Τέλος το Μουντιάλ για Νεϊμάρ!

Τέλος το Μουντιάλ για Νεϊμάρ!

Αφορά τον αγώνα ΒΡΑΖΙΛΙΑ - ΓΕΡΜΑΝΙΑ


Άσχημα νέα για τη Βραζιλία, καθώς όπως αποκάλυψε ο γιατρός της «σελσάο», ο τραυματισμός του Νεϊμάρ δεν θα του επιτρέψει να ενισχύσει την εθνική ομάδα της χώρας του για το υπόλοιπο της διοργάνωσης.

«Πύρρειος» αποδείχθηκε η νίκη της Βραζιλίας κόντρα στη Κολομβία καθώς ο τραυματισμός του Νεϊμάρ δεν θα του επιτρέψει να ενισχύσει την «σελεσάο» στον ημιτελικό με τη Γερμανία αλλά ούτε στον τελικό, εφόσον οι διοργανωτές πάρουν την πρόκριση!

Ο Βραζιλιάνος άσος τραυματίστηκε λίγο πριν το φινάλε του αγώνα με τους Κολομβιανούς μετά τη σύγκρουση που είχε με τον Ζουνίνγκα και οδηγήθηκε εσπευσμένα στο νοσοκομείο.

Τέλος το Μουντιάλ για Νεϊμάρ!Στις εξετάσεις στις οποίες υποβλήθηκε διαπιστώθηκε πως έχει σπάσει έναν σπόνδυλο στην πλάτη κάτι που αποκάλυψε ο γιατρός της Βραζιλίας, ο οποίος και πρόσθεσε πως ο παίκτης δεν θα μπορέσει να αγωνιστεί στα εναπομείναντα δύο παιχνίδια της ομάδας (ημιτελικό και μικρό ή μεγάλο τελικό)

Αναμφίβολα πρόκειται για ένα τεράστιο πλήγμα για την ομάδα του Σκολάρι, η οποία θα κληθεί να αλλάξει σημαντικά τα πλάνα της ενόψει του αγώνα με τη Γερμανία, την ώρα που εκτός ημιτελικού μένει και ο Τιάγκο Σίλβα λόγω καρτών.

Η φάση του τραυματισμού:





Στοιχεία για τον αγώνα: ΒΡΑΖΙΛΙΑ - ΓΕΡΜΑΝΙΑ
1Χ2OverUnder1X12X2
2.603.102.702.001.551.411.321.44
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
3.201.803.301.701.75
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.601.753.7520.00

Σχολιασμός

30 σχόλια:

στις 05/07/2014 02:52
ωωωχχχχχχ

στις 05/07/2014 02:53
παει η βραζιλια ηταν που ηταν....τωρα με την γερμανια και χωρις νευμαρ δεν τους βλεπω καλα..μεγαλο κριμα και μεγαλη απωλεια δυστηχως για εναν απο τους σταρ του φετινου μουντιαλ

στις 05/07/2014 02:59
Γενικα το παιχνιδι ειχε πολλα σπρωξιματα και λογικο ηταν καποια στιγμη να συνεβαινε και κατι τετοιο...κριμα για τον Νευμαρ ευχομαι να γινει καλα συντομα..αλλα και παλι μια ομαδα σα τη Βραζιλια δε βασιζεται μονο σε ενα παικτη.

στις 05/07/2014 02:59
Αντε γεια αχωνευτη brazil και αχωνευτε βουτα!

στις 05/07/2014 03:31
ALEX GAMW TO SPITAKI SOU ALVANIARH ME TRELENEIS RE VLAKA TON XTUPAEI ASXHMA STIN SPONDULIKH STILH POU EINAI TO POIO EPIKINDUNO SHMEIO KAI PALI LES MALAKEIES; E EISAI ENA ANAISTITO VRWMIARIKO SFALMA TIS FUSEOS POU DEN SKAMPAZEIS APO MPALA KAI DEN 3ES NA MILAS SOSTA SKEFTESAI TIN PUTA REAL SOU MONO AUTIN KAI OXI TI GINETE KANONIKA KAI DES TON CR7 TON "KLAPSIARH" POU TON LENE OLOI PSEUDONIMO OTAN TOU KANOUN TETOIA KLAEI SAN EUAISTITH GOMENA SE OLA SE TAKLIN SE APOKLIZMO SE HTTA PRAGMA POU DEN EXEI 3ANA KANEI EPAGGELMATIAS PAIXTIS! MONO SE APOKLIZMO AN TO KANOUN APO SUGKINISH H APOGOITEUSI OPWS TO MUNTIAL! VRWMIARH SE SUXATHIKA PRAGMATIKA! AN SE EIXA MPROSTA MOU THA SOU SPAGA TA MUTRA!

στις 05/07/2014 04:05
sostos o barcaa

στις 05/07/2014 05:16
kala tou kane ... krima pou den to afhse anaphro to giftaki to neymar

στις 05/07/2014 09:14
poli aisiodoxo se vrisko...

στις 05/07/2014 09:25
ΔΕΝ ΘΑ ΛΕΙΨΕΙ ΜΟΝΟ Ο ΝΕΙΜΑΡ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Ο ΣΙΛΒΑ Ο ΣΤΥΛΟΒΑΤΗΣ ΤΗΣ ΑΜΥΝΑΣ ΛΟΓΩ ΚΑΡΤΩΝ.ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΡΑΖΙΛΙΑ ΣΤΟΝ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟ ΜΕ ΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ.ΠΡΟΒΛΕΠΩ ΤΕΛΙΚΟ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ - ΓΕΡΜΑΝΙΑ.

στις 05/07/2014 09:57
Κριμα για τον νειμαρ και την βραζιλια

στις 05/07/2014 11:04
o scolari apo thn allh polu megalos mlks .. sto debouto toy mundial dhlwse pws htan ka9aro penalty ston fred meta dhlwse oti h fifa boh8aei thn ollandia kai oxi thn brazilia kai x9es otan htan sto 3o lepto twn ka8usterhsewn enw eixe dwsei 5 fwnaze kai kounage ta xeria pws to mats eixe teleiwsei.. PAPARAS me ta ola tou

στις 05/07/2014 11:22
krima...

στις 05/07/2014 11:47
1 germania

στις 05/07/2014 11:47
κριμα.....και τελος για την βραζιλια απο την ολλανδια μου

στις 05/07/2014 13:10
Egw aporo toso kairo pws kai den eixe travmatistei apo monos tou 1 fora aytos o neymar. Se kathe aggigma pou tou kanei adipalos peftei katw les kai ton varese reyma skouzontas me kwlotoubes. Tou aksize kai kala na pathei giati etsi opos paizei kalytera na paei sto gynaikeio podosfairo.

στις 05/07/2014 13:13
den peftei.. ton rixnoun!Me h xoris NEY h Brazilia teliko!

στις 05/07/2014 13:42
oxi re mlkes to neymar tha erthi real aftos

στις 05/07/2014 13:50
to karma timori...

στις 05/07/2014 15:00
βελγιο-γερμανια τελικοοοοςςς

στις 05/07/2014 15:11
O telikos tha einai Latin sklhros kai vromikos..den exei xoro gia euro-peous... Brazilia-Argentinh!!

στις 05/07/2014 15:15
telikos brazil-olandia me nikiti brazil

στις 05/07/2014 15:23
kai auto pezei Arias h ollandia dipsa gia titlo...tziro omos tha kanoun oi brazilianoi kai oi argentinoi ston apolito agona misous :))

στις 05/07/2014 16:03
afto ixe xanagini me brazil me ton pele to 62 ixe xasi to ipolipo tou tournoua apo ena traumatismo ala i brazil pire to moundial k dilose o pele oti tou thimise ton eauto tou k elpizi k pali na voithisi o theos na pari pali to tropeo xwris ton star tis..........pantos krima gia neymar

στις 05/07/2014 16:04
zunoga megalo zoo pantos k fanike oti ton xtipise epitides den mporis na sikonis to gonato sou toso plila stin plati tou antipalou ligo elipse na tou kostisi k tin kariera tou neymar.......

στις 05/07/2014 16:05
makari na to pari i brazil alios pame me megalo belgio.........

στις 05/07/2014 16:14
Kρίμα! Χωρίς Νεϊμαρ η Βραζιλία δε στέκει στα καλά της. Θα έχει εύκολο έργο η Γερμανία. Εκτός και αν πάρουν την σκυτάλη στα χέρια τους η Βραζιλιάνοι και πετάξουν έξω τους κολογερμαναράδες(κουβάδες). Α! και lucadirisio σε γράφουμε στα αρχίδια μας ότι και αν γράφεις. Παλιόανήθικε. Δείξε συμπονια κεφτέ.

στις 05/07/2014 16:56
δολοφονος ο zuniga , φανταστειτε με ποση δυναμη εριξε τη γονατια για να σπασει ο σπονδυλος. η FIFA πρεπει να του απαγορεψει να παιξει για ενα χρονο.

στις 05/07/2014 16:57
ο νευμαρ ηταν ο ηγετης της βραζιλιας τωρα με τη γερμανια θα ναι δυσκολα τα πραγματα

στις 05/07/2014 20:05
XYNWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWW

στις 06/07/2014 16:31
Ton xasaph ton exoume oloi mesa mas,mh nomizeis oti o diego htan kai to kalytero palikari,sto moundial tou 82 pou tixenei na to eida kanei apisteuth skaria ston pekth ths vrazilias falcao an den kano lathos ,kokini kai spiti omos...edo o diaithths afise na exelixthi o agonas se katharo latin game...alla xexase tis kartes spiti tou,me ta gnosta apotelesmata.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.