Σούπερ Λιγκ: Άλμα παραμονής ο Πλατανιάς, «μπλέκει» η Ξάνθη

Σούπερ Λιγκ: Άλμα παραμονής ο Πλατανιάς, «μπλέκει» η Ξάνθη



Μια μεγάλη νίκη στην προσπάθεια για την παραμονή του στην Σούπερ Λιγκ έκανε ο Πλατανιάς, ο οποίος κέρδισε με 3-2 την Ξάνθη στα Πηγάδια, ξέφυγε από τη ζώνη του υποβιβασμού και έβαλε σε περιπέτειες τους Ακρίτες.

Άλμα παραμονής έκανε ο Πλατανιάς ο οποίος εκμεταλλεύτηκε τα αμυντικά λάθη της Ξάνθης και κατάφερε να πάρει τη νίκη με 3-2 στα Πηγάδια, με αποτέλεσμα να φτάσει τους 34 βαθμούς και να αφήσει πίσω του τους Απόλλωνα Σμύρνης (33) και Βέροια (32), δύο αγωνιστικές πριν το φινάλε της σεζόν.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων, με τον Τόρες να ανοίγει το σκορ στο 5ο λεπτό, ενώ στο 35’ ο Βλαχοδήμος «έγραψε» το 2-0 για την ομάδα των Χανίων.

Από την άλλη, η Ξάνθη που είχε πολύ καλές ευκαιρίες για γκολ, κατάφερε να μειώσει στο 48’ με τον Σολτάνι, ενώ είχε δύο πολύ καλές στιγμές για να ισοφαρίσει με τους Τετέ και Μάνταλο.

Ωστόσο στο 77’ ο Κάταϊ εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Χοσέμι και «έγραψε» το 3-1, ενώ παρά την γρήγορη απάντηση της Ξάνθης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Σολάρι στο 79’, οι Αρκίτες δεν μπόρεσαν να ισοφαρίσουν και να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Έτσι, ο Πλατανιάς ξέφυγε για ένα βαθμό από τις επικίνδυνες θέσεις ενώ η Ξάνθη μπλέκεται πλέον στη μάχη του υποβιβασμού.

Οι τελευταίες θέσεις:

13. Καλλονή 36
14. Ξάνθη 35
15. Πλατανιάς 34
---------------------------------
16. Απόλλων Σμύρνης 33
---------------------------------
17. Βέροια 32
18. Άρης 20




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
1Χ2OverUnderX2
1.205.757.001.701.753.16
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.453.006.001.901.55
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.201.803.0015.00

Σχολιασμός

13 σχόλια:

στις 31/03/2014 22:05
steilte sto diaolo mia zwh sthmena h poutana xanthi!! h xeiroterh omada olon!

στις 31/03/2014 22:10
1-3 to eixa gamw to mouni pou sas petage

στις 31/03/2014 22:17
Σας λεω απο τωρα διπλο η Ξανθη στην κρητη την επομενη αγωνιστικη με ΟΦΗ

στις 31/03/2014 22:25
Se kamia periptosi stimeno... imoun sto gipedo, diladi to estise i Xanthi.. gia na pesei???

Einai poly pithano to X2 mesa ston OFI giati o OFI paizei ton epanaliptiko me ton Panathinaiko kai i Xanthi tel agonistiki paizei me Panathinaiko..

στις 31/03/2014 22:39
2plo oi Xanthi mesa ston OFI (w,ti periergo ama ginei),kai pithanos assos tou platania me panaitwliko.an kai o panaitwlikos tha to paixei sta isia to matsaki logika opws ekane kai me tin veroia.o ergotelis mono adiafora den tha paixei(w,ti ekplixi) me ton appolwna kai i veroia tha kerdisei aneta ton nionio.vazw stoixima oti veroia kai platanias den tha mporoun na paixtoun sto idio deltio logw fragis tin epomeni agwnistiki.auta..

στις 31/03/2014 22:51
Νομιζω ξεκαθαρα φαινωνται τα πραγματα τι προκειτε να γινει.....!!!! Θα κερδισει η βεροια... θα κερδισοι ΚΑΙ Ο ΑΠΟΛΛΩΝ θα κερδισει και ο πλατανιας θα κερδισει και η ξανθη...! επειτα ο απολλων θα παει γαυρο θα χασει θα παρει ενα Χ η βεροια και ενα χ η Ξανθη.. διοτι ο ολυμπιακος εχει πολα συμφεροντα απο την ξανθη,, αρα δε προκειτε να την ριξει... και βγαινουμε με! υποβιβασμο ΑΡΗ ΚΑΙ ΑΠΟΛΛΩΝ και πλευ αουτ Πλατανιας!

Απλα ομορφα και ωραια...! η αηδια που ονομαζεται σουπερλιγκ!

στις 31/03/2014 22:54
Εκτος και αν θελουν να δειξουν και καλα το πρωταθλημα δεν ειναι στημενο... και για τα ματια του κοσμου σωσουν τον Απολλων!!!

Σιγουρα ειναι απο τις χειροτερες ομαδες ο απολλων....! αλλα σιγουρα την εχουν σφαξει κανονικοτατα!!

στις 31/03/2014 23:15
Η επιτροπη της ουεφα που ειναι αρμοδια για την διερευνηση των στημενων αγωνων εβγαλε καλα λεφτα απο τα στημενα που διοργανωσε η σουπερ λιγκ η οποια ανηκει στον οπαπ..Αξιοπουστο πρωταθλημα

στις 31/03/2014 23:56
armenos,o apollwn einai kalyteros kai apo platania kai apo veroia kata ti gnwmi mou.parola auta,tha pesei logika kai ta mats(sxedon sigoura) tha vgoun opws ta eipes me auti ti seira.

στις 01/04/2014 00:52
oloi eidhmones edw mesa afou ta theoreitai ola steimena ti asxoliste

στις 01/04/2014 14:22
oxi re gamoto tora diskoleyei gia ton apollona

στις 01/04/2014 16:29
mpamiass asxoloumaste me ta stimena mpas kai konomisoume tipota alla me tis gamimenes frages den gvgainoun ta koukia.

στις 01/04/2014 21:29
μακαρι να πεσει αλλα οι ρουφιανοι του συστηματος θα την σωσουν παλι..

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.