Τσάμπιονς Λιγκ: Γκολ, θέαμα και… πρόκριση για Ρεάλ (video)

Τσάμπιονς Λιγκ: Γκολ, θέαμα και… πρόκριση για Ρεάλ (video)



Την πρόκριση για τους «8» του Τσάμπιονς Λιγκ εξασφάλισε από το πρώτο παιχνίδι η Ρεάλ η οποία διέλυσε με 6-1 την Σάλκε μέσα στο Γκελζενκίρχεν ενώ είχε ευκαιρίες για να πετύχει και περισσότερα τέρματα! Σκόρερ οι Μπενζεμά (13’, 57’), Μπέιλ (21’, 69’) , Ρονάλντο (52’, 89’), το γκολ της… τιμής (και της χρονιάς;) ο Χούντελαρ (90+1’).

Γκολ και θέαμα πρόσφερε στους οπαδούς της η Ρεάλ Μαδρίτης, καθώς η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι έκανε… πλάκα στην Σάλκε, την οποία διέλυσε με 6-1 στο Γκελζενκίρχεν και ουσιαστικά εξασφάλισε την πρόκριση για τα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

Τον χορό των γκολ άνοιξε στο 13ο λεπτό ο Μπενζεμά, ενώ ο Μπέιλ στο 21’ με πολύ ωραία ενέργεια και εξαιρετικό τελείωμα, διπλασίασε το προβάδισμα της «βασίλισσας».

Στην επανάληψη, ο Ρονάλντο αφού… άδειασε τον Ματίπ, «έγραψε» το 3-0 με ωραίο σουτ, ενώ στο 57’ μετά από εξαιρετικό πάσινγκ γκέιμ των φιλοξενούμενων, ο Μπενζεμά πέτυχε δεύτερο προσωπικό γκολ, δίνοντας προβάδισμα 4 τερμάτων στην Ρεάλ!

Στο 69’ ο Γκάρεθ Μπέιλ «έγραψε» το 5-0, ενώ στο 89’ ο Κριστιάνο Ρονάλντο πέτυχε το 11ο φετινό του γκολ στο Τσάμπιονς Λιγκ για το 6-0 της Ρεάλ, με τον Χούντελαρ να μειώνει στις καθυστερήσεις για το τελικό 6-1 με μονοκόμματο σουτ έξω από την περιοχή.

Οι συνθέσεις:


Σάλκε (Γενς Κέλερ): Φέρμαν, Χέβεντες, Μάτιπ, Σαντάνα, Κολάζινατς (76’ Φουχς), Μπόατενγκ (59’ Γκορέτσκα), Νοϊστέντερ, Φαρφάν (72’ Ομπάσι), Μάιερ, Ντράξλερ, Χούντελαρ

Ρεάλ Μαδρίτης (Κάρλο Αντσελότι): Κασίγιας, Καρβαχάλ, Πέπε, Ράμος, Μαρσέλο, Μόντριτς, Αλόνσο (73’ Ιγιαραμέντι), Ντι Μαρία (67’ Ίσκο), Μπέιλ (80' Χεσέ), Μπενζεμά, Ρονάλντο





Στοιχεία για τον αγώνα: ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
3.253.401.951.701.751.661.221.24
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
3.751.952.501.551.90
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.201.803.0015.00

Σχολιασμός

19 σχόλια:

στις 26/02/2014 23:41
ΓΚΟΛΑΡΕΣ ΑΠΟ RONALDO,BALE ΚΑΙ HUNTELAAR!!! ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ Η ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ ΑΛΛΑ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΤΑ ΕΧΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΛΕΨΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 8 ΚΑΙ ΜΕΤΑ....ΕΚΕΙ ΣΕ ΘΕΛΩ ΡΕΑΛ ΕΔΩ ΜΕ ΣΑΛΚΕ ΕΙΧΕΣ ΤΟ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ!

στις 26/02/2014 23:44
skase re ilithie mas ta kaneis tsourekia kathe mera

στις 26/02/2014 23:46
RE PAIDIA AUTOS O PAXAROS POS GINETE NA SXOILIAZEI, OLA TA MATCH? THA PARAKALOUSE NA MOU LISI KAPOIOS AUTIN TIN APORIA.

στις 26/02/2014 23:52
etsi re real gamatous paixtoura ronaldo 2 gool 2 assist

στις 26/02/2014 23:56
entaxi meta apo auto ti na dis proponisi ekane gia tin atletiko ...k oso giauton ton asxeto ton paxaro pou lei gia tin salke i salke ampale itan 8 mats aititi sti germania meta ti diakopi dld k oli lene oti ine i kaliteri omada meta ti bagern sti germania k tha pari ti 2 thesi apla simera fanike mikri gt itan exeretiki ireal panivlaka tspa kali sinexia .....

στις 27/02/2014 00:10
gpapi07 swstos se auta pou eipes gia thn real alla pisw h salke einai gia ta panhguria

στις 27/02/2014 00:10
poly dinati i real simera.na ta leme ola,opoios kai an epaize simera me auti ti real tha exane me katw ta xeria.oloklirwtiko podosfairo kai poly gemato paixnidi.

στις 27/02/2014 00:13
Αντε ώρα σας είναι να αρχήσετε να παίζετε τρείς στο C.L...!

στις 27/02/2014 00:42
nai re realara fantastikh nikh shmera...sunexizoume...

στις 27/02/2014 00:42
Θα συμφωνησω οτι ηταν εξαιρετικη η ρεαλ αλλα οχι και οτι φανηκε μικρη η σαλκε λογω της ανωτεροτητας της ρεαλ. Το οτι εμπαζε η αμυνα απο παντου εφταιγε. Οχι οτι θα καταφερνε και κατι πολυ καλυτερο

στις 27/02/2014 00:46
mages megalh niki sigoura alla mono stis 21 maiou tha doume poios to pire to euxomai na eimatse emeis na ftasoume sta 10 kai na afisoume to thirio milan 3 cl pisw

στις 27/02/2014 00:47
APLA H SALKE DEN EINAI OMADA ANTA3IA TIS SALKE KAI GURISE TSONTA REAL MPRAVO TIS...!

στις 27/02/2014 00:48
TIS REAL*

στις 27/02/2014 02:15
Πολυ δυνατη παρουσια απο ρεαλ. Ωραια ολα τα γκολ αλλα το πρωτο του Μπειλ απιστευτο. Μακαρι παντως να κουραστηκε η ρεαλ απο το σοου και να κανει γκελα στο πρωταθλημα...

στις 27/02/2014 03:26
kalh h real.. h salke aparadekth bary kormia den mporousan na paroun ta podia tous..

στις 27/02/2014 17:07
topexsa x/2 alla vgike 2/2. borusa na to piaso ama evaze afto to goal i salke opu apokruse o kasijas(gelio) ama imuna ego tha tovaza, kai meta pige dokari(nomizo akubike-pige ligo sto dokari)alla pali thavgene diplo tulaxiston sto deftero imixrono as emene 1-1 to imixrono!!!!11.alla kai pali exasa kai to allo mac pu topexsa x/2 eno vgike to antitheto 2/x.Ixa mia esthisi na to pexso 2/x alla den topexsa.eno tin real tin ixa pexsi 0-2 akrives skor alla pu na fantazomuna oti thavgene 1-6 opos kai me tin galatasaray.makari natoxa pexsi eci tulaxiston me 30 lepta kai na kerdiza alla den to fantastikaa-ute to perimena!!!enas mupe oti tha nikisi i salke kai giati topexses diplo anexsartita an topexsa x/2(exasa to imixrono) alla pali diplo vgike.eci muxe pi kai gia to mac leverkusen pari alla pali afta pupe den tu vgikan elege oti i germani ine poli kali stin edra tus kai pezun bala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4 evage i leverkusen,6 i salke!!!!!! parolo puvale ena katapliktiko goal ine kai tis xronias a

στις 27/02/2014 17:11
epexsa kai ti sevil 1-x gia simera lla idi exo xas to akrives skor 0-2 tis rela me tin salke!!!!!

στις 27/02/2014 17:11
1/x diladi imixrono/teliko!!!!!!!!!

στις 27/02/2014 20:30
ρε την γαλατα μασ δειχνετε?

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.