Γκουαρντιόλα: «Χαρούμενος που θα αντιμετωπίσουμε την Ρεάλ»

Γκουαρντιόλα: «Χαρούμενος που θα αντιμετωπίσουμε την Ρεάλ»

Αφορά τον αγώνα ΜΠΑΓΕΡΝ - ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ


Χαρούμενος που θα αντιμετωπίσει μια μεγάλη ομάδα όπως η Ρεάλ στα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ δήλωσε ο Πεπ Γκουαρντιόλα, ο οποίος δήλωσε πως εάν η Μπάγερν καταφέρει να περιορίσει τους Ρονάλντο και Μπέιλ, τότε θα προκριθεί στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ.

Για δύο δύσκολα παιχνίδια έκανε λόγο ο Πεπ Γκουαρντιόλα όταν κλήθηκε να σχολιάσει την κλήρωση των ημιτελικών του Τσάμπιονς Λιγκ που φέρνει την Μπάγερν αντιμέτωπη με την Ρεάλ.

Παρόλα αυτά ο Ισπανός τεχνικός δήλωσε χαρούμενος που θα αντιμετωπίσει μια μεγάλη ομάδα όπως η «βασίλισσα», την οποία γνωρίζει πολύ καλά από την θητεία του στην Μπαρτσελόνα, ενώ πρόσθεσε πως εφόσον οι Βαυαροί καταφέρουν να περιορίσουν τους Ρονάλντο και Μπέιλ, τότε θα βρεθούν στον τελικό της Λισαβόνας:

«Γνωρίζω αρκετά καλά την Ρεάλ Μαδρίτης και ως παίκτης και ως προπονητής. Την έχω αντιμετωπίσει πολλές φορές. Γνωρίζω τα δυνατά της σημεία αλλά και τις αδυναμίες της».

«Είμαι χαρούμενος που θα παίξουμε απέναντι σε μια τόσο μεγάλη ομάδα με θαυμάσιους παίκτες. Γνωρίζω πάρα πολύ καλά πόσο δύσκολο μπορεί να είναι το παιχνίδι αυτό. Πάντως ομολογώ ότι είμαι χαρούμενος που θα τεθώ αντιμέτωπος με μια τόσο μεγάλη ομάδα η οποία έχει καταπληκτικούς παίκτες
», ανέφερε και τόνισε:

«Θα είμαστε προετοιμασμένοι. Αλλά εάν περιορίσουμε τους Ρονάλντο και Μπέιλ τότε έχουμε περάσει»!




Στοιχεία για τον αγώνα: ΜΠΑΓΕΡΝ - ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.334.656.851.402.201.111.112.77
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.752.606.001.502.00
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
5.002.102.206.50

Σχολιασμός

24 σχόλια:

στις 11/04/2014 23:10
α ρε κολο καραφλα ΠΟΥΛΙΜΕΝΕ απο την βαρτσα για τα λεφτα και μονο εφιγες ΞΕΦΤΙΛΑ πουτσα να φας ΓΑΜΩ ΤΙΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΣΑΣ....!

στις 11/04/2014 23:32
τυχερι ι bayern pou epese me real... bayern - atletiko teliko

στις 11/04/2014 23:32
ok xino

στις 11/04/2014 23:37
re edo gia ta lefta 300 + kamia 10 akoma poulisan oli tin ellada re...kai esi ta bazis me ton gouardiola...

στις 11/04/2014 23:40
na vrisis einai efkolo na se sevontai einai diskolo na katafernis...sas exoune pari xabari ti zoa isaste giafto sas gamane oi germani kai sto kolo kai sto podosfero!!!

στις 11/04/2014 23:41
vgaltin ekswwwwww gkouardiola haha

στις 12/04/2014 00:34
o pep tosa xronia tous eixe pelates ta realakia

στις 12/04/2014 10:26
teliko chelsea - bayern PALI

στις 12/04/2014 11:42
pelati tin eixes re megale pep opou tin evlepes plaka tis ekanes

στις 12/04/2014 13:47
real-atletiko telikos

στις 12/04/2014 13:53
ase re alex twra zwa eistai EMEIS TOULAXISTON 3ERUME NA ZOUME STIN ELLADA ZWO KWLO GERMANA MPINE ESEIS 12ARA DOULEIA KAI OUTE ZWH EXETE EMEIS GLENTAME TOULAXISTON KAI KALOKAIRIA EXUME TA NISIA MAS OTI THELUME KANOUME GIA AUTO KZITUSATE NHSI APO EMAS GAMW TIN GERMANIA SAS ENW ESEISK AKOMA KAI KALOKAIRIA STIN DULEIA PIZETE! ZWH DEN EXETE NA ZHSETE E3W SAN TIN ELLADA KAMOIA XWRA....!

στις 12/04/2014 14:23
bayer athletiko telikos poli xalara

στις 12/04/2014 14:52
ΑΡΑ Η ΤΣΕΛΣΕΑ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΑΛΛΟΝ ΡΕΑΛ.

στις 12/04/2014 15:26
pelates thimamai prin fygei katalave ti ton perimene apo ton poerogalo kai thn ekane.loipon tha xarw polu na tous peta3oume ektos h real dimios twn germanikwn omadwn fetos

στις 12/04/2014 15:28
Liverpool 5 που βριζεις Γερμανια βλακα!Χαρατσι πληρωσες αυτο τον μηνα βλακα ραγια?Τωρα περνας καλα βλακακο που δεν εχεις να φας?Αντε φαε καναν ηλιο και κανα νησι ηλιθιε τεμπελη!Σας εριξα μια μουντζα πισω βλακα και εφυγα για Γερμανια και περναω γαματα με την δουλιτσα μου και ολα ειναι κομπλε βλακα!Εσυ κατσε εκει λιμοκτονα αααα και μην ξεχασω τωρα στις εκλογες ΝΔ να ψηφισεις παλι!Μου αρεσει που ειναι τιγκα στα λαμογια και βριζεται Μερκελ και Γερμανια βλακες ζωα!!!εεε ζωα!!!

στις 12/04/2014 15:35
poutana real 8es na kerdiseis kai tn bayern tsonta mesa 3ew 8a maseis 'vamos bayern and barca' POUTANA REAL POUTSA 8A FAS

στις 12/04/2014 15:40
ZWO EISAI VLAKA LED ASXETE SAN TIN ELLADA DEN EINAI KAMOAI DULITSA; E; KAI TRWS PUTSA NA DULEUEIS 12WRA VLAKA K EGW DOULEUW MIA XARA ELLADA ANTE TRAVA GAMISOU ME TIN GERMANIA SOU KIA KATSE EKEI KAI MIN SE DOUME KALOKAIRI ELLADA OMWS! NA PAS DIAKOPEES EKEI KATSA POU KANEI ZWARA VRWMIARH LEGE KAI ELLHNAS PUTSOZWO SFALMA TIS FUSEOS!

στις 12/04/2014 15:41
THA MOU MATHEI ENA ZWO SAN TON LED TI THA PEI XARATSI DEN EXW NA FAW; ESU MALLON DEN EIXES NA FAS KAI SAN APEPILMIZMENI POUTANITSA...PIGES STIN GERMANIA NA DOSEIS KWLO MPAS KAI VREIS DULEIA EKEI! EGW ELLADA MIA XARA EIMAI OPOTE...QQ TA LEGAME!

στις 12/04/2014 15:43
KAI DEN THA MILAS ELLHNIKA AFOU VRIZEIS ELLHNES KAI LES GIA ELLADA KATSE EKEI K THA MILAS GERMANIKA KATALAVES; DEN A3IZEIS NA MILLAS ELLHNIKIA PUTANAS GENIMA GERMANE!

στις 12/04/2014 17:15
ΒΛΑΚΑΚΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ ΟΜΩΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΠΙΠΑ ΚΩΛΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΙΣ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΚΑΝΑ 2ΕΥΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΓΑΛΑ ΝΑ ΣΕ ΤΑΙΖΕΙ ΜΟΥΝΟΠΑΝΟ!ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΟΙ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ ΓΑΜΗΣΑΝΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΜΥΑΛΑ ΣΑΝ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΒΛΑΚΑ!ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ!ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΑ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΑΚΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΓΚΛΙΤΣΑΡΧΕ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΜΑΛΑΚΑ ΤΣΟΠΑΝΕ!

στις 12/04/2014 17:46
Reeee megale liverpool5 esy ti tha klironomisis sta pediasou ton ilio,ta nisia,kai kati dis ekatomira xreos...i ellada ontos einai mia mi po to poio omorfo topio sto planiti alla ta xaramofagia pou zoune edo den antistixoun kai den to aksizoun afto to paradiso...osa gia tin ergasia re vlaka pou doulevo edo pera 16 xronia stin eteria me 3,6 euro tin ora exoume gini oloi pakistani stin xoramas...emena kai kati ekatomiria ellines akomi den mas gamane oi germani ala i idia i kinoniamas,i ftharmeni,exoume kantantisi ipokozmos tis pankozmias taksis pou den sevomaste oute ton diplanomas...oso gia diakopes sta nisia asto..bgies sto dromo kai rota ton kozmo...kai na sou freskaro ligo tis idees'ou den fteni i germani gia ola entoles ekteloun apo tous apogonous tou xristianismou tous evreous tis masonias...file ta gamimena ta ellinika media se pliroforoun lathos gia tinh krisi...alla etsi einai,tan i genia ton 40 eton kai ano den tha boresi na mas prostatepsi, prosferi,boithisi,kai doulevi gia em

στις 12/04/2014 17:47
mas prostatepsi, prosferi,boithisi,kai doulevi gia emas tis neoteres genies...otan i xora tha einai sta xeria'mas,etsi pos eimaste...anikani kai dempelides....tha tin paradosoume tin Ellada stous kirious pou anaferi to doc pou idame...(Giatiiiiii...!!! giati den prokite na antistathoume se tipota... giati pargoume mia genia anergous, pou den theli na ergasti, mia genia pou theli mono na kaloperasi me kathe tropo, xreontas tis ikogenies'tous, mia genia gemati apo anikanous kai anefthinus pou arnunde oso doulepsane kai katafere i palia genia....Kai tha kantantisoune oloi Douli...)Giati..!!! giati den ekpedeftikame gia kati tetio....o egoismos kai i ikanopiisi oti tithen imaste kalitera apo pakistan,albania,roumania i ksero ego ti...miname anekselegti,kai tha to plirosoume panakriva...Oso iparxi to paron nomismatiko sistima den exoume elpides gia kati kalitero...giati i kinonia pou zoume eina arosti kai ftharmeni toso poli pou den iparxi therapeftiki agogi na gini kala..opos to lei kai

στις 12/04/2014 17:50
too zetgeis (ntokoumanter pou prepei na to dis epigontos) Efxome mia kaliteri zwi se osous pistevoun sto theo stin epomeni zwi...giati se touti edo ta exoume xasi ola...I malon imaste aksoi tis miras'mas!!!!

στις 12/04/2014 19:59
ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΗΣΗ ΜΟΥΝΟΣΚΥΛΑ ΦΙΛΟΙ ΤΗΣ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΤΕ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΓΤ ΠΕΡΥΣΙ Η ΜΠΑΓΕΡΝ ΣΑΣ ΠΗΡΕ ΜΕ 7-0 ΣΚΟΡ ΣΥΝΟΛΟ. ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΝΑ ΠΕΞΕΙ ΣΟΒΑΡΑ Η ΡΕΑΛ ΔΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΦΟΒΗΘΕΙ ΠΟΛΛΑ. ΤΗΝ ΜΠΑΓΕΡΝ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΜΕ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΔΝ ΗΤΑΝ ΣΕ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.. ΑΜΑ ΠΕΞΕΙ ΟΠΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ 3-4 ΓΚΟΛ. ΕΙΔΩΜΕΝ.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.