«Κράξιμο» αγγλικού Τύπου σε Μόγιες

«Κράξιμο» αγγλικού Τύπου σε Μόγιες



Η ήττα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ από τον Ολυμπιακό έφερε τον αγγλικό Τύπο να ασκήσει έντονη κριτική στον Ντέιβιντ Μόγιες και την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, με το πρωτοσέλιδο της «Sun» να αναφέρει με… ελληνικό τίτλο: «Μουσακάς για τον Μόγες».

Κάνοντας λογοπαίγνιο με το γνωστό ελληνικό πιάτο και τη αγγλική λέξη «sack» (μτφ: απολύω), η αγγλική εφημερίδα «Sun» αναφέρει στο σημερινό της φύλλο πως η καρέκλα του Ντέιβιντ Μόγιες «τρίζει» μετά την ήττα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ από τον Ολυμπιακό στο «Καραϊσκάκη».

Από την πλευρά της, η «daily mail» έχει διαλέξει τον τίτλο «Ταπείνωση», αναφέροντας για «ντροπιαστική ήττα που φέρνει την Γιουνάιτεντ κοντά στον αποκλεισμό».

Οι «Times» κάνουν λόγο για «Ελληνική τραγωδία», με την «Daily Telegraph» να γράφει με τη σειρά της: «Αστοιχείωτη και αβοήθητη, η Γιουνάιτεντ έπιασε… πάτο»



Ομάδες που αφορά: ΜΕΤΑ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Σχολιασμός

23 σχόλια:

στις 26/02/2014 01:23
ΧΑΧΑΧΑ

στις 26/02/2014 01:24
γαμω την μανα σας αγγλοιιιιι!

στις 26/02/2014 01:31
ΟΙ ΑΓΓΛΟΙ ΡΕ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΖΕΝΤΕΛΜΕΝ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΖΟΡΙΖΟΝΤΑΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ!

στις 26/02/2014 01:32
Επόμενος σταθμός Ιστ Στέρλινγκ...!

στις 26/02/2014 02:41
TI ELLINIKH TRAGWDIA RE AGRAMMATOI EGGLEZOI ANAGAZETE KAI TO KOSMO NA MATHENEI TI SKATOGLWSSASAS AGGLIKH TRAGWDIA ANAPIROI ELLINIKH KYRIARXIA LEGETE KANONIKA

στις 26/02/2014 02:42
GAMW TIS MANES SAS FTHNOI AGGLIKOI DIMOSIOGRAFISKOI

στις 26/02/2014 02:43
MHN PW KAI ALLA KAI DEN THELW TO XARHKA POLY KAI THA PW MPRAVO THRYLE TOUS GAMHSES TO SPITI MPRAVO KAI PALI MPRAVO

στις 26/02/2014 03:29
klaps klaps klaps floroi gamo to spiti sas twra hr8e h wra gia 8..osoi krazate piso stis folies sas!!

στις 26/02/2014 04:31
ενα μεγαλο μπραβο στον ολυμπιακο, απεδειξε οτι ειναι δικαια η καλυτερη ομαδα στην ελλαδα ασχετα το τι θα κανει στον επαναληπτικο..αντε τωρα βαρβαροι στις σπηλιες σας..

στις 26/02/2014 07:54
poutsa stous gay agglous gamw to spiti tous eyxomai na sas petaksoume ekei mesa alla 2 k meta na doume ti tha lete..trylara mia zwi.

στις 26/02/2014 10:35
O KARKINOS TOY MARINAKI EPI DEKAETIES APOZOUMEI TO ELLINIKO PODOSFAIRO GIA NA KATAFEREI META APO 40 XRONIA PARAGAS ALITEIAS KAI SAPILAS NA KANEI TIN PRWTI TOU EURWPAIKI NIKI. AUTOS EINAI THIASOS KYRIOI. AKSIOTHEATO!

στις 26/02/2014 15:39
OLOI I DIMOSIOGRAFEI TO EIXAN SIGOURO TO DIPLO TORA TOS FTEEI O MOYES OLIMPIAKARA REEEEEEEEE

στις 26/02/2014 15:47
ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΡΙΝΑΚΗ 26/02/2014, ΔΕΝ ΓΛΙΤΩΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΘΑ ΦΤΙΑΞΩ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΥΠΕΡΔΥΝΑΜΗ ΣΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ, ΤΗΝ ΜΟΝΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΣΚΑΙΦΤΟΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΕΚ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΕ!

στις 26/02/2014 16:27
xa0a0o0axoao0axa0 tziovani_10 eliosa axaxaxaxaxaxaxaxax

στις 26/02/2014 16:30
re mages bravo ston olympiako alla me thn united pou exei pethanei pai3ate.yparxei real,bayern mesa kai pari

στις 26/02/2014 16:42
ozil10@

στις 26/02/2014 16:24

Μετά από 17 χρόνια καταστροφής ελληνικού ποδοσφαίρου σε όλα τα επίπεδα, καθολικό έλεγχο διαιτησίας οργάνων αθλητικής δικαιοσύνης, καταστροφή ομάδων, ολοκληρωτική διάλυση των ανταγωνιστών με κάθε μέσο (Παο Αρη Αεκ) αγωνιστικό - επίδειξη δύναμης - νταβατζηλίκι κοκ, οργάνωση πρωταθλήματος με μαγαζάκια κοκ, οργάνωση πρωταθλήματος με μαγαζάκια (Βέροια, Λεβαδιά, Πλατανιά, Ατρόμητους κοκ), εξασφάλιση των 30 μύριων με κάθε κόστος. καμιά ηθική και κανένα fair play...με χιλιάδες οπαδούς των άλλων ομάδων να αγανακτούν και να χαλάν τις Κυριακές του μετά από εκατονταδες στημενα ματς πεναλτυ αποβολες.......(Βέροια, Λεβαδιά, Πλατανιά, Ατρόμητους κοκ) εξασφάλιση των 30 μύριων με κάθε κόστος. καμιά των άλλων ομάδων να αγανακτούν και να χαλάν τις Κυριακές του μετά από εκατονταδες στημενα ματς πεναλτυ αποβολες....... ο "Τζοχατζόπουλος" του ελληνικού ποδοσφαίρου καταφέρνει επιτέλους να στήσει μια όντως σοβαρή ομάδα και να κάνει μια επιτυχία στο champions league...

στις 26/02/2014 16:43
είτε Ολυμπιακοί είτε άλλης ομάδας που συχγαίρουν αυτό το έκτρωμα.... ή οπαδοί του Ολυμπιακού που λένε"κομπλεξικούς" όποιους δεν πανηγυρίζουν μαζί τους.. Ευχαριστούμε "εμείς" δεν θα πάρουμε.

στις 26/02/2014 16:44
ozil10 ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΜΑΣ ΖΗΤΑΤΕ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗ ΜΙΚΤΗ ΚΟΣΜΟΥ!

στις 26/02/2014 17:20
Ozil alli mia fora sostos i giounaited ine atis xiroteri periodo tis dn kerdisate tin giounaited pou itan ena xrono prin ine stin xiroteri periodoooo pou exei iparksi telos padon kali sinexeia

στις 26/02/2014 17:58
pote tha fygeis?

στις 26/02/2014 18:16
αχχαχαχαχααχαχαχαχχ αχχαχααχ μαλάκα άμπαλε μόγιες

στις 26/02/2014 18:51
ΡΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΩΣ ΚΑΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΕΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΘΡΥΛΟ, ΟΥΤΕ Η ΜΠΑΓΕΡΝ, ΟΥΤΕ Η ΡΕΑΛ,ΤΟ ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΝΓΚ ΕΦΕΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΤΕΛΛΟΣ

στις 26/02/2014 19:08
Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ Η MU ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΝΑ ΞΟΔΕΥΤΟΥΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 100 ΜΥΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΧΤΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΕΙ ΤΙΤΛΟΥΣ....ΜΕΓΑΛΕ SIR ALEX ΗΞΕΡΕΣ ΠΟΤΕ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.