Στην Αθήνα ο Αμπιντάλ!

Στην Αθήνα ο Αμπιντάλ!




Στην Αθήνα βρίσκεται από τα ξημερώματα του Σαββάτου ο Ερίκ Αμπιντάλ προκειμένου να περάσει ιατρικές εξετάσεις και να υπογράψει συμβόλαιο στον Ολυμπιακό!

Μόνο οι λεπτομέρειες απομένουν προκειμένου ο Ερίκ Αμπιντάλ να γίνει παίκτης του Ολυμπιακού, καθώς ο έμπειρος αμυντικός έφτασε τα ξημερώματα του Σαββάτου στην Αθήνα και αφού περάσει από ιατρικές εξετάσεις θα υπογράψει συμβόλαιο, πιθανότατα ενός έτους.

Εάν όλα κυλήσουν χωρίς εμπόδια, οι «ερυθρόλευκοι» θα ανακοινώσουν την απόκτηση του 34χρονου Γάλλου αμυντικού ο οποίος θα αναχωρήσει τη Δευτέρα με την υπόλοιπη αποστολή για το Ζέεφελντ της Αυστρίας.

Στην Αθήνα ο Αμπιντάλ!Ο Αμπιντάλ μπορεί να παίξει ως κεντρικός αμυντικός ή ως αριστερός μπακ ενώ τη φετινή σεζόν αγωνίστηκε στην Μονακό, μετρώντας 29 συμμετοχές και την Πέμπτη ανανέωσε το συμβόλαιο του για ακόμα ένα χρόνο, ωστόσο αυτό φάνηκε πως δεν επηρέασε την μεταγραφή του στον Ολυμπιακό.

Υπενθυμίζεται πως ο ίδιος είχε σταματήσει προσωρινά το ποδόσφαιρο μετά από σοβαρή περιπέτεια υγείας (όγκο στο συκώτι) το 2011 όταν αγωνίζονταν στην Μπαρτσελόνα, με την οποία κατέκτησε τα… πάντα (τέσσερα πρωταθλήματα, δύο Κύπελλα, τρία Σούπερ Καπ, δύο Τσάμπιονς Λιγκ, δύο Σούπερ Καπ Ευρώπης, δύο Παγκόσμια Κύπελλα Συλλόγων).

Πλέον μένει να δούμε αν θα υπάρξει διπλή ανακοίνωση από τον Ολυμπιακό, καθώς σύμφωνα με γαλλικά Μέσα, στην Αθήνα βρίσκεται και ο Αρτούρ Μαζουάκου προκειμένου να υπογράψει πενταετές συμβόλαιο.




Ομάδες που αφορά: ΜΟΝΑΚΟ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

27 σχόλια:

στις 05/07/2014 02:45
αν και ειναι σε μεγαλη ιλικια πια και δεν μπορει να δωσει αυτο που πρεπει να δωσει για την ομαδα του θρυλου μας,ειναι ενας απο τους καλυτερους αμυντικους στον κοσμο και respect που εδινε μαχη με τον καρκινο και την κερδισε.μεγαλο ονομα αλλα και μεγαλος σε ιλικια! ο θρυλος πρεπει να κοιταξει σε νεα ταλεντα και οχι σε 40ριδες.μπραβο παντος στον προεδρο μεγαλη αυτη η κινηση που εκανε!!

στις 05/07/2014 02:48
ηλικια* :)

στις 05/07/2014 09:29
ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΚΑΙ ΜΑΧΗΤΗΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΗΛΙΚΙΑ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΙΖΕΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ CHAMPIONS LEAGUE.ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟΝ ΠΗΡΕ ΓΙΑ ΤΟ CHAMPIONS LEAGUE.ΘΑ ΜΑΘΟΥΝΕ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΠΑΙΚΤΗ ΜΑΝΩΛΑΣ,ΣΙΟΒΑΣ ΚΑΙ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ.

στις 05/07/2014 09:58
Ελα στον θρυλο ελα παιχταρα

στις 05/07/2014 11:39
GIATI POTE DEN GRAFETE OTI ERXETAI DANEIKOS O PAIXTIS KAI OTI DEN APOKTITHIKE WS METAGRAFI?

στις 05/07/2014 11:44
paxare psofa malaka pou dn sou aresei o skularapas.perimene prwta na sth xwsei kai meta les

στις 05/07/2014 11:46
xaxaaxax sosta querty :) sansan1 gamiese

στις 05/07/2014 11:48
καλος αλλα μεγαλος σε ηλικια

στις 05/07/2014 11:52
reeeeeeeeeeeeeee pate kala?o ampintal perysi me thn monako htan 33 kai epai3e 29 paixnidia kai fetos me ton olympiako pou paizei me ton ofh kai ton astera den 9a ante3ei ne pai3ei 3ana tosa paixnidia?edw milame ebgale 29 paixnidia sto prwta9lhma gallias kai den 9a mporesei sthn super league na pai3ei toulaxiston 20?

στις 05/07/2014 12:37
ποιο τελειωμενος πεθαινεις...ο χοντρος παλι σκεφτηκε σωστα για να βγαλει χρημα απο πωλησεις και αλλες τετοιες μαλακιες

στις 05/07/2014 13:05
Quertu σου γαμω την μανα την πουτανα

στις 05/07/2014 14:28
μεγαλη μεταγραφη ο θρυλος ,με τοσα εσοδα απο champions league και πωλησεις παικτων απεκτησε τον νεοτατο Abidal(μολις 35 χρονών) και οι γαυροι λενε για μας,σας κοροιδευει ο ιβαν και ενω σας εταζε ροναλντινιο και μπερμπατοφ σας φερνει vukic και insaurralde. Α ρε πλακα που εχετε εκει κατω στον πειραιά !!!

στις 05/07/2014 15:22
ΑΥΤΟΣ Ο ΤΕΛΕΙΩΜΈΝΟΣ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΒΑΖΕΙ ΤΑ ΛΟΙΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΠΑΙΧΤΕΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΑΕΡΑ . ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕ ΕΤΣΙ ΚΑΙ Ο ΙΒΑΝ ΠΡΟΒΑΤΑ. ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΜΠΑΟΥΓΚ ΣΑΣ ΣΚΑΤΟΒΟΥΛΓΑΡΟΙ

στις 05/07/2014 16:11
απορω γιατι χαιρεστε...πηρε τον αμπινταλ που ειναι 35 χρονων...οκ αμα το θεωρειτε καλη κινηση τι να πω.σε 10 χρονια παρε ροναλντο και μεσι...

στις 05/07/2014 16:31
TERRORISTAS το ποιος ειναι προβατο φαινεται ΕΛΛΗΝΑΡΑ εσυ

στις 05/07/2014 16:52
ΑΜΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΒΑΤΟ ΜΕ 41 ΠΡΒΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΑΝ ΚΡΙΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΨΕΥΔΏΝΥΜΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΖΩΟ ΕΙΣΑΙ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!!!!!!!!!!!

στις 05/07/2014 16:54
οτι και να ναι μεγαλο ονομα ειναι...

ειδαμε ριβαλντο καρεμπε τζιοβανι ζαχοβιτς στο ελληνικο πρωταθλημα...μακαρι να ερθουν και αλλοι εστω στα 35 τους...

στις 05/07/2014 17:18
ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΖΩΟ ΕΙΝΑΙ ΕΜΦΑΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΗΦΑΝΕΥΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΑ 41 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΩΣ ΤΑ ΠΗΡΑΤΕ.ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΠΟΥ Η ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΙΤΛΟΥΣ ΜΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ ΝΑ ΔΙΩΧΝΟΥΝ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ(ΜΑΝΙΑΤΗΣ)ΑΔΙΚΩΝΤΑΣ ΟΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ .

στις 05/07/2014 18:32
H PRWTH MEGALH BOMBA ESKASE...SYNEXISE ETSI VAGGELA.OSOI DEN TO KATALAVATE O PEXTHS EINAI KATHARA GIA TO CHAMPION LEAUGE POU EINAI KAI O MEGALOS FETINOS STOXOS TOY OLYMPIAKOU

στις 05/07/2014 18:57
Μπράβο στον οσφπ τώρα είναι ευκαιρία να πάρει και τον Del Piero που είναι στα καλά του.

στις 05/07/2014 19:20
ΕΣΥ ΖΩΟ ΤΗΣ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ ΚΑΤΣΕ ΜΕ ΤΟΝ ΛΙΝΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΤΣΕ.ΞΕΡΕΙΣ ΤΟΝ ΚΑΤΣΕ ΠΟΥ ΚΡΑΖΑΤΕ. ΜΠΕΕΕΕΕΕΕ ΜΑΛΑΚΑ

στις 05/07/2014 19:25
ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ ΣΤΗ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΠΩΣ ΤΑ ΛΕΤΕ? ΜΠΟΥΓΑΤΣΑ ΜΕ ΜΑΛΙ? ΡΕ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΕ ΜΕΤΡΟ ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΤΕ? ΞΕΧΑΣΑ ΕΣΑΣ ΜΟΝΟ ΣΑΣ ΧΑΡΙΖΟΥΝΕ ΣΥΝ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ ΛΕΒΑ!!!!!!!

στις 05/07/2014 19:31
EINAI PRAGMATIKA ASTEIO NA APOKALEITE PROVATA TOUS OPADOUS MIAS OMADAS ME 41 PRWTATHLIMATA,ME MEGALES EPIRYXIES STHN EYRWPI,ME SYNEXHS KAI EPITYXIMENH METAGRAFIKH KINHSH MIA OMADA ME HTHOS KAI AXIES.KAI OLA AYTA DEN LEME EMEIS OI GAVROI ALLA GENIKA PARADEKTES APOPSEIS AP OLOUS TOUS YGIEIS SKEPTOMENOUS OPADOUS...GIA DEITE LIGO TI KANOUN OI OMADES SAS KAI META ELATE NA MAS KSANAPEITE POIOI EINAI TA PROVATA..ETSI SYLLΟGISTEITE LIGO

στις 05/07/2014 20:23
meta to 70 o gavros eprne stimena protathlimata olio oi sovaroi to xeroun afto kai episis otan pernis poulimenous titlous pernis kai lefta apo tis katataktisis etsi pire tous pextes kai gia tin poria stin evropi oles exoun tin idia poria stin evropi alla tin kaliteri tin exi o vazzelos oi ipolipoi imaste idia epipeda

στις 06/07/2014 15:50
ΑΦΟΥ ΣΟΥ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ ΤΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΟΥ,ΕΛΛΗΝΑΡΑ ΕΣΥ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΝΙΑΤΗ , ΜΟΝΟ ΒΡΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΤΣΕ ΚΑΙ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΛΙΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΝΕΩΝΕΙ.ΕΓΩ ΠΡΟΒΑΤΟ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΜΑ Ο ΙΒΑΝ ΕΙΧΕ ΤΑ ΕΣΟΔΑ ΑΠΟ ΤΟ CHAMPIONS LEAGUE KAI ΤΙΣ ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΠΑΙΚΤΩΝ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΦΕΡΝΕ ΑΜΠΙΝΤΑΛ ΣΤΑ 40 ΚΑΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΟΥ ΑΞΙΑΣ (ΓΚΑΖΑΡΙΑΝ) ΘΑ ΕΦΕΥΓΕ ΝΥΧΤΑ.ΕΝΩ ΕΣΕΙΣ ΔΕ ΜΙΛΑΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΘΕΟ.ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΠΙΣΩ ΘΥΜΗΣΟΥ ΠΟΥΛΗΣΑΤΕ ΤΟ ΜΗΤΡΟΓΛΟΥ 15 ΜΥΡΙΑ ΚΑΙ Ο ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΣΑΣ ΕΦΕΡΕ ΒΑΛΝΤΕΣ , ΕΦΥΓΕ Ο ΒΑΙΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΦΕΡΕ ΠΕΡΕΖ . ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ. ΤΟ ΠΙΟ ΑΣΤΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΕΠΙΚΑΛΕΙΣΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΠΡΟΒΑΤΟ ΜΕ ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ΤΩΝ 41 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ!!!

στις 06/07/2014 16:00
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΥΓΑΤΣΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΕ Ο ΚΛΑΟΥΣ ΣΤΟΝ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟ ΤΗΣ ΤΟΥΜΠΑΣ ΕΛΛΗΝΑΡΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΕΣ ; ΝΑΙ ΕΚΕΙ ΟΠΟΥ ΧΑΣΑΤΕ ΓΙΑΤΙ Η ΥΠΕΡΟΜΑΔΑ ΣΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΑΓΩΝΙΣΤΕΙ ΣΕ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΖΟΥΓΚΛΑΣ ΧΑ ΧΑ ΧΑ !!!!! ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΤΡΟ,ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΤΩΝ ΑΘΗΝΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ Η ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΕΛΛΑΔΑ.ΤΟ ΟΤΙ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΜΕ ΤΟ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΕΡΓΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΚΩΛΟΠΟΛΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΠΟΛΕΙΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΟΣΟ ΜΙΚΡΟΣ ΕΙΣΑΙ.

στις 06/07/2014 16:14
mangas01 ΦΙΛΕ ΕΠΕΙΔΗ ΕΣΥ ΦΑΙΝΕΣΑΙ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΣΥΝΟΠΑΔΟ ΣΟΥ ΔΕ ΘΕΩΡΩ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ΤΟ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΠΗΡΑΤΕ 41 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΠΡΟΒΑΤΑ,(ΚΑΙ ΔΕ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΣΕΝΑ) ΑΠΛΑ ΑΝ ΕΓΩ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΣΑ ΕΣΟΔΑ ΑΠΟ ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ ΚΑΙ ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΕΦΕΡΝΕ ΑΜΠΙΝΤΑΛ ΣΤΑ 40 ΚΑΙ ΓΚΑΖΑΡΙΑΝ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕ ΘΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΘΕΩΡΟΥΣΑ ΟΤΙ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΟΥ. ΑΥΤΟ ΕΙΠΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΑΞΙΕΣ ΚΑΙ ΗΘΟΣ ΑΣ ΜΗΝ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΟ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΜΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟΥΣ 16(ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΑΠΟΚΛΕΙΕΣΤΕ ΣΤΗ ΦΑΣΗ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ) ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ.ΤΩΡΑ ΤΟ ΑΝ ΘΕΩΡΕΙΣ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΕΣ ΜΕΤΑΓΡΑΦΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΝΑ ΠΟΥΛΑΕΙ ΤΟ ΓΕΝΑΡΗ ΤΟΝ ΜΗΤΡΟΓΛΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΦΕΡΝΕΙ ΒΑΛΝΤΕΖ ΚΑΙ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΒΑΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΦΕΡΝΕΙ ΔΑΝΕΙΚΟ ΤΟΝ ΠΕΡΕΖ ΓΙΑ 6 ΜΗΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΘΕΜΑ.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.