Τζαβέλλας: «Είμαστε χαρούμενοι που δεν θα ξανάρθουμε εδώ»

Τζαβέλλας: «Είμαστε χαρούμενοι που δεν θα ξανάρθουμε εδώ»

Αφορά τον αγώνα ΠΑΟΚ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ


Υπονοούμενο για τον διαφαινόμενο υποβιβασμό του Άρη άφησε ο Γιώργος Τζαβέλλας αμέσως μετά το τέλος του επεισοδιακού ντέρμπι ανάμεσα στον Άρη και τον ΠΑΟΚ.

Με το… ενάμιση πόδι στην Football League βρίσκεται ο Άρης μετά την ισοπαλία (1-1) στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ, κάτι που δεν άφησε ασχολίαστο ο Γιώργος Τζαβέλλας, αφήνοντας υπονοούμενο στην κάμερα της Nova για τον διαφαινόμενο υποβιβασμό των «κίτρινων».

Μάλιστα ο άσος του ΠΑΟΚ έκανε λόγο για «αντίξοες συνθήκες» στο «Κλ. Βικελίδης» ενώ τόνισε πως ο «δικέφαλος του Βορρά» βρίσκεται σε ανοδική πορεία:

«Σήμερα δεν ήμασταν υποχρεωμένοι να μιλήσουμε, να μη γίνει καμία δήλωση. Ήταν κρίμα το σκηνικό του γηπέδου. Δεν φοβηθήκαμε τον αντίπαλο και προσπαθήσαμε κάτω από αντίξοες συνθήκες να το πάρουμε αλλά μας εμπόδισαν πολλά. Ο ΠΑΟΚ έδειξε την κλάση του και είμαστε χαρούμενοι που ερχόμαστε εδώ για τελευταία φορά.

Όλη η Ελλάδα είδε αυτό που έγινε σήμερα. Δεν είναι δουλειά να σχολιάζουμε αυτά που έγιναν. Είναι κρίμα για το ποδόσφαιρο. Είναι σημαντικό που όλο οι ποδοσφαιριστές και του ΠΑΟΚ και του Άρη είναι καλά στην υγεία τους. Ξέρω πως ο κόσμος ήθελε τη νίκη, οι παίκτες τα έδωσαν όλα. Θέλαμε τους τρεις βαθμούς αλλά υπάρχουν κι άλλα ματς. Είμαστε σε ανοδική πορεία
».

Κλάους: «Δεν αναστήσαμε τον νεκρό»

Δηλώσεις σε ανάλογο κλίμα έκανε ακόμα ένας Έλληνας διεθνής και συγκεκριμένα ο Στέφανος Αθανασιάδης ο οποίος δήλωσε χαρακτηριστικά:

«Συνήθως ο νεκρός ανασταίνεται το Μεγάλο Σάββατο. Γι΄αυτό το λόγο δεν αναστήθηκε ο νεκρός. Δεν θέλω να ξαναγωνιστώ σε αυτό το γήπεδο και χαίρομαι που δεν θα ξαναγωνιστώ...

«Σήμερα δεν παίχτηκε παιχνίδι και φάνηκε από το πρώτο λεπτό. Συγχαρητήρια σε όλους τους συμπαίκτες μου
»




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΟΚ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
1Χ2OverUnderX2
1.185.759.001.701.753.51
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.453.007.001.901.55
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.201.803.0015.00

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 17/03/2014 00:00
χααχαχαχαχαχα σκουλικαντερες.μπορει να ξανασυναντηθουμε!τωρα παντε στην β!γαμω τον ολυμπιακαρη σας γαμω!

στις 17/03/2014 02:34
GINE ARHS NA POUSTAREIS

στις 17/03/2014 09:36
τζαβελα εισαι τουλαχιστον εμετικος και εχεις καταφερει να σε αντιπαθησει ολη η Ελλαδα! Οσο για τον Αρη ας παρουν επιτελους αποφαση οτι εχουν πεσει!!!

στις 17/03/2014 10:07
Ρε θα μας τρελανετε τελειως??? σας πειραξε αυτό που ειπε ο τζαβελλας??? για κοιταξτε αυτό το βιντεο ... http://www.youtube.com/watch?v=h8fex-Dm5dE

και μετα πρωτου μιλησετε... βουτηξτε την γλωσσα σας στο μυαλο και μετα μιληστε.........

μας κανετε και μαθημα για το πως πρεπει να μιλησει ο ποδοσφαιριστης που στην τελικη δεν εβρισε κανεναν.... ειπε απλα χαιρομαστε που δεν θα ξαναπαιξουμε σε αυτό το γηπεδο ΚΑΙ???

Ηταν τοσο φοβερο αυτό που ειπε και τον κατακρινετε κιολας??? για δειτε το βιντεο... και μετα καντε εδώ μεσα μαθημα ποδοσφαιρικης πειθαρχειας.......! κοιτατε τα καμπουρια του αλλου.. για δειτε και τα δικα σας.......!!! μας κανουν και ποδοσφαιρικα μαθηματα ποιοι?? αυτό που βριζουν οποιον βορυν μπροστα τους?? (κοιταξτε το βιντεο) θα τρελαθούμε τελειως σε αυτή τη χωρα? ακου να δεις του θειξαμε κιολας.......!

Λιγο σοβαροτητα δεν βλαπτει...!

Γκαζζετα σεβασου το κοπο μου και περασε το.......!

Τζαβελλα εισαι ωραιος προχωρα......... δεν ειπες τιποτα ασχημο... σε σχεση κατι προεδροι... που

στις 17/03/2014 10:08
Τζαβελλα εισαι ωραιος προχωρα......... δεν ειπες τιποτα ασχημο... σε σχεση κατι προεδροι... που λενε εισαι παναγια..... απλα ορισμένοι είναι κομπλεξικοι και κοιτανε μονο του αλλουνού ενώ ξεχνανε τα δικα τους...!

http://www.youtube.com/watch?v=h8fex-Dm5dEαυτο που ειδα στο γαζζετα αυτο σας στελνω...... ειστε τραικη μερικοι εδω μεσα

στις 17/03/2014 13:43
imper fainetai oti to eides twra o bilbao pou olo malakies leei dn exei dei tpt gia ayto leei oti tou katevei

στις 17/03/2014 14:40
Armenos, ΛΙΓΟ ΥΠΕΡΕΒΑΛΛΕ Ο ΤΖΑΒΕΛΛΑΣ, ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΜΕ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ, ΚΑΠΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ. ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ Η ΔΗΛΩΣΗ ΕΓΙΝΕ ΛΙΓΟ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ, ΑΚΟΜΑ ΟΙ ΣΦΥΓΜΟΙ ΗΤΑΝ ΥΨΗΛΟΙ!! ΟΧΙ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΑΔΙΚΟ, ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑ 90% ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ Ο ΑΡΗΣ ΘΑ ΠΕΣΕΙ, ΑΛΛΑ ΚΡΑΤΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΠΙΠΕΔΟ ΡΕ ΤΖΑΒΕΛΛΑ... ΑΚΟΜΑ ΜΙΚΡΟΣ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΕΤΣΙ!! 26 ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΜΗ ΤΟ ΞΕΧΝΑΜΕ! ΕΓΙΝΕ ΤΡΑΓΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ, ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ.

στις 17/03/2014 15:54
tzavela exeis ginei o pio antipathitikos dienthis podosfairistis tis elladas me auta pou kaneis kai diloneis palio karioli....prepei na ntrepese

στις 17/03/2014 15:59
axaaaa

στις 17/03/2014 17:04
Παιδιά, δε θυμάμαι ποιος παίχτης του Άρη έκανε αυτή τη δήλωση, αλλά το είδα στις ειδήσεις: Είπε ότι ο ΠΑΟΚ όλη τη χρονιά παίζει φιλικά και σήμερα θυμήθηκε να παίξει μπάλα... Σα να μας λένε ότι έπρεπε να τους αφήσουμε να πάρουν τη νίκη! Δεν ντρέπεστε Αρειανοί, αυτά που λέτε δε σας κάνουν μάγκες αλλά μοιάζουν σα να ζητάτε ελεημοσύνη!

στις 17/03/2014 17:37
τζαβελα μπινε πουτανας γιε

στις 17/03/2014 17:38
και ποιος εισαι εσυ ρε μπασταρδε που θα μιλησεις για τον ΑΡΗ

στις 17/03/2014 17:39
και οντως εχει γινει ο πιο αντιπαθητικος γιατι απο τη μερα ποθ πηγε στον μπαοκ αρχισε τις μαγκιες

στις 17/03/2014 17:41
και καλα ειπε ο βαγγελι γιατι σε καθε ματς κανετε αγκαρια και στο χαριλαου ξεκωλονεστε

στις 17/03/2014 19:20
Καβαλα αγιονερι κρυονερι κοκκινοχωμα ασπρα χωματα μουδανια σουφλι κιλκισιακος λακωμα ΜΕΡΙΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΑ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝΕ

GAYΡΟΣΚΟΥΛΙΚΑ

ΕΚΕΙ ΕΚΕΙ Σ ΕΡΑΣΗΤΕΧΝΙΚΗ

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΣΑΣ

ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ

στις 17/03/2014 19:43
Teleiwnoun ola eruthroleuka karkinopaida. I paraga allazei xeria. Oti xarikate xarikate. MIA NEA DYNASTEIA KSEKINA. I NEA KYVERNISI TOU SYRIZA THA DWRISEI SE OLOUS TOUS POLITES ASPROMAURA GYALIA KAI SE OLA TA GIPEDA O PAOK THA PAIRNEI DIAITISIA 90-10. OLES OI OMADES TIS LIGDAS THA EINAI PARARTIMATA TOU PAOK KAI THA PAIZOUN OLA GIA NA NIKISOUN TON OLYMPIAKO KAI NA XASAPOKOPSOUN TO PODOSFAIRO APO TOUS PAIXTES TOU. POLITEIA, OMOSPONDOIES, DIKAIOSYNI, MEDIA OLA ELEGXOMENA APO SAVIDI. Tha vgazete karkino kai tha ksernate aids. Ola tha pane anapoda stis zwes sas. O xronos sas teleiwnei

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.