Μαρτίνο: «Δεν αξίζω δεύτερη ευκαιρία»

Μαρτίνο: «Δεν αξίζω δεύτερη ευκαιρία»



Απογοητευμένος για την ισοπαλία (2-2) της Μπαρτσελόνα απέναντι στη Χετάφε εμφανίστηκε σε δηλώσεις ο τεχνικός της ομάδας, Χεράρδο Μαρτίνο ο οποίος δήλωσε πως δεν αξίζει δεύτερη ευκαιρία στον πάγκο των «μπλαουγκράνα».

Δύσκολα θα μείνει ο Χεράρδο Μαρτίνο στον πάγκο της Μπαρτσελόνα και τη νέα σεζόν, με τον Αργεντινό τεχνικό να δηλώνει πως δεν αξίζει δεύτερή ευκαιρία στον πάγκο της ομάδας μετά την ισοπαλία (2-2) των Καταλανών με τη Χετάφε στο «Καμπ Νου»:

«Υπάρχουν φορές που κάποιος αντιλαμβάνεται ότι δεν τα κατάφερε και ότι δεν αξίζει νέα ευκαιρία. Πάντα λέω ότι ο προπονητής είναι υπεύθυνος για τα λάθη της ομάδας.

Αφού πάντως δεν νικήσαμε σήμερα, δεν αξίζαμε να φτάσουμε έως το τέλος της διαδρομής. Η σεζόν δεν είναι καλή διότι η Μπαρτσελόνα δεν είναι συνηθισμένη να μην κατακτά τίτλους. Υπήρξαν πάντως πολλά προβλήματα μέσα στη σεζόν.

Σήμερα πιστεύω ότι αξίζαμε να πάρουμε τους τρεις βαθμούς αλλά δεν έγινε. Θα αναλύσουμε την κατάσταση με την ομάδα τις επόμενες ημέρες
», δήλωσε ο Μαρτίνο.



Ομάδες που αφορά: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

21 σχόλια:

στις 04/05/2014 03:48
Δεν είμαι σίγουρος αν αυτό που έκανε είναι θετικό η όχι. Από την μία ειλικρίνια και τιμιότητα από ην άλλη απόλυτη ηττοπάθεια...δεν ξέρω τι να πω

στις 04/05/2014 09:30
axizi defteri poutsa

στις 04/05/2014 09:34
kalimera.etsi eine to podosfero.an kerizis,kerdizoun i podosferites.e an xanis,xani o proponitis.

στις 04/05/2014 10:36
φιλε δεν ειναι ηττοπαθεια να παραδεχεσαι οτι φταις για κατι,δε σημαινει οτι φοβασαι δηλαδη την αποτυχια...εγω τουλαχιστον αυτο κατλαβα οτι εκανε ο Μαρτινο με τις δηλωσεις του και πραγματι η φετινη Μπαρτσελονα απογοητευσε πολλους...για μενα δε φταιει μονο ο προπονητης αλλα και οι μεταγραφες...χρειαζεται περισσοτερους παιχτες πρωσοπικοτητες και δυνατα κορμια η ομαδα ωστε να εχει πολλες εναλλακτικες στο παιχνιδι της...αυτο το εχει φετος η Ρεαλ και η Ατλεντικο που ειναι η μεγαλη εκπληξη !!

στις 04/05/2014 11:23
SVAKSTO KAI FYGE FILE ASE KALA EISOUN EKEI....

στις 04/05/2014 11:24
ade re o Martino apo tin arxh fenotan oti htan mia apotuxi ,afou ekane kapoies epitixies stin latinikh amerikh , k pistepsan pws einai o katalhlos gia barca? e pws na to kanoume allo latin. amerikh allo eurwph, polu diafoikoretiko podosfero.

στις 04/05/2014 11:41
Και μονο με αυτο που ειπε .. θα τον εκλεινα ενα τριετες!

στις 04/05/2014 12:13
ΕΛΑ ΣΤΟΝ ΘΡΥΛΟ ΜΑΡΤΙΝΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΒΟΗΘΟΣ ΤΟΥ ΜΙΤΣΕΛ...ΕΛΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΣΗΚΩΣΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΚΟΥΠΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΙΕΡΑ ΣΟΥ...ΑΙΝΤΕ ΜΑΘΕΤΕ ΜΠΑΛΙΤΣΑ

στις 04/05/2014 14:00
EGW TO ELEGA PANTA OTI DEN A3IZEI O SULOGOS TIS BARCA FTAEI PERNEI OTI NA NE PROPONITES AKOUS KEI MARTINO AUTOS APO AMERIKHS PROTATHLIMA NA KANEI KOUMANTO SE ISPANIKO PROTATHLIMA KAI CHAMPIONS LEAUGE XESE MESA....TESPA AN PAROUME KALOKAIRI GOUMAN...PROPONITH THA PAME KALA KAI ALLA3OUME TERMATOFULAKA TON ALVES KAI KANOUME METAGRAFH KAI PAROUME 2 AMUNTIKOUS O TSAVI ME PUYOL KAI PIQUE EINAI MPILIES GIATI O TSAVI PANTREUTIKE TIN KOPELA TOU PUYOL AN KAI O PUYOL KALOKAIRI FEUGEI...GIA AUTO ALLA EDA3EI....KAI NA KATALAVOUN LIGO OTI O NEYMAR EPAIZE STI VRAZILIANIKO PROTATHLIMA POU DEN PIANEI MIA STO ISPANIKO KAI EIDIKA STO CHAMPIONS LEAUGE KAI TON VAZANE PANTA VASIKO DEN LEW EINAI PAIXTURA ALLA PREPEI PRWTA NA PROSARMOZETE KAPOIOS SE TETOIO EIDUS PROTATHLIMA KAI EIDIKA STO C.L KAI META NA TON VAZUN VASIKO NA PAIZEI....!!!!

στις 04/05/2014 14:42
καλα που το καταλαβες ρε μπαρμπα που ξαφνικα πηγες στην μπαρτσελονα και την κατεστρεψες

στις 04/05/2014 15:35
οχι οχι μαρτινο κατσε 5-6 χρονια ακομα καλα το πας...

στις 04/05/2014 15:59
FERTE GUMANNNNNNNNNNNNNNNNN STIN BARCAAAAAAAAAAAAAAAAAAA......!!!!!

στις 04/05/2014 16:36
h alh8eia einai oti dn aksizes oute kan mia eukeria..

an se kratisoun apla 8a kanoume parti tou xronou!!!

στις 04/05/2014 17:26
barca4ever EISAI ALBANOS MALAKAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

στις 04/05/2014 18:44
nobet den milaw me pitsirikia ilithia + kathisterimena san esena PONTIOS EIMAI ESU EISAI PAKISTANOS KAI ENA ILITHIO XANOUMAKI QQ TWRA!

στις 04/05/2014 18:50
Η δεν γνωριζετε μπαλα... η εισαι βλακες.. αλλιως δεν εξηγειτε...! για ποιο λογο εφταιγε ο προπονητης??

Επειδη εχεις αστερες στην ομαδα σου σημαινει θα κερδιζεις παντα? επειδη εχει μεσσι και νευμαρ θα κερδιζεις τους παντες?? να θυμισω την ρεαλ με ζινταν φιγκο ροναλτο, καρλος σαβιολα... και ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΤΙΠΟΤΑ?!

καποιοι παικτες ειναι για σουταρισμα......... ο προπονητης εβαλε οτι καλυτερο ειχε εαν οι παικτες δεν. γιατι ο φταιει ο προπονητης??

στις 04/05/2014 19:24
ΧΑΧΑΧΑΧΑΑ ΑΥΤΑ ΑΡΜΕΝ ΠΕς ΤΑ ΣΤΟΥς ΜΕΤΟΧΟΥς ΝΑ ΔΕΙς ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝΕ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΜΕ 580 ΜΥΡΙΑ ΜΕΤΟΧΙΚΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΜΕ ΤΟΣΟΥς ΚΑΛΟΥς ΠΑΙΚΤΕς Κ ΝΑ ΜΗ ΠΕΡΝΑΕΙ ΕΣΤΩ ΣΤΟΥς 4 ΤΟΥ ΤΣΟΥ ΛΟΥ Η΄ ΝΑ ΧΑΝΑΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤ/ΜΑ ΤΗς ΠΡΙΜΕΡΑ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗς ΕΧΕΙ ΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΗς ΟΜΑΔΑς ΤΟΥ ΑΚΟΜΑ Κ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ Κ ΠΑΛΙ ΑΥΤΟς ΕΧΕΙ Κ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΥς ΕΑΥΤΟ Κ ΟΠΟΙΟς ΔΕ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΚΘΕΤΕΙ ΣΤΗΝ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΖΕΙ ΠΑΓΚΟ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΕΠΙΣΗΜΑΙΝΕΙ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ''ΞΕΡΕΙς ΚΑΤΙ ΠΑΙΞΕ ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΣΟΥ ΣΕΡΝΕΣΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟς΄΄ ΓΙΑ ΤΗ ΜΠΑΡΤΣΑ ΜΙΛΑΜΕ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΩ ΡΑΧΟΥΛΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ

στις 04/05/2014 19:39
ΒΕΒΑΙΑ Κ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕς ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟς ΚΛΑΤΑΡΕΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΜΠΑΡΤΣΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΟΜΩς ΕΚΕΙ ΑΜΑ ΠΑΙΖΕΙς ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΑΤΑΡΕΙς ΠΟΤΕ

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΛΗΡΩΝΕΣΑΙ ΤΡΕΛΑ Κ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΚΕΡΔΟς ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑ

στις 04/05/2014 19:41
Κ ΚΑΠΟΥ ΕΔΩ ΚΟΛΛΑΕΙ ΤΟ ΝΤΟΠΙΝΓΚ

ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

στις 05/05/2014 03:29
Πρέπει να αλλάξει σύστημα η μπάρτσα. Με το τσίκι μίκι της δεν πάει πουθενά πλέον. Όσο την καινούριο το σύστημα απέδιδε. Πλέον το έμαθαν όλοι και φυσικό είναι να βρουν κάτι αποτελεσματικό για να το εξουδετερώσουν. Άσε που χρειάζεται μια ανανέωση το ρόστερ της γιατί έχει και αυτό προβλήματα

στις 05/05/2014 03:30
ήταν*

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.