γκολ

ΤΟ ΓΚΟΛ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφασίζει ότι το γκολ για την ομάδα Χέρτα Βερολίνου μετράει κανονικά.

5'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

4'

Ο Marvin Plattenhardt έδωσε την ασίστ για το γκολ.

4'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Davie Selke με δεξί βολέ στέλνει την μπάλα στο βάθος των διχτύων. Υπέροχο τελείωμα!

4'
Σέντρα

Ο Marvin Plattenhardt από την Χέρτα Βερολίνου κάνει ωραία σέντρα

4'

4'

Τι ευκαιρία! Ο Marc-Oliver Kempf έχει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, αλλά η κεφαλιά του περνάει δίπλα από την εστία!

4'

3'
Σέντρα

Ο Davie Selke από την ομάδα Χέρτα Βερολίνου προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

3'

2'

2'

Ο Kevin-Prince Boateng αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Η ομάδα Χέρτα Βερολίνου είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Olympiastadion, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Σε πρώτο πλάνο η παραμονή τους

Η Χέρτα υποδέχεται στο Βερολίνο τη Στουτγκάρδη για ένα τελικό παραμονής. Με ψυχολογία οι γηπεδούχοι μετά τη νίκη τους επί της Άουγκσμπουργκ, από λευκή ισοπαλία απέναντι στη Μάιντζ προέρχονται οι φιλοξενούμενοι.

ΧΕΡΤΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ

Δεν ήταν σε καμία περίπτωση καλύτερη της Άουγκσμπουργκ την προηγούμενη αγωνιστική αλλά αυτό μικρή σημασία έχει από τη στιγμή που πήρε την εκτός έδρας νίκη με 1-0. Απείλησε μόλις μία φορά στο πρώτο μέρος με μία προβολή του Πέκαρικ αλλά κράτησε το μηδέν στην άμυνα της. Στο 49’ μάλιστα ο Σερντάρ με ένα πολύ ωραίο τακουνάκι της έδωσε το προβάδισμα το οποίο παρά την πίεση που δέχτηκε διαχειρίστηκε σωστά και πήρε μία πολύτιμη νίκη.

Βγήκε έτσι από τη ζώνη του υποβιβασμού και έχει ένα βαθμό διαφορά από την τωρινή της αντίπαλο και τη θέση που οδηγεί στα μπαράζ. Αυτή την ομάδα περιμέναμε από τη στιγμή που ανέλαβε ο Μάγκατ. Να είναι σφιχτή αμυντικά και αν βρει ένα γκολ να το κρατάει με νύχια και με δόντια. Στη Βαυαρία της βγήκε το πλάνο της, τώρα ίσως χρειαστεί να επιτεθεί περισσότερο απέναντι στην Στουγκάρδη. Με νίκη κάνει αποφασιστικό βήμα για την παραμονή της, με ήττα ξαναμπαίνει σε γερές περιπέτειες. Δεν πρόκειται να ρισκάρει ακολουθεί άλλος ένας «τελικός» με την Αρμίνια στο Μπίλεφλεντ πριν αντιμετωπίσεις τις Μάιντζ (εντός) και Ντόρτμουντ (εκτός) ως το τέλος.

«Ήταν μία καλή και σημαντική νίκη απέναντι στην Άουγκσμπουργκ αλλά θα έχει αξία μόνο αν πάρουμε βαθμούς και με την Στουτγκάρδη. Η ομάδα δούλεψε σκληρά. Κοιτάμε τους εαυτούς μας και θέλουμε να μαζέψουμε όσους περισσότερους βαθμούς μπορούμε. Δεν θα κάνω αλλαγές, πέρα από τον Ρίχτερ που είναι τιμωρημένος», τόνισε ο κόουτς Μάγκατ.

Αγωνιστικά Νέα: Συμπλήρωσε κάρτες και θα απουσιάσει ο μέσος Ρίχτερ (28/5). Εκτός έμειναν ο βασικός τερματοφύλακας Σβόλοφ (25/0), ο εξτρέμ Μαολιντά (14/1) και ο φορ Γιόβετιτς (17/6). Με απόφαση του Μάγκατ είχε μείνει εκτός ο επιθετικός Μπελφοντίλ (23/3), λογικά θα γυρίσει.

ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ

Παρά την καλή της εικόνα δεν μπόρεσε να πάρει κάτι παραπάνω από τον βαθμό της ισοπαλίας (0-0) στην έδρα της Μάιντζ και έτσι βρέθηκε και πάλι στη ζώνη του υποβιβασμού. Ξεκίνησε πιο δυνατά την αναμέτρηση, είχε μία καλή στιγμή με το Κάλαϊτζιτσις στο 15’ και στο 40’ είδε τον Τσέτνερ να σταματάει εντυπωσιακά το σουτ του Μαγκαλά. Έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 46’ σε τετ α τετ του Τομάς, σώθηκε από το δοκάρι στο 55’ και έπειτα δεν μπόρεσε να φανεί το ίδιο απειλητική.

Δεν κρύφτηκε να παίξει για το αποτέλεσμα αλλά δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν, μετά από ένα σημείο φοβήθηκε μην χάσει και το παιχνίδι και έτσι έμεινε στο 0-0. Η νίκη της Χέρτα όμως την έριξε στην 16η θέση που οδηγεί στα μπαράζ, είναι στο +2 από την Αρμίνια και στο -1 από την τωρινή της αντίπαλο. Έχει να αντιμετωπίσει στη συνέχεια τις Βόλφσμπουργκ (εντός), Μπάγερν Μονάχου (εκτός) και Κολωνία (εντός) και περιθώρια για απώλειες δεν υπάρχουν. Ενδεχόμενη ήττα από την Χέρτα θα την φέρει πολύ κοντά στον υποβιβασμό, δεν είναι ομάδα που θα μείνει πίσω και πάει στην πρωτεύουσα για τη νίκη.

«Το παιχνίδι είναι μία πρόκληση και θα το αντιμετωπίσουμε με σεβασμό. Είμαστε χαρούμενοι που έχουμε την ευκαιρία να βγούμε από τη ζώνη του υποβιβασμού. Είναι μία μεγάλη ευκαιρία για εμάς. Οι παίκτες μου με κάνουν να αισθάνομαι καλά. Δουλεύουν συγκεντρωμένα και μπορείς να καταλάβεις τη διάθεση που υπάρχει στην ομάδα», σημείωσε ο κόουτς Ματαράτσο.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένουν εκτός οι μέσοι Νάρτεϊ (8/0), Αχαμάντα (3/0) και Έγκλοφ (4/0), ο φορ Σανκό (1/0),ο στόπερ Μόλα (3/0), ο εξτρέμ Σιλάς (9/0) και ο μεσοεπιθετικός Ντιντάβι (10/0) Επιστρέφουν ο φορ Κάραζορ (21/0) και ο μέσος Έντο (29/3).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Χέρτα πήρε το αποτέλεσμα που ήθελε απέναντι στην Άουγκσμπουργκ και ας μην εντυπωσίασε με την απόδοση της. Δεν θα αλλάξει λογικά στυλ, προσεκτική θα είναι και με τη Στουτγκάρδη και αν βρει ευκαιρίες για γκολ έχει καλώς. Οι Σουηβοί από την άλλη δεν θα περιμένουν την αντίπαλο τους, έχουν μεγαλύτερη ανάγκη τη νίκη και αυτοί θα ψάξουν. Είναι λίγο υπερβολικό βέβαια που θεωρούνται έστω και λίγο ως φαβορί, δεν θα πάμε με το διπλό. Μπορεί να «κάτσει» οπουδήποτε η μπίλια, το αποτέλεσμα είναι πολύ σημαντικό και για τις δύο και θα πάμε με την ισοπαλία στο ημίχρονο.

• Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Στουτγκάρδη, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Μπουντεσλίγκα).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.74 στον ΟΠΑΠ

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Μπουντεσλίγκα