Σούπερ Λιγκ: Ήττα από την Καλλονή για Παναθηναϊκό

Σούπερ Λιγκ: Ήττα από την Καλλονή για Παναθηναϊκό



Σπουδαία νίκη με 1-0 απέναντι στον Παναθηναικό πήρε η Καλλονή η οποία με γκολ του Λεοζίνιο στο 35’ κέρδισε τους «πράσινους» που διαμαρτύρονται για τη μη αποβολή του Χογκ στο 9ο λεπτό.

Λίγες ημέρες πριν το παιχνίδι με τη Ντιναμό Μόσχας, ο Παναθηναϊκός προβλημάτισε, καθώς ηττήθηκε με 1-0 στην έδρα της Καλλονής, όντας κακός για ένα ημίχρονο.

Οι «πράσινοι» πέταξαν στα… σκουπίδια το πρώτο ημίχρονο, καθώς δεν μπόρεσαν να δημιουργήσουν αρκετά προβλήματα στην Καλλονή, η οποία κατάφερε να προηγηθεί στο 35’ με τον Λεοζίνιο.

Μάλιστα ο ίδιος είχε δοκάρι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου για να δώσει προβάδισμα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους, με τον Παναθηναϊκό από την άλλη να διαμαρτύρονταν για την μη αποβολή του Χογκ στο 9ο λεπτό, με τον γκολκίπερ της Καλλονής να ανατρέπει εκτός περιοχής τον Κλωναρίδη.

Στην επανάληψη η ομάδα του Αναστασίου έγινε πιο απειλητική, ωστόσο δεν μπόρεσε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα ούτε όταν οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες στο 87΄λόγω αποβολής του Μανούσου




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
3.003.202.051.901.601.551.221.25
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
3.501.852.601.651.80
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.701.753.5020.00

Σχολιασμός

25 σχόλια:

στις 14/09/2014 22:36
opoia omadoula thelei na kanei istoriki niki as paiksei me PAO..

στις 14/09/2014 22:39
auti i itta afinei poli piso ton pao kai to leo mono kai mono gia na min lene gia emas.tromeri apoleia o berg par olo pou einai kalos o pao ton san sinolo persi ithele metagrafes

στις 14/09/2014 22:40
to ton katalathos

στις 14/09/2014 22:41
ΣΤΟΝ ΘΩΜΑΙΔΗ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΩΡΑ ΛΙΝΑΤΣΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΦΡΕΣΚΟ ΣΑΝΟ ΠΟΥ ΕΦΕΡΕ Ο ΑΛΑΦΟΥΖΟΣ

στις 14/09/2014 22:45
Tziovani_10 to oti o pao einai kafenio fetos den simainei pws den o xontros den poustis kai kanei pousties!!! ase twra to thomaidi kai ksereis tis pompes tis omadas sou.. ektos an eisai zwon..

στις 14/09/2014 22:46
Ο ΧΟΓΚ Ο ΧΟΓΚ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΠΕΒΑΛΕ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΕΧΑΣΕ Ο ΒΑΖΕΛΟΣ, ΛΙΓΟ ΝΤΡΟΠΗ ΡΕ ΞΕΦΤΙΛΟΙΣΜΕΝΟΙ ΕΧΕΤΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΗ ΜΑΡΘΑ ΒΟΥΡΤΣΗ ΣΤΟ ΚΛΑΜΑ

στις 14/09/2014 22:46
#den einai

στις 14/09/2014 22:51
den pernouse me tpt o pao apo thn mytilini shmera to poly gia x to eixa alla oxi k na xasei.....pantws den edeixe tpt o pao hmoun sto gipedo k ta eida ola paidia uparxei provlhma!!!to lew eiphdei eimai aoilikos k oxi kalloni den thn upostirizw apla lew oti eida!!!!!

στις 14/09/2014 23:57
οτι και να λετε πουστρακια γαβρακια και βαζελακια μια ζωή θα σας γαμαμε την μανα παοκ ρε

στις 15/09/2014 00:09
petaxtike kai o pou8enas o mpougatsas...Krima padws gia ton pao 2-3 kales meteggrafes i8ele na plaisiw8oun stin palia omada kai 8a htan poly antagwnistikos fetos..

στις 15/09/2014 00:13
Τι να γαμησεις ρε χεστη που τρέχουν τώρα τα πουτανοπαιδα ο Τζαβέλας και Κατσουράνης και μας ζητάνε συγνώμη το παίζουν και μάγκες αλλα θα έρθει η ώρα σας φέτος. Ξυπνατε ρε μουνοπανα βαζελια που σας φταίει ο ολυμπιακος συνέχεια που έχετε πάρει το σκαι με ολα τα πουστροπαιδα και κλεγεστε κάθε μέρα

στις 15/09/2014 00:18
ΠΑΛΙ 3ΑΡΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ!ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΝ ΜΥΑΛΟ ΜΕΡΙΚΟΙ!Α ΚΑΙ ΚΥΠΕΛΟ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΟΥΡΜΠΟ

στις 15/09/2014 01:49
αρε πουστη αλαφουζο ηθελα να εδινε την αποβολη που ζηταγατε, και να σε πηγαινε κουβα το ματς κατα λαθος, γιατι ασσο το ειχες παιξει και σημερα!!!...θα στην φτιαξει ο κυρ Μαρινακης, εκει που θα παιξεις τα πολλα λεφτα και θα σε σπρωχνει η διαιτησια οσο δεν φανταζεσαι,και θα παιρνεις μετα τηλεφωνο να βαζουν αυτογκολ ...θα τα δουμε αυτα φετος...θα εχει γελιο!!

στις 15/09/2014 01:57
apla ta pragmata paidia..olos o vazelos htan o mperg, xwris auton 8a kineitai sth zwnh tou upovivasmou kai oxi adika.. de ftaiei o diaithths pou deixnei ka8usterhseis me ton paniwnio pou telika to phre to matsaki oute shmera 6 leptakia kai paizoun me 10 oi alloi apo to 85? ..me alla logia, ths mikrhs pswlhs ths ftaine oi trixes! edwse daneikous (vasikous persi)gia na plhrwsei to mpourmpo, to mpoui, kai to atsali.. ti lete re malakes? ama sw8eite 8a einai giati kapoioi e3akolou8oun na sas sevontai parapanw logw fanelas, oi diaithtes pantws polu kala sas 3hgiontai ws twra.. ante ampaloi mas ponane ta matia mas opote paizetai!

στις 15/09/2014 02:04
arxizei k fenete siga siga h apousia t pextara Berg

στις 15/09/2014 03:14
tha doume kai esas vazelakia kai paokia pou milate sto europa

στις 15/09/2014 09:44
loipon epeidi exw akousei ena karo malakies mexri twra stous filous mou tous panathinaikous exw na pw pws me ayton ton proedro min perimenoume polla.2-3 thesi kai uefa kathe xrono.mexri ekei eimaste kai pali kala na leme pou den dialithikame apo tous swferatzes kai tous pouratous.kyrioi na eyxaristoume ton theo pou yparxei omada kai steketai axioprepws.gia megaliteres prosdokkies thes marouli.to opoio den yparxei ....ti na kanoume.kai kapoioi min pianeste malakes...i omada den exei parousiasei tipota ews twra kai o anastasiou mia kwlara na...gyrizei ta mats sto telos kai se olon ton agwna kolovaraei.kai meta leme omadara o pao ta gyrizei sto telos.kathe mera pasxalia den einai.an den paixeis organwmna kai me pathos den pas parapera.ta paidia mou fenetai ginan ventetes epeidi piran to kipello kai xestike i forada.re;;xerete re pou paizete;kai sy anastasiou...san na parafouskwsan ta miala sou.araxe.

στις 15/09/2014 10:54
πουστι τριστωνη στο ναο δεν θα πατησης αλλως την γαμισες

στις 15/09/2014 12:13
a re pana8a !!!!!!

στις 15/09/2014 16:01
Μα εκει εκανε την μαλακια ο ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ φιλε για αυτο τον κυνηγαει τωρα ο ΣΑΜΑΡΑΣ δηθεν για στημενα και παρανομιες,βγαλαν απο την μεση τον δημαρχο της Νεας δημοκρατιας συν του οτι ειναι κολητος του Μελισανιδη...Οτι και να γινει η διαφορα του ΟΣΦΠ με τον ΠΑΟΚ ειναι στο τμημα scouting και στις ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ...Ο Ιβαν θελει να κανει μεγαλο τον Παοκ αλλα δεν εχει ουτε συμβουλους ουτε καλο τμημα scouting σαν αυτο του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ που ειχε δημιουργηθει απο εποχες ΚΟΚΚΑΛΗ..τον ΟΣΦΠ και εγω να τον αναλαβω σαν προεδρος εχει μπει απο παλια το νερο στο αυλακι και γινεται δουλεια απο to scouting και τις ακαδημιες...3 παικτες στους under19 εχει ο ΟΣΦΠ στην λιστα των 50 καλυτερων ταλεντων στον κοσμο...ο ΠΑΟΚ ειναι ανυπαρκτος σε αυτα τα επιπεδα και ο ΙΒΑΝ εχει ανηφορα μεγαλη να διανυσει...δεν στινονται εστι οι ομαδες παιδια,χρειαζεται προγραμματιμος και σωστη επενδυση οχι οτι να ναι...Δεν ειναι αντε ριχνουμε λεφτα και φτιαξαμε ομαδα....ο Παοκ κασταναδες εχει σε ολα τα επιπεδα απο το προπονητικο team μεχρι τ

στις 15/09/2014 16:05
το τμημα scouting συμβουλους στα παντα ολα..Σε καλα προτυπα βαδιζει απεναντιας ο ΑΡΗΣ και η ΑΕΚ τα τελευταια χρονια με τις ακαδημιες σε αντιθεση με τον βαζελο που παραπαιει συγκριτικα με δεκαετιες 80 και 90...Ο ΟΣΦΠ θεωρηται στις 12 τοπ ομαδες scouting παγκοσμιος την τελευταια δεκαπενταετια περιπου!!!!ΧΑΟΣ ΔΙΑΦΟΡΑΣ

στις 15/09/2014 16:09
ΟΙ ΒΑΖΕΛΟΙ τους εφταιγε ο Βαρδινογιαννης ,αλλα τελικα αποδειχτηκε οτι ηταν τεραστιος προεδρος για τον συλλογο που δυσκολα θα βρεθει κατι αναλογο στο μελλον...περασμενα μεγαλεια τελειωσε ο ΠΑΟ εγινε κατι σαν τον Παναιγειαλειο....κριμα!!

στις 16/09/2014 12:28
Αυτήν ειναι και θα ειναι πάντα η ελλαδα. Δεν κανει να χάσει ο ΠΑΟ στην καλλονη ο ΠΑΟΚ στην Ξάνθη και ο ολυμπιακος παντού όπου παιζει. Ακόμα και τους Ολυμπιακούς τους φαίνεται απίστευτο και χλευαζουν. Αν όλα ηταν νορμαλ στην ελλαδα θα ηταν νορμαλ και να χάνουν όλοι. Αλλα έτσι ειναι ο νεοέλληνας που βούλιαξε την χώρα. Αρχιδιστης- καλοπερασακιας- τεμπέλης και πάντα να φταίνε οι άλλοι. Όυστ ρε κοπροσκυλα.

στις 16/09/2014 13:56
supergatoni ΣΑΛΤΑ ΚΑΙ ΓΑΜΗΣΟΥ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΣΟΥ

στις 16/09/2014 15:12
MPOURDELO EISTE BAZELIA,GIA TO POUTSO,SAPAKIASMENH MPOURDELO-OMADA

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.