Η Βασιλεία ρίχνει την Ελλάδα από την 12η θέση!

Η Βασιλεία ρίχνει την Ελλάδα από την 12η θέση!

Αφορά τον αγώνα ΒΑΣΙΛΕΙΑ - ΤΟΥΝ


Η Βασιλεία κέρδισε με 3-0 την Βαλένθια και βρίσκεται «αγκαλιά» με την πρόκριση στους «4» του Γιουρόπα Λιγκ, με αποτέλεσμα η Ελβετία να είναι μία ανάσα από το να εκτοπίσει την Ελλάδα από τη δωδέκατη προνομιούχο θέση της βαθμολογίας της UEFA!

Η νίκη-μισή πρόκριση της Βασιλείας κόντρα στη Βαλένθια επέτρεψε στην Ελβετία να πλησιάσει σε απόσταση αναπνοής την Ελλάδα στην δωδέκατη θέση της κατάταξης της UEFA.

Συγκεκριμένα η ελβετική ομάδα κέρδισε με 3-0 τη Βαλένθια και αν πάρει έστω και ισοπαλία στη ρεβάνς, τότε η Ελβετία θα περάσει την Ελλάδα στην 12η θέση της κατάταξης. Βέβαια ακόμα και με ήττα στο «Μεστάγια» αλλά με σκορ πρόκρισης (π.χ 3-1), θα είναι ικανή να επιτρέψει στην Ελβετία να μας περάσει, εφόσον πάρει μια ισοπαλία στα δύο παιχνίδια που θα δώσει στους «4» του Γιουρόπα Λιγκ.

Αυτό αυτόματα σημαίνει πως ο πρωταθλητής Ελλάδας του 2015 δεν θα αγωνιστεί απευθείας στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ της περιόδου 2015-16 αλλά θα ριχτεί στη μάχη των προκριματικών.

Αναλυτικά η κατάταξη:

1. Ισπανία 93.855 (5/7)
2. Αγγλία 84.177 (2/7)
3. Γερμανία 80.927 (2/7)
4. Ιταλία 66.272 (1/6)
5. Πορτογαλία 60.966 (2/6)
6. Γαλλία 56.500 (2/6)
7. Ρωσία 46.998 (0/6)
8. Ολλανδία 44.312 (1/6)
9. Ουκρανία 40.966 (0/6)
10. Βέλγιο 36.300 (0/5)
11. Τουρκία 34.200 (0/5)
12. Ελλάδα 33.600 (0/5)
13. Ελβετία 33.225 (1/5)
14. Αυστρία 30.925 (0/5)
15. Τσεχία 29.350 (0/4)
16. Ρουμανία 27.257 (0/4)
17. Ισραήλ 26.875 (0/4)
18. Κύπρος 23.250 (0/4)
19. Δανία 21.300 (0/5)
20. Κροατία 19.625 (0/4)




Στοιχεία για τον αγώνα: ΒΑΣΙΛΕΙΑ - ΤΟΥΝ
1Χ2OverUnder12X2
1.354.056.001.551.901.142.42
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.752.505.501.651.80
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.751.902.6010.00

Σχολιασμός

43 σχόλια:

στις 04/04/2014 01:06
moufaaaaaaaaaaaaaa

στις 04/04/2014 01:17
Βαλένθια κωλοομάδα χωρίς κόσμο παίζανε οι άλλοι και τα ρούφηξε τα παστέλια λες και ήταν μικρή ομαδούλα , ντροπή για τη φανέλα της , ξεφτιλίστηκε...

στις 04/04/2014 01:33
VASILEIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA VASILEIA KRIMAS GIA TIN ELLADA ALLA AKSIZE TIN NIKI POU EKANE. AKOMA KAI XWRIS OPADOUS

στις 04/04/2014 03:09
me liga logia kai o olimpiakos eprepe na riksei tria stin manchester,parola poy akoma kai ayti i manchester den mporei na sygkrithei me aytin tin valenthia kai pali omws deixnei oti akoma kai me tous elvetous den mporoume akoma na sygkrithoume se diasyllogiko epipedo...

στις 04/04/2014 11:02
Το αξιζουμε να μην βγαινουμε κατευθειαν στην ευρωπη. Η ελβετια εχει καλυτερο πρωταθλημα απο μας.

στις 04/04/2014 12:03
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΕΔΩ ΟΤΙ ΤΟ ΑΞΙΖΟΥΜΕ. ΜΩΡΕ ΤΙ ΜΑΣ ΛΕΣ '' ΜΕΓΑΛΗ ΑΡΧΙΔΟΚΡΕΜΑΣΗ... '' ΑΣΕ ΠΟΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ EUROPA ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ EUROPA ΤΡΟΜΑΡΑ ΜΑΣ. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΟ EUROPA ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΙΣ ΧΤΥΠΗΣΕΙΣ... ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ. Η ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΑΓΩΝΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΝΥΧΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΔΟΝΤΙΑ ΣΤΟ EUROPA ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΗ...

στις 04/04/2014 14:21
erxomaste21 παίζεις γ εθνική. όταν φτάσεις στην α τότε θα τα πούμε. οι χαζοαπειλές και οι βρισιές από το πληκτρολόγιο δείχνουν απλά πόνο και κομπλεξ.

στις 04/04/2014 14:35
otan oles i ellinikes omades ta pane xalia stin europi ta teleutea xronia logiko ine

στις 04/04/2014 14:39
Erxomaste21 θα συμφωνησω μαζι σου εσεις κι εμεις οι λαρισαιοι θα παμε μπροστα το ποδοσφαιρο εχουμε μεγαλη ιστορια πισω μας ηρθε ο καιρος να κανουμε κατι πολυ μεγαλο και να παμε ψηλα.. Αελ και αεκ ανεβαινουν κατηγοριες γρηγορα.. θα τα πουμε στην α' καλυτερα..

στις 04/04/2014 14:43
μιλησε κανενας αεκτζης??? ουτε τις ελληνικες ομαδες δεν υποστηριζετε στην ευρωπη.... καταντια

στις 04/04/2014 14:45
δεν λεω υποτιμητικα το ''κανενας αεκτζης''. αλλα περιενα ευρωπη να υποστηριζετε ολες τις ελληνικες ομαδες σαν ελληνες... αν δεν μπορειται να κανετε αυτο τοτε δεν ειστε ποδσφαιροφιλοι

στις 04/04/2014 14:53
γαμο την ελβετια

στις 04/04/2014 14:55
Έτσι για να μάθει ο γαυρος και ο χοντρός να μην είναι φαταούλες ακόμα και στο κύπελλο σφάξιμο έγινε για να μην βγει καμιά παραπάνω ομάδα στην ευρώπη...

στις 04/04/2014 15:14
ΑΥΤΑ ΠΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΟΤΑΝ , ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΙΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΕΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ !!!

στις 04/04/2014 15:25
Λογικό είναι όταν τα τελευταία χρόνια πρωταγωνιστεί μόνο ο ολυμπιακός κι όλοι οι άλλοι είναι ανύπαρκτοι. Ο ΠΑΟΚ με 57 εκατομμύρια μπατζετ κάνει μια τρύπα στο νερό. Πήρε ένα σωρό σαπάκια και αλλάζει κάθε τόσο προπονητές με αποτέλεσμα να ξεφτιλίζεται Ελλάδα και Ευρώπη. Κανένας σχεδιασμός, κανένα πρόγραμμα. Όλες οι άλλες ομάδες είναι φαληρημένες με αποτέλεσμα Αστέρας και Ατρόμητος να ξεχωρίζουν στην Ελλάδα όμως κι αυτοί είναι πολύ λίγοι όταν παίζουν Ευρώπη.

Δεν πειράζει που χάσαμε την απευθείας πρόκριση με το σύστημα του Πλατινί ο Ολυμπιακός χαλαρά θα προκρίνεται στους ομίλους. Οι ομάδες που θα χει να αντιμετωπίσει είναι πολύ χαμηλώτερου επιπέδου.

στις 04/04/2014 15:27
Το πρόβλημα θα το χουν οι άλλες ομάδες που αν κοιμηθεί ο θεός και πάρουν πρωτάθλημα θα αποκλειστούν απο την πρωταθλητρια Αλβανίας.

στις 04/04/2014 15:48
Deler90 σιγά σιγά χτίζεται ο παοκ. Δεν ξέρω αν θα τα καταφέρει, αλλά μην τα λες ως οπαδός και ως γνήσιος έλληνας που θέλει αποτελέσματα πολύ γρήγορα. Επίσης μην ξεχνάς και συ για την ομάδα όταν πρωτοήρθε ο κόκκαλης δεν τα πηγαίνατε καλά. Μάθε πρώτα από τα λάθη και τις επιτυχίες της ομάδας σου και μετά μίλα για άλλες. Τα 57 εκ. ευρώ που έριξε ο σαββίδης είναι πολύ λίγα μπροστά σε αυτά που ξόδεψε ο κόκκαλης και ο μαρινάκης για τον ολυμπιακό.

στις 04/04/2014 15:48
Και είναι πολύ λογικό, γιατί ο σαββίδης στον παοκ ήρθε μόλις πέρσι. Για αυτό γρήγορες οπαδικές ψεύτικες γνώμες μην βγάζεις!!

στις 04/04/2014 15:50
Αλλά και ο παοκ να μην κάνει δηλώσεις για πρωτάθλημα για κατάκτηση champions league και μεταγραφές ροναλντίνιου. Αυτά είναι ΛΑΘΗ

στις 04/04/2014 15:59
gamietai i aek kai o erxomaste21

στις 04/04/2014 16:27
ΚΛΑΜΑ , ΠΟΥΤΑΝΙΑ , ΓΛΥΨΕΙΜΟ , ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΕΣ , ΑΥΤΟ ΒΑΣΙΛΕΥΕΙ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ ΠΩΣ ΕΤΣΙ ΚΑΘΑΡΙΣΑΜΕ

στις 04/04/2014 17:01
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΡΕ ΒΑΡΕΜΕΝΟ ΑΤΟΜΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΒΡΙΣΙΔΙ ΠΟΥ ΡΙΧΝΕΙΣ ΦΑΙΝΕΤΕ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΟΥ,ΠΟΥΤΑΝΑΚΙ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΗ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΣΟΥ ΚΑΡΓΙΟΛΗ, ΚΑΙ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ Γ' ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΟΡΘΟΠΟΔΗΣΕΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΛΟΓΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΕΔΡΟΥΣΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΥΛΑΚΟΒΙΟΙ ΚΑΙ ΥΠΟΔΙΚΟΙ, ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΜΗ ΜΑΣ ΖΑΛΙΖΕΙΣ ΑΛΛΟ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΕ ΤΑ ΧΥΣΙΑ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, Ο ΘΡΥΛΟΣ ΣΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΕΙΤΑΝΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΑΜΙΑ ΣΟΥ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟΥΜΠΕΚΙ ΤΣΟΥΤΣΕΚΙ!

στις 04/04/2014 17:05
ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΤΩ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η ΜΟΝΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΕΣΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΑ!

στις 04/04/2014 17:16
barkallon Κοροϊδευόμαστε? Ποια δουλειά και ποια προοπτική βλέπεις στον ΠΑΟΚ με την διοίκηση που έχει? Όταν ο Σαββίδης διώχνει τον έναν προπονητή επειδή δεν τον γουστάρει ένας συνταξιούχος παίκτης που ηρωποιήθηκε στην τούμπα επειδή έπαιζε κλωτσομπουνίδια, κι όταν διώχνει τον άλλο επειδή δεν φέρνει άμεσα αποτελέσματα λες και γίνεται να φτιάξει ομάδα σε 3 μήνες με ένα σωρό σαπάκια, δεν μπορούμε να μιλάμε για νοοτροπία σοβαρής ομάδας η για καμιά προοπτική , μάλλον για τσίρκο μεντράνο.

στις 04/04/2014 17:19
Κι όχι μόνο έδιωξε τον Δώνη κακήν κακώς επειδή δεν τα πήγαινε καλά με τον Γκαρσία αλλά δεν του έδωσε και τα δεδουλευμένα με αποτέλεσμα να τρέχει στα δικαστήρια και να ξεφτιλίζεται ο παοκ με καταδικαστικές αποφάσεις. Βέβαια δεν φταίει μόνο ο Σαββίδης, αλλά κι οι οπαδοί του παοκ που τρώνε σανο και δεν τους νοιάζει να παιχτεί μπάλα αλλά να ηρωποιούν ξυλοκόπους και να διώχνουν καλούς προπονητές.

στις 04/04/2014 17:21
Υπήρχε περίπτωση ο Κόκαλης ή ο Μαρινάκης να μην πληρώσει συμβόλαιο και να καταδικάζεται ο Ολυμπιακός και να γίνεται περίγελος η ομάδα κινδυνεύοντας να πέσει κατηγορία?? Τι συγκρίνουμε τώρα ας σοβαρευτούμε λίγο....

στις 04/04/2014 19:06
to oti ftasame stin vathmologia tis uefa ekei pou ftasame ftaiei kai o gayros me ta stimena prwtathlimata.skefteite to exis aplo:prwtathlima px o paok.apeytheias stous omilous o paok.2os o gauros.sta prokrimatika tha pernage,ara allos enas stous omilous cl.telikos kypellou px paok -panathinaikos.logw tis eunoikis sugkyrias gia tis 12 prwtes theseis kai o finalist kypellou APEYTHEIAS stous omilous tou europa.ki exeis mani mani 3 omades ekproswpous stin europi.ara,perissoteroi vathmoi.apla pramata.

στις 04/04/2014 19:08
kai uparxei kai pio eunoiko senario apo auto.px pernaei o pao stous omilous apo prokrimatika kai paei teliko o asteras opws persi kali wra.san finalist KAI autos omilous.kai exeis 4 omades anti gia treis.dynamwnoun oikonomika siga siga autes oi omades kai arxizoun na exoun kalyteres parousies.vevaia ola auta theloun xrono den lew ,alla einai mia arxi.otan o gauros loipon voutaei ta prwtathlimata kai ta kypella monos tou,e min perimenete prokopi.poios tha ependye stin omada tou tin stigmi pou yparxei paragka exallou?

στις 04/04/2014 19:50
Επενδυει μια χαρα οποιος θελει να κανει ξεπλυμα χρηματος, βλεπε Σαββιδης, Μελισσανιδης , Σπανος και πολλοι αλλοι. Μια χαρα κινητρο εχουν λαμογια σαν αυτους να επενδυσουν και επενδυουν. 57 εκατομμυρια μπατζετ εχει ο παοκ δεν ειναι και λιγα. Το θεμα δεν ειναι μονο τα λεφτα ομως, αλλα να πιασουν και τοπο κατι που γινεται σε λιγες ομαδες και κυριως στον Ολυμπιακο που ειχε το μικρο με μεγαλη διαφορα μπατζετ απο ολες τις κορυφαιες 16 του c.l

στις 04/04/2014 19:50
A re olympiakara,omada timimeni kai doxasmeni...exeis ksemineis moni sou na polemas ta thiria prokeimenou na swseis kai na anevaseis auti ti xwra sto xwro tou podosfairou....kai o marinakis monos tou na prospathei se kathe sineleusi omadwn tis superleuagas, na vrei tropous prokeimenou na swsei auto to prwtathlima enw alafouzos kai vryzas to mono pou tous apasxolei einai me dolious kai ypoulous tropous na yposkapsoun tin eikona tou olympiakou,tis monadikis omadas pou noiazetai na kalo tou podosfairou mas...einai auto pou elege o vaggelas xthes stin syneleusi "Δεν μπορείτε να λέτε αυτά που λέτε για εμάς, να μας κατηγορείτε ότι κάνουμε το ένα και το άλλο και από την άλλη να λέτε ότι συζητάτε μαζί μας για την βελτίωση του πρωταθλήματος. Όλοι λέτε διάφορα, αλλά εδώ δεν φέρνετε προτάσεις". o nous noeitai magkes....

στις 04/04/2014 19:54
Για να πιασουν και τοπο χρειαζεται να εχουν ανθρωπους που γνωριζουν απο μπαλα , προπονητες, σκαουτερς , τεχνικο τιμ , ακομα κι ο κοσμος παιζει ρολο. Οταν υπαρχει αμπαλοσυνη και ουγκα ουγκα ε τοτε με 60 εκατομμυρια μπατζετ θα τρως φαπες στο γιουροπα και θα κλαιγεσαι στην Ελλαδα για διαιτησιες οταν δεν μπορεις να νικησεις ΑΠολλων σμυρνης και Πλατανια ενω ο καποιος αλλος με λιγα παραπανω θα πηγαινει στους 16 του c.l, ειναι απλο

στις 04/04/2014 19:55
Και θα τον παραδεχεται ολη η ευρωπη που παιζει μπαλα κι οχι αντιποδοσφαιρο και κοντραρει μπατζετ 7-8 φορες μεγαλυτερα χαρη στην συστηματικη δουλεια και την ποδοσφαιρικη κουλτουρα

στις 04/04/2014 21:29
ETSIIIII,KOLOGAYROI,MIA FORA DOSATE PROKRIMATIKA KAI APOKLEISTIKATE!!!ERXONTAI TA PETRINA XRONIA LERES-SAPILA TOU ELLHNIKOU PODOSFAIROU

στις 04/04/2014 22:00
Deler Δεν συνέκρινα τον παοκ με τον ολυμπιακό, παρά μόνο είπα πως ξεκίνησε ο ένας, έτσι ξεκίνησε και ο άλλος. Γεγονός είναι ότι ο παοκ επειδή έχει πολλά χρόνια να κάνει πρωταθλητισμό. Αν το βρει το βρήκε. Η κριτική η τόση έντονη χωρίς να πιστώνουμε χρόνο σε μια ομάδα που τώρα ξεκινάει είναι παραφύση. Η ομάδα σου είναι μπασμένη στα πράματα πάνω από μια 20ετία, είναι πολλά χρόνια μπροστά όσον αφορά τον πρωταθλητισμό.

τα 57 εκ. του παοκ, δεν είναι για το μπάτζετ των παιχτών. Όταν χτίζεις μια ομάδα δεν ξεκινάς από προπονητή και παίχτες, αλλά από τις υποδομές. Οι αυξήσεις στο κεφάλαιο του παοκ γίνονται για όλες τις λειτουργίες στον παοκ που θέλει να ενεργοποιήσει ο σαββίδης. Δεν είναι για να πάρει τον Ρόνι!! Η ΕΤΑΙΡΙΕΣ/ΟΜΑΔΕΣ που υποστηρίζουμε δεν είναι μόνο προπονητές και ποδοσφαιριστές, είναι και άλλα πράματα που θέλουν λεφτά. Τα λεφτά είναι λίγα, το ξαναλέω γιατί δεν με κατάλαβες όταν είπα ότι είναι λίγα μπροστά σε όσα έχουν επενδύσει ο κόκκαλης/μαρινάκης

στις 04/04/2014 22:02
Όσον αφορά ξέπλυμα χρήματος, κανένας δεν είναι εκτός αυτού. Μην βγάζεις το χοντρό από αυτό το παιχνίδι, επειδή κατα τύχη είναι στο τιμόνι της δικιάς σου ομάδος. Αν ισχύει δηλ κιόλας το ξέπλυμα χρήματος για μελισσανίδη/σαββίδη. Είμαστε πολύ έξω από τα πράματα εμείς που σχολιάζουμε εδώ για να πούμε ποιος ξεπλένει και ποιος όχι. Δεν μπορούμε να τα ξέρουμε αυτά τα πράματα.

στις 04/04/2014 22:05
και Deler, ΝΑΙ εσένα όλα η ομάδα σου τα κάνει ΝΟΜΙΜΑ!!!!!!!!!!!!!!! ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ!!!!!!!!!!!! Ποιος τρώει σανό και ποιος δεν τρώει θα το δούμε.

Για αυτό ας δούμε τι μπαλίτσα (εξωτερικό) ή ότι μπαλίτσα παίζεται στο ελλάντα και ας αφήσουμε τις συζητήσεις που μας διχάζουν μεταξύ μας για το ποιος τρώει σανό και ποιος ειναι ο μεγαλύτερος και εντιμότερος επενδυτής των ομάδων μας.

στις 04/04/2014 22:20
barkallon δεν είπα ότι ο Μαρινακης είναι 100% έντιμος, απλά λέμε ότι τον ενδιαφέρει και να φτιάξει ομάδα και να παίξει μπάλα, απο τον Σαββίδη δεν βλέπω κάτι τέτοιο. Όταν διώχνει προπονητές ή τους αδειάζει για χάρη κάποιων παιχτών που πουλάνε ψευτομαγκιά δείχνει την ποδοσφαιρική κουλτούρα και νοοτροπία του , απλό ειναι αυτό που λέω

στις 04/04/2014 22:24
barkallon φυσικά και μπορούμε να πούμε για κάποιους απο αυτούς όταν έχουν καταδικαστεί. Ο Μελισσανίδης για παράδειγμα καταδικάστηκε ως λαθρέμπορος καυσίμων. Όλοι γνωρίζουν γιατί κάτι τέτοιοι "κύριοι" ασχολούνται με το ποδόσφαιρο. Αυτό ήταν απάντηση σε έναν παραπάνω που λέει γιατί κανείς να επενδύσει στην Ελλάδα αφού υπάρχουν παράγκες και εξήγησα γιατί επενδύουν

στις 05/04/2014 00:29
Deler 1) Ο Σαββίδης καλύτερα να γίνει πρόεδρος του ΠΑΟΚ, και όχι απλά να είναι μεγαλομέτοχος. Ο Μαρινάκης καλά κάνει που είναι πρόεδρος και μεγαλομέτοχος. Όταν συγκεντρώνονται οι εξουσίες σε ένα άτομο, φυσικά μαζί με συμβούλους είναι καλύτερα.

2) Ο.Κ. για Μελισσανίδη, δεν το ήξερα, δεν το άκουσα, δεν σε αμφισβητώ, αλλά και προσωπικά δεν με νοιάζει για τον Μελισσανίδη. Φυσικά δεν είναι καλό αυτό που έκανε. Ελπίζω να μη βγει τέτοιος και ο Σαββίδης.

στις 05/04/2014 02:00
Συγχαρητήρια στην Ελβετία λοιπόν. Αυτό ως νέο συγκλονίζει μόνο τους γαύρους που θέλουν να παίζουν απευθείας CHL...

στις 05/04/2014 03:03
Μας βγάλατε τα ματια με αυτά τα greeklish και τα κεφαλαία.

στις 05/04/2014 20:40
Ρε μαλάκα για κανε μου paste που είπα ότι ο Μαρινάκης είναι έντιμος? Μάθε να διαβάζεις.

Παπάρια αντικαπιταλιστής και ηθικός είσαι ρε και καλά ηθικοί αλλά γλύφετε τα @@ ενός αρχικαπιταλιστή που με τις βρωμιές και τις γνωριμίες κατάφερε να τσεπώσει 20 εκατομμύρια σε μια τέτοια περίοδο και παράλληλα καταδικάζεται για λαθρεμπόριο και η εξοντωτική του ποινή είναι ...40,000 ευρώ πρόστιμο για τα δις που έκλεψε. Ας μην μιλήσουμε για τον ΟΠΑΠ που για χάρη του απαγορεύτηκαν όλες οι άλλες εταιρείες και του τον παρέδωσε η κυβέρνηση με αθέμιτο τρόπο. Εσείς δεν είστε αντιολυμπιακοί υποτίθεται γιατί ειναι ομάδα του δημοσίου? Για πες λοιπόν ποια ακριβώς είναι η διαφορά που τα λαμόγια που είχατε/έχετε πέρα απο το ότι δεν σας έφτιαχναν ομάδα και απλά τα τσέπωναν?

Η διαφορά μας είναι ότι εμείς δεν το παίζουμε ηθικοί , μιλάμε ΜΟΝΟ για μπάλα. Εσείς είστε απλά υποκριτές. Σας πειράζουνε τα πέτσινα και καλά αλλά ελπίζετε όλοι ότι θα γίνετε Κόκαλης στην θέση του Κόκαλη. Ε μην απορείτε μετά που όταν πέρνετε

στις 05/04/2014 20:43
Ε μην απορείτε μετά που όταν πέρνετε τα @@ μας αγωνιστικά και εξωαγωνιστικά σας δουλεύουμε. Απλά είστε υποκριτές. Μαθήματα ηθικής δεν δεχόμαστε απο αρχιλαμόγια σαν κι εσάς.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.