Κωνσταντίνου: «Ο Μαρινάκης χαίρεται με όσα έγιναν»

Κωνσταντίνου: «Ο Μαρινάκης χαίρεται με όσα έγιναν»



Για προσχεδιασμένα επεισόδια από οπαδούς του ΠΑΟΚ έκανε λόγο ο αντιπρόεδρος του Παναθηναϊκού, Βασίλης Κωνσταντίνου στον ραδιοφωνικό αέρα του «Αθλητικού Metropolis» λέγοντας πως ο Μαρινάκης χάρηκε με τα επεισόδια της Λεωφόρου.

Ο αντιπρόεδρος της ΠΑΕ Παναθηναϊκός, Βασίλης Κωνσταντίνου, σε συνέντευξή του λίγες ώρες μετά τα επεισόδια της Λεωφόρου, έκανε λόγο για χαρά του Βαγγέλη Μαρινάκη για τα όσα συνέβησαν, τόνισε πως τα επεισόδια ήταν προσχεδιασμένα από τους οπαδούς των φιλοξενούμενων, ενώ πρόσθεσε πως είναι μια μεγάλη ευκαιρία για τους συνδέσμους του ΠΑΟΚ να απομονώσουν αυτούς τους οπαδούς.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του στο «Αθλητικό Metropolis»:

«Θεωρώ πως όλα αυτά που δημιούργησαν οι οπαδοί του ΠΑΟΚ τα είχαν προσχεδιασμένα, διότι την ώρα της εισόδου ένας φίλαθλος πέταξε μια φωτοβολίδα στους οπαδούς του Παναθηναϊκού και εν συνεχεία έγινε ότι έγινε. Αφού πήραν τους φίλους του Παναθηναϊκού οι διμοιρίες των ΜΑΤ και τους μετακίνησαν στην γωνία της Θύρας 7 τότε πήραν τα καπνογόνα από τους οπαδούς του ΠΑΟΚ και άρχισαν να πετάνε».

«Είναι ευκαιρία να ξεκαθαρίσουν οι υγιείς φίλαθλοι των συνδέσμων, από τους αλήτες που πάνε στα γήπεδα και μοναδικό τους σκοπός είναι να δημιουργήσουν επεισόδια. Που τον βρήκε τον πυρσό δηλαδή αυτός που τον πέταξε και έγιναν τα επεισόδια; Ήμασταν έτοιμοι να φιλοξενήσουμε τον κόσμο του ΠΑΟΚ. Στην Θύρα 13 υπήρχε πανό που καλωσόριζε τον κόσμο του ΠΑΟΚ στην Λεωφόρο. Επειδή την ξέρω την Θύρα 4 από την εποχή που έπαιζα μπάλα, ξέρω πόσο ντόμπροι είναι, ζητώ να τους διαγράψει. Ο Μαρινάκης τώρα χαίρεται. Και βέβαια χαίρεται
»




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
1Χ2OverUnder12X2
1.304.158.251.751.701.122.76
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.652.407.001.851.60
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.101.803.0017.00

Σχολιασμός

20 σχόλια:

στις 05/05/2014 18:15
A re pousti konstantinou psefti,ypokriti, lamogio....me ton diko sou tropo prospatheis pali na parasyreis ton afeli kosmo enantiwn tou marinaki...etsi gia ola vriskete pisw to ypoulo prwsopo tou marinaki...kai omws polla provata tha parasyrthoun kai pali...XYPNATE MAGKES aytoi oi anthropoi den theloun eksigniasi tou podosfairou mas ALLA exoun san monadiko stoxo na rixoun ton olympiako apo ton throno tou me dolious kai ypoulous tropous afou agonistika den mporoun...xypniste kai deite tis alithines tous fatsessss..

στις 05/05/2014 18:31
αυτες τις μαλακιες λες καραγκιοζη και δε μπορουμε να σε ξεχασουμε..μπροστα απο την κερκιδα \των παοκτζηδων που ηταν τα ματ;;;ποση ωρα ηταν ελευθεροι οι βαζελοι μπροστα στα καγκελα και τους πετουσαν διαφορα;; αιντε παλιοκαραγκιοζη που σου πηδηξε τη γυναικα ο Συνετοπουλος και τον κυνηγουσες...

στις 05/05/2014 18:36
και γιαυτο παλιοκαφροι δεν θα ξαναπατησετε στο Ναο μας ολα μπουρδελο τα κανετε στα καλα καθουμενα ολοι σας

στις 05/05/2014 18:46
...για τα βαζελια που ηταν κρυμμενα στην κερκιδα της Ραπιντ και φαγαμε εμεις την καμπανα...δεν ακουσα τιποτα...ετσι χασαμε τους ομιλους,... κωνσταντινου λαγε

στις 05/05/2014 19:01
Ειναι δυνατο να λεγονται τετοιες παπαριες απο τοσο υπευθυνα ατομα? Μα τοσο βλακες ειστε τελοσπαντων?? Ειναι δυνατον να χαιρεται ο Μαρινακης και καθε σωφρον επιχειρματιας προεδρος που καταστρεφεται το ποδοσφαιρο?? Ρε βλακα τερματζη, με ολα αυτα που γινονται, ποιος οικογενειαρχης θα παει στο γηπεδο?? Στο τελος μονο εσεις και οι παρατρεχαμενοι σας θα μεινετε. Ασχετοι!

στις 05/05/2014 20:31
Γινανε επεισοδια στο γηπεδο τους και αυτον τον νοιαζει αν χαιρεται ο μαρινακης.Μετα απο μια τετοια δηλωση δεν γινεται να ασχοληθει κανεις σοβαρα με εναν τετοιον καραγκιοζακο.Η μαλακια του ειναι τοσο μεγαλη οσο η ηλικια του

στις 05/05/2014 21:34
sumfono pos o kostadinou leei pipes... pros mangas01 aderfe o kokalhs mprosta sto marinaki htan paidaki den aksizei kan na katsoume na piasoume suzhthsh gia tetia themata... to elliniko protathlima dustixos einai sapio

στις 05/05/2014 22:13
se elliniko ntermpi ta prwta 20 lepta eixe epeisodia kai sta epomena 90 ftwxo podosfairiko theama , gia poion logo na xanaasxolitheis me to elliniko prwtathlima???

στις 05/05/2014 23:19
Ρε τοσο δυσκολο ειναι ο μαλακας ο σαβιδης ν ελενξει 300 εισητιρια δν ηταν πολα ν πανε φυλλακγ γτ εκαναν επιθεση σε ΟΙΚΟΓΕΝΙΕΣ . Sok 2000 αγορι μ πηγαινε να σε δει κανας γιατρος ακομα δν εχω καταλαβει για πιο λογο μιλατε αντι να ντρπεστε και δν ειναι να πεις οτι ηρθαν σε συγκρουση με κοαδους του παναθηναικου τις 13ας π.χ αλλα σε ανθρωπους που ηρθαν να παρακολουθησουν οικογενειακα. Που φταιμε που μπηκες και αρχισες να ξυλονεις τα καθισματα ? και θα καθοταν ο κοσσμακης ετσι? αντι να προστατεψη τους δικους του? με πια λογικη μιλατε? ντροπη που νιωθετε περιφανη γιαυτο και ντροπη που νομιζετε οτι ειστε μαγκες και γιαυτο και για αυτο στην τουμπα αλλα οταν πας στο γξπεδο ενος αλλυ που υπαρχει μια ωραια ατμοσφαιρα φιλικη δν πας να κανεις μαλακιες σεβασου το ανεγκεφαλοι ολοι σας τιποτα αλλο γοα σας

στις 05/05/2014 23:49
Από τα σχόλια που διαβάζω καταλαβαίνω ότι κανείς δεν αγαπάει το ποδόσφαιρο σαν άθλημα. Όλοι ασελγούν επάνω του είτε με λόγια είτε με πράξεις. Πάτε στα γήπεδα για να ξεκαθαρίσετε παλιούς λογαριασμούς. Μπράβο σας....

στις 06/05/2014 00:47
sok2000 ΑΠΛΛΑ ΣΩΣΤΟΣ 2000% ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΧΑΝΕ ΟΙ ΠΟΙΟ ΠΟΛΟΙ ΤΙΣ ΔΙΚΕ ΣΟΥ ΑΠΟΨΕΙΣ

στις 06/05/2014 01:03
Άλλοι τα σπαγανε ..παλι τον ολυμπιακό και τον μαρινακη αναφέρει. .ελεος!!!

στις 06/05/2014 04:51
παιδια απο την στιγμη που οι ομαδες τα παιρνουν χοντρα απο επιχορηγησεις και απο τα τηλεοπτικα βαλτε μεσα και τα παιχνιδια που στηνουν φανερα και κρυφα δεν χρειαζωντε τους φιλαθλους τα τελευταια 10 χρονια βλεπετε ποδοσφαιρο καθε κυριακη καντε σουμα τους φιλαθλους σε ολα τα γηπεδα δεν γεμιζουν ουτε ενα γηπεδο στην Α3 της βρετανιας...

στις 06/05/2014 10:21
chris_doukas13...ενα θα πω,μαθε να διαβαζεις τι λεει ο αλλος και να σεβεσαι αποψεις...ο sok2000 εκρινε λαθος τη συμπεριφορα ολων των οπαδων που πηγαινουν γυπεδο και το μονο που θελουν ειναι να βγαλουν τα βιαια αποθημενα τους ξεσπωντας με βανδαλισμους...

ας αναφερθω κ γω με τη σειρα μου ομως στον βλακα κωνσταντινου...τετοιοι τυποι καταστρεφουν το ποδοσφαιρο με τα μηνυματα φανατισμου που περνουν στο κοσμο...αισχος...και κατι ακομη,αν ειναι μαγκες ολοι αυτοι π λενε πως δεν τους αρεσουν τα επεισοδεια στα γυπεδα ας κανουν αυτο που κανανε στην Αγγλια, να βγουν τα μεγαλα κεφαλια και να πουν "καμια ελληνικη ομαδα στην ευρωπη για 5 χρονια",να δεις μετα,συμμορφωνονται??? ;)

στις 06/05/2014 14:21
mangas01

A re pousti konstantinou psefti,ypokriti, lamogio....me ton diko sou tropo prospatheis pali na parasyreis ton afeli kosmo enantiwn tou marinaki...etsi gia ola vriskete pisw to ypoulo prwsopo tou marinaki...kai omws polla provata tha parasyrthoun kai pali...XYPNATE MAGKES aytoi oi anthropoi den theloun eksigniasi tou podosfairou mas ALLA exoun san monadiko stoxo na rixoun ton olympiako apo ton throno tou me dolious kai ypoulous tropous afou agonistika den mporoun...xypniste kai deite tis alithines tous fatsessss..



Μια ερωτηση αρρωστο εισαι?

στις 06/05/2014 14:24
Dn me endiaferoi opios ekane epidodia na silifthi eite paok eite panathinaikou na teliosoun auta ta pragmata kai sto katw katw dn kerdizoume tot rr paidia oti ginete einai mesa sto gipedo emeis dn boroume na kanoume kati me to na plakonomatse

στις 06/05/2014 14:26
Μιλας εδω για αξυγιανσει και εισια ολυμπιακος???? χαπακια πηρες? μιλας για αληθειες φατσες?? ποιες φατσες? τυπου φυλαξετον για 10 μερες (για τον ρεφερι) για πειες φατσες μιλας??? και για ποιον θρονο μιλαμε??

Ολυμπιακος και αιγαλεω να κερδιζουν και οι αλλοι να πανε.........??? αυτο ειναι ο θρονος!!! δεν βρεχει σας φτυνουν......!

ΥΓ. ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ Ο ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΔΕΝ ΦΟΒΑΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΑΦΟΥΖΟ. Εναν φοβαται τον Μελισσανιδη....! ποιο ειναι το μεγαλυτερο λιμανι στην ελλαδα?? ποιοι κανουν κουμαντο εκει?? και γιατι τωρα ο μαρινακης καταιβενει εκλογες? γιατι θελει να ελεγχει το λιμανι?? τι εμποριο γινεται εκει??? ποσα συμφεροντα εχει αυτους που ελεγχει το λιμανι??? καντε αναζητηση στο γκοογλε για μαρινακη μελλισανδη την κοντρα τους στις επιχειρησεις για το λιμανι.. ψαχτειτε λιγο!!

μανγας οτι ειπες απλα tragic!!

Κουνα που σας κουναγε μικρα παιδακια... 1 ειναι ο αντιπαλος του μαρινακη ο Μελλισανιδης......!

στις 06/05/2014 14:34
Kai epiis pros sok kai stixima 1994 Εγω με το ο μαρινακης φταιει καταλαβα οτι ενοει και καλα οτι ο παναθηναικος φταιει . Διαβασα καλυτερα και αν το ενοεις ετσι με τα τελευταια σου σχολια εχεις απολυτο δικιο. Αλλα με το ο μαρινακης φταιει αλλο καταλαβα. Οσον αφορα το ονομα μου αρεσει να δειχνω τι ομαδα ειμαι και θα μπορουσα να ειχα και σημα του δν το εχω ομως. Θα μπορουσα στο ναμε να εβριζα απλα εχω ενα 13 . Οπαδικο γτ? δν βγηκα να πω ο παο εινια τα καλα παιδια απλα νομιζω οτι εινα φανερο οτι με το που μπηκαν οι οπαδοι του παοκ αρχισαν τα επισοδια απο αυτους. Αν ειχαμε αρχισει Δν θα ειχα κανενα προβλημα να το παραδεχτο ξερω τι ειματε και εμεις... Τελσο συμφωνω με αυτα που ειπε απολυτα αλλα μου εκτασε καπως αυτο σαν να αλειμοτι φταινε οι αλλοι αλλα νομιζω ειναι φανερο πιος φταιειι σε αλλη περιπτωση θα μιλαγαμε γενικα . Ισως να μη το διαβασα οντως καλα. Σορρυ φιλε σοκ 2000

στις 06/05/2014 15:01
etsi xerosastan kai seis stin toumpa palio malakes....arxida konstantinou gamw to spiti sou karioli

στις 06/05/2014 20:17
ΡΕ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΜΗΠΩΣ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΕΧΕΙ ΓΑΜΗΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ; ΔΕΝ ΕΞΗΓΕΊΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ Η ΕΜΠΆΘΕΙΑ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.