Περήφανος αλλά… προσγειωμένος ο Μίτσελ

Περήφανος αλλά… προσγειωμένος ο Μίτσελ



Χαρούμενος για τη μεγάλη νίκη του Ολυμπιακού αλλά παράλληλα προσγειωμένος, εμφανίστηκε στις δηλώσεις του ο Μίτσελ, τονίζοντας πως το 2-0 δεν εξασφαλίζει σε καμία περίπτωση την πρόκριση απέναντι στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Ο Ισπανός τεχνικός, ο οποίος έκανε «ματ» το βράδυ της Τρίτης στον Ντέιβιντ Μόγιες, εμφανίστηκε χαρούμενος και περήφανος για τους παίκτες του στις δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα, ωστόσο υπενθύμισε πως απομένουν ακόμη 90 λεπτά απέναντι σε μια πολύ δύσκολη ομάδα:

«Πρέπει να μάθω να λέω στα ελληνικά πως είμαι πολύ περήφανος για τους παίκτες μου. Είμαστε όλοι πολύ χαρούμενοι, αλλά απομένουν ακόμη 90 λεπτά απέναντι σε μια πολύ δύσκολη ομάδα για να καταφέρουμε να περάσουμε.

Είμαι πολύ χαρούμενος για όλες τις στιγμές που ζω με τον Ολυμπιακό και για τη χαρά που δίνουμε στον πρόεδρο και τον κόσμο μας. Είναι μεγάλη αναγνώριση για μένα, για τους παίκτες και για το σύλλογο. Στο ποδόσφαιρο όμως πρέπει να ξεχνάς το τελευταίο αποτέλεσμα και να κοιτάζεις μπροστά, είτε προέρχεσαι από νίκη, είτε από ήττα. Όποιος νομίζει ότι έχουμε μεγάλο πλεονέκτημα, κάνει πολύ μεγάλο λάθος
».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
1Χ2OverUnder12X2
1.354.157.751.751.701.152.7
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.752.406.501.801.65
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.101.803.0017.00

Σχολιασμός

15 σχόλια:

στις 26/02/2014 00:43
ΟΤΑΝ ΗΡΘΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΔΕΧΘΗΚΕ ΕΝΤΟΝΕΣ ΚΡΙΤΗΚΕΣ ΚΑΙ ΣΚΛΗΡΑ ΛΟΓΙΑ...ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΝΑ ΠΑΡΑΜΙΛΑΕΙ ΟΛΗ Η ΕΥΡΩΠΗ ΓΙΑ ΕΜΑΣ!!! MICHEL ΨΥΧΑΡΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΑΡΑ

στις 26/02/2014 01:16
ΜΕΓΑΛΕ ΜΙΤΣΕΛ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΟΛΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΣ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ ΤΗ ΡΕΑΛ ΣΤΟΥΣ 8 ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΑΛΑΒΕΙΣ ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΞΙΖΕΙΣ!!!!!!!!!!!

στις 26/02/2014 05:02
pwppwpwpw eleos klassika gavroi gelioi nai re kerdisate tn mantsester kai to phrame ksexnane to 1-4 tis pari eukola are zwa malakes!tha fate tn pswllara pou prepei kai ta to voulwsete...meta ean perasete sas perimenei h poutsa tisa mpagier real mpatsa pari xaxaxaxaxaxax gelioi axristoi

στις 26/02/2014 07:00
Mpaoulo - τουλάχιστον φιλε εμεις παιζουμε, δεν καθομαστε καναπε !!! Εχει πιαστει ο ποπος σας απο το καθησιό. Αυτή η νικη ηταν απαντηση σε ολους οσους ελεγαν οτι θα χασουμε διοτι δεν υπαρχει παραγκα .... θα μας σκισουνε... θα φαμε 6

και αλλα. Τώρα μοκοοοοο .....

στις 26/02/2014 07:13
mpaoulo ante gamhsou kai xosou sto lagoumi sou mpine

στις 26/02/2014 07:48
Θα φάτε καλα στην Αγγλία γαυρη

στις 26/02/2014 10:36
O KARKINOS TOY MARINAKI EPI DEKAETIES APOZOUMEI TO ELLINIKO PODOSFAIRO GIA NA KATAFEREI META APO 40 XRONIA PARAGAS ALITEIAS KAI SAPILAS NA KANEI TIN PRWTI TOU EURWPAIKI NIKI. AUTOS EINAI THIASOS KYRIOI. AKSIOTHEATO!

στις 26/02/2014 15:37
ESEIS KANAPEDES MIN ASXOLISTE ME TON THRILO ...... KOITATE NA KERDISETE TON ERGOTELI KAI AFISTE MAS EMAS .... EMEIS K 5 K 10 NA FAME APO TIN KATHE BAYERN ESAS MIA ZOI THA SAS GAMAME

στις 26/02/2014 15:53
ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΑΡΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ, ΣΤΟ ΘΡΥΛΟ (ΜΕ ΛΥΠΗ ΤΟ ΛΕΩ) ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΤΟΥ, ΣΕ ΕΝΝΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΡΕΑΛ!!!

στις 26/02/2014 16:37
με τετια εμφανιση κλεισατε τα στοματα ολων των αντιπαλων σασ θελω το ιδιο να κανει κ ο ΠΑΟΚ αυριο

στις 26/02/2014 16:40
ΜΑΚΑΡΙ ΡΕ ΦΙΛΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΠΑΟΚ, ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΞΕΝΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ!!!

στις 26/02/2014 17:10
Sinxaritiria ston olybiako alla otan lete paramilaei opa kai mmeis exoume kanei megaliteres nikes kai oxi kiolas tin giounaited stin xiroteri periodo tis dn exoume na zilepsoume kati apo esas na sinexisete alla to stoma gia alles omades klisto ( gia merikou) kali sinexeiA

στις 26/02/2014 18:04
exei dikio o chris i niki auti einai gia na sas kanei perifinanous p katafere o olumpiakos na nikisei tin mu kai einai me to ena podsi stous 8 kai oxi eukairia gia na koroidepcete alles omades den isxuei gia olous tous olumpiakous auto p lew..!

στις 26/02/2014 19:14
paidia o olimpiakos exei iliko asynagwnisto gia ellada kai axioprepestato gia eyrwpi.oso gia ton mitsel enas metrios proponitis tipota perisotero kai tipota ligotero.o valverde itan klaseis anwteros.min xexname oti o olimpiakos epi valverde epaixe mpalara stin eyrwpi.fetos epi mitsel xaris ston roberto kai tin amina perase panaxia veveos o olimpiakos.

στις 26/02/2014 21:25
Γεια σου ρε Mitchel!!!!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.