Αντσελότι: «Ίσως παίξει στον τελικό με την Μπαρτσελόνα ο Ρονάλντο»

Αντσελότι: «Ίσως παίξει στον τελικό με την Μπαρτσελόνα ο Ρονάλντο»

Αφορά τον αγώνα ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΑΛΜΕΡΙΑ


Παρότι τα ισπανικά Μέσα θεωρούν σίγουρη την απουσία του Ρονάλντο στον τελικό του Κυπέλλου Ισπανίας με την Μπαρτσελόνα την Τετάρτη, ο Κάρλο Αντσελότι άφησε ανοιχτό το ενδεχόμενο συμμετοχής του Πορτογάλου άσου.

Ο Ρονάλντο έχει υποστεί θλάση στον δικέφαλο και όπως αναφέρουν τα ισπανικά Μέσα, θα χρειαστεί να μείνει εκτός δράσης για τουλάχιστον δύο εβδομάδες, κάτι που σημαίνει πως θα χάσει τον τελικό του Κυπέλλου Ισπανίας με την Μπαρτσελόνα την Τετάρτη (16/4), ενώ είναι αμφίβολος για τον πρώτο ημιτελικό με τη Μπάγερν στη Μαδρίτη.

Παρόλα αυτά ο Κάρλο Αντσελότι άφησε ανοιχτό το ενδεχόμενο συμμετοχής του Ρονάλντο στον τελικό που θα διεξαχθεί στο «Μεστάγια», αν και δήλωσε πως δεν θα ρισκάρει με τη συμμετοχή του εφόσον ο παίκτης δεν βρίσκεται σε καλή κατάσταση:

«Δεν ξέρω εάν ο Ρονάλντο παίξει την Τετάρτη. Πρέπει να περιμένουμε για να δούμε την κατάσταση του. Ταλαιπωρείται από μικρό τραυματισμό και γι’ αυτό ίσως μπορέσει να αγωνιστεί στον τελικό του Κυπέλλου, όμως δεν θα πάρουμε ρίσκα».

«Η Μπάγερν είναι το φαβορί»

Όσον αφορά την κλήρωση των ημιτελικών του Τσάμπιονς Λιγκ που έφερε την Ρεάλ αντιμέτωπη με την Μπάγερν, ο Ιταλός τεχνικός δήλωσε πως οι Βαυαροί είναι το φαβορί, όμως η Ρεάλ δεν θα της… χαρίσει το εισιτήριο για τον τελικό:

«Η Μπάγερν είναι μια εξαιρετική ομάδα με σπουδαίους παίκτες. Ο Γκουαρντιόλα έχει μεγάλη εμπειρία και θα είναι δύσκολο. Είναι το φαβορί, όμως δεν είμαστε εύκολος αντίπαλος και θα είναι δύσκολο και γι’ αυτούς».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΑΛΜΕΡΙΑ
1Χ2X2
1.187.007.003.5

Σχολιασμός

12 σχόλια:

στις 11/04/2014 21:13
h real 8a paei teliko k 8a to shkwsei!!

στις 11/04/2014 21:26
Έτσι ρε Ρονάλτνο παίξε να «ξεσκίσεις» της Μπάγερν, καλά τα ΜΜΕ όλο μαλακίες λένε ότι " δεν θα παίξει, δεν προλαναίνει και πράσινα λόγια" Ρεαλάρα - Μπάγερν 3-0 και άντε γία (σας λέω το σκόρ απο τώρα)

στις 11/04/2014 21:52
nai re kairos einai na kani kati ronaldo o klamabebas giati mexri tora ta exi sikosi ola stin evropi...fobame mi klapsi pali kai xalai i mouri'tou kai den poulai diafimisis meta...to ti tha kani me tin bayern fanike me tin dortmount...

στις 11/04/2014 21:55
Aaaa kathe xrono afto lene oli i real i barca tha to pari...ontos to PERNOUN!!

στις 11/04/2014 23:06
ALEX ANTE K GAMHSOU R POUTANOGENHMA REAL MONO VLAKA

στις 11/04/2014 23:30
Eiii real94 fantazese na imaste adelfia apo idio patera...etsi milas kai stin manasou re kolopedo,k'afti real einai..tis aresi o ronaldo.eeeee!!!na vrisis einai efkolo na se sevontai einai diskolo na katafernis...sas exoune pari xabari ti zoa isaste giafto sas gamane oi germani kai sto kolo kai sto podosfero!!!

στις 12/04/2014 00:53
στάζετε επίπεδο βλέπω...

στις 12/04/2014 01:52
alex t mounaki ths manas s stazei meli poutanazie germane gamw thn merkel s kai thn koloomada s

στις 12/04/2014 09:34
oi evrei tis masonias i apogoni tou xristou kai tou xristianismou se gamane re xaramofai re ipokozme tis simerinis kinonias...sas kseroune kala i germani sas gnorisan apo konta,kseroune ti aksizoun kati zoa san k'sena..,mas kaneis kai politiki tora...esi pou den kseris ti eisai re bastarde apo asia mas milas kai gia racismo pou eisai ligo apo tourkia ligo apo iran me fatsa apo pakistan..,edo afti pou psifizis exoun poulisi oli tin xora mazi me ton kolosou kai tis manasou min to ksexaso...

στις 12/04/2014 09:40
Lazaros..sori re file alla ti na kaneis...edo mirazoume tis apopsis gia tis omades,alla kati kathikia theloun na milane gia mamades...

στις 12/04/2014 14:14
re file tolmas kai milas gia thn omada sou otan eisai tritotertos se cl? milas enw kai esu tosa xronia eixes na to sikwseis kai milas etsi? sikwthikan kai ta podia na varesoun to kefali

στις 12/04/2014 18:04
re ozil me poli katoteri omada apo tin dikiasou exo kataferi polla perisotera ta teleftea xronia...giati den exis omada podosferoui alla omada prosopikotiton pou pezoune gia proti skorer gia xrises bales kai papoutsia...fantasou ama pernai i bayern pali sto teliko thaq exi 4 telikous kai ena imiteliko se 5 xronia me omada katoteri apo real kai barcelona

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.