Τσάμπιονς Λιγκ: Ολυμπιακός για μεγάλα πράγματα!

Τσάμπιονς Λιγκ: Ολυμπιακός για μεγάλα πράγματα!



Πραγματοποιώντας ονειρική εμφάνιση, ο Ολυμπιακός κέρδισε με 2-0 την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Καραϊσκάκη» και πήρε σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης για τους «8» του Τσάμπιονς Λιγκ. Τσόρι (38’) και Κάμπελ (55’) οι «χρυσοί» σκόρερ για τους «ερυθρόλευκους» που «έπνιξαν» την ομάδα του Ντέιβιντ Μόγιες!

Σε μία από τις μεγαλύτερες ευρωπαϊκές βραδιές του, ο Ολυμπιακός κέρδισε με 2-0 την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Γ. Καραϊσκάκης» και το μόνο που χρειάζεται πλέον είναι να υπερασπιστεί το προβάδισμα του στον επαναληπτικό του «Όλντ Τράφορντ» για να πάρει μια ιστορική πρόκριση στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

Συγκλονιστική εμφάνιση από τους Πειραιώτες οι οποίοι με πάθος, ασφυχτικό πρέσινγκ και με τρομερό στήσιμο από τον Μίτσελ, «έπνιξαν» την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, καθώς απειλήθηκαν ελάχιστα από την ομάδα του Ντέιβιντ Μόγιες με αποτέλεσμα να έχουν πλέον πολλές πιθανότητες για να κάνουν την υπέρβαση στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Τσάμπιονς Λιγκ: Ολυμπιακός για μεγάλα πράγματα!Ο Τσόρι με τακουνάκι έπειτα από σουτ του Μανιάτη, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ντε Χέα στο 38ο λεπτό, βάζοντας… φωτιά στο κατάμεστο «Καραϊσκάκη», ενώ ο Κάμπελ με άπιαστο σουτ στο 55’ διαμόρφωσε το τελικό 2-0 για τους «ερυθρόλευκους».

Το αξιοσημείωτο είναι πως όλοι οι παίκτες έδωσαν το 100% των δυνατοτήτων τους, καθώς δεν υστέρησε κανείς, σε αντίθεση με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ η οποία απογοήτευσε, δεν μπορούσε να δημιουργήσει ευκαιρίες καθώς έχανε σχεδόν όλες τις μονομαχίες στο κέντρο και σε καμία περίπτωση δεν θύμισε αγγλική ομάδα.

Στις 13 Μαρτίου ο επαναληπτικός στο «Θέατρο των Ονείρων», εκεί όπου ο Ολυμπιακός έχει βάσιμες ελπίδες να δει το όνειρο πρόκρισης στους «8» του Τσάμπιονς Λιγκ να γίνεται πραγματικότητα!

Αξίζει να σημειωθεί πως η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεν έχει καταφέρει να επιστρέψει ποτέ από ήττα με δύο γκολ διαφορά σε ευρωπαϊκό παιχνίδι εδώ και 51 χρόνια!

Οι συνθέσεις των ομάδων:


Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Σαλίνο, Χολέμπας, Μανωλάς, Μαρκάνο, Εντινγκά, Μανιάτης, Κάμπελ (67’ Φουστέρ), Πέρες (86’), Τσόρι (76’ Μασάντο), Ολαϊτάν.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Σμόλινγκ, Εβρά, Φέρντιναντ και Βίντιτς, Κάρικ, Κλέβερλι (60’ Γουέλμπεκ), Βαλέντσια (60’ Καγκάβα), Γιανγκ, Ρούνεϊ, Φαν Πέρσι.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
1Χ2OverUnder12X2
1.354.157.751.751.701.152.7
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.752.406.501.801.65
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.101.803.0017.00

Σχολιασμός

53 σχόλια:

στις 25/02/2014 23:55
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!!!

στις 25/02/2014 23:56
ΠΑΜΕ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟΥΣ <<8>>

στις 25/02/2014 23:56
2-0 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 38' , 55'

στις 25/02/2014 23:58
ΕΤΣΙ ΡΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΕ.ΟΛΑ ΤΑ ΓΑΤΑΚΙΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΥΠΚΛΙΘΟΥΝ ΣΤΟΝ ΘΡΥΛΟ.ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ

στις 25/02/2014 23:58
Μπραβο στην ελληνικη ομαδα!!Μια απο τις μεγαλυτερες νικες στην ιστορια του Ολυμπιακου και με ωραια ποδοσφαιρο επαξια!!

στις 26/02/2014 00:02
ΟΜΑΔΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

στις 26/02/2014 00:02
olumpikara re mounopana.....vrizate ton olumpiako simera oloi tin imera...sas gamise me tin megalh nikh pou ekane

στις 26/02/2014 00:02
oleeeeeeee

στις 26/02/2014 00:06
ΧΑΣΧΑΧΧΑΧΑΧ ΠΡΙΝ ΤΟ ΜΑΤΣ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΒΑΖΕΛΟΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ ΛΕΓΑΝΕ 0-4 ΣΚΟΡ ΤΗΝ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ!! ΠΟΥΤΣΑ ΣΤΗΝ ΚΩΛΟΤΡΙΠΙΔΑ ΤΟΥΣ!!! ΕΤΣΙ ΚΑΥΛΩΝΩ ΕΓΩ ΟΤΑΝ Η ΟΛΥΜΠΙΑΚΑΡΑ ΣΑΣ ΠΟΝΑΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

στις 26/02/2014 00:07
ΒΑΖΕΛΑ ΕΤΟΙΜΑΣΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ

στις 26/02/2014 00:07
ΘΡΥΛΟΣ ΘΡΥΛΟΣ ΘΡΥΛΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

στις 26/02/2014 00:12
Μπραβο στον ολυμπιακο. Μου σοδομισε τα ηπατα στο στοιχημα αλλα μπραβο του, αξια νικη.

στις 26/02/2014 00:13
prasinos123 eisai polli oti na nai... eisai pragmatika enas ampalos

στις 26/02/2014 00:14
aksizei na paei stous 8 kai tha paei o gauros.... kai tin kuriaki alli tsonta tha doume proponisi tha kanoume me ta lagoudakia....

στις 26/02/2014 00:15
8eoris oti nai omada tin giounaitent eisai gia ton poutso

στις 26/02/2014 00:15
ANAGENISI KOLOPETINITSAS EIMAI ALLA SINXARITIRIA STON OLYMPIAKO

στις 26/02/2014 00:15
μπραβο στην ελληνηκη ομαδα τον ολυμπιακο μασ εκανεσ υπεριφανουσ σειμαιρα

στις 26/02/2014 00:16
ΚΑΛΛΑ ΜΙΛΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΕΧΟΥΝΕ ΜΠΕΤΟΝ ΑΡΜΕ, ΚΑΙ ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ ΝΑ ΠΑΡΕΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ(ΜΑΚΑΡΙ) ΑΥΤΟΙ ΠΑΛΛΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΒΡΟΥΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΥΝ!!!

στις 26/02/2014 00:25
kerdise dikaiaaa epekse kala, h m.u. dn fanike katholou alla exoume kai ena mats sto old trafford gia auto..EGW AUTO THA SAS PO KAI TPT ALLO... (GELAEI KALHTERA OPOIOS GELAEI TELEUTAIOS)

στις 26/02/2014 00:26
MIA NIKI APO TON 8EO OLYMPIAKO GAMISAME MANTZESTER KAI SIRA O PAO GIATI ETSI MAS ARESEI O OLYMPIAKOS 8A PAEI STOYS 8 KAI GIATI OXI NA ONEIREYETE KAI GIA TELIKO AN SINEXISI ETSI PISTEYW PWS 8A TA KATAFERI

στις 26/02/2014 00:35
Μπράβο ρε γαβράκια!

στις 26/02/2014 00:35
re prasine123 lage o kanapes sou ftaiei vlaka e vlaka milame gia mia megalh nikh apenanti se mia omada opou fetos sto champion htan ahthth flore prasine lage pana8hnaike sas perimenoume tn kyriakh etoimase tsouvali lage........

στις 26/02/2014 00:37
mpravo ston olympiako. an k to eixa pai3i k 1o k htan enas profanestatos assos. an k eimai panathinaikos! paidia sungomi min sas stenaxwro alla dite logika einai auth machester? egw san mpala to vlepw oute opadika oute tpt. k sas lew k opoios thelei mporo na stilo k foto me 2 deltia pou to epeza 3erw asso. panigirisa gia thn nikh tou olympiakou simera asxetos an oloi dden tha kanane to idio otan tha kerdize k otan kerdize o panathinaikos. gia na min geliomaste otan vlepw kati tipous na milane me kefalea gia th niki tou olympiakou. k apetoun apo to kosmo genikos na tous upostirizi otan paizoun europh(dld to logiko) na kitane na kanoun to idio k stis nikes allon ellinikon omados! euxaristo

στις 26/02/2014 00:41
episis kati akoma kerdizis afou to thewris terastio anepanalipto katorthoma tin machester 2-0 dld to thewris EPICO! k meta to 70 fonazis sunthimata gia ton paixnidi me ta pitsirikia tou panathinaikou :P dld re magkes eleos!!!! eimai sigouros oti o antipanathinaikosas eautos dn exei oria.

στις 26/02/2014 00:54
mpravo ston GAY-ro

στις 26/02/2014 00:54
RE ANTIOLIMPIAKOU STAMATISTE LIGOOOOOOOOOOOOOOOOO MEGALITERI NIKI ELINIKIS OMADAS STIN EVVROPI DEIKSTE LIGO SEVASMO SIMERA TOULAXISTON!

στις 26/02/2014 01:06
ZANERLON13-1)H ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΣΕ ΕΝΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΩΤΕΡΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΕ ΕΔΩ ΑΗΤΗΤΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΥ ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΝΓΚ ΓΙΑΥΤΟ Η ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ, 2)ΕΣΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΠΑΝΗΓΥΡΕΙΣΕΣ ΤΗ ΝΙΚΗ ΜΑΣ ΩΡΑΙΑ ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ ΑΚΟΜΑ,ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΤΙ ΓΡΑΦΑΝΕ ΟΙΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΙ, ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΙ ΦΩΝΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΙΑ ΤΟΥ ΠΑΟ!

στις 26/02/2014 01:06
re kouvanos-7- xalarwse ligo pou einai kai h megaluterh nikh ellhnikhs omadas

στις 26/02/2014 01:11
ronnie i megaliteri niki pote ite to thelete ite oxi asxetos istoria silogon alla san antipali omada ekinis tis xronias einai tou panathinaikou me 0-1 ston ajax. sou aresh h oxi. an k dn thelw na sto pw prosopika alla vlepw oti apantas me emeso tropo k se mena pou egrapsa kapoia pragmata parapano. k i logi einai i e3is o ajax htan protathlitis europhs. episis an sou pw paixtes onomata 1 prws 1 tin entekada tou tote tha katalavis. episis min 3exnas afou to thetis k etsi pws i machester fetos exei xasi apo ola ta kafenia tis premier pou mexri k o panathinaikos tha mporouse na nikisi. kati fulam k kati tetoia na tin petixenes me ferkison k na tin nikages tha paradexomoun ws i megaliteri niki ellinikis omadas.

στις 26/02/2014 01:12
MPRABO BRE THRILE STO XRWSTAGE H ISTORIA PAME GERAAAAAAAAAAA

στις 26/02/2014 01:14
tziovani. exeis dikio k mou aresh pou gtafis k epixirimata. opos dn evala olous tous olympiakous sto idio klouvi dn einai k oloi i panathinaikoi to idio. exeis dikio na vgazis mia entasi meta apo mia tetoia niki k na goustaris na pikaris enan panathinaiko pou hthele na xasi olumpiakos. alla egw milisa gia kapoious poio pano pou theoroun me ta legomena tous olou ma olou tous filathlous tou panathinaikou i allhs ellinikis omadas disarestimenou epidi o olympiakos kerdise.

στις 26/02/2014 01:15
prasinos123: na s po re file ta skeutese auta pou les???

στις 26/02/2014 01:17
tha sas pw kati giath einai k ora diskoli. opou paizi o olympiakos stin ellada eimai me tin anapodi pleura. alla dn mporo re paidia dn m vgeni na vlepw to germano ton agglo ton italo na kontrari ton ellina k na eimai me ton 3eno that all k kalinuxta se olous!

στις 26/02/2014 01:20
ZANERLON EKTOS AP TH FANELA POU TOUS EIDES TOUS ELLHNES TREIS KAI O KOUKOS XEXE

στις 26/02/2014 01:21
ZANERLON13 ΣΩΣΤΟΣ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!

στις 26/02/2014 01:24
mpamiass ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΣΕ ΧΑΧΑΧΑΑΑΧΑ!!

στις 26/02/2014 01:58
vazelia ,koukeskai loipoi anuparktoi krifteitai sta lagoumia sas vgalte to skasmo kai na plenetai to stoma sas prin milisete gia olympiako.katalavate???

στις 26/02/2014 03:31
klaps klaps klaps mounopana mia zwh stin poutsa etsiiiii petame gia tous 8 re mounoxeilaaaaa klapste twra oloi i dosilogi pouloooooo ante geia mounoxeilaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!

στις 26/02/2014 04:37
gia "ellhnikh" omada me dyo ellhnes paixtes,kala ta phge.

στις 26/02/2014 07:03
amper alert.kati gatakia me prasina trifilia kai kati dikefaloi aetoi agnoountai. parakaleitai opoios gnorizei kati na epikinonisei me to vaggeli marinaki

στις 26/02/2014 07:47
καταρχην ειμαι μεγαλος αντι-ολυμπιακος.. Αλλα.... πρεπει να ειστε πολυ στουρναρια καποιοι... για να μην χαιρεστε με την νικη του Ολυμπιακου.. σε καθε γκολ το πανυγηριζα εξαλα... οχι οτι κερδισε ο Ολυμπιακος αλλα Ελληνικη ομαδα... αυτο το ξεχνατε πολλοι και βαζετε τα οπαδικα σας πανω απο το εθνικοτητα της ομαδας.....!Θα θεωρω παντα οτι ο Ολυμπιακος στην Ελλαδα προστατευεται... αλλα εξω εχει κατεβασει ρολα και χερωμαι..... ουτε επαιξε με καμια ομαδα την γατα με το ποντικη ουτε κλειστηκε ουτε εδιξε οτι ειναι ομαδα που θα χαλασει το ποδοσφαιρο της αλλης.... και σε αυτο μπραβο τον ΜΙΤΣΕΛ...... ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ....!! Σταματηστε λοιπον να κραζεται και δεν ξερω τι.. να λετε οτι στη Αγγλια θα φαει και θα κανει.......λετε και αν φαει 3-4 γκολ εσεις θα γινετε πλουσιοι η για παρετε καποιο δωρο! 3 μπαλακια θα παρετε γιαυτο αντι να καθησετε και να υποστηριξετε την Ελληνικη ομαδα καθεσται και την κραζετε... κλασικα βλακωδης ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ...! αυτα που γραφω δεν αρεσουν σε πολλους και θα φ

στις 26/02/2014 07:48
δεν αρεσουν σε πολλους και θα φαω κραξιμο... ο ΑΡΜΕΝΕ εσυ μιλας για τον ΕΛΛΗΝΑ και δεν ξερω τι... αλλα η αληθεια ποναει οταν τη λες... Καλυ συνεχεια στον Ολυμπιακο μακαρι να περασει και να παει παραπερα ακομα και αν πετυχει με μεγαθυρια να φυγει αξιοπρεπως οχι με διασυργμο για να εχω να κραζω τον Ολυμπιακο... αλλοι ας κερδισουν την Ραφηνα... αλλοι ας αφησουν τους κατσουρανιδες τους μαντουρου παντουρου νινιδες... και ας φερουν παικτες τις προκοπης να φτασουν ψηλα... αλλοι ας αφησουν τη ιστορια παραγκας (που συμφωνω) και ας κοιταξουν να βρουν αξιολογους ανρθωπους να μπουν στο τιμονη της ομαδας.......! Καλυ συνεχεια στον Ολυμπιακο απο εναν Αντι-Ολυμπιακο!

ΠΟΤΕ ΤΟ ΤΟ ΕΘΝΟΣΗΜΟ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΟΠΑΔΙΛΙΚΙ!!!!!

στις 26/02/2014 09:58
paidia wrimaste epitelous.kai milaw kai se olimpiakous kai antiolimpiakous.panaxia niki tou thrylou antrikia kai kathari.aniparkti i united me asyndeto kentro kai ton evra eleosssss sta 33 na ton vazei o mojies full back poso malakasss.telospantwn o olimpiakos einai stous 8.mono an aytoktonisei den....dennn.oso gia to derby to metaxi mas..elpizw olimpiakoi an piaxoume mpalara kai sas paroume kana diplo na mas anagnwrisete kai mas kai min vgalete kompla opes merikoi panathinaikoi filoi mou vgalan twra mazi sas.panw apo ola stin mpala ta mpesa.

στις 26/02/2014 10:35
O KARKINOS TOY MARINAKI EPI DEKAETIES APOZOUMEI TO ELLINIKO PODOSFAIRO GIA NA KATAFEREI META APO 40 XRONIA PARAGAS ALITEIAS KAI SAPILAS NA KANEI TIN PRWTI TOU EURWPAIKI NIKI. AUTOS EINAI THIASOS KYRIOI. AKSIOTHEATO!

στις 26/02/2014 14:34
POU EISTE SKATO PAOKIA ??

GT DEN SXOLIAZETE ??

1926PAOK NA FAS ENAN KOUVA SKATA !

FTASE NAPEZEIS STOUS 16 TOU CH.L KAI META MILA !!

PANE FAEI TIN POUTSA SOU ME TIN BENFIKA KAI MIN KITAS TON THRILO !!

4-0 THIMIZW FAGATE !!

στις 26/02/2014 14:43
9ryle gera me tsampouka gama ola ta mounia

στις 26/02/2014 15:32
ENA THA SAS PW SE ESAS TOUS VAZELOUS POU GRAFETE OTI I MANTSESTER INE XALIA ......ERXETAI K I SEIRA SAS......YPOMONI

στις 26/02/2014 15:46
AN KAI DEN EIMAI GAYROS ... PARADEXOMAI OTI EXETE OMADARAAAAAAA

στις 26/02/2014 15:47
Μπράβο στον ολυμπιακό (ελληνική ομάδα)

στις 26/02/2014 15:55
Αυτοί που βρίζετε στο μεταξύ σας, ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ!!! τόσο μυαλό έχετε τόσα λέτε

στις 26/02/2014 17:59
mpravo ston olumpiako megali niki kai einai polu konta sto na paei stous 8 kai pali ena megalo mpravo kai exeis dikio timosmp gt einai elliniki omada kai prepei na xereste oloi alla pou mualo..

στις 26/02/2014 19:27
vlepo osfp teliko kai tha trelanoymai oloi tin evropi kai tha to paroumai

στις 26/02/2014 19:27
thrulos olee

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.