21+

Βέρντερ Βρέμης - Ουνιόν Βερολίνου

28/10/2023 16:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 257
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 185 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Ουνιόν Βερολίνου - Βέρντερ Βρέμης στις 16/3/2024

• Θεατές: 42100
90+8'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Βέρντερ Βρέμης μετά από μία καλή εμφάνιση

90+8'

90+8'

42100 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+7'

Κατοχή: Βέρντερ Βρέμης: 56%, Ουνιόν Βερολίνου: 44%.

90+7'

Καλή ενέργεια από τον Aissa Laidouni ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90+7'

Ο Milos Veljkovic από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+7'

Ο Senne Lynen κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Frederik Roennow μπλοκάρει εύκολα

90+6'

Ο Aissa Laidouni από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

90+6'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Aissa Laidouni για την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου. Ο Nick Woltemade σταματάει την φάση.

90+6'

Ο Felix Agu από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

90+6'

Καλή ενέργεια από τον Justin Njinmah ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90+6'

Η ομάδα Βέρντερ Βρέμης έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

90+5'

90+4'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

90+4'

Η ομάδα Βέρντερ Βρέμης έχει την κατοχή της μπάλας

90+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nick Woltemade από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης ανατρέπει τον Aissa Laidouni

90+2'

Ο Michael Zetterer κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+1'

Ο Nick Woltemade από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Senne Lynen από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης ανατρέπει τον Aissa Laidouni

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 7'

90'

Ελεύθερο για την ομάδα Βέρντερ Βρέμης

90'

Κατοχή: Βέρντερ Βρέμης: 55%, Ουνιόν Βερολίνου: 45%.

89'

Η ομάδα Βέρντερ Βρέμης εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

89'

89'

Ο Romano Schmid είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Justin Njinmah

89'

Ο Olivier Deman δίνει τη θέση του στον Felix Agu

87'

Ο Romano Schmid είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

86'

85'

Ο Benedict Hollerbach από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

85'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Benedict Hollerbach για την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου. Ο Mitchell Weiser σταματάει την φάση.

85'

85'

84'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

84'

Το σουτ του Alex Kral μπλοκάρεται

84'

84'

Ο Marvin Ducksch δίνει τη θέση του στον Nick Woltemade

83'

82'

Ο Leonardo Bonucci κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

82'

81'

Ο Rafael Santos Borre είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

80'

Κίτρινη κάρτα για τον Diogo Leite

80'

Κατοχή: Βέρντερ Βρέμης: 52%, Ουνιόν Βερολίνου: 48%.

80'

80'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Diogo Leite για την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου. Ο Rafael Santos Borre σταματάει την φάση.

79'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jens Stage από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης ανατρέπει τον Mikkel Kaufmann

78'

Ο Kevin Behrens δίνει τη θέση του στον Mikkel Kaufmann

78'

Ο Robin Gosens δίνει τη θέση του στον Jerome Roussillon

78'

Ο Sheraldo Becker δίνει τη θέση του στον Benedict Hollerbach

77'

76'

Ο Leonardo Bittencourt δίνει τη θέση του στον Senne Lynen

75'

75'

Ο Milos Veljkovic έδωσε την ασίστ για το γκολ.

75'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Μία υπέροχη λόμπα από τον Marvin Ducksch της ομάδας Βέρντερ Βρέμης με το δεξί πόδι.

75'

Η σέντρα από τον Milos Veljkovic από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

74'

Ο Sheraldo Becker τιμωρείται για σπρώξιμο στον Romano Schmid

73'

Ο Jens Stage κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

73'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jens Stage από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης ανατρέπει τον Aissa Laidouni

73'

Η ομάδα Βέρντερ Βρέμης εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

73'

73'

Ο Michael Zetterer απομακρύνει τη μπάλα

72'

Ο Olivier Deman κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

71'

Ελεύθερο για την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου

71'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Marvin Ducksch από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

71'

Η σέντρα από τον Romano Schmid από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

71'

Το αμυντικό λάθος του Frederik Roennow μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

70'

70'

Κατοχή: Βέρντερ Βρέμης: 50%, Ουνιόν Βερολίνου: 50%.

69'

Η ομάδα Βέρντερ Βρέμης εκδηλώνει επίθεση

69'

Ο Aissa Laidouni τιμωρείται για σπρώξιμο στον Leonardo Bittencourt

68'

Ο Jens Stage τιμωρείται για σπρώξιμο στον Diogo Leite

68'

67'

67'

66'

Ο Mitchell Weiser κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

66'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου εκδηλώνει επίθεση

65'

Ο Janik Haberer δίνει τη θέση του στον Alex Kral

65'

Ο Rafael Santos Borre από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης είναι σε θέση οφσάιντ

65'

64'

Ο Robin Gosens από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

64'

63'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

63'

63'
VAR

ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΘΗΚΕ Η ΚΑΡΤΑ! Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής επιβεβαίωσε την κάρτα για τον Rani Khedira της ομάδας Ουνιόν Βερολίνου.

62'

62'
Σε εξέλιξη

VAR - ΚΑΡΤΑ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανή κάρτα για τον παίκτη της ομάδας Ουνιόν Βερολίνου.

61'

60'
Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! - Ο παίκτης Rani Khedira αποβάλλεται μετά από σκληρό φάουλ

60'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Rani Khedira για την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου. Ο Romano Schmid σταματάει την φάση.

60'

60'

Κατοχή: Βέρντερ Βρέμης: 51%, Ουνιόν Βερολίνου: 49%.

60'

Ο Brenden Aaronson δίνει τη θέση του στον Aissa Laidouni

60'

Ο Anthony Jung από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

59'

59'

59'

58'

58'

Ο Leonardo Bittencourt τιμωρείται για σπρώξιμο στον Rani Khedira

57'

Ο Kevin Behrens από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου είναι σε θέση οφσάιντ

56'

Ο Robin Gosens από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

56'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Robin Gosens για την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου. Ο Romano Schmid σταματάει την φάση.

55'

55'

54'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jens Stage από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης ανατρέπει τον Kevin Behrens

53'

Το σουτ του Rafael Santos Borre μπλοκάρεται

53'

52'

52'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Kevin Behrens από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

52'

Η σέντρα από τον Christopher Trimmel από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

52'

51'

Ο Romano Schmid από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης είχε προσπάθεια εκτός στόχου

51'

Η ομάδα Βέρντερ Βρέμης ξεκινάει αντεπίθεση

51'

Ο Christopher Trimmel από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

50'

Ο Marco Friedl από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

50'

Κατοχή: Βέρντερ Βρέμης: 53%, Ουνιόν Βερολίνου: 47%.

50'

49'

49'

Ο Janik Haberer από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου είχε προσπάθεια εκτός στόχου

49'

Η σέντρα από τον Sheraldo Becker από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

49'

48'

48'

47'

47'

47'

Έχει σταματήσει το παιχνίδι και ο διαιτητής μιλάει στους παίκτες.

46'

46'

Το σουτ του Leonardo Bittencourt μπλοκάρεται

46'

46'

45+3'

Το γκολ που σκόραρε η ομάδα Βέρντερ Βρέμης της δίνει ένα ελαφρύ προβάδισμα στην ανάπαυλα.

45+3'

45+3'

Κατοχή: Βέρντερ Βρέμης: 54%, Ουνιόν Βερολίνου: 46%.

45+3'

Ο Marco Friedl τιμωρείται για σπρώξιμο στον Rani Khedira

45+3'

Ο Marvin Ducksch από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

45+2'

Ο Diogo Leite απομακρύνει τη μπάλα

45+2'

45+2'

Ο Marvin Ducksch από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης είναι σε θέση οφσάιντ

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45'

45'

45'

44'

43'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Leonardo Bittencourt από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης ανατρέπει τον Robin Gosens

42'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου έχει την κατοχή της μπάλας

41'

40'

Κατοχή: Βέρντερ Βρέμης: 57%, Ουνιόν Βερολίνου: 43%.

39'

Η ομάδα Βέρντερ Βρέμης κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

38'

ΑΥΤΟΓΚΟΛ! Ο Robin Knoche στέλνει τη μπάλα στην εστία της ομάδας του!

38'

Η σέντρα από τον Marvin Ducksch από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

38'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Brenden Aaronson από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Leonardo Bittencourt

38'

37'

Ο Romano Schmid σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Frederik Roennow ελέγχει την φάση

37'

37'

Ο Robin Knoche από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

37'

36'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Robin Gosens από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

36'

35'

35'

Ο Frederik Roennow κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

34'

Ο Diogo Leite τιμωρείται για σπρώξιμο στον Marvin Ducksch

33'

32'

Ο Anthony Jung απομακρύνει τη μπάλα

32'

32'

32'

Ο Kevin Behrens τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

32'

Παίκτης της ομάδας Ουνιόν Βερολίνου επιχειρεί μακρινό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

31'

31'

Ο Janik Haberer από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου είναι σε θέση οφσάιντ

30'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kevin Behrens από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ανατρέπει τον Olivier Deman

30'

30'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Olivier Deman από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης ανατρέπει τον Brenden Aaronson

29'

29'

Ο Sheraldo Becker υποπίπτει σε χέρι

29'

28'

28'

Ο Jens Stage κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Kevin Behrens.

27'

27'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Janik Haberer για την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου. Ο Leonardo Bittencourt σταματάει την φάση.

26'

26'

25'

25'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marco Friedl από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης ανατρέπει τον Kevin Behrens

25'

25'

Ο Rani Khedira απομακρύνει τη μπάλα

25'

Ο Diogo Leite από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

24'

Ο Robin Gosens από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου είναι σε θέση οφσάιντ

24'

23'

23'

22'

Ο Kevin Behrens από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

22'

Ο Olivier Deman από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

22'

21'

21'

20'

Ο Janik Haberer από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

20'

20'

20'

19'

Ο Robin Gosens κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

19'

18'

18'

18'

Ο Leonardo Bittencourt αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

17'

16'

15'

15'

14'

13'

13'

Ο Anthony Jung κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

13'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου ξεκινάει αντεπίθεση

12'

Ο Sheraldo Becker από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου είναι σε θέση οφσάιντ

11'

11'

Ο Christopher Trimmel από την ομάδα Ουνιόν Βερολίνου εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

10'

10'

Ο Sheraldo Becker κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

10'

Κατοχή: Βέρντερ Βρέμης: 47%, Ουνιόν Βερολίνου: 53%.

10'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Robin Knoche ανέτρεψε τον Rafael Santos Borre από πίσω και δόθηκε φάουλ

9'

9'

8'

Ο Leonardo Bittencourt από την ομάδα Βέρντερ Βρέμης δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

7'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Jens Stage για την ομάδα Βέρντερ Βρέμης. Ο Kevin Behrens σταματάει την φάση.

6'

6'

6'

5'

Κατοχή: Βέρντερ Βρέμης: 35%, Ουνιόν Βερολίνου: 65%.

5'

5'

4'

4'

4'

3'

Ο Robin Gosens τιμωρείται για σπρώξιμο στον Michael Zetterer

3'

3'

2'

Καλή ενέργεια από τον Christopher Trimmel ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

2'

Ο Sheraldo Becker τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

2'

1'

Η βροχή κάνει δύσκολες τις συνθήκες για τους παίκτες

1'

1'

Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το Wohninvest WESERSTADION, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Έξι σερί ήττες η Ουνιόν και από ευρωπαϊκό ματς

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Βέρντερ Βρέμης μετρά τρεις συνεχόμενες ήττες, ενώ η Ουνιόν βρίσκεται σε πολύ χειρότερη κατάσταση με έξι διαδοχικές ήττες στη Μπουντεσλίγκα και εννιά σε όλες τις διοργανώσεις. Επίσης, η ομάδα του Βερολίνου προέρχεται από ευρωπαϊκό ματς μεσοβδόμαδα. Δεν θα μπλέξουμε με σημείο και θα ποντάρουμε στο under.

• Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 9 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.50 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ουνιόν Βερολίνου έχασε στους τελευταίους 6 αγώνες στη διοργάνωση Μπουντεσλίγκα.
    Σημείο: 1 με απόδοση 2.77 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες της ομάδας Βέρντερ Βρέμης, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Μπουντεσλίγκα).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.71 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Βέρντερ Βρέμης έχασε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες στη διοργάνωση Μπουντεσλίγκα.
    Σημείο: 2 με απόδοση 2.47 στον ΟΠΑΠ

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Μπουντεσλίγκα