Πιστεύουν στην ανατροπή οι παίκτες της Μάντσεστερ Σίτι

Πιστεύουν στην ανατροπή οι παίκτες της Μάντσεστερ Σίτι



Πεπεισμένοι πως η Μάντσεστερ Σίτι μπορεί να ανατρέψει στο «Καμπ Νου» το εις βάρος της 2-0 απέναντι στην Μπαρτσελόνα και να προκριθεί στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ εμφανίστηκαν οι Ζαμπαλέτα και Νασρί.

Η νίκη της Μπαρτσελόνα με 2-0 στο Μάντσεστερ δίνει πλέον ελάχιστες πιθανότητες στην Σίτι για την πρόκριση της στους «8» του Τσάμπιονς Λιγκ. Ωστόσο οι παίκτες της ομάδας δεν χάνουν την πίστη τους, με τον Ζαμπαλέτα να δηλώνει πως υπάρχουν ακόμα 90 λεπτά αγώνα:

«Τίποτα δεν είναι απίθανο στο ποδόσφαιρο. Έχουμε ακόμα 90 λεπτά για να κυνηγήσουμε τις πιθανότητες που μας απομένουν. Πρέπει να πάμε στην έδρα τους και να κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε» δήλωσε ο Ζαμπαλέτα.

Από την πλευρά του ο Νασρί τόνισε πως η Σίτι καλείται να κάνει κάτι αντίστοιχο όπως με τη νίκη της στην έδρα της Μπάγερν, ενώ σχολίασε και για τη διαιτησία του χθεσινού αγώνα:

«Είναι ένα διαφορετικό παιχνίδι αλλά γιατί όχι; Πήγαμε στο Μόναχο και κερδίσαμε τη Μπάγερν. Μπορούμε να κάνουμε κάτι ανάλογο. Πιστεύω πως δεν έχει τελειώσει η υπόθεση πρόκριση. Ήταν ένα κλειστό παιχνίδι όπου επηρεάστηκε από διαιτητικό λάθος. Ήταν φάουλ και όχι πέναλτι… Έχουμε ακόμα πιθανότητες, θα παίξουμε στο δεύτερο παιχνίδι χωρίς φόβο και θα προσπαθήσουμε να σκοράρουμε όσα πιο πολλά γκολ μπορούμε» δήλωσε ο Γάλλος άσος.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ - ΣΤΟΟΥΚ
1Χ2OverUnderX2
1.087.2515.001.302.504.89
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.203.6012.001.801.65
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
5.502.202.106.00

Σχολιασμός

10 σχόλια:

στις 19/02/2014 20:13
MA TI LETE TI LETE TI LETE PALI POUTSA STO CAMP NOU 8A FATE KAI 8A KLAITE !!!!!!

στις 19/02/2014 20:16
h fasi me to penalty itan oriakh!ego pantos g penalty to eida!

στις 19/02/2014 20:35
me mpagern mesa ekane anatropi i m.s min to xexnate..... 8a mou pite oti i mpartsa ine omadara! ne alla ke i mpager ine alla exase..

στις 19/02/2014 20:48
ΣΚΕΠΑΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙΣ ΣΙΤΙ ΜΗΝ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΤΟ ΟΝΟΙΡΟ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥΣ!!!!

στις 19/02/2014 22:09
onoiro aahahaaha ti grafis re alvane p grafis k ironies

στις 19/02/2014 22:38
vlepoun ta vodia onira ?an vlepoun mpori na kani anatropi i sity ela mi geliomaste gia na perasi i sity prepi na kani to kalitero mats stin istoria tis an itan 0-1 kati mporouse na gini ala twra 0-2 entaxi ola mporoun na ginoun ala den to vlepo prepi na ginoun pola....

στις 19/02/2014 22:42
1ον η Μπαγερν ηταν αδιαφορη βαθμολογικα οταν εχασε.

2ον Διαιτητικο λαθος ηταν και η ακυρωση κανονικου γκολ της μπαρτσα ως οφσαιντ, οπως και το πεναλτυ που δεν της δοθηκε νωριτερα σε ξεκαθαρο χερι στην περιοχη.

Ενταξει και γω δεν το πιστευα το διπλο αλλα να μη λεμε και μαλακιες. Η σιτυ θα πεταξει την μπαρτσα απο το τσου λου...τι αλλο θα ακουσουμε.

στις 19/02/2014 22:52
ENA GOAL NA VALOUME ARKEI...! PREPEI NA VALEI 3 META ASTOUS NA LENE TIS SITI AN KAI TIN SEVOME SAN OMADA MILANE GIA TO PENALTY OTI DEN HTAN EGW EIDA NA PATAEI GRAMI PRIN PESEI O MESSI! ARA HTAN KAI MAS AKURWSAN GOAL..!KAI TO EIPAN OFFSIDE OPWS KAI STO XERI STIN ESTIA POU EKANE AMUNTIKOS DEN EDWSAN PENALTY ARA MAS ADIKISAN 2 FWRES KAI AN LENE OTI HTAN FAOUL HTAN 1 OXI 2...!

στις 20/02/2014 00:02
mamouth ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ?

στις 20/02/2014 10:19
Ο μόνος τρόπος να περάσει η m.c. ειναι να το κανει 2-0 και να πάει παράταση+πέναλτι. Αλλίως να βάλει 3,δεν γινεται. Και εξαλου η μπάρτσα δεν θα κατσει πισω να υπερασπιστει τα 2 γκολ καβάτζα. Θα παίξει ανοικτά γιατι ξερει οτι με ενα γκολ ακόμη καθαριζει την πρόκριση. Γιαυτό βλέπω G/G στον επαναληπτικό

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.