Αναρμόδιο το CAS, οριστικά στο Γιουρόπα Λιγκ ο ΠΑΟΚ

Αναρμόδιο το CAS, οριστικά στο Γιουρόπα Λιγκ ο ΠΑΟΚ



Αναρμόδιο να δικάσει την προσφυγή του ΠΑΟΚ είναι το CAS και έτσι η βαθμολογία των πλέι οφ παραμένει, με τον Παναθηναϊκό να αγωνίζεται κανονικά στα πλει-οφ του Τσάμπιονς Λιγκ.

Μέσω ανακοίνωσης, η ΠΑΕ ΠΑΟΚ έκανε γνωστό ότι το Ανώτατο Αθλητικό Δικαστήριο δήλωσε αναρμόδιο να δικάσει την προσφυγή του ΠΑΟΚ για την αφαίρεση βαθμών στα πλει-οφ, με αποτέλεσμα ο Παναθηναϊκός να παίρνει οριστικά μέρος στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

Μάλιστα στην ανακοίνωση, ο «δικέφαλος του Βορρά» κατηγορεί την ΕΠΟ και επιτίθενται στον πρόεδρο της Ομοσπονδίας, Γιώργο Σαρρή

Η ανακοίνωση της ΠΑΕ:

Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ πληροφορήθηκε μόλις την απόφαση του Ανώτατου Δικαστηρίου να δηλώσει αναρμόδιο να δικάσει επί της ουσίας την προσφυγή μας για την απόφαση των Πειθαρχικών Επιτροπών της ΕΠΟ που αφορούσε την ποινή αφαίρεσης τριών βαθμών από τα πλέι οφ του Πρωταθλήματος 2013-14. Συγκεκριμένα, το CAS απέφυγε να καλύψει το κενό της νομοθεσίας της ΕΠΟ και να αποτελέσει το τριτοβάθμιο όργανο στη μεταξύ μας διαμάχη.

Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ αποδέχεται την απόφαση του CAS να μην μπει στην ουσία του ζητήματος, ωστόσο οφείλει να επισημάνει πως η δήθεν αξιοπιστία της ΕΠΟ και των επιτροπών της δεν πείθει ούτε τον πλέον αφελή.

Η “ακεραιότητα” και η “ανεξάρτητη κρίση” των ανθρώπων που αποφάσισαν να τιμωρήσουν τον ΠΑΟΚ αποδεικνύονται περίτρανα μέσα τις… τυχαίες συνομιλίες “αλλοδαπών” που ερευνά η δικαιοσύνη.

Η ΕΠΟ και οι Πειθαρχικές Επιτροπές της εκτίθενται μόνες τους, δέσμιες ενός συστήματος που τις ¨θρέφει” και ανήμπορες για πραγματικά έργα που θα προασπίσουν το συμφέρον του αθλήματος.

Ο κ. Σαρρής, βέβαια, όχι μόνο δεν έχει την ευθιξία να παραιτηθεί, όχι μόνο δεν έχει αρθρώσει μια συλλαβή, έστω για τους τύπους, για όσα του καταλογίζονται από έντιμους λειτουργούς της Δικαιοσύνης, αλλά αρνείται να διατάξει μια υποτυπώδη έρευνα για τις συνταρακτικές αποκαλύψεις! Ο πρόεδρος της ΕΠΟ, άλλωστε, έχει δείξει πως αντιδρά μόνο σε ό,τι αφορά τον ΠΑΟΚ…

Το ελληνικό ποδόσφαιρο χάνει και τους λίγους φιλάθλους που απέμειναν να αντιστέκονται στην εικόνα απόλυτης παρακμής που παρουσιάζει και οι “άρχοντές του” ορθώνουν το ανάστημά τους μόνο για να εκδικηθούν όποια ΠΑΕ φωνάξει για την κατάντια τους. Θα επανέρθουμε σύντομα…

ΥΓ: Παράλληλα με την κατάρρευση του παραποδοσφαίρου, ευελπιστούμε ότι θα καταρρεύσει το διαβρωμένο σύστημα σε μεγάλο μέρος των ΜΜΕ που προσπαθούν πίσω από νομικίστικες δικαιολογίες να κάνουν τον συνήγορο του Διαβόλου και να υποβιβάσουν ή να αποκρύψουν τις αποκαλύψεις που προκύπτουν για το ελληνικό ποδόσφαιρο.



Ομάδες που αφορά: ΓΙΟΥΡΟΠΑ, ΠΑΟΚ

Σχολιασμός

43 σχόλια:

στις 11/07/2014 19:59
ΓΑΜΙΕΤΑΙ Η ΕΠΟ ΚΑΙ Ο ΜΠΕΙΡΑΙΑΣ!!!

στις 11/07/2014 20:00
ΑΝΤΕ ΡΕ ΝΑ ΨΩΦΙΣΗΣ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΓΙΕ ΣΑΡΡΗ

στις 11/07/2014 20:01
Τωρα οποιος και να δικεωνοτανε στα αρχιδια μου οποτε τωρα θα γελασουμε και με τις βαζελες και τους βουλγαρους

στις 11/07/2014 20:02
ΜΑΛΑΚΕΣ ΟΤΙ ΣΑΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΤΑ ΠΗΓΑΤΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ PLAY OFF ΠΑΛΙΟΜΑΛΑΚΕΣ

στις 11/07/2014 20:02
ΑΝΤΕ ΓΑΜΙΣΟΥ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΚΑ ΚΑΙ ΞΕΣ

στις 11/07/2014 20:02
ΜΑΛΑΚΕΣ Ο ΑΛΑΦΟΥΖΟΣ ΣΑΣ ΓΑΜΑΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΤΑ ΒΑΖΕΤΕ, ΓΙΑΥΤΟ ΜΙΑ ΖΩΗ ΘΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΑΤΙΤΛΟΙ, ΧΑΡΕΙΤΕ ΤΟ ΦΙΛΟ ΣΑΣ ΤΟΝ ΑΛΑΦΟΥΖΟ ΤΩΡΑ!

στις 11/07/2014 20:03
ΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΧΟΝΤΡΟ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΖΕΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΚΑ ΣΑΣ

στις 11/07/2014 20:03
ΑΝΤΕ ΓΑΜΙΣΟΥ ΡΕ

στις 11/07/2014 20:03
ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΤΑΙ

στις 11/07/2014 20:04
ΚΟΤΟΥΛΕΣ Η ΤΟΥΜΠΑ ΠΗΡΑ ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΕΦΑΛΙΑ ΤΟΥ ΚΛΑΟΥΣ ΚΛΕΓΑΤΑΙ

στις 11/07/2014 20:05
ΜΑΛΑΚΕΣ ΚΟΛΟΓΑΥΡΟΙ

στις 11/07/2014 20:05
ΓΑΜΙΕΤΑΙ Ο ΘΡΥΛΟΣ ΚΑΙ Ο ΜΠΕΙΡΑΙΑΣ!!!!

στις 11/07/2014 20:06
ΓΑΜΙΕΤΑΙ Η ΕΠΟ ΚΑΙ Ο ΜΠΕΙΡΑΙΑΣ!!!!!

στις 11/07/2014 20:07
Ο κ. Σαρρής, βέβαια, όχι μόνο δεν έχει την ευθιξία να παραιτηθεί, όχι μόνο δεν έχει αρθρώσει μια συλλαβή ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ ΚΑΙ Η ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΠΟΥΤΑΝΑ

στις 11/07/2014 20:08
Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ, ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΠΑΙΡΝΑΤΕ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΧΑΤΕ +10 ΩΠΟΤΕ ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΤΟ -3!

στις 11/07/2014 20:08
Ο πρόεδρος της ΕΠΟ, άλλωστε, έχει δείξει πως αντιδρά μόνο σε ό,τι αφορά τον ΠΑΟΚ… ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΞΥΝΕΙ ΤΟ ΜΟΥΝΑΚΙ ΤΟΥ Ο ΠΑΛΙΟΜΑΛΑΚΑΣ

στις 11/07/2014 20:09
ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΣΟΥ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΚΑ ΣΟΥ ΜΑΛΑΚΑ

στις 11/07/2014 20:09
ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΠΑΙΡΝΕΤΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΑΛΑΚΕΣ

στις 11/07/2014 20:10
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΑ ΤΟΥ ΜΑΡΙΝΑΚΗ Η ΜΑΝΑ!!!

ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΑ ΤΟΥ ΜΑΡΙΝΑΚΗ Η ΜΑΝΑ!!!!

στις 11/07/2014 20:10
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΑ ΤΟΥ ΜΑΡΙΝΑΚΗ Η ΜΑΝΑ!!!!

στις 11/07/2014 20:11
ΠΑΟΚΑΡΑ!!!!!!!

στις 11/07/2014 20:12
ΠΑΟΚΑΡΑ ΟΛΕ!!!!

στις 11/07/2014 20:24
ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΣΠΟΡ (παρασκευη 11 ιουλιου) ΓΕΛΑΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΕ ΕΠΟ-ΠΑΟ, ΙΒΑΝ ΕΙΔΕΣ ΠΑΛΛΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΛΑΦΟΥΖΟΣ.(ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΟ)

στις 11/07/2014 20:27
Giorgos_paokara ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΩΡΑ ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΦΤΑΙΕΙ ΡΕ ΜΠΟΥΓΑΤΣΟΝΤΟΛΜΑ

στις 11/07/2014 20:43
vazelakia pistevo na katalavate oti oti egine exete simferon kai esis opote mporite na to voulosete tora

στις 11/07/2014 21:02
giorgo gamo ti barcevroma sou

στις 11/07/2014 21:42
etsi mpaokakia mia zoi tha ste!oi dikoi sas oi proedroi toi paiktes exoun parei re malakes bazeloi k mpaokia e gia peite mu re mounopana??o olubiakos exei tin kaliteri omada stin ELLADA kati pou fusika dn sas sumferei na to paradextite!o OSFP pairnei ABIDAL k erxontai kai alloi kaloi!,KAI ESEIS PERNETE TA TRIA MOU!!!!!!GIA AYTO TON LOGO PROTATHLIMA K KUPELLO PANTA STON PEIRAIA KAI BOULO!AYTI EINAI H ALITHEIA

στις 11/07/2014 21:57
o baggelas ta exei kanonisei

στις 11/07/2014 22:50
lol gamo ton osfp lemeeee

στις 11/07/2014 23:05
Siga min asxolithei o Vaggelas me auto to thema.exei na asxolithei me filanthropies,dimarxeio,metagrafes...me ton mpaok tha asxoleite twra.Xalarwste ligaki kai min vrizete xwris logo kai mhn ksexnate mas vlepei o theos...

στις 12/07/2014 09:56
mangas01 krata mikro kalathi min deis ton vaggela na asxoleite me to pleximo stis fylakes korydalou apo ton neo xrono.oso gia tous filous mou tous paoktzides kala sas kanoun kai sas ta rixnoun giati i paragka dimiourgima tou kokali tou dosilogou kai emporou oplwn eitan.sto kipello ton paok ton paixame kathara kai to sikwsame panaxia kai sta pleyoff prwtoi tha ma stan etsi kai alliws mias kai tou dwsame kai to mats stin toumpa gia na vgei deyteros mprosta apo ta kafeneia sas ton astera kai ton atromito.kai ta epeisodia stin leoforo apo ta paokia pou mpikan den zitisame resta apo ton savidi.kai fetos ama o paok paei kalitera apo mas kai paizei gia to prwtathlima nai tha tou dwsoume pali to mats gia na vgei aytos prwtathlitis kai oxi eseis.kathe xrono fasolada den paei allo.mas exete vrwmisei me tis pordes sas.

στις 12/07/2014 11:24
EISTE OLOI MALAKES KAI EIDIKA ESI TZIOVANI PALIO ALBANE MALAKA ESI EFAGES KALA STIN TOYMPA FETOS

στις 12/07/2014 11:25
APO TIN TOYMPA DEN PERNAEI KANEIS

στις 12/07/2014 11:26
KAI MALAKA TZIOVANI 3 EFAGES APO AYTOUS STIN EDRA SOY PALIO MALAKA

στις 12/07/2014 11:27
PAOKARA!!

στις 12/07/2014 11:27
ΓΑΜΙΕΤΑΙ Η ΕΠΟ ΚΑΙ Ο ΜΠΕΙΡΑΙΑΣ!!!!

στις 12/07/2014 11:28
ΓΑΜΙΕΤΑΙ Ο ΘΡΥΛΟΣ ΚΑΙ Ο ΜΠΕΙΡΑΙΑΣ!!!

στις 12/07/2014 11:32
undisputed13 ΚΟΨΕ ΤΗΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ. ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΤΟ ΠΗΡΑΤΕ ΚΑΘΑΡΑ (ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ) ΑΛΛΑ ΑΝΕΤΑ ΣΑΣ ΠΕΤΟΥΣΑΜΕ ΕΞΩ ΜΕ ΤΟΥΣ 3 ΒΑΘΜΟΥΣ ΜΥΟΝ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΣΟ ΠΟΥΤΑΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΟ ΠΟΥ 1η ΑΓΩΝΙΣΤΗΚΗ ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΛΟΓΑΥΡΟ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΕΚΛΕΙΣΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΘΥΡΩΝ

στις 12/07/2014 11:34
ΚΑΙ ΑΜΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΑ ΜΕ ΧΕΣΕΙΣ ΠΑΛΙΟ ΜΑΛΑΚΑ ΣΥΝΕΧΕΙ ΘΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΚΟΛΟΓΑΥΡΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΧΟΝΤΡΟ

στις 12/07/2014 15:36
Giorgos_paokara γιατι βριζειs ρε γαιδουρι? καααακο πιπερι στη γλωσα μπουγατσουλα αλα κρεμ!!!!

στις 12/07/2014 16:05
Χαχαχα

στις 12/07/2014 19:58
o θρηνος θα παιξει παλι στην κατηγορια;;;;κανεις στην ελλαδα δεν συγκινειτε απο αυτα που γινονται;;;κανεις;;;;αρχηγο εγκληματικης οργανωσης τον ειπε ο εισαγγελεας και κανεις δεν κανει τιποτα;;;τι αλλο να κανει ο εισαγγελεας;;;;η πολιτεια;;;νεκρη;;;καλα σας κανει τοτε και σας πηδαει ολους ο φαταουλας--οπως τα ειπε ο εισαγγελεας ετσι ειναι εδω και χρονια....το ελαχιστο που πρπει να γινει για να ξαναμπει ο θρηνος σε πρωταθλημα ειναι να δωσει 15 τιτλους πισω γιατι τους πηρε με γνωριμιες και οχι αγωνιστικα αλλα για βιτρινα κανουμε μετεγγραφες βοηθαμε αδυνατους και ειμαστε χαμογελαστοι με τον στρατο των γενιτσαρων που σερνουμε απο την μυτη....κριμα στην ελλαδα και στην μαριοννετα που θελει να κυβερνησει

στις 13/07/2014 12:50
PAOKAKIA KLAPSTEEEEEEE HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHA

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.