Μπαρτομέου: «Θύμα μεγάλης αδικίας η Μπαρτσελόνα»

Μπαρτομέου: «Θύμα μεγάλης αδικίας η Μπαρτσελόνα»

Αφορά τον αγώνα ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΜΠΕΤΙΣ


Θύμα μεγάλης αδικίας χαρακτήρισε την Μπαρτσελόνα ο πρόεδρος του συλλόγου, Γιόσεπ Μαρία Μπαρτομέου, για την απόφαση της FIFA να την τιμωρήσει με απαγόρευση μεταγραφών!

Η FIFA τιμώρησε την Τετάρτη την Μπαρτσελόνα με απαγόρευση μεταγραφών για τις δύο προσεχείς περιόδους, απόφαση που έχει εξοργίσει τους ανθρώπους της ομάδας, όπως ανέφερε ο Γιόσεπ Μαρία Μπαρτομέου, σε συνέντευξη Τύπου.

Συγκεκριμένα, ο πρόεδρος του συλλόγου έκανε λόγο πως η Μπαρτσελόνα έχει πέσει θύμα μεγάλης αδικίας, τόνισε πως η ομάδα είναι αποφασισμένη να κάνει προσφυγή στο CAS για να δικαιωθεί, ζητώντας παράλληλα όλα τα μέλη της να την στηρίξουν στην προσπάθεια:

«Είμαστε αγανακτισμένοι. Έχουμε πέσει θύμα μιας μεγάλης αδικίας και γι’ αυτό ζητάμε σε όλα τα μέλη μας να μας στηρίξουν στον αγώνα που κάνουμε, καθώς δεν έχουμε κάνει τίποτα λάθος. Θα ασκήσουμε έφεση και αν δεν δικαιωθούμε, θα προσφύγουμε στο ανώτατο αθλητικό δικαστήριο (CAS)».

«Κάποιος προσπαθεί να βλάψει την Μπαρτσελόνα»

Μάλιστα ο Μπαρτομέου ζήτησε την αναστολή της απαγόρευσης ως προσωρινό μέτρο, τόνισε πως ο σχεδιασμός της ομάδας θα συνεχιστεί κανονικά, ενώ δεν δίστασε να δηλώσει πως κάποιος προσπαθεί να βλάψει τους «μπλαουγκράνα»:

«Ζητάμε ως προσωρινό μέτρο την αναστολή της απαγόρευσης. Ο σχεδιασμός μας για την επόμενη σεζόν συνεχίζεται κανονικά. Έχουμε εμπιστοσύνη στους δικηγόρους μας», δήλωσε μεταξύ άλλων ο Μπαρτομέου και πρόσθεσε: «Έχουμε διαπιστώσει ότι κάποιος προσπαθεί να βλάψει την ομάδα και το ερευνούμε. Τα έχουμε προβλέψει όλα. Είμαστε ο μεγαλύτερος σύλλογος του κόσμου και ίσως σε κάποιον να μην αρέσει αυτό»

Ο ίδιος αναφερόμενος στη «Μασία», δήλωσε:

«Στην ομάδα μας συμφωνούμε απόλυτα με τους κανονισμούς για την υπογραφή με νεαρούς ποδοσφαιριστές. Θέλουν να προστατεύσουν τους νεαρούς. Η Μπαρτσελόνα όμως και η «Μασία» είναι ένα παράδειγμα για πολλές ομάδες στον κόσμο. Θέλω να πω ότι όλοι μας στην ομάδα είμαστε εξοργισμένοι από τη FIFA».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΜΠΕΤΙΣ
1Χ2X2
1.205.758.003.35

Σχολιασμός

17 σχόλια:

στις 03/04/2014 22:14
PES TA RE MPARTOMEOU....BARCA4EVER OSO K AN PROSPATHOUN NA MAS KATASTREPSOUN TA ZWA!

στις 03/04/2014 22:14
TIS FIFA*

στις 03/04/2014 22:36
nai malaka karagiozi betromeou vlaka se ponese twra

στις 03/04/2014 23:00
Αμα βαλεις κατω ποσες φορες προσπαθησαν να λασπωσουν τη Μπαρτσα χανεις τη μπαλα. Αλλα με τη χαρα θα μεινουν οι βρωμιαρηδες. Η μπαρτσα βγαζει στο γηπεδο 11αδα μονο απο τα τσικο της και ειναι η καλυτερη στον κοσμο. Και χωρις μεταγραφες παλι πρωτη θα ναι.

στις 03/04/2014 23:39
Ξεφτιλισμένη Μπάρτσα που έχεις και "αξίες"...Τέτοιες αξίες να τις βράσω. Παραβιάστηκε ή δεν παραβιάστηκε ο κανωνισμός; Ούτε μισός υπαινιγμός για αυτό. Έχετε όλη την διαιτησία της Ισπανίας και εύνοια στην Ευρώπη και κράζεται για την απλή εφαρμογή του νόμου; Επίσης τι σημαίνει η "καλύτερη ομάδα" ; Μην λέμε μαλακίες, όντως πέζεται πολύ καλά και παρόλο που τώρα έχεται πέσει, ακόμη και πριν από αυτό δεν είσασταν οι καλύτερη. Ακόμη, ο πραγματικά καλύτερος, ποτέ δεν έχει ανάγκη να το δηλώσει έτσι...ΞΕΦΤΙΛΙΣΜΕΝΗ ΜΠΑΡΤΣΑ

στις 04/04/2014 00:30
newcastle_army eisai sigoura real gi auto ta les...ti se ponesane oi poutses mas kai twra xeraise??? mia zwi 8a sas gamame re

στις 04/04/2014 00:37
Re paidia stamathste ta opadika..Paraviase NAI H OXI? ton kanonismo h Barca..?? NAI..opote xtupas kathe omada ekei pou ponaei..Ena prostimo ti na kanei sthn Barca..to kseplhrwnei xtes..Na pairnoun seira oi epomenes (Opados Milan,gia na mhn arxisete ta peri Real)

στις 04/04/2014 00:56
Τι λες ρε death? 1 χρονο αποκλεισμο στις μεταγραφες? Μηπως να τη ριξουμε και κατηγορια? Εχεις καν ιδεα τι κανονισμο παραβιασε? Επειδη δεν σκαει 100αρικα σε ενα παικτη και τα επενδυει στην ακαδημια της? Σαν να λεμε να κλεισουμε την BMW για ενα χρονο τιμωρια επειδη δεν αγοραζει ετοιμες μηχανες για τα αμαξια της αλλα τις φτιαχνει η ιδια. Αν απλα θελετε να κραξετε καντε το. Αλλα αν θελετε να ξερετε τι λετε, ψαξτε το λιγο πριν μιλησετε....

στις 04/04/2014 01:06
Και για οσους βαριουνται να ψαξουν αυτο που εκανε ειναι να φερει πολλους παικτες κ18. Πραγμα που κανει εδω και 30 χρονια. Αλλα παραδοξως τωρα τους ξινισε στη fifa. Παρεπιπτοντως η Μπαρτσα ποτε δεν ειπε οτι ειναι η καλυτερη ομαδα. Ειπε οτι εχει την καλυτερη ακαδημια και αυτο ειναι αντικειμενικη αληθεια.

στις 04/04/2014 01:33
newcastle asxoleisoume me tin mikrh omada sou re foukara k ase megales opws h barca ante malakako

στις 04/04/2014 04:09
newcastle ta sxolia sou antiprosopeuoun tin omada pou exeis se simataki

στις 04/04/2014 04:11
i barchelona katafere na xtisi omadara mesa apo tis akadimies tis vlepe pygiol-messi-inesta-chavi-pedro k.o.k..distixos kati sumvainei ta 2 teleutaia xronia kai kapoioi theloun na tin stamatisoun...

στις 04/04/2014 13:47
poutsa blaka k esy k i barca

στις 04/04/2014 14:00
o nomos einai nomos poutsospermata t mpoulo twra

στις 04/04/2014 15:43
BARCA RE MALAKES KAI METAGRAFES 8A KANOUME POLLEEESSSS

στις 04/04/2014 17:13
Χαχαχα, κορόιδα για αυτό εσείς της Μπάρτσα είστε γελοίοι, προφανώς και δεν είμαι Ρεάλ. Απλά όπου βλέπετε αντίπαλο κατευθείαν Ρεάλ...εκεί το μυαλό σας!

Το ωραίο πάντως είναι πόσοι πολλοί είστε! Έτσι να γίνεται όλοι ο μέσος ελληνάκος που θέλει πάντα να νικά ΔΑΠ/ΝΔ εκλογές, γαύρος, Μπάρτσα...να γαμάω με αρχίδια άλλου κι εγώ ξέρω μάγκες

στις 06/04/2014 03:07
Έτσι όπως τα λες ρε φίλε. Άμα είναι ζώο ο άνθρωπος τι περιμένεις; Αφού "σκέφτονται" μέσα στο κεφαλάκι τους "Η Μπαρτσελόνα έκανε παράβαση του νόμου. Η Μπαρτσελόνα θα τιμωρηθεί. Είμαι Μπαρστελόνα. Πρέπει να θυμώσω και να πω όχι" έχεις να κάνεις με ΜΠΕΤΟΒΛΑΚΕΣ. Στην πραγματικότητα ούτε που τους νοιάζει τι θα πάθει η Μπαρτσελονα. Απλά η μαλακία στο κεφάλι τους αφήνει να ανεχθούν το αυτονόητο.

Είναι οι ίδιοι μαλάκες που παρκάρουν παράνομα και τσαντίζονται με την κλήση. Τα ίδια ζωάδια που δεν σε σέβονται σε μικρά καθημερινά πράγματα. Βλάκες νεοέλληνες, ζήστε στη σφαίρα της φαντασίας σας όσο τα γεγονότα τρέχουν από πάνω σας.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.