Ο Benno Schmitz σταματά επιτυχώς το σουτ

Η ομάδα Κολωνία εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

89'

Ο Nico Schlotterbeck από την ομάδα Ντόρτμουντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

89'

Ο Justin Diehl από την ομάδα Κολωνία εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

88'

Ο Denis Huseinbasic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

88'

Ο Faride Alidou από την ομάδα Κολωνία το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Ian Maatsen

88'

Η ομάδα Ντόρτμουντ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

87'

Ο Jan Thielmann δίνει τη θέση του στον Sargis Adamyan

87'

Ο Rasmus Carstensen δίνει τη θέση του στον Benno Schmitz

87'

86'

Η ομάδα Ντόρτμουντ εκδηλώνει επίθεση

85'

Κατοχή: Κολωνία: 43%, Ντόρτμουντ: 57%.

85'

Ο Jan Thielmann έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

85'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Jan Thielmann υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Jamie Bynoe-Gittens

85'

Ο Gregor Kobel από την ομάδα Ντόρτμουντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

85'

Ο Justin Diehl από την ομάδα Κολωνία εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

84'

Ο Jamie Bynoe-Gittens σταματά επιτυχώς το σουτ

84'

Το σουτ του Jan Thielmann μπλοκάρεται

84'

Ο Donyell Malen από την ομάδα Ντόρτμουντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

84'

84'

Ο Hendry Blank σταματά επιτυχώς το σουτ

84'

Το σουτ του Denis Huseinbasic μπλοκάρεται

84'

83'

83'

82'

Κίτρινη κάρτα για τον Ian Maatsen

82'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Ian Maatsen υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Faride Alidou

81'

81'

81'

Ο Hendry Blank απομακρύνει τη μπάλα

81'

Ο Faride Alidou κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

80'

80'

Ο Eric Martel σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Gregor Kobel ελέγχει την φάση

79'

79'

Το σουτ του Julian Chabot μπλοκάρεται

79'

79'

Ο Hendry Blank από την ομάδα Ντόρτμουντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

79'

Ο Jamie Bynoe-Gittens από την ομάδα Ντόρτμουντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

79'

79'

Ο Ian Maatsen απομακρύνει τη μπάλα

78'

Η ομάδα Κολωνία εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

78'

Ο Julian Chabot από την ομάδα Κολωνία απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

78'

Ο Marcel Sabitzer από την ομάδα Ντόρτμουντ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

77'

Ο Timo Huebers από την ομάδα Κολωνία απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

77'

Κίτρινη κάρτα για τον Julian Chabot

76'

Ο Julian Chabot από την ομάδα Κολωνία το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Donyell Malen

76'

Η ομάδα Ντόρτμουντ ξεκινάει αντεπίθεση

76'

75'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Denis Huseinbasic από την ομάδα Κολωνία ανατρέπει τον Marco Reus

75'

75'

Κατοχή: Κολωνία: 42%, Ντόρτμουντ: 58%.

75'

74'

Ο Salih Oezcan δίνει τη θέση του στον Giovanni Reyna

74'

Ο Niclas Fuellkrug δίνει τη θέση του στον Youssoufa Moukoko

74'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

74'

Ο Florian Kainz δίνει τη θέση του στον Jacob Steen Christensen

74'

Η ομάδα Κολωνία εκδηλώνει επίθεση

72'

72'

71'

71'

70'

69'

69'

Καλή ενέργεια από τον Jan Thielmann ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

69'

Το αμυντικό λάθος του Ian Maatsen μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

69'

68'

Ελεύθερο για την ομάδα Κολωνία

68'

Ο Marcel Sabitzer από την ομάδα Ντόρτμουντ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

68'

67'

Ο Faride Alidou από την ομάδα Κολωνία το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Salih Oezcan

66'

Ο Jadon Sancho δίνει τη θέση του στον Jamie Bynoe-Gittens

66'

Ο Julian Brandt δίνει τη θέση του στον Marco Reus

66'

Ο Julian Brandt από την ομάδα Ντόρτμουντ είναι σε θέση οφσάιντ

66'

65'

Κατοχή: Κολωνία: 45%, Ντόρτμουντ: 55%.

64'

Ο Salih Oezcan κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

64'

Η ομάδα Ντόρτμουντ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

63'

Καλή ενέργεια από τον Justin Diehl ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

62'

Ο Linton Maina δίνει τη θέση του στον Justin Diehl

62'

Ο Dejan Ljubicic δίνει τη θέση του στον Faride Alidou

61'

61'

Ο Ian Maatsen έδωσε την ασίστ για το γκολ.

61'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Donyell Malen σκοράρει με το δεξί πόδι!

61'

Ο Ian Maatsen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

61'

60'

60'

Ο Julian Chabot κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

60'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Timo Huebers από την ομάδα Κολωνία ανατρέπει τον Jadon Sancho

59'

59'

58'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Niclas Fuellkrug της ομάδας Ντόρτμουντ ευστοχεί στο πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Marvin Schwaebe επέλεξε τη λάθος γωνία.

56'

ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο Rasmus Carstensen τράβηξε τον Jadon Sancho από τη φανέλα και ο διαιτητής έδειξε άσπρη βούλα!

56'

55'

Κατοχή: Κολωνία: 49%, Ντόρτμουντ: 51%.

55'

Ελεύθερο για την ομάδα Ντόρτμουντ

54'

53'

Ο Timo Huebers σταματά επιτυχώς το σουτ

53'

Το σουτ του Niclas Fuellkrug μπλοκάρεται

53'

Ο Marcel Sabitzer τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

53'

Ο Marvin Schwaebe από την ομάδα Κολωνία απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

52'

Ο Marcel Sabitzer σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Marvin Schwaebe ελέγχει την φάση

51'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Timo Huebers υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Niclas Fuellkrug

51'

51'

51'

51'

ΔΟΚΑΡΙ! Αγγίζει το γκολ ο Linton Maina αλλά το τελείωμα του βρίσκει στο δοκάρι!

50'

Κατοχή: Κολωνία: 47%, Ντόρτμουντ: 53%.

50'

50'

49'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Linton Maina από την ομάδα Κολωνία ανατρέπει τον Salih Oezcan

49'

Ο Salih Oezcan απομακρύνει τη μπάλα

49'

48'

Ο Dejan Ljubicic αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

48'

47'

Ο Dejan Ljubicic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ian Maatsen

47'

46'

Ο Jan Thielmann από την ομάδα Κολωνία είχε προσπάθεια εκτός στόχου

46'

Ο Gregor Kobel κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

46'

46'

46'

46'

45+9'

45+9'

45+9'

Ο Julian Brandt από την ομάδα Ντόρτμουντ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

45+8'

45+8'

45+8'

Ο Florian Kainz από την ομάδα Κολωνία εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

45+8'

Ο Marcel Sabitzer από την ομάδα Ντόρτμουντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+8'

45+7'

Ο Salih Oezcan σταματά επιτυχώς το σουτ

45+7'

Το σουτ του Linton Maina μπλοκάρεται

45+7'

Ο Jadon Sancho από την ομάδα Ντόρτμουντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+7'

Ο Florian Kainz από την ομάδα Κολωνία εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

45+7'

Ο Julian Chabot κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Gregor Kobel μπλοκάρει εύκολα

45+7'

Ο Florian Kainz από την ομάδα Κολωνία εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

45+6'

Ο Thomas Meunier απομακρύνει τη μπάλα

45+6'

Ο Donyell Malen από την ομάδα Ντόρτμουντ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Florian Kainz

45+5'

45+5'

45+5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jan Thielmann από την ομάδα Κολωνία ανατρέπει τον Ian Maatsen

45+4'

Ο Thomas Meunier κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

45+4'

45+3'

45+3'

Ο Nico Schlotterbeck σταματά επιτυχώς το σουτ

45+3'

Ο Timo Huebers της ομάδας Κολωνία παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

45+3'

Η σέντρα από τον Florian Kainz από την ομάδα Κολωνία βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

45+2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Thomas Meunier από την ομάδα Ντόρτμουντ ανατρέπει τον Linton Maina

45+2'

Η σέντρα από τον Jadon Sancho από την ομάδα Ντόρτμουντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 8'

45+1'

Κατοχή: Κολωνία: 50%, Ντόρτμουντ: 50%.

45+1'

Ο Ian Maatsen από την ομάδα Ντόρτμουντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+1'

45'

Ο Niclas Fuellkrug από την ομάδα Ντόρτμουντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45'

44'

44'

Ο Thomas Meunier από την ομάδα Ντόρτμουντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

43'

43'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Eric Martel από την ομάδα Κολωνία ανατρέπει τον Jadon Sancho

42'

42'

41'

40'

40'

40'

39'

39'

38'

Ο Julian Chabot κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Niclas Fuellkrug.

38'

37'

37'

Ο Thomas Meunier από την ομάδα Ντόρτμουντ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

37'

Ο Julian Brandt από την ομάδα Ντόρτμουντ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

36'

Κατοχή: Κολωνία: 48%, Ντόρτμουντ: 52%.

36'

Ο Max Finkgrafe από την ομάδα Κολωνία απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

35'

Ο Thomas Meunier υποπίπτει σε χέρι

35'

35'

34'

Ο Julian Chabot από την ομάδα Κολωνία το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Marcel Sabitzer

33'

Ο Niclas Fuellkrug χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

33'

Καλή ενέργεια από τον Niclas Fuellkrug ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

33'

Η σέντρα από τον Thomas Meunier από την ομάδα Ντόρτμουντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

33'

33'

32'

31'

31'

30'

Κατοχή: Κολωνία: 55%, Ντόρτμουντ: 45%.

30'

29'

Ο Denis Huseinbasic υποπίπτει σε χέρι

29'

29'

Ο Max Finkgrafe κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

29'

29'

Το αμυντικό λάθος του Gregor Kobel μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

27'

Ανόητη κίτρινη για τον Salih Oezcan καθώς χτύπησε τη μπάλα από εκνευρισμό

27'

Ο Thomas Meunier από την ομάδα Ντόρτμουντ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Linton Maina

27'

Ο Donyell Malen από την ομάδα Ντόρτμουντ είναι σε θέση οφσάιντ

27'

27'

Ο Florian Kainz κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

26'

26'

26'

25'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marcel Sabitzer από την ομάδα Ντόρτμουντ ανατρέπει τον Eric Martel

25'

24'

24'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Dejan Ljubicic από την ομάδα Κολωνία ανατρέπει τον Marcel Sabitzer

23'

Ο Jadon Sancho κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

23'

Ο Jan Thielmann από την ομάδα Κολωνία είναι σε θέση οφσάιντ

22'

22'

Το σουτ του Rasmus Carstensen μπλοκάρεται

22'

22'

22'

21'

Ο Salih Oezcan από την ομάδα Ντόρτμουντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

21'

Ο Nico Schlotterbeck κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Jan Thielmann.

20'

15'

Κατοχή: Κολωνία: 44%, Ντόρτμουντ: 56%.

13'

Το παιχνίδι είναι σε αναμονή λόγω αναστάτωσης στις εξέδρες

12'

Ο Julian Brandt έδωσε την ασίστ για το γκολ.

12'

12'

12'

11'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Eric Martel υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Jadon Sancho

10'

10'

10'

10'

9'

9'

8'

8'

7'

Ο Marcel Sabitzer κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

7'

6'

Ο Dejan Ljubicic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

5'

5'

Κατοχή: Κολωνία: 30%, Ντόρτμουντ: 70%.

5'

Καλή ενέργεια από τον Julian Brandt ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

5'

Ο Jadon Sancho τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

4'

3'

3'

Ο Linton Maina κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

2'

2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Niclas Fuellkrug από την ομάδα Ντόρτμουντ ανατρέπει τον Julian Chabot

1'

1'

Ο Julian Chabot κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Donyell Malen.

1'

Είναι ένας σχεδόν παγωμένος αγωνιστικός χώρος στον οποίο παίζουν σήμερα. Οι παίκτες βρίσκουν δύσκολες τις συνθήκες.

1'

Είναι μία κρύα μέρα για να παίξεις ποδόσφαιρο.

1'

Η ομάδα Ντόρτμουντ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το RheinEnergieSTADION, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Να «χτίσει» σερί θέλει η Ντόρτμουντ

Η Κολωνία υποδέχεται την Ντόρτμουντ για τη 18η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα. Επιστροφή με νίκη για τους Βεστφαλούς.

Δεν κατάφερε στο ντεμπούτο του Σουλτς στον πάγκο της να πάρει τη νίκη στην εντός έδρας αναμέτρηση με τη Χαϊντενχαϊμ και έτσι περιορίστηκε στο βαθμό της ισοπαλίας (1-1). Ξεκίνησε μεν καλύτερα στο παιχνίδι, απείλησε αρχικά στο 19’ και δέκα λεπτά μετά άνοιξε το σκορ με σουτ του Ζέλκε μέσα από την περιοχή. Ο Σβέμπε με ωραία απόκρουση στο 34’ την κράτησε όρθια, η ίδια με το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 2-0 και στο 55’ δέχθηκε την ισοφάριση από μία στατική φάση. Δεν είχε αντίδραση έπειτα και έτσι έμεινε για άλλη μία αγωνιστική χωρίς νίκη.

Η αλλαγή προπονητή δεν έφερε για την ώρα το επιθυμητό αποτέλεσμα και έτσι παραμένει στη ζώνη του υποβιβασμού με 11 βαθμούς και στο -3 από τη σωτηρία της. Δεν είδαμε πολλά διαφορετικά πράγματα από την ίδια, ακόμα είναι νωρίς αλλά έκανε μία μίνι προετοιμασία με τον Σουλτς. Έχει ένα γύρο για να ανατρέψει την κατάσταση, θα χρειαστεί κάποια μεγάλα αποτελέσματα αλλά η Ντόρτμουντ σίγουρα είναι ανώτερος αντίπαλος. Αμφιβάλω αν θα αφήσει χώρους, σκοράρει όμως με το σταγονόμετρο και δημιουργεί λίγες ευκαιρίες.

«Πρέπει να συγκεντρωθούμε στα πράγματα που μπορούμε να επηρεάσουμε, να μείνουμε θετικοί και να ψάχνουμε για λύσεις. Όταν βλέπω πως δουλεύουν τα παιδιά είμαι σίγουρος πως μπορούμε να κάνουμε καλές εμφανίσεις και να πάρουμε βαθμούς», σημείωσε ο κόουτς Σουλτς.

Αγωνιστικά Νέα: Νέα απώλεια αυτή του φορ Ζέλκε (15/5) Παραμένουν εκτός οι επιθετικοί Oυτ (7/0) και Βάλντσμιντ(15/2) και ο μπακ Πακαράντα (12/0).

Επιβεβαίωσε το ρόλο του φαβορί την προηγούμενη αγωνιστική στην έδρα της Ντάρμσταντ και πήρε δίκαια τη νίκη με 3-0. Θέλησε να επιτεθεί από την αρχή και σε μία αντεπίθεση στο 24’ άνοιξε το σκορ. Ο Γκίτενς με τρομερή προσωπική ενέργεια έφτασε από το κέντρο στη μεγάλη περιοχή, έδωσε στον Μπραντ και αυτός έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στη συνέχεια βέβαια απειλήθηκε και θα μπορούσε να δεχτεί την ισοφάριση στο 63’ όμως στο 77’ ο Ρόις έπειτα από ασίστ του Σάντσο έκανε το 2-0 και «σφράγισε» τη νίκη της. Στο 90+2’ μάλιστα ο Μουκόκο με ωραίο τελείωμα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Είχε ανάγκη αυτή τη νίκη μετά από τρεις σερί αγωνιστικές που δεν είχε καταφέρει να πανηγυρίσει. Έπαιζε άλλωστε απέναντι στην ουραγό της βαθμολογίας και ό,τι άλλο πέρα από τους τρεις βαθμούς θα ήταν αποτυχία. Πλησίασε μάλιστα την πρώτη τετράδα στους τέσσερις βαθμούς και το θέμα είναι αν μπορεί να δώσει συνέχεια. Είναι και πάλι το φαβορί απέναντι σε μία ομάδα που βρίσκεται στη ζώνη του υποβιβασμού, έχει καλύτερη ψυχολογία και η νίκη σήμερα μοιάζει επίσης επιτακτική. Η έλευση του Σάντσο θεωρώ πως θα τη βοηθήσει, ο Άγγλος νιώθει πως βρίσκεται σε ένα ασφαλές περιβάλλον και αυτό μπορεί να φανεί και στην απόδοση του.

«Κάναμε ένα μικρό βήμα στην Ντάρμσταντ, τώρα ακολουθούν κι άλλα. Μας περιμένει η Κολωνία. Είναι ένας δύσκολος αντίπαλος και εντός έδρας απέναντι σε ομάδες από τις πρ’ωρες θέσεις έχει δείξει καλό πρόσωπο. Ξέρουμε ότι θα είναι επιθετικοί και θα παίξουν για τη νίκη», επισήμανε ο κόουτς Τέρζιτς.

Αγωνιστικά Νέα: Στο Κύπελλο Εθνών Αφρικής ο μπακ Μπενσεμπαϊνί (13/0) και ο φορ Αλέ (11/0). Δεν είναι διαθέσιμοι λόγω τραυματισμού ο μπακ Ρίερσον (10/3), ο επιθετικός Αντεγιέμι (11/0) κι ο μέσος Ενμέτσα (10/0). Αμφίβολη η συμμετοχή του στόπερ Χούμελς (14/2).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Κολωνία ψάχνει μία αντίδραση και ένα μεγάλο αποτέλεσμα, ξέρει όμως πως έχει δύσκολο έργο και πως ακόμα δεν έχει δείξει ικανή πως μπορεί να παίρνει τέτοιες νίκες. Από την άλλη η Ντόρτμουντ θέλει να «χτίσει» ένα σερί και να βρεθεί και πάλι μέσα στην τετράδα. Είναι δικαιολογημένα το φαβορί και σε τιμές κοντά στο 1.70 θα την εμπιστευτώ.

• Στους τελευταίους 8 αγώνες της ομάδας Κολωνία, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Μπουντεσλίγκα).
    Σημείο: Under με απόδοση 2.75 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ντόρτμουντ έφερε ισοπαλία στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X με απόδοση 3.90 στον ΟΠΑΠ

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Μπουντεσλίγκα