Κύπελλο Ελλάδας: Με Φωκικό η ΑΕΚ

Κύπελλο Ελλάδας: Με Φωκικό η ΑΕΚ



Τον Φωκικό θα αντιμετωπίσει η ΑΕΚ στον πρώτο γύρο του Κυπέλλου Ελλάδας. ΑΕΛ- Ολυμπιακός Βόλου, Άρης – Απόλλων Καλαμαριάς και Ηρακλής – Λαμία τα ζευγάρια που ξεχωρίζουν.

Κόντρα στον Φωκικό θα ξεκινήσει τις υποχρεώσεις της στο Κύπελλο Ελλάδας η ΑΕΚ, η οποία θα αντιμετωπίσει την ομάδα της Άμφισσας σε διπλούς αγώνες για τον πρώτο γύρο του θεσμού.

Στα άλλα παιχνίδια ξεχωρίζει φυσικά το ντέρμπι της Λάρισας με τον Ολυμπιακό Βόλου, όπως και οι αγώνες Άρης- Απόλλων Καλαμαριάς και Ηρακλής-Λαμία.

Οι πρώτοι αγώνες θα διεξαχθούν το τριήμερο 28-30 Αυγούστου, ενώ οι αγώνες ρεβάνς θα γίνουν το τριήμερο 12-14 Σεπτεμβρίου.

Τα ζευγάρια:


Νότιος όμιλος

Χανιά-Άλιμος
Αχαρναϊκός-Φωστήρας
Ηρακλής Ψαχνών-Επισκοπή
Καλλιθέα-Απόλλων Σμύρνης
Παναχαϊκή-Πανηλειακός
Ερμιονίδα-Παναιγιάλειος
ΑΕΚ-Φωκικός

Βόρειος όμιλος

Ηρακλής-Λαμία
Αναγέννηση Καρδίτσας-Εθνικός Γαζώρου
ΑΕΛ-Ολυμπιακός Βόλου
Αιγινιακός-Αγροτικός Αστέρας
Πιερικός-Τύρναβος
Απόλλων 1926-Άρης
Δόξα Δράμας-Ζάκυνθος



Ομάδες που αφορά: ΑΕΚ, ΝΤΕΡΜΠΙ

Σχολιασμός

15 σχόλια:

στις 18/08/2014 13:36
FWKIKOSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS OLEEEEEEEEEE VAMOSSSSSS

στις 18/08/2014 13:49
χαχαχαχααχαχχα....αρχισε τα δικα του ο μελισσανιδης...αχχααχαχαχ

στις 18/08/2014 13:50
αχαχχααχαχχαχααχαχ....βλεπω τελικο ολυμπιακο αεκ....χααχαχαχχα

στις 18/08/2014 13:53
ολα θα φανουν στο γηπεδο....οαχοαχοαχαχοοαχοαχοαχαχοαοχ

στις 18/08/2014 13:55
RE POU EINAI OI ALLES OMADES? TRAXWNES?

στις 18/08/2014 13:56
ρε αντε κ γαμησο..π σας πειραξε ο μελισανιδης....ζωα γαυροι...μαλακες....εχετε στησει τ προηγουμενα 30 χρονια και τα επομενα 20...κ μιλατε...γαμημενοι..τι λετε στον τιγρη...π δν εχει κανει τ παραμικρο ...αστο διαολο πια..

στις 18/08/2014 14:00
φιλε πετρο..δεν χρειαζονται οι αλλες ομαδες... παλιοκαραφλα... τα επομενα δεκα θελετε να τα στησετε εσεις..να γινεται γαυρος στην θεση του γαυρου..αλλα δεν θα σας περασει παλιομαλακες... θα σας σκισει τα κωλαρακια ο βαγγελας... ναι οντως δεν εχει κανει το παραμικρο..αχαχαχαχαχ αλλαξε ολες τις κατηγοριες της ελλαδας για αρχη... και μετα,φημες λενε οτι θα σπασει και την α εθνικη ετσι ωστε να παιρνει πρωταθλημα πιο ανετα...δεν πατε να γαμηθειτε..ρουφιανοι..κακομοιρηδες... ελατε με φοραααα....

στις 18/08/2014 14:01
ΕΡΧΟΜΑΣΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

στις 18/08/2014 14:16
Χεχεχε! ΚΑΛΩΣ ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΜΑΣ ΑΥΣΤΡΙΑΚΑ ΚΟΥΝΑΒΙΑ! ΘΕΙΑ ΔΙΚΗ ΠΑΛΙ! Χεχεχε!

στις 18/08/2014 17:16
KOLOGAUROI THA FATE MEGALH POUTSA AINTE MPOURDELAAAAAAAAAAAAAAAAA

στις 18/08/2014 18:18
Mas lene oti eimaste idioi me tous larisiotes as glass aek pame gera gia mia kali poria kai astous na lene tous malakes

στις 18/08/2014 19:31
PetrosMar3 Ο ΑΛΙΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΤΡΑΧΩΝΕΣ.ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΑΛΙΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΡΑΧΩΝΕΣ.ΚΑΙ ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ!ΩΡΑΙΟ ΝΤΕΡΜΠΑΚΙ ΒΓΗΚΕ>ΛΑΡΙΣΑ - ΟΛ.ΒΟΛΟΥ.ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΟ ΞΥΛΟ.

στις 18/08/2014 20:14
ΡΕ ΧΑΝΟΥΜΙΑ, ΠΑΨΤΕ ΝΑ ΠΙΠΙΛΑΤΕ ΤΗΝ ΚΑΡΑΜΕΛΑ, ΑΝ ΘΑ ΑΝΕΒΕΤΕ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΕΜΑΣ ΘΑ ΕΙΣΤΕ. ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΛΗΡΩΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΣΣΑΝΔΡΙΑΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΟΥ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑ. ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΟΜΩΣ ΜΕ ΕΜΑΣ ΘΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΟΛΟ Κ ΚΑΤΙ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ... ΕΞΑΛΛΟΥ Κ ΠΕΡΥΣΙ ΣΚΑΡΦΗΣΤΙΚΑΤΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΥΠΕΛΙΔΙΑ ΣΤΗΝ Γ' ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΠΗΡΑΜΕ Ο Λ Α ΕΜΕΙΣ. ΑΡΑΞΤΕ ΤΩΡΑ Κ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΣΤΑ ΜΠΑΡΑΖ ΠΑΡΕΑ.

στις 18/08/2014 20:15
ΒΟΟΚΑΔΟΡΕ, ΚΑΛΑ ΤΟ ΕΘΕΣΕΣ... ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΟ ΞΥΛΟ ΦΕΤΟΣ... Χεχεχε!

στις 18/08/2014 23:07
για να ξέρετε η Φωκικαρα ήταν μια από τις τρεις ομάδες που πέρυσι καταφεραν και έριξαν τρία μπαλάκια στον πρωταθλητή ΟΣΦΠ (Κύπελλο ΦΩΚΙΚΟΣ - ΟΣΦΠ 3-5 30/10/13) Οι άλλες δυο ήταν οι ΠαρίΣΖ και ο Βάζελος στο Καραϊσκάκη)

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.