21+

Σάλκε - Ουνιόν Βερολίνου

27/8/2022 16:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 220
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 619 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Ουνιόν Βερολίνου - Σάλκε στις 19/2/2023

• Θεατές: 62271
90+2'

Ο Sheraldo Becker από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου είναι υποψήφιος για παίκτης του παιχνιδιού μετά την σπουδαία σημερινή του εμφάνιση

90+2'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου μετά από μία καλή εμφάνιση

90+2'

90+2'

62271 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+1'

Κατοχή: Σάλκε: 56%, Ουνιόν Βερολίνου: 44%.

90'

Ο Frederik Roennow έδωσε την ασίστ για το γκολ!

90'

Ένα πολύ όμορφο γκολ από τον Sven Michel

90'

Ο Kevin Behrens έδωσε την ασίστ για το γκολ.

90'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Sven Michel σκοράρει με το αριστερό πόδι!

89'

Ο Kevin Behrens κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Maya Yoshida.

89'

Ο Frederik Roennow κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

89'

Η ομάδα Σάλκε εκδηλώνει επίθεση

89'

Μία φανταστική ατομική ενέργεια από τον παίκτη Sven Michel!

88'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου αυξάνει την πίεση της και μοιάζει πως θα σκοράρει κάποια στιγμή

87'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Sven Michel στέλνει με το αριστερό πόδι την μπάλα στα δίχτυα!

87'

Ο Sven Michel τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

87'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ξεκινάει αντεπίθεση

87'

Ο Robin Knoche από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

87'

Ένας παίκτης από την ομάδα Σάλκε στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

86'

Ο Diogo Leite από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

86'

Ο Sven Michel από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου είναι σε θέση οφσάιντ

85'

Κατοχή: Σάλκε: 59%, Ουνιόν Βερολίνου: 41%.

85'

Ελεύθερο για την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου

84'

Ο Janik Haberer δίνει τη θέση του στον Levin Mete Oztunali

84'

Ο Danilho Doekhi δίνει τη θέση του στον Paul Jaeckel

84'

Ο Florent Mollet από την ομάδα Σάλκε δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

84'

Ο Frederik Roennow από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

84'

Ο Thomas Ouwejan από την ομάδα Σάλκε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

83'

83'

82'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Janik Haberer από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Malick Thiaw

82'

82'

82'

82'

81'

Κατοχή: Σάλκε: 58%, Ουνιόν Βερολίνου: 42%.

81'

ΔΟΚΑΡΙ! Για λίγα εκατοστά δεν είχαμε γκολ, με τον Thomas Ouwejan να σημαδεύει το δοκάρι

81'

81'

Ο Thomas Ouwejan τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

81'

Η ομάδα Σάλκε έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

80'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

80'

80'

79'

79'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kevin Behrens από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Marius Buelter

79'

Ελεύθερο για την ομάδα Σάλκε

79'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Milos Pantovic από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

79'

Η σέντρα από τον Julian Ryerson από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

77'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου έχει την κατοχή της μπάλας

76'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Danny Latza από την ομάδα Σάλκε ανατρέπει τον Milos Pantovic

76'

Η ομάδα Σάλκε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

76'

Κατοχή: Σάλκε: 60%, Ουνιόν Βερολίνου: 40%.

75'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sebastian Polter από την ομάδα Σάλκε ανατρέπει τον Robin Knoche

75'

75'

Ο Morten Thorsby δίνει τη θέση του στον Milos Pantovic

74'

Ο Maya Yoshida από την ομάδα Σάλκε δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

74'

Ο Sebastian Polter τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

74'

Ο Thomas Ouwejan από την ομάδα Σάλκε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

74'

Ο Danny Latza της ομάδας Σάλκε παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

74'

Η σέντρα από τον Cedric Brunner από την ομάδα Σάλκε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

73'

Η ομάδα Σάλκε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

73'

73'

73'

Ο Thomas Ouwejan αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

72'

Η ομάδα Σάλκε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

72'

71'

Ο Sheraldo Becker δίνει τη θέση του στον Sven Michel

71'

Ο Jordan Pefok δίνει τη θέση του στον Kevin Behrens

71'

Ο Rodrigo Zalazar δίνει τη θέση του στον Florent Mollet

71'

Ο Simon Terodde δίνει τη θέση του στον Sebastian Polter

70'

70'

Η σέντρα από τον Niko Giesselmann από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

70'

ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΔΟΚΑΡΙ! Το σουτ από τον Morten Thorsby τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι!

70'

Ο Janik Haberer τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

69'

Ο Cedric Brunner από την ομάδα Σάλκε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

69'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου εκδηλώνει επίθεση

68'

68'

Ο Malick Thiaw σταματά επιτυχώς το σουτ

68'

Το σουτ του Morten Thorsby μπλοκάρεται

68'

Ο Jordan Pefok τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

67'

Η σέντρα από τον Sheraldo Becker από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

67'

Ο Sheraldo Becker τιμωρείται για σπρώξιμο στον Maya Yoshida

66'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

65'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

65'

Κατοχή: Σάλκε: 62%, Ουνιόν Βερολίνου: 38%.

65'

Ο Malick Thiaw κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Jordan Pefok.

65'

Καλή ενέργεια από τον Simon Terodde ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

65'

Η σέντρα από τον Jordan Larsson από την ομάδα Σάλκε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

64'

63'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marius Buelter από την ομάδα Σάλκε ανατρέπει τον Robin Knoche

63'

Ο Maya Yoshida από την ομάδα Σάλκε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

63'

62'

61'

Ο Dominick Drexler δίνει τη θέση του στον Jordan Larsson

61'

Ο Alex Kral δίνει τη θέση του στον Florian Flick

61'

Ο Tom Krauss δίνει τη θέση του στον Danny Latza

60'

Κατοχή: Σάλκε: 63%, Ουνιόν Βερολίνου: 37%.

59'

Η ομάδα Σάλκε έχει την κατοχή της μπάλας

58'

Ο Malick Thiaw απομακρύνει τη μπάλα

58'

57'

57'

57'

56'

56'

56'

55'

Ο Julian Ryerson από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

55'

Ένας παίκτης από την ομάδα Σάλκε στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

54'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

53'

52'

Ο Rodrigo Zalazar από την ομάδα Σάλκε είχε προσπάθεια εκτός στόχου

52'

Η σέντρα από τον Dominick Drexler από την ομάδα Σάλκε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

52'

52'

51'

50'

50'

50'

Η ομάδα Σάλκε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

49'

49'

Ο Jordan Pefok από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου είχε προσπάθεια εκτός στόχου

49'

48'

Ο Sheraldo Becker από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου είναι σε θέση οφσάιντ

48'

48'

47'

46'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Sheraldo Becker στέλνει με το δεξί πόδι τη μπάλα στα δίχτυα!

46'

Ο Maya Yoshida απομακρύνει τη μπάλα

46'

Ο Danilho Doekhi τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

46'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

46'

Ο Maya Yoshida κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Jordan Pefok.

46'

45+4'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου παρουσιάζει το καλύτερο πρόσωπο σ' αυτό το ημίχρονο

45+4'

45+4'

45+4'

45+4'

Ένα πολύ όμορφο γκολ από τον Janik Haberer

45+3'

Ο Dominick Drexler από την ομάδα Σάλκε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+3'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Janik Haberer της ομάδας Ουνιόν Βερολίνου σκοράρει έξω από την περιοχή με το δεξί πόδι!

45+2'

Κίτρινη κάρτα για τον Malick Thiaw

45+2'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Malick Thiaw υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Morten Thorsby

45+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alex Kral από την ομάδα Σάλκε ανατρέπει τον Sheraldo Becker

45+1'

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

45'

45'

Ο Niko Giesselmann από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45'

Ο Morten Thorsby από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jordan Pefok από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Alex Kral

44'

Ο Alex Kral κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Jordan Pefok.

44'

43'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Morten Thorsby από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Dominick Drexler

42'

41'

41'

Ο Morten Thorsby κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Rodrigo Zalazar.

41'

Η σέντρα από τον Rodrigo Zalazar από την ομάδα Σάλκε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

40'

40'

Τι παιχνίδι βλέπουμε. Υπάρχει ένταση και καλή κυκλοφορία της μπάλας και από τις δύο ομάδες.

40'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

40'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

39'

Ένα γκολ από υπέροχη ομαδική προσπάθεια!

38'

38'

38'

Ο Niko Giesselmann έδωσε την ασίστ για το γκολ!

36'

Ο Jordan Pefok έδωσε την ασίστ για το γκολ.

36'

ΓΚΟΛ! - Ο Sheraldo Becker σκοράρει μ' ένα δεξί σουτ, με την μπάλα να κοντράρει.

36'

36'

36'

36'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Dominick Drexler από την ομάδα Σάλκε αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

36'

35'

Ο Jordan Pefok από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

35'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Julian Ryerson από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Rodrigo Zalazar

35'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Danilho Doekhi από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Dominick Drexler

34'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rodrigo Zalazar από την ομάδα Σάλκε ανατρέπει τον Diogo Leite

34'

33'

32'

Ο Danilho Doekhi κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

32'

Ο Malick Thiaw από την ομάδα Σάλκε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

31'

Κατοχή: Σάλκε: 61%, Ουνιόν Βερολίνου: 39%.

31'

Με αυτό το γκολ, η ομάδα Σάλκε ισοφάρισε. Υπάρχει παιχνίδι!

31'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Marius Buelter της ομάδας Σάλκε ευστοχεί στο πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Frederik Roennow επέλεξε τη λάθος γωνία.

30'

ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο Robin Knoche κάνει χέρι εντός περιοχής. Έντονες διαμαρτυρίες από τον Robin Knoche αλλά ο διαιτητής δε συγκινείται

30'

Το αμυντικό λάθος του Robin Knoche μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

29'

29'

28'

28'

27'

27'

26'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Maya Yoshida από την ομάδα Σάλκε ανατρέπει τον Rani Khedira

26'

26'

Ο Robin Knoche σταματά επιτυχώς το σουτ

26'

Ο Maya Yoshida της ομάδας Σάλκε παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

26'

25'

24'

Λόγω τεχνικών προβλημάτων, δεν μπορούμε να ενημερώσουμε για τις εξελίξεις του παιχνιδιού αυτή τη στιγμή

24'

24'

Ο Rani Khedira από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

23'

Το σουτ του Rani Khedira μπλοκάρεται

23'

23'

22'

Ο Simon Terodde τιμωρείται για σπρώξιμο στον Diogo Leite

21'

21'

20'

20'

20'

19'

18'

Το σουτ του Rodrigo Zalazar μπλοκάρεται

18'

18'

17'

16'

Κατοχή: Σάλκε: 57%, Ουνιόν Βερολίνου: 43%.

16'

15'

Ο Thomas Ouwejan από την ομάδα Σάλκε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

15'

15'

14'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Morten Thorsby από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Alex Kral

14'

13'

12'

11'

11'

10'

10'

10'

Ο Malick Thiaw χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

10'

Ο Frederik Roennow κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

10'

Ο Malick Thiaw κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Frederik Roennow μπλοκάρει εύκολα

10'

9'

9'

9'

Ο Simon Terodde χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

9'

9'

9'

Ο Marius Buelter τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

8'

8'

8'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

7'

6'

Ο Danilho Doekhi έδωσε την ασίστ για το γκολ.

6'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Morten Thorsby της ομάδας Ουνιόν Βερολίνου σκοράρει με κεφαλιά

6'

6'

Ο Danilho Doekhi κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Marius Buelter.

6'

6'

Ο Niko Giesselmann από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

6'

Ο Cedric Brunner απομακρύνει τη μπάλα

5'

Ο Alexander Schwolow κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

5'

Καλή ενέργεια από τον Sheraldo Becker ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

5'

5'

5'

Κατοχή: Σάλκε: 44%, Ουνιόν Βερολίνου: 56%.

4'

4'

4'

4'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Simon Terodde από την ομάδα Σάλκε αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

4'

Η σέντρα από τον Thomas Ouwejan από την ομάδα Σάλκε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

3'

Ο Julian Ryerson τιμωρείται για σπρώξιμο στον Dominick Drexler

3'

2'

Ο Jordan Pefok από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου είναι σε θέση οφσάιντ

2'

2'

1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tom Krauss από την ομάδα Σάλκε ανατρέπει τον Janik Haberer

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Η ομάδα Σάλκε είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το VELTINS-Arena, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Δείχνουν σε καλή κατάσταση

Η Σάλκε υποδέχεται την Ουνιόν Βερολίνου για την 4η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα. Ψάχνουν ακόμα την πρώτη τους νίκη οι γηπεδούχοι, από μεγάλο αποτέλεσμα προέρχονται οι φιλοξενούμενοι.

Στάθηκε καλά στην εκτός έδρας αναμέτρηση απέναντι στη Βόλφσμπουργκ και αν ήταν λίγο πιο προσεκτική στην τελική της προσπάθεια ίσως να μπορούσε να πάρει και κάτι καλύτερο από τη λευκή ισοπαλία. Στο πρώτο μέρος ήταν πιο επιθετική και προσπάθησε να απειλήσει κυρίως με τον Τερόντε. Ο περσινός πρώτος σκόρερ της βέβαια ήταν και ο μοιραίος καθώς νικήθηκε και μάλιστα δις σε εκτέλεση πέναλτι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Στην επανάληψη είδε την αντίπαλο της να ανεβάζει ρυθμούς όμως όποτε χρειάστηκε ο Σβόλοφ είχε σωστές αντιδράσεις και κράτησε το μηδέν.

Θετικό το γεγονός ότι δεν δέχθηκε κάποιο τέρμα, ούτως ή άλλως δεν είχε εύκολο έργο. Το πρόγραμμα της δεν είναι το ιδανικό, μπορεί να είναι η Σάλκε αλλά μόλις ανέβηκε στην κατηγορία. Δεν θυμίζει βέβαια την ομάδα που υποβιβάστηκε πριν δύο χρόνια, δείχνει να έχει καλύτερο πλάνο και τα αποτελέσματα αργά ή γρήγορα θα έρθουν.

«Προσπαθούμε πάντα να βρίσκουμε λύσεις με την μπάλα ώστε να βγάζουμε αυτοματισμούς και καθαρές ευκαιρίες στα παιχνίδια μας. Η Ουνιόν είναι μία ομάδα που δεν σου δίνει χώρο στο παιχνίδι. Από τη στιγμή που έχεις την κατοχή πρέπει να δουλεύεις για όλα», σχολίασε ο κόουτς Κράμερ.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε και επιστρέφει ο εξτρέμ Ντρέξλερ. Εκτός έμεινε ο τερματοφύλακας Χέεκερεν, έτοιμος ο φορ Πόλτερ που είχε έναν τραυματισμό στην προπόνηση της Τρίτης.
Έδειξε χαρακτήρα και επικράτησε εντός έδρας με 2-1 της Λειψίας την προηγούμενη αγωνιστική. Χρειάστηκε αρχικά βέβαια τη βοήθεια του δοκαριού για να κρατήσει ανέπαφη την εστία της στο 19’ αλλά στο 32’ σε μία υποδειγματική αντεπίθεση ο Σιμπατσό με ωραίο τελείωμα της έδωσε το προβάδισμα. Στο 38’ μάλιστα είχε και πάλι πολύ ωραία ανάπτυξη, ο Μπέκερ μπήκε μέσα στην περιοχή και αφού ξεπέρασε τον Γκβάρντιολ «πυροβόλησε» τον Μπάσβιτς για το 2-0. Στην επανάληψη δέχθηκε περισσότερη πίεση, είδε την Λειψία να μειώνει στο 83’ από στημένη φάση και η ίδια κινδύνεψε με την ισοφάριση στο τέλος αλλά κράτησε τη νίκη.

Αυτή μάλιστα ήταν η τρίτη σερί νίκη της επί της Λειψίας στο Βερολίνο, και μάλιστα με το ίδιο σκορ, για την Μπουντεσλίγκα και από ότι φαίνεται έχει πάρει κανονικά τον αέρα της αντιπάλου της. Αποδεικνύει πως και φέτος μπορεί να βρεθεί μέσα στην εξάδα και γιατί όχι να διεκδικήσει το κάτι παραπάνω, όπως μία θέση στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ. Είναι σταθερή στην απόδοση της, αρκετά προσεκτική στην άμυνα της και μπροστά έχει λύσεις, με τον Σιμπατσό να δείχνει από νωρίς πως μπορεί να βοηθήσει . Στο Γιουρόπα Λιγκ θα βρεθεί σε έναν δύσκολο αλλά ενδιαφέροντα όμιλο με Μπράγκα, Μάλμε και Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ.

«Η Σάλκε είναι ένας από τους μεγαλύτερους συλλόγους στην Γερμανία. Η έδρα της τής δίνει δύναμη. Έχουν μία οργανωμένη ομάδα, δουλεύουν συνεχώς και υπάρχει μία ισχυρή προσωπικότητα στο σύνολο», σχολίασε ο κόουτς Φίσερ.

Αγωνιστικά Νέα: Δεν είναι ακόμα έτοιμος ο στόπερ Μπάουγκαρτλ.

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Σάλκε μπορεί ακόμα να μην έχει κάποια νίκη στην Μπουντεσλίγκα, η εικόνα της όμως δεν είναι κακή και θα προσπαθήσει να «χτυπήσει» το παιχνίδι. Απέναντι της βέβαια θα βρει έναν αντίπαλο με καθαρό πλάνο που ξέρει πλέον πως να παίρνει αποτελέσματα. Η Ουνιόν έχει ψυχολογία μετά το θετικό ξεκίνημα της και το διπλό έχει αξία σε αυτές τις τιμές αλλά δεν θα το ρισκάρουμε. Δεν θεωρούμε πως θα γίνει ένα ανοικτό παιχνίδι και έτσι θα πάμε με το under.

• Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου δεν έχει χάσει στους τελευταίους 11 από 12 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.32 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Σάλκε, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.81 στον ΟΠΑΠ

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Μπουντεσλίγκα